Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:34 28.04.24 
Взаимопомощ
   >> Психоанализа и психотерапия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Тема Много се дразня  
Автор vida1929 ()
Публикувано05.02.23 20:40



Много се дразня от изрусени жени.
Помня, че като бях малка, баща ми се беше заплеснал по една изрусена. Дали просто е била негова колежка, с която само са си говорели или е изневерил на мама, не знам, но в къщи имаше голямо напрежение заради нея.
Сега и бившият ми се размотава из квартала с една изрусена. Гледам да не се дразня.
И си викам, чакай сега, да се вгледам малко по-внимателно в изрусените и мога ли да проумея, защо мъжете си падат по тях ?
На някои им отива. Ако са с миловидни лица , русото наистина им придава някакъв ангелски отблясък.
Но на болшенството изрусени жени, дърти, с тъмни кожи и гарвански вежди, русата грива им стои неестествено. Защо на всяка цена държат да са изрусени, не мога да разбера.
И въпросът ми е, как да спра да се дразня? Да взема и аз да се изруся

или да си купя руса перука -да се изживея и аз като изрусена жена и да спра да завиждам, щото то май завист ме гложди отвътре.



Тема Re: Много се дразнянови [re: vida1929]  
Автор FlLERO99 (оптически пост )
Публикувано05.02.23 21:10



Един път вероятно в края на 80те майка ми като се беше изрусила и се оправяше прическата пред огледалото в коридора при условие, че беше мургава като туркиня с тъмни очи баща ми й направи забележка като й каза, че е като главня.



Тема Re: Много се дразнянови [re: vida1929]  
Автор aiumi ()
Публикувано05.02.23 21:53



намерих тука една кратка сводка по темата:



верно мъжете харесвали повече блондинки - специално проучване (а добро утро!)

А по твоя казус - що пък да не се изрусиш, да се видиш как си с руса коса, разнообразие малко.

аз веднъж, като тийнейджър, се бях изрусила - не е нещо особено.



Тема Re: Много се дразнянови [re: vida1929]  
Автор dama spatia (зеленоока)
Публикувано06.02.23 08:15



Малко промяна няма да навреди, така че експериментарай.
Повечето жени си изрусяват косата заради белите коси, не личало толкова. Така са ми казвали приятелки.



Тема Re: Много се дразнянови [re: FlLERO99]  
Автор vida1929 ()
Публикувано06.02.23 10:39



като главня

Хрумна ми. Ще се направя червенокоса, ярко червено, ще съм огън в главата.
Благодаря





Тема Re: Много се дразнянови [re: dama spatia]  
Автор vida1929 ()
Публикувано06.02.23 10:54



Ами да, може да изпробвам русото, когато достатъчно побелея.
Виж Файлър ми подхвърли идея.

Много се промених за една година. Вече ме е страх да не прекаля.



Тема Re: Много се дразнянови [re: aiumi]  
Автор vida1929 ()
Публикувано06.02.23 11:07



Да, това са разни обяснения, също и коментарите под линия.
Жак Фреско има нещо в темата му" Свободна воля проект Венера":" Хората мислят,че избират разни неща. Доказателствата, че никой нищо не избира, са безброй. Аз ще назова няколко. Ако сте родени в местно племе, което е различно от нас, ще харесвате и ще се влюбите според местния вкус.
Няма такова нещо като красота. Това е научено нещо. Научаваш се да обичаш блондинки, червенокоси по филми, книги, от хора,които познаваме. Не винаги знаем какво ни кара да избираме но ако срещнещ човек с жълти точки на лицето и той те бие редовно, следващия път като срещнеш човек с жълти точки, ще минеш на отсрещния тротоар. Казваш, аз избягвам хора с жълти точки на лицето. Това се нарича придобит рефлекс, тоест
ти си научен да реагираш на жълти точки. Това е ценно за да оцелееш и всичко ново е на основа на вече преживяно."

Редактирано от vida1929 на 06.02.23 11:43.



Тема Re: Много се дразнянови [re: vida1929]  
Автор dama spatia (зеленоока)
Публикувано06.02.23 12:10



Няма лошо да се промениш, разбира се, ако е към добро





Тема Re: Много се дразнянови [re: vida1929]  
Автор dama spatia (зеленоока)
Публикувано06.02.23 12:12



Че да се забелязваш отдалече и да ти излезне прякор- червенокосата





Тема Re: Много се дразнянови [re: dama spatia]  
Автор vida1929 ()
Публикувано06.02.23 15:26



"Червенокосата" е любимия ми роман. Разказва се за жена,която избягва в друга държава от мъж, емоционален насилник . Там разбира ,че е бременна от него, а трябва да си намери и работа, за да се издържа. Работа не помня дали намира, но се натъква на един нацист от концлагер. Изправена е пред дилемата да предаде ли нациста на властите, като по този начин застрашава живота си или да си плюе на петите и отново да избяга.

Редактирано от vida1929 на 06.02.23 15:27.



Тема Re:нови [re: vida1929]  
Автор Luchezara (свободна птица)
Публикувано06.02.23 19:21



Аз харесвам русите хора, защото са слънчеви. Поне на външен вид е така. Предполагам повечето хора ги харесват заради това.

Докато завърша училище винаги съм била русолява, тъмноруса. Сега съм светлокестенява.



Тема Re: Много се дразнянови [re: vida1929]  
Автор vida1929 ()
Публикувано07.02.23 07:26



Усещам се какво правя, но не мога да се спра.
Понеже мъжът ми ми изневери с една изрусена, намразих всички изрусени жени.
Ако ми беше изневерил с китайка, сигурно щях да намразя целия китайски народ.
Това в психологията мисля,че се нарича пренос. Когато това е започнало да се случва в детството и в семейството, под влияние на родител– както е при мен, е много объркващо за малкото дете и трудно се преработва от порасналото, вече възрастен, дете.
Имах учителка по химия,която се държеше много гадно с мен и намразих химията за цял живот.

Когато човек започне да осъзнава тези преноси, те са не толкова опустошителни .

Мисля,че почнаха да ми минават тези емоции на гняв и тревога, но ме държаха около половин година от първия път,когато видях мъжа ми да върви на улицата с една изрусена жена, да се държат за ръка,да се целуват и хихикат. В интерес на истината, аз го бях изгонила от къщи няколко месеца преди тази случка. Но въпреки това изревнувах.Слава богу, не се пропих от мъка и не изкарах картечница да трепя русите жени по улиците


Разбирам колко ненормално е да чувствам и премислям всичко това, като въртележка, отново и отново, вместо да продължа напред и да се радвам на живота си СВОБОДНА

Редактирано от vida1929 на 07.02.23 07:32.



Тема Re:нови [re: Luchezara]  
Автор vida1929 ()
Публикувано07.02.23 10:53



Теб те харесвам въпреки че си руса


Защо си потъмни косата?



Тема Re:нови [re: vida1929]  
Автор Luchezara (свободна птица)
Публикувано07.02.23 22:48



Е, аз бях светла по рождение, не съм се изрусявала.
Не съм я потъмнявала, косата ми потъмня сама с годините. Но на слънце или от морската вода пак е леко златиста понякога.





Тема Re: Много се дразнянови [re: vida1929]  
Автор Deern (Познат)
Публикувано12.02.23 11:49



Аз пък не понасям светли коси и миналата седмица даже за умувах какво ще правя когато остарея и косата ми побелее, така че да не мога да смогвам да я боядисвам.

Без майтап



В края на годината и началото на тая година, покрай празниците нямах много време за фризьор и косата ми беше в много голям нюанс с естествения цвят (кестенява) — иначе е боядисана тъмна кафява, но не черна, защото с покриването на цвета става сложно.

В последните мийтинги на работа (с камера) лампата на тавана светеше точно в главата ми и цвета на косата ми се виждаше на камерата с 3 нюанса по-светла.

Даже колегата в моето бюро към края на мийтинга стана и отиде в коридора и изгаси лампата, да се види “преди” и “след”. Това толкова шокира другия колега, че дойде до нашето бюро 2 дни по-късно да се увери че изглеждам както обикновено.


Мисля че след 35г на мъжете и на жените цвета на косата е като цвета на пуловера — ирелевантен.



Тема Re: Много се дразнянови [re: vida1929]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано18.02.23 08:08



Понеже мъжът ми ми изневери с една изрусена, намразих всички изрусени жени.

Мисля,че почнаха да ми минават тези емоции на гняв и тревога, но ме държаха около половин година от първия път,когато видях мъжа ми да върви на улицата с една изрусена жена, да се държат за ръка,да се целуват и хихикат. В интерес на истината, аз го бях изгонила от къщи няколко месеца преди тази случка. Но въпреки това изревнувах.Слава богу, не се пропих от мъка и не изкарах картечница да трепя русите жени по улиците
Разбирам колко ненормално е да чувствам и премислям всичко това, като въртележка, отново и отново, вместо да продължа напред и да се радвам на живота си СВОБОДНА


Щом съпругът е бил изгонен от семейното ви жилище и съвместния ви живот като двойка, и то, от месеци, той не ти дължи физическа вярност. Следователно, не ти е изневерил нито с изрусена, нито с никаква.
СВОБОДНА ще бъдеш чак когато се отърсиш от илюзиите си, че последствията от твоите собствени действия всеки път ще бъдат в твоя полза, каквито ги искаш в представите си и имаш контрол над тях. А поводи за мразене на целокупното човечество човек винаги си намира, докато мрази себе си.

ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, Liya, saksun, NUT, jumbles


Тема Re: Много се дразнянови [re: alisalisa]  
Автор vida1929 ()
Публикувано19.02.23 08:37



Да, права си, щом сме разведени, той не ми дължи вярност и това не е изневяра. Но аз го преживях много тежко. Исках да го разкажа, за да си дам сметка какво става с мен. Ми- ревнувах,мразех, завиждах. Поне пред себе си и сега и пред вас, го признавам и преживявам. Пък на всичкото отгоре през всичкото време си имах приятел и любовник, но въпреки това завиждах на бившия . Сигурно си права,че не обичам себе си.
Преборих се с тези чувства на ревност, омраза и завист, но ми беше много трудно. Осъзнавах, че не съм права. Разбирах, че си вредя. Зациклих, но малко по малко излизам от тази яма и си поемам по пътя.
Правеше впечатление не само на мен, но и на другите около мен,че той това го прави много демонстративно, като че ли нарочно. Остана да живее на квартира точно срещу мен и всеки ден да минава под прозорците ми със своята "любима". С щастлива, нахилена физиономия вървеше с нея хванати за ръка и точно когато минавах покрай тях, решаваха да се спрат за да се натискат и целуват и целувайки я, той поглеждаше към мен, за да види дали ги гледам. Да, влюбени са ,но защо трябва да ми навират под носа тяхната влюбеност? Освен това мисля,че истински щастливият човек няма нужда да показва своето щастие.
Аз мисля, че всяка жена би се почувствала така както се чувствах аз-наранена. Все пак съм била трийсет години с този човек .

Както и да е, преминах и през това.
Но продължавам да се дразня от изрусени жени


Редактирано от vida1929 на 19.02.23 10:49.



Тема Re: Много се дразнянови [re: Deern]  
Автор vida1929 ()
Публикувано19.02.23 08:42



Фризьорката ми ме боядиса огнено-червено, но като ми израсте мисля да се пострижа много късо и да се боядисвам сама.



Тема Re: Много се дразнянови [re: vida1929]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано20.02.23 23:29



Правеше впечатление не само на мен, но и на другите около мен,че той това го прави много демонстративно, като че ли нарочно. Остана да живее на квартира точно срещу мен и всеки ден да минава под прозорците ми със своята "любима". С щастлива, нахилена физиономия вървеше с нея хванати за ръка и точно когато минавах покрай тях, решаваха да се спрат за да се натискат и целуват и целувайки я, той поглеждаше към мен, за да види дали ги гледам. Да, влюбени са ,но защо трябва да ми навират под носа тяхната влюбеност?

Естествено, че е нарочно, ти си го изгонила след дългогодишен брак. Какво очакваше - да се свие в някой ъгъл с подсмърчане, да се влачи безутешен и да те моли да се върне ли? Докато си развяваш гъзеца с новото гадже.


Тя, и изрусената е подбрана нарочно, щото знае, че ги мразиш.

Аз мисля, че всяка жена би се почувствала така както се чувствах аз-наранена. Все пак съм била трийсет години с този човек .

Сигурно. Щото хем боли, хем сърби. Аз идея си нямам от какъв зор се развеждат хората след 30 години взаимно изтърпяване на характеропатията на другия, но да изриташ човека, за да си рахат, пък после да се тръшкаш, че и той си е намерил начин да е рахат, си е чисто злобеене, че не става по твоята. Сигурно си твърде привикнала да го третираш като твоя собственост. Ако беше ревност от любов, изобщо нямаше да го пуснеш да си ходи. Ревнивите са лепки.

Нищо де, щом си даваш сметка, че дяволчето те ръчка, а не някаква вселенска несправедливост спрямо невинната ти ангелска душа, бой по рогите на дяволчето до посиняване, и ще ти мине.

ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, Liya, saksun, NUT, jumbles

Тема Re: Много се дразнянови [re: vida1929]  
Автор METHOD ()
Публикувано21.02.23 09:58



Аз пък се дразня от жени с очевидно мръсни коси, вързани на опашка - уж да не личи.



Тема Re: Много се дразнянови [re: alisalisa]  
Автор vida1929 ()
Публикувано21.02.23 10:10



Бившият ми съпруг е алкохолик . Започнал е да пие още в ученическите си години. Последно време стана опасен за живота и здравето на синовете ми и мен. И те ме подкрепиха в решението ми да го поканя да се изнесе. Ако не беше тяхната подкрепа, щях да продължавам да търпя .
Трийсет години се опитвах да го откажа от алкохола. Последната ми надежда беше, че ако го изгоня от къщи, ще се вразуми.
Нямам представа дали сега пие и колко.
Може пък тази жена да го промени. Може пък да е намерил любовта. Може да са се намерили.
Както и да е, аз не искам това да се разиграва пред очите ми.
Как мога да гледам спокойно човека, който съсипа 30 години от живота ми. Имам право да се чувствам по начина по който се чувствам.
Трийсет години търпях тормоз. Смятам, че бях заложница и жертва на един алкохолик.
Взаимно сме се търпяли, да. През целия ни съвместен живот му казвах: Ако не можеш да ме търпиш, си свободен да ни напуснеш и не искам нищо от теб. Сама ще отгледам децата.
Така или иначе той никога не се интересуваше много от тях и не им беше авторитет.
Търсейки обяснение какво става с мен, попаднах на материали за стокхолмски синдром. Нещо подобно май правя. Станала съм дотолкова привързана и зависима от насилника, че не мога просто ей така да се освободя от неговата хватка.

Редактирано от vida1929 на 21.02.23 10:21.



Тема Re: Много се дразнянови [re: METHOD]  
Автор vida1929 ()
Публикувано21.02.23 10:23



Мето, здравей


Преживял ли си нещо неприятно, свързано с жена с мръсна коса? Да си имал роднина, гадже, шефка с мръсна коса, която да ти е направила мръсно?



Тема Re: Много се дразнянови [re: vida1929]  
Автор METHOD ()
Публикувано21.02.23 10:49



Здрасти,

Аз съм преживял с жени много неща - повече приятни и по-малко неприятни.

Но, ако за правене на мръсно се брои да й намирисва косата - да, случвало се е.





Тема Re: Много се дразнянови [re: vida1929]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано21.02.23 13:01



Както и да е, аз не искам това да се разиграва пред очите ми.

Ами купи улицата, квартала и града.
Или не гледай, никой не те кара да киризиш денонощно какво прави бившият отсреща.

Трийсет години търпях тормоз. Смятам, че бях заложница и жертва на един алкохолик.

Така ти е било по-изгодно, търпяла си.
През 60-те, когато жена да се разведе беше равностойно на доживотно сочене с пръст, майка ми наритала баща ми за пиянство и тормоз 3-4 години след брака, като се убедила, че и на уши да се изправи, няма оправия. Той не искал да си тръгне, тя го изгонила. И ме отгледа като самотна майка с всички трудности и лишения. Била си заложница и жертва, ама друг път. Сама си разказвала, че винаги сте живяли в твой наследствен апартамент и нищо не си работила през брака, щото по те кефело да си домакиня. Чакали сте на парите на алкохолика. Винаги ти е било по-изгодно да се възползваш от някого и да се изживяваш като жертва, щото така е по-удобно. Помня, как самодоволно обясняваше тук, че нямало смисъл да си търсиш работа и финансва нзависимост, синовете ти като пораснали и почнали да печелят ти заявили, че ще ти поемат разходите. Та, съпругът алкохолик, съпругата паразит - добре сте се използвали взаимно. Сега, щото наританият тормозник си забърсал любовница, пък ти ще се пръснеш от яд - горката жертва.



ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, Liya, saksun, NUT, jumbles

Тема Re: Много се дразнянови [re: alisalisa]  
Автор vida1929 ()
Публикувано21.02.23 15:44



Сега, щото наританият тормозник си забърсал любовница, пък ти ще се пръснеш от яд - горката жертва.

Така е. Колкото и да ми е трудно да си го призная, е така.
Но ще направя всичко възможно да изляза от това състояние .
Написвайки горното, ти ми помогна още по-бързо да се осъзная и да си поема по пътя.
Благодаря. Другото, което си писала, не се отнася до мен. Може би са твои проекции.



Редактирано от vida1929 на 21.02.23 16:58.



Тема Re: Много се дразнянови [re: METHOD]  
Автор vida1929 ()
Публикувано21.02.23 15:55



Е, значи, нямаш сериозен проблем с жени,
а само с миризми от мръсни коси





Тема Re: Много се дразнянови [re: vida1929]  
Автор Laugh2O22 (живеещ)
Публикувано25.02.23 21:35



Според мен не трябва да правиш нито едното , нито другото. Просто трябва да простиш на баща си, останала ти е травма от детството, сама си го написала , защо мразиш изрусени жени, концентрирай се върху това и ще ти мине, като простиш и решиш в себе си тази детска травма.



Тема Re: Много се дразнянови [re: Laugh2O22]  
Автор vida1929 ()
Публикувано01.03.23 19:24



Мда, няма да се изруся, нито ще си купя руса перука

Както може би сте усетили темата ми е самоиронична и самокритична.
Дори и дърти да станем, пак имаме детски травми-ако не сме успяли да ги отработим.



Тема Re: Много се дразнянови [re: vida1929]  
Автор aiumi ()
Публикувано03.03.23 09:01



В отговор на:

През целия ни съвместен живот му казвах: Ако не можеш да ме търпиш, си свободен да ни напуснеш и не искам нищо от теб. Сама ще отгледам децата.




Знаеш ли, мисля, че това е най-обидното нещо, което би могла да му кажеш. Подтекстът е "толкова се незначителен, че с теб и без теб все тая, дори не си струваш труда да те гоня". Много по-лошо е от това да правиш скандали, истерии, да трошиш чинии и прочее. Не казвам, че си нямала основания да го кажеш (това няма как да го знам), просто отчитам факт.

Та не се чуди, защо е назлобял толкова много срещу теб. Алкохолизмът си е чист ескейпизъм.

Редактирано от aiumi на 03.03.23 09:16.



Тема Re: Много се дразнянови [re: aiumi]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано03.03.23 18:04



Чакай да си задълбоча още проблема, за радост на Вида.
Че, като я гледам, много обича да си крие главата в пясъка и пази Боже, някой да я дръпне оттам, автоматично става виновен за сичките й състояния.



През целия ни съвместен живот му казвах: Ако не можеш да ме търпиш, си свободен да ни напуснеш и не искам нищо от теб. Сама ще отгледам децата.
Значи, едно не ми е ясно - защо една съпруга поставя през целия им брак такова условие на мъжа си и бащата на децата им? Ако не я трае, да напусне децата СИ. Не проумявам защо тя се идентифицира като едно цяло с децата. Все едно мъжът, баща им няма нищо общо с тях, те си вървят пришити към майката по подразбиране. Много подличка манипулация е това - първо предварително е зачертала всякакви бащински чувства в мъжа си, после му предоставя единствено възможно решение - или ще ме търпиш заради децата, щото вървим в комплект, или ще си напуснеш децата, ако искаш да се махнеш от мен. И това му се набива в главата 30 години - щом се дразниш от мен, значи не ставаш за баща.

ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, Liya, saksun, NUT, jumbles

Тема Re: Много се дразнянови [re: vida1929]  
Автор Deern (Познат)
Публикувано04.03.23 08:54



Не съжалявай и гледай напред, постъпила си правилно.

Бивш алкохолик няма, веднъж да е алкохолик, остава завинаги такъв, сух или не.



Тема Re: Много се дразнянови [re: alisalisa]  
Автор aiumi ()
Публикувано04.03.23 09:18



Е, хайде сега, тази конфигурация - майката с децата едно цяло, бащата - отделно, е доста стандартна,
ти пък точно, като че ли не си виждала бащи, които не се интересуват по никакъв начин от децата си.

И не е задължително отношенията им с майката да са влошени, пример в тази посока е моят баща, лека му пръст - с майка ми винаги са били в прекрасни отношения - взаимно уважение, любов, мир и сговор, над 50г. брак, но докато бяхме малки - пълен игнор от негова страна, едва в по-късна възраст започнахме да изграждаме някакви отношения и да разговаряме. Под по-късна възраст имам предвид, че аз бях над 30г.



Тема Re: Много се дразнянови [re: aiumi]  
Автор vida1929 ()
Публикувано04.03.23 17:47



Сама отгледах децата си. Той не се интересуваше от тях.
Сега най-редовно се разминаваме на улицата-аз с внучето и кучето, но най-често сме цялата тайфа заедно-кучето,внучето, двамата сина, снахата и аз. Той с любовницата.

Редактирано от vida1929 на 04.03.23 19:48.



Тема Re: Много се дразнянови [re: aiumi]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано05.03.23 08:31



Честно казано, не познавам мъже, които не се интересуват от децата си, освен ако умишлено не са бивали изолирани от общуване с тях. Интересът към детето, каквото и да разбираш под това обширно понятие, се възпитава, ако новоизпеченият баща не се втурва още от раждането да пърха и дондурка край бебето, защото няма представа как да се държи с него. И това е отговорност на родителката лека полека да го приобщи да обръща внимание на детето и на нуждите на детето. Които пък нужди така или иначе са винаги на дневен ред в едно семейство, най-малкото от финансов интерес и покрай неизбежните разговори какви решения да се вземат за бъдещето на децата и как да бъдат възпитавани. Какво значи мъжът не се интересува от децата си, щом живее под един покрив с тях, ама не в султански дворец с харем, та те да щъкат само из харема и изобщо да не им вижда очите? Прави се, че не ги забелязва или им вика "къш", когато му се заплетат в краката ли? Или мама ги натирва в детската, когато бащата се прибре вкъщи на хотел-ресторант "излезте от стаята и не вдигайте шум, че пречите на баща си"? Глупости на търкалета са това. Отчуждаването от собствените деца до степен, каквато твърди авторката на темата "той не се интересува от тях, аз САМА ги отгледах" не се случва без активното съдействие на майката. Бащата носи заплата, издържа семейство, но майката сама си отглеждала децата до степен, каквото с него, такова и без него, да си ходи, няма да липсва с нищо на никого. Да, бе. Зер, сефте чета изхвърляния на прясно разведени, които от девет реки вода носят, за да стоварят цялата вина за развода си на липсващата половинка.

И за алкохолизма.
За толкова години четене тук, дори истински алкохолик пишеше и разясняваше надълго и нашироко, не се научихте, че алкохолната зависимост е диагноза, ама не се лепи с лека ръка на всеки битов пияница. Обаче, щом пие редовно, значи е алкохолик - защото "алкохолик" звучи като тежка присъда пред обществото - те са отрепки, дъното, непоправими и от тях трябва да се бяга през глава.

ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, Liya, saksun, NUT, jumbles


Тема Re: Много се дразнянови [re: alisalisa]  
Автор vida1929 ()
Публикувано05.03.23 10:15



и от тях трябва да се бяга през глава


Когато жената търси мъж за семейство наистина трябва да си плюе на петите още при първите признаци на емоционално насилие, газлайтинг,разни видове манипулации, характеропатии и прочие, които ги има при алкохолиците и не само при тях.
Аз съм казвала тук, че не исках да се омъжвам за него. Бях принудена.
Не, никъде не съм казвала,че алкохолиците са отрепки. Такова обобщение не бих направила, защото една голяма част от тях пият контролирано, работят, грижат се за семействата си, живеят почтено, дори са уважавани в обществото. Друга една част от тях се провалят, деградират като характери докато стигнат до пълен разпад на личността и деменция. Не може да се общува с тях, правят на инат на близките си си докато ги подлудят. Така той правеше бойкот на всичко което синовете ми се опитваха да реализират, докато им писна. Просто му казаха: тате, даваме ти два месеца да си намериш къде да живееш и да се изнесеш от къщи.
Мислех,че това ще е краят на моя ад. И не знам защо така зациклих...
Той е много чаровен. Пръска тонове харизма и чар, и жените го харесват. Аз също се влюбих в него,но след като започнах да го опознавам разбрах,че не е моят човек. Но той се беше вече намърдал в къщи.
Сега въоръжена вече със знание, дай боже, намеря нормален човек.

Редактирано от vida1929 на 05.03.23 10:55.



Тема Re: Много се дразнянови [re: alisalisa]  
Автор aiumi ()
Публикувано05.03.23 11:03



Ама чакай сега, просто ти намекнах да не бързаш да пускаш картечнецата на автоматична стрелба, нищо повече. ОК, не си виждала как баща не се интересува от децата си, дори когато му се "мотаят" из краката, да ги гледа, и да не ги вижда, разбирам, не си виждала. Нито си чувала изречението "децата са си на майката". Наистина няма смисъл да обяснявам.

Инач да, ясно е, че в отношенията между двама участват и двамата, това никой не го оспорва, но няма как да знаем какво точно и как се е случило, за да раздаваме "правосъдие".

Аз отбелязах, че му е нанесла огромна обида (може би най-голямата, която е възможна), но не знам нито предисторията, нито следисторията :).

Понякога хората си провалят, дори и да са положили най-големите възможни за тях усилия, да не се. И са се борили с цялото си същество, и пак не. Ако това не ти е извесно, значи си от малкото богоизбрани късметлии, които не са преживяли провал :))). Дано не ти се случва.



Тема Re: Много се дразнянови [re: vida1929]  
Автор aiumi ()
Публикувано05.03.23 11:18



В отговор на:

.....не исках да се омъжвам за него. Бях принудена.
.......................................................................
Просто му казаха: тате, даваме ти два месеца да си намериш къде да живееш и да се изнесеш от къщи.




Виждаш ли какво си написала - някой друг те е оженил,
после някой друг те е развел. Някой друг ти живя живота? Ти къде беше през цялото това време?

Не е чудно, че си зациклила, дори е нормално при тази ситуация. То е дошло, за да ти каже нещо :)



Тема Re: Много се дразнянови [re: aiumi]  
Автор vida1929 ()
Публикувано05.03.23 12:43



В нашия род има патриархат. Мъжете командват. Те казваха какво да правя. В някои случаи историята на моя живот показа,че е било за мое добро. Но в други случаи ,когато ми се казваше какво да мисля и чувствам , после съжалявах,че не съм се вслушала в моята интуиция.
Сега ми се дава шанс да променя живота си и в следващите години да си решавам сама.
Разбирам защо мъжа ми се е чувствал зле с мен.
Дойде "поканен зет"(така казваме в нашия край), в един издигнат род със силни проспериращи мъже, а той беше безволев, слаб психически. Моите роднини го обичаха и уважаваха, но той просто се чувстваше подтиснат. Много често казваше:
" Аз тук съм Господин Никой." Мотивирах го да расте в професията. Не му беше по силите, не постигна нищо. Тиках го, побутвах го да си отстоява желанията и правата пред хората. Беше много добър и щедър към чуждите хора, но за децата си беше безполезен.
Той просто искаше да бъде оставен на спокойствие да си пие и да предъвква все едно и също : как всички се отнасят несправедливо с него - майка му и баща му, работодателите и ние в къщи . Той преживяваше целия свят срещу него . Гледайки и слушайки това 30 години, изглежда и аз се "заразих" от тази параноя.

Редактирано от vida1929 на 05.03.23 16:18.



Тема Re: Много се дразнянови [re: vida1929]  
Автор Laugh2O22 (живеещ)
Публикувано05.03.23 21:00



именно и ти не си успяла да я отработиш





Тема Re: Много се дразнянови [re: vida1929]  
Автор vida1929 ()
Публикувано06.03.23 21:46



Днес викам, по-точно не викам, а питам

моята лична лекарка, която ми е и приятелка каква може да е причината да се дразня от неща, от които не би трябвало да се дразня и тя ми отговори, че може да има физиологична причина. Та ми пусна едни профилактични прегледи, кръв, изследванията на щитовидната жлеза и скенер на главата, понеже системно ме боли.



Тема Re: Много се дразнянови [re: vida1929]  
Автор ShokoLada (член)
Публикувано06.03.23 23:54



Как се съчетава влюбване и принуда?
Точно този ти пост, ти дава много отговори, прочети го пак.
Т.е. се получава нещо от рода.. аз не го искам, ама не го давам на друга..
?
Вида, ти не можеш да поемеш отговорност за собствените си решения, за това, че никой не те е карал на сила за нищо. Слабоволието в него, го виждаш в себе си и за това се дразниш. И защо си позволила децата ти да се намесват. Запомни една истина.. децата винаги имат само един баща и една майка, каквито и да са те, те са създателите на новия живот. Винаги съм казвала на дъщеря си..че нашите взаимоотношения не я интересуват, тя има един баща и една майка, които безкрайно я обичат, каквото и да се случва между нас с баща и..
Прочетох те докрай.. и смяташ ли, че ти като се развяваш пред него с цялата "тумба" него не го боли? Че си го отделила от децата, внучето? Болка за болка.. вместо да си подадете ръце и да се радвате на внучето си.. ти нарочно причиняваш болка, а после искаш да не те боли теб.. е няма как!

Новак, я!..



Тема Re: Много се дразнянови [re: ShokoLada]  
Автор vida1929 ()
Публикувано07.03.23 16:07



Напротив, когато той ме спря на улицата, за да ме запознае с нея, аз искрено се зарадвах, че съм се отървала от него, че го е поела друга, която да му бере дертовете и искрено им пожелах щастие. Но нямах представа,че този цирк ще се разиграва ежедневно пред очите ми. От това се дразня. Просто искам да съм далече от него и нея, за да не ги виждам. Много ли искам?
Той никога не се е интересувал от деца и внуци, сега след развода още по-малко.
Ти за него ли си се загрижила, че страдал!? Мен ме интересува аз да оцелея и да не полудея.
Благодаря за загрижеността, твоята и на другите.
Вече не изпитвам необходимост да говоря за това. Мисля, че достатъчно си обговорих проблема, изстрадах, научих си уроците или пък не ги научих- това живота ще покаже.
Моля не пишете повече, не ми ровете раната, която може би зарастна и всяко ново писане и четете само ще я разрови.
Хора, особено жени, които не подкрепят женската гледна точка и не изразяват женска солидарност, го правят поради техни дълбоки лични причини, които не осъзнават. Дълбоко им съчувствам.

Редактирано от vida1929 на 07.03.23 16:08.



Тема Re: Много се дразнянови [re: vida1929]  
Автор ShokoLada (член)
Публикувано07.03.23 18:28



Вида, преди да сме мъже и жени, ние сме хора. Всички ни боли, защото това е човешко.. Постът ми към теб, беше вид подкрепа, т.е. опитах се да ти дам гледна точка, която може би не виждаш. Няма безчувствени хора, има хора, които крият чувствата си..
Една рана за да зарасне, трябва да се почисти от гнойта. И солидарност не е.. "ах, горката"... просто вярвам в теб, че ще се справиш със себе си.. защото не той е проблем, а самата ти си си..
Спирам. Пожелавам ти да бъдеш Вида, която искаш да си.. и можеш!

Новак, я!..



Тема Re: Много се дразнянови [re: ShokoLada]  
Автор vida1929 ()
Публикувано08.03.23 16:00



защото не той е проблем, а самата ти си си..


Той е емоционалния насилник, с който живях 30 години, пък ти ми говориш,че не бил той проблем, а аз съм си проблем

. Ако жените останат заложници на такова мислене, Господ да им е на помощ.
Сега бавно и трудно се освобождавам от зависимостта от него.
Но вярвам, че ще се възстановя.
Поклон до земи Ви правя пред вашата мъдрост.



Тема Re: Много се дразнянови [re: vida1929]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано10.03.23 09:42



Когато жената търси мъж за семейство наистина трябва да си плюе на петите още при първите признаци на емоционално насилие, газлайтинг,разни видове манипулации, характеропатии и прочие, които ги има при алкохолиците и не само при тях.

Съгласна съм с този мъдър съвет към неомъжените жени.

Аз съм казвала тук, че не исках да се омъжвам за него. Бях принудена.

Той е много чаровен. Пръска тонове харизма и чар, и жените го харесват. Аз също се влюбих в него,но след като започнах да го опознавам разбрах,че не е моят човек. Но той се беше вече намърдал в къщи.


Не съм чела от теб за нежелан принудителен брак. През годините си изписала тонове постинги с главен герой баща ти и твоите детски и настоящи травми от отношенията ви, но нямам спомен да се оплакваш от мъжа си и отровна семейна среда, та чак насилие и Стокхолмски синдроми. Напротив, дори в разговори за секс помня, че се хвалеше с вашия. И помня нещо от сорта, че мъжът ти по характер бил много различен от баща ти, затова си го избрала. Това, че всъщност 30 години бил враг номер едно, за мен е новост. Но, каквито и непреодолими различия и търкания да е имало между вас, никой не би те упрекнал за решението да се разделите, хората се развеждат непрекъснато по всевъзможни причини.

Друго ме впечатли, освен неадекватните ти реакции към настоящата приятелка на бившия ти. Това, че изведнъж той стана набеденият злодей в живота ти, а ти - невинната жертва на насилие.

Не ми е ясно, например, и това с принудата да се омъжиш, все пак, ако не наборче, си поне на 50г., жена от моето поколение. И намърдването вкъщи, демек на твоя територия - и така, 30 години и две деца от натрапник, който се оказало, че не бил твоят човек. Обаче сега го ревнуваме.

Много дълго търпяли насилие и отровни отношения жени в брак и с деца се оправдават, че не са се отървали от насилника по-рано, защото няма къде да отидат, страхуват се, че не могат да се справят сами финансово и физически с отглеждането на децата, от чувство за вина пред тях - все пак, той им е баща, да не ги лишат от бащината фигура в семейството или от чист страх от саморазправа от страна на насилника в най-тежките случаи на домашно насилие.

Но ти с две изречения нарисува съвсем друга картинка:
1. През целия си брак си предлагала на съпруга да си тръгне и да те остави сама да си отгледаш децата без ангажименти от негова страна.
2. Без друго си ги отглеждала сама, той не се интересувал от тях, дори се явявал зловреден дразнител и контра на всичките им желания.
И така 30 години, докато май отдавна порасналите ти пълнолетни синове сами го изгонят от дома ти. Защо не 10-15-20 години по-рано, за да минимизираш загубите за теб и децата, които винаги са били на твоя страна и зависими само от теб като малки, по твоите думи? А ти, пак по твои думи, винаги си била в състояние и готовност напълно да се справиш с ролята на самотна майка?

Има нещо сбъркано в цялата картинка, както я представяш ти и това боде очите на читателя, от когото се очаква да сатаносва солидарно врага в леглото и да ти декларира безусловна морална подкрепа, без да се усъмни в твоята невинност за скапващите се цели 30 години семейни отношения.

Тук, в клубните разговори не си обвиняема, в никакъв случай.
Но сама подлагаш на обвинения бившия си съпруг и очакваш лоялно първосигнално съгласие. Аз пък съм минала отдавна през това ренде и добре знам от дистанцията на времето, че само една истина няма. Винаги са две в семейството, даже повече, ако и децата бъдат изслушани. А в момента разполагаме само с твоята истина. Липсват останалите важни части от пъзела, за да си получиш лоялното съчувствие и разбиране.

ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, Liya, saksun, NUT, jumbles


Тема Re: Много се дразнянови [re: vida1929]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано10.03.23 12:21



В нашия род има патриархат. Мъжете командват. Те казваха какво да правя.

Той просто искаше да бъде оставен на спокойствие да си пие и да предъвква все едно и също : как всички се отнасят несправедливо с него - майка му и баща му, работодателите и ние в къщи . Той преживяваше целия свят срещу него . Гледайки и слушайки това 30 години, изглежда и аз се "заразих" от тази параноя


Жено!
каквато и да ти е психарската диагноза, в която многогодишните ти очеизвадни илюзии и откровени лъжи биваха пробутвани тук за откровения и абсолютната истина, щото пишман писателка, вече много прекали.
Мъ, не си 200 годишна викторианска госпойца, бре!
Нито клета "Снаха" от Георги Караславов. Нито главна героиня от турски и индийски сериали.

Всичкото ти лъжи-мажи - аре, пред психиатъра.
Всеки опит да обидиш интелекта на хора, които ти отделят внимание, за да те четат и вземат отношение към фантасмагориите ти, са обречени на едно - литературна критика на некадърни писания.

ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, Liya, saksun, NUT, jumbles


Тема Re: Много се дразнянови [re: alisalisa]  
Автор vida1929 ()
Публикувано10.03.23 20:44



Много са те подритвали като малка и много гняв си насъбрала, но това не е повод да си го изкарваш по форумите.
това, което си писала няма нищо общо с мен



Тема Re: Много се дразнянови [re: vida1929]  
Автор ShokoLada (ентусиаст)
Публикувано11.03.23 02:36



Ти сериозно ли не можеш да разбереш какво ти казвам? Да, ти си си проблема, защото ти си го причиняваш. Можеш да погледнеш нещата под друг ъгъл и ще видиш всичко различно. Имаш деца, имаш внуче.. свободна си, защо продължаваш да си обсебена от него? Всичко е в главата ти Вида, ти продължаваш да правиш лошите спомени живи..
Аз също се разделих с мъжа ми, през това време починаха и двамата ми родители, да не говоря, че имах и още "драми", но ако бях се оставила на болката и драмите досега да съм в лудницата. За няколко години изчезна всичко познато и нормално в живота досега и трябваше да се уча да живея по нов начин.. а това на 50 си беше един кошмар.. т.е. така мислех, че е кошмар. Сега ми е екстра.. свободна, правя си каквото искам, не търся нищо.. просто си се радвам на живота. Даже и за мъж не се замислям.. т.е. за съвместно съжителство.. щото втори брак е абсурд.. не искам! Ако се появи правилният - екстра, ако не.. пак екстра.. : )))
Горе главата момиче, изхвърли скелетите от миналото.. това са само мисли, които те тормозят.. и само ти можеш да ги премахнеш..

Новак, я!..



Тема Re: Много се дразнянови [re: alisalisa]  
Автор ShokoLada (ентусиаст)
Публикувано11.03.23 02:49



Лиске, доколкото схващам сега е в периода на отричането и на "горката аз" Емоционално е слаба, предполагам, че и трябва време да се вдигне.. От 100км личи, че още не е безразлична към бившия и приема подсъзнателно новата му приятелка за съперница.. или защо тя може, а аз не можах..


Знаеш ли колко съм се оплитала в мисли, защо така стана, къде и какво се скъса..ама ако... ииии т.н. докато в един момент не казах.. стига толкова! живота е сега.. Боли я и се оплита.. и най-лесно е да търси външен фактор за болката си..

Новак, я!..

Тема Re: Много се дразнянови [re: vida1929]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано11.03.23 10:45



Много са те подритвали като малка и много гняв си насъбрала, но това не е повод да си го изкарваш по форумите.

Никой не ме е подритвал като малка. Родих се и пораснах като най-малката братовчедка и по майчина и бащина линия, баби, дядовци, лели, чичовци и по-големите ми братовчеди се скъсваха да ме глезят - аз бях изтърсачето и в двата рода.
Баща ми, таз черна овца и на негов род и на сватовския, винаги е обичал деца, братовчедите ми момчета го обожаваха, с майка ми вечно бяха в разпри, щото 25-30 годишен безотговорен келеш, но с мен се отнасяше като принцеса - туй, което не съм запомнила от ранно детство, впоследствие винаги е било потвърждавано от вече бившата му и всичките ни роднини. Пък и в последвалите след развода срещи с баща ми и гостуванки винаги съм била едничкото ообичано момиченце, дори и за втората му жена.

Когато майка ми се разведе с него, нейното семейство и семейството на баща ми от дистанция плътно я подкрепи, а над мен направо опънаха як защитен чадър. Тъй, щото никой от околната среда - съседи, детска градина, училище да не посмее да ме засегне и с дума, че съм дете на разведени. У дома майка ми ми надуваше главата с разкази за прецакания им брак, по-скоро, за да се оправдае пред мен за избора си. Но винаги ми е набивала в главата, че това е само между нея и баща ми, аз съм по неволя потърпевша и в никакъв случай да не си и помислям, че баща ми има нещо против мен. Той беше изолиран физически и поради големите разстояния от нас - 300 км и по една или друга причина не беше поне неделният татко, но всичките ми близки роднини и майка ми солидарно се грижеха да компенсират липсата му и да не ме настройват срещу него заради това.

Отделно - винаги съм била умно и чувствително състрадателно дете. Много лесно печелех симпатии и приятелства заради личните си качества. Нещо повече - винаги съм бивала лидер в групите - детската градина, съседчетата в кооперацията, класа, като тийн в гимназията, по-късно в приятелските компании по харесване и интереси. И то, с огромна лекота и без да си го поставям за цел.
Съдбата като отнеме едно, надарява с друго. В моя случай - наблюдателност, чувствителност, усет и нащрек. Също и амбиция да не изпадам до ниво съжаление, пренебрежение и презрение заради деструктиралото и разпаднало се семейство.

Ако бяхме били съседчета и съученички и ти си страдала заради свои физически, психически недъзи, свръхчувствителност и подобни и са те бивали нарочвали за аутсайдер, аз щях да бъда първата ти защита пред останалите. И то, неизменно и до пердах. Винаги, абсолютно винаги съм го правила с децата и хората около мен, то си ми беше в кръвта, дет се вика. И още Е.
Само едно не мога да понасям - фалшивките и лъжльовците за собствена изгода.

Та тези с подритваната Алиска не на меньою.


Бъди благодарна, че жени от моя калибър изобщо отделят внимание на сополивите ти драми, защото оттук насетне си сама и прекалено дърта и досадна, за да се сдобиеш с трайни приятелства и безусловна подкрепа.

А тепърва ще са ти нужни, не ми вярвай, аз ЗНАМ.

ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, Liya, saksun, NUT, jumbles

Тема Re: Много се дразнянови [re: ShokoLada]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано11.03.23 10:52



Абе, знам къде я боде трънчето, зер много съм чела в КНР, ама там по правило хората си бяха откровени. А тя не е и никога не е бивала още от години преди развода си, откакто е прописала и сей самоназначила за корифей в този клуб.
Вида си е лъжливото овчарче, винаги е била и само тя губи от това, колкото и да се репчи на хората дето, отдааавна не й хващат вяра, щото от чисто съжаление към нея продължават да й го казват в очите.

ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, Liya, saksun, NUT, jumbles


Тема Re: Много се дразнянови [re: vida1929]  
Автор aiumi ()
Публикувано12.03.23 11:55



В отговор на:

В нашия род има патриархат. Мъжете командват. Те казваха какво да правя. В някои случаи историята на моя живот показа,че е било за мое добро. Но в други случаи ,когато ми се казваше какво да мисля и чувствам , после съжалявах,че не съм се вслушала в моята интуиция.




Проблемът не е кой какво ти е казвал да правиш/мислиш/чувстваш и дали е било да твое добро или зло, проблемът е, че ти все още не си осъзнала, че само ти носиш отговорност за живота си. Никой друг. Не е баща ти, не е мъжът ти, не са синовете ти. Ти си отговорна, и няма защо да се обиждаш, когато някой ти го каже. Всеки един от нас сам е отговорен за живота си.

ПП Лично аз винаги съм усещала у теб лека надменност към жените (като мен), които работят и участват наравно с мъжете си в издръжката на семейството, все си намирала повод да намекнеш, че не са достатъчно женствени и не живеят според "женската природа", каквото и да означава това.



Тема Re: Много се дразнянови [re: alisalisa]  
Автор aiumi ()
Публикувано12.03.23 12:05



В отговор на:

През годините си изписала тонове постинги с главен герой баща ти и твоите детски и настоящи травми от отношенията ви, но нямам спомен да се оплакваш от мъжа си и отровна семейна среда, та чак насилие и Стокхолмски синдроми. Напротив, дори в разговори за секс помня, че се хвалеше с вашия. И помня нещо от сорта, че мъжът ти по характер бил много различен от баща ти, затова си го избрала. Това, че всъщност 30 години бил враг номер едно, за мен е новост.




Лично аз не виждам противоречие, като една истинска патриархална женка, тя през всичките тези години е поставяла в центъра на вниманието си алфа-мъжкаря, който в тяхната семейна система явно е баща и. Мъжът и е бил някакъв там подчинен в йерархията, другарче по съдба, равнопоставен, един вид.

Но в момента, в който мъжът и се е еманципирал от тяхното семейство (имам предвид цялата структура с връх баща и), той изведнъж е придобил значимост в нейните очи, и съответно съвсем друг статут. Сега тя вече не е равна на него, а негова подчинена, и затова чак сега прави оценка на отношенията им от този ъгъл. Щото едно е усещането брат ти да те дърпа за плитките, друго е шефа. В първия случай е детска закачка, във втория -тормоз на работното място.

Това са предположения, разбира се, дефакто нямам представа кое как е.



Тема Re: Много се дразнянови [re: aiumi]  
Автор vida1929 ()
Публикувано13.03.23 08:49



ПП Лично аз винаги съм усещала у теб лека надменност към жените (като мен), които работят и участват наравно с мъжете си в издръжката на семейството.

Прощавай, не е ли възможно да си усетила нещо, което е твое, а да си си помислила, че е у мен; тоест твое вътрешно чувство, което си взела за моя надменност?
Хм, как да се изразя, без отново да провокирам у някого нещо отрицателно и как да се изразя без да прозвучи като клише, но:
Уважавам всички хора и избора им да работят или да не работят, да участват или да не участват в семейните планове, защото всеки си има собствени мотиви и вътрешен глас, който трябва да се зачита.
Абсурд да проявя високомерие към жена. Аз, която съм толкова чувствителна към проблемите на жените.
Да, имах един дълъг период в живота си,цели 30 години, през които смятах, че жената не трябва да работи и е най-полезна и щастлива ако е изцяло заета със семейството и децата.
Този период в живота ми отмина.
Извинявай, ако съм те обидила. Не съм го направила умишлено и да ти кажа-теб те уважавам.
Признавам, че малко съм слънгосвала тука– и затова вече не ми вярват. Мислела съм,че така преработвам мои проблеми, като ги описвам . Но и с това ще спра.

Редактирано от vida1929 на 13.03.23 08:51.



Тема Re: Много се дразнянови [re: alisalisa]  
Автор ShokoLada (ентусиаст)
Публикувано13.03.23 09:56



За да си откровен с другите, трябва да можеш да си откровен със себе си. А тя все още не е достигнала този етап. Не може да приеме, че неудовлетворението и идва от собственото и действие или бездействие, от страховете и.. ако успее да прости на себе си, ще изчезне цялата и драма... и ще погледне живота под друг ъгъл.. т.е като живот с перспективи.
Знам ли.. не я познавам така добре.. просто изказвам мнение. В почти същата драма е приятелката ми. Говорим с нея по часове.. вижда го, осъзнава го, но си продължава по същия начин.. а аз я попитах, "как искаш тогава нещо ново?"
Аз също съм отраснала в патриархат.. ама мен ме хващаше бунтарството и до ден днешен съм така.. усетя ли че мъж, иска да се подчинявам и слушам, ела да видиш какво става, ставам неуправляема.. За мен диалога е в основата на всичко, а не налагане на воля.. Абе понякога инстинктите за самосъхранение са по-силни от разума..
Та не знам, може би Вида е откровена, ама самата тя е толкова объркана, че създава чувството, че не е..

Новак, я!..



Тема Re: Много се дразнянови [re: ShokoLada]  
Автор vida1929 ()
Публикувано13.03.23 12:14



Защо да съм объркана!? Не допускаш ли, че може ти просто да не разбираш какво пиша, защото не си си дала труда да вникнеш или защото имаш друга нагласа, не като моята или някаква друга причина да не разбираш, което не е лошо, просто отбелязвам.
Темата ми е достатъчно ясна и проста

Давам си сметка,че ревнувам, завиждам на мъжа ми и ме беше яд. Мислех,че тя е по-млада и по-хубава от мен. Знам че е глупаво и алогично, като голяма част от женските емоции на хормонална основа. Какво съм гледала и какво съм видяла!? Явно в стресови ситуации, аз не виждам. Защото когато се разминаваме по улицата и ги виждам, това го преживявам като стрес и не разсъждавам рационално, очите ми се замъглени от страх, а на нея от срам, защото, забелязвам-тя винаги свежда глава надолу ,когато ме вижда. Дори когато се опитах да я заговоря, тя отново сведе поглед от неудобство или срам. Или пък той някакви глупости й е наговорил за мен и я настроил. Или истини и нея я е страх от мен. Според него, аз съм проклета и лоша, а тя е добричка. Може и така да е. Тя дава вид на почтена жена, което донякъде ме успокоява,че по-лесно мога да намеря общ език с нея. Тя всъщност не е добра, тя е мекушава като него и затова са си паснали. Има разлика между добър по душа и мекушав, безволев и безхарактерен човек.
Та исках да кажа, че и двете се чувстваме недобре от тези срещи и защо сме принудени да си ги причиняваме?защото той е решил да живее срещу нас.
И вчера я спрях и я заговорих точно за това, тя ме разбра и се съгласи. Дали ще успее да му повлияе да се махнат или той ще продължи да прави на инат, както винаги, не знам, но ми олекна на сърце. И докато говорехме, я разгледах. Не е нито млада,нито хубава. Обикновена и скромна жена.

Та тва което пишете изобщо няма връзка с мен и темата.

Редактирано от vida1929 на 13.03.23 12:23.



Тема Re: Много се дразнянови [re: vida1929]  
Автор ShokoLada (ентусиаст)
Публикувано13.03.23 16:33



Това, което пиша е външен поглед за теб и как изглежда според мен.. ама ти си инат и си се затворила и само повтаряш, не това не съм аз.. а реално разбира се, че не си ти.. но можеш поне да се замислиш, защо другите те виждат в тази светлина. Повярвай, не е за да те наранят..
Ти какво, приятелка с новата приятелка на бившия ли искаш да станеш? Баси! Тук говориш, че те дразни, че едва ли не я мразиш, а я спираш за разговори.. и защо? Вида, ти разбираш ли какво си причиняваш и то пак сама..

пп ако пускаш теми, само за да се анализираш сама, има по-лесен начин, направи го на лист хартия.. там няма кой да ти противоречи или да ти казва мнение..

Новак, я!..



Тема Re: Много се дразнянови [re: ShokoLada]  
Автор vida1929 ()
Публикувано13.03.23 17:54



Ами с нея разменихме информация. Тя ми каза неща и аз й казах неща.
Сега, коя как ще използва тази информация, е отделен въпрос.
Ако тя е достатъчно умна жена, ще запази информацията за себе си.
Ако аз съм достатъчно умна, също ще запазя информацията само за себе си.

Редактирано от vida1929 на 13.03.23 19:00.



Тема Re: Много се дразнянови [re: vida1929]  
Автор aiumi ()
Публикувано13.03.23 20:32



В отговор на:

Да, имах един дълъг период в живота си,цели 30 години, през които смятах, че жената не трябва да работи и е най-полезна и щастлива ако е изцяло заета със семейството и децата.




Ето за това говоря. Коя жена? Аз, ти, Алиса или Шоколада? Или жената с главно "Ж", биологичнете жена, женския джендър? Ако говореше за себе си, щеше да е различно - личният избор си е нещо лично, и не би могъл да се оспори. Но не - жената!!! Такава е "Жената" и Вида е нейният пророк.

В отговор на:

Признавам, че малко съм слънгосвала тука– и затова вече не ми вярват. Мислела съм,че така преработвам мои проблеми, като ги описвам . Но и с това ще спра.




Ако не кажеш за какво си "слънгосвала", няма шанс от тук нататък някой да ти приеме писаниците насериозно.



Тема Re: Много се дразнянови [re: aiumi]  
Автор vida1929 ()
Публикувано14.03.23 01:46





зАКРИВАМ ТЕМАТА. вЕЧЕ НЕ СЕ ДРАЗНЯ

Редактирано от vida1929 на 14.03.23 04:25.



Тема Re: Много се дразнянови [re: aiumi]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано14.03.23 09:13



Лично аз не виждам противоречие, като една истинска патриархална женка, тя през всичките тези години е поставяла в центъра на вниманието си алфа-мъжкаря, който в тяхната семейна система явно е баща и.

Ако ще си говорим за патриархат, ама натурален, качествен и здравословен, а не некви психоболнави извратенящини, дето се приписват И на патриархалните здрави семейни отношения,
то аз по-патриархални семейства от моето - и по майчина и бащина линия, също и от това на мъжа ми - и по майчина и бащина линия - не познавам. В нечии болни фантазии патриархатът е равен на женско робство, задължително подчинение, унижение и примирение с господстващата роля на мъжкия пол. В здравословния семеен патриархат ролите са перфектно разпределени тъй, щото мъжът, глава на семейството да поеме и представителните функции и първата защитна линия, ако някой и нещо му застрашава семейството. Но, както се казва, ако мъжът е главата, то жената е шията и никакви решения не се вземат на своя глава и без допитване до жената. Туй се случва у дома, насаме, в патриархата не е прието да се конфронтират и унижават публично. И, на практика, на мъжа, бащата, синовете, братята се отрежда отговорна и подобаваща роля. И злоупотребите с нея биват наказвани безкомпромисно от ръката, която люлее люлката.

Тъй го разбираме ние потомствения здрав български патриархат.



ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, Liya, saksun, NUT, jumbles

Тема Re: Много се дразнянови [re: ShokoLada]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано14.03.23 09:20



За да си откровен с другите, трябва да можеш да си откровен със себе си. А тя все още не е достигнала този етап.

На тези години то няма за кога.

ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, Liya, saksun, NUT, jumbles


Тема Re: Много се дразнянови [re: vida1929]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано14.03.23 09:54



Давам си сметка,че ревнувам, завиждам на мъжа ми и ме беше яд. Мислех,че тя е по-млада и по-хубава от мен. Знам че е глупаво и алогично, като голяма част от женските емоции на хормонална основа. Какво съм гледала и какво съм видяла!? Явно в стресови ситуации, аз не виждам. Защото когато се разминаваме по улицата и ги виждам, това го преживявам като стрес и не разсъждавам рационално, очите ми се замъглени от страх, а на нея от срам, защото, забелязвам-тя винаги свежда глава надолу ,когато ме вижда. Дори когато се опитах да я заговоря, тя отново сведе поглед от неудобство или срам. Или пък той някакви глупости й е наговорил за мен и я настроил. Или истини и нея я е страх от мен. Според него, аз съм проклета и лоша, а тя е добричка. Може и така да е. Тя дава вид на почтена жена, което донякъде ме успокоява,че по-лесно мога да намеря общ език с нея. Тя всъщност не е добра, тя е мекушава като него и затова са си паснали. Има разлика между добър по душа и мекушав, безволев и безхарактерен човек.
Та исках да кажа, че и двете се чувстваме недобре от тези срещи и защо сме принудени да си ги причиняваме?защото той е решил да живее срещу нас.
И вчера я спрях и я заговорих точно за това, тя ме разбра и се съгласи. Дали ще успее да му повлияе да се махнат или той ще продължи да прави на инат, както винаги, не знам, но ми олекна на сърце. И докато говорехме, я разгледах. Не е нито млада,нито хубава. Обикновена и скромна жена.


Абе каква работа имаш ти с интимния живот и връзки на вече бившия си и по твои думи, буквално изритан от дома и семейството от пълнолетните ви синове мъж?
ВИЕ целокупно и единодушно сте го изгонили тоз човек от живота си. А ти еднолично си се разделила, развела с него окончателно. КРАЙ! Вече нито сте двойка, нито имате непълнолетни деца, заради които да сте длъжни да общувате, нито имаш каквото и да било право да се месиш в личния му живот - къде ще живее, с кого ще се събира и как ще си го подрежда. Бил ти е мъж, вече не е по твоя воля. Получила си, каквото искаш, остави човека на мира и стига се навира да душкаш, слухтиш, интриганстваш и тормозиш и него, а особено новите хора около него. Какво ти е крива тази жена, че я мразиш, одумваш и тормозиш!
Басии наглия вампир - ще я дърпа тя на улицата да я заговаря, че и доволна, щото жената я е срам от долнопробните сцени, които й устройваш на показ пред всички!

Имаш късмет, че не си ми пред очите - щеше да палиш с мръсна газ право към лудницата само като ме зърнеш на прозореца.



ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, Liya, saksun, NUT, jumbles

Тема Re: Много се дразнянови [re: aiumi]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано14.03.23 10:21



Ето за това говоря. Коя жена? Аз, ти, Алиса или Шоколада?
Паразитиращата некадърна цървуларистократка, ве, душко. В България и българската действителност коя друга жена си наумява да не работи и 30 години да лежи на кълка дОма, щото била снесла две яйца на мъжа си, дето не го била понасяла, ама за банкомат става?



Не и образованата, добре възпитаната и амбициозната. Дори не и тази от доволно богато семейство, за която няма финансова драма да си пощи трътката вкъщи кат саудитска ханъма. В нашето общество не е прието това:

жената не трябва да работи и е най-полезна и щастлива ако е изцяло заета със семейството и децата.

и то, не само по финансови причини. Такива жени са нееманципирани сред останалите жени. Пък ако ти като жена не си приемана на равна нога от собствения си пол, каква подкрепа дириш?

ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, Liya, saksun, NUT, jumbles

Тема Re: Много се дразнянови [re: alisalisa]  
Автор vida1929 ()
Публикувано14.03.23 11:53







Тема Re: Много се дразнянови [re: vida1929]  
Автор aiumi ()
Публикувано14.03.23 14:14



Разбрах. Изхлузваш се кат пръдня из гащи.

....излъганият, излъган и т.н.

Със здраве!



Тема Re: Много се дразнянови [re: alisalisa]  
Автор aiumi ()
Публикувано14.03.23 14:17



Цървуларистократка, да! Много точно казано, Лисе.



Нали тя по едно време заработваше като приемен родител, но и взеха детето, защото било много мърляво и мръсно у тях.

Както и да е. Не възнамерявам да се занимавам повече със "слъгосващата" и особа.



Тема Re: Много се дразнянови [re: alisalisa]  
Автор vida1929 ()
Публикувано15.03.23 05:33



Една част от това, което си писала е вярно. Всичко разбирам, но трудно го преодолявам и преживявам. Друга част от твоите писания са си твои въображения и догадки.
След развода той няма работа на нашата улица. Това е откровена провокация, с която цели да ме предизвика да направя някакви действия, за да ме изкара после виновна за негови проблеми. Аз си кротувам, нищо не правя, само си се дразня. От главата си тегля, то е ясно.

Представи си това, което преживях и си помисли ти как би се почувствала на мое място: Мъжът, с който 30 години съм спала в едно легло, изведнъж се появява пред мен с някаква, с която очевидно е в интимност, целуват се, прегръщат се пред очите ми .
Всяка нормална жена би я заболяло.
Мисля че няма смисъл да коментираме тъй като стана ясно че не се разбираме.
Твоя сарказъм е твой проблем, който не ме засяга. Тук-там ме разсмиваш и забавляваш, но не си мисли,че ми казваш нещо ценно и мъдро, което аз вече не знам.

Редактирано от vida1929 на 15.03.23 06:36.



Тема Re: Много се дразнянови [re: aiumi]  
Автор vida1929 ()
Публикувано15.03.23 06:37



Не, просто разбрах, че не се разбираме

и няма смисъл взаимно да се обиждаме и уязвяваме.

Редактирано от vida1929 на 15.03.23 06:39.



Тема Re: Много се дразнянови [re: vida1929]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано15.03.23 09:28



Представи си това, което преживях и си помисли ти как би се почувствала на мое място: Мъжът, с който 30 години съм спала в едно легло, изведнъж се появява пред мен с някаква, с която очевидно е в интимност, целуват се, прегръщат се пред очите ми .
Всяка нормална жена би я заболяло.


Ахъм. Сърби, боли, драго ми е. Но щом изпитваш ревност, а не страх, значи не възприемаш този мъж като заплаха и грандиозната ти теория за жертвата на домашно насилие със Стокхолмски синдром се спука като балонче.



Ще ти се наложи да се справяш с чувствата си, Видо. Неговите действия са последица от твоите действия. 30 годишното спане в едно легло приключи в момента, в който задружно сте изгонили този човек от съпружеското легло и дом.

След развода той няма работа на нашата улица. Това е откровена провокация, с която цели да ме предизвика да направя някакви действия, за да ме изкара после виновна за негови проблеми.

Ако няма основателни причини да подадеш оплакване и да изискаш ограничителна заповед срещу него, а най-добре, даже да му забранят да стъпва на вашата улица, свободен разведен мъж има работа навсякъде, където си иска, да се натиска с когото си иска и никой няма право да му рече "копче". Пък ти се дразни, колкото си искаш. Това е цената на свободата, ще си я платиш. Щом не отправя заплахи и не напира да ти влиза у къщата, ще търпиш всякакви гледки.

Аз си кротувам, нищо не правя, само си се дразня.
Абе, не бих нарекла тези зорлем търсени контакти с новата приятелка на бившия ти кротуване, ама нейсе. Поне правите сеир на махленските клюкарки.

ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, Liya, saksun, NUT, jumbles

Тема Re: Много се дразнянови [re: aiumi]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано15.03.23 09:44



Нали тя по едно време заработваше като приемен родител, но и взеха детето, защото било много мърляво и мръсно у тях.

Помня, че по някое време се оплакваше от нещо такова и не, че било мръсно у тях, ами проверяващата от Социалните я била нарочила и си измислила повод да я извади от програмата. Не бих си правила генерални изводи за къщата и наредбата от такъв неприятен инцидент. Но, признавам, от жена, изповядваща убеждението, че се посвещава на ролята на майка, домакиня и стопанка на дом и семейство 30 години, очаквам много висока морална летва и безупречно изпълнение. Иначе, работата като приемен родител е достойна професия, изисква голям набор от морални качества и в никакъв случай не бих нарекла жените, които й се посвещават, безработни цървуларистократки. Жалко, че Вида се е провалила на това поприще.

ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, Liya, saksun, NUT, jumbles


Тема Re: Много се дразнянови [re: alisalisa]  
Автор vida1929 ()
Публикувано15.03.23 10:55



Добре, да кажем, че съм се провалила. Човек греши. Аз моите грешки пред социалните ги осъзнах и признах.
След като изгледах три приемни деца едно след друго в продължение на десет години денонощна грижа от новородено взето от родителен дом до неговото осиновяване, много умора и здравословни проблеми ми се бяха натрупали.
Беше разхвърляно, но не и мръсно, когато дойдоха. Колко подредено може да е при майка, която се оправя сама с деца, готвене, домакинство, ходене на обучения, супервизии и мъж, който от ден на ден все повече абдикира от всякакви отговорности към дома и семейството.
Децата ги гледах добре, обичах ги. И понеже цялото ми внимание беше съсредоточено в тях, пренебрегвах останалите неща-хигиената в жилището и пр.
Изразявах си мнението, не желаех да ме занимават прекалено със социални въпроси, не позволявах прекомерно да ми се бъркат в семейството и да ми влияят на решенията, свързани конкретно с моите задължения. Отказах един или два пъти интервюиращи да идват в дома ми, за да попълвам анкети, които съм попълвала един милион пъти . И затова ме намразиха и нарочиха . Е добре, тяхна воля.

очаквам много висока морална ... набор от морални качества

Очаквай първо от себе си.
Сарказъм във всеки твой пост е симптом на злост и омраза . А това не е морал. Злият отрицател , злобно надсмиващият се не е морален човек.
нали твърдяхте че съм паразит неработил цял живот, сега се сетихте че съм работила,ама съм била некадърна
твоите манипулации са ми ясни и не само на мен
имаш доста забранени имена в подписа си
няма друга като теб, браво

Редактирано от vida1929 на 15.03.23 11:41.



Тема Re: Много се дразнянови [re: alisalisa]  
Автор vida1929 ()
Публикувано15.03.23 11:54



Абе, не бих нарекла тези зорлем търсени контакти с новата приятелка на бившия ти кротуване, ама нейсе. Поне правите сеир на махленските клюкарки.

Ами май повече на дирските клюкарки правя сеир.
Добре ме подсети, че е време да спра.
А е хубаво и ти да се спреш.



Тема Re: Много се дразнянови [re: vida1929]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано15.03.23 16:53



понякога е добре да чуеш какво ти се казва, без да си така заслепена
колкото за клюкарстването, лично аз, до срещата ми с теб, не бях срещала друг човек толкова да се интересува от хорския живот и в същото да не може да има реална себепреценка, да живее в абсолютна самозаблуда
някога те видях на онези пейки, от които исках да те измъкна, за да погледнеш, че има и други места на света, уви...
ти си остана все така на пейките, седнала и оплювайки хората, които минават
мисля съм ти го писала тук, мина 1 жена под ръка с възрастната си майка, ти я оплюва колко не ти допада, та не искаш да общуваш с нея и я отхвърляш, а те си вървяха и си говореха и грам не личеше да искат и търсят твоето общество, че даже и не те забелязаха. ти ентусиазирано разказа за тях, като че това с нещо украсява теб
така и сега, в това, дето толкова го очерняш и си решила, че те дразни и как вече няма място на тази улица бившият ти мъж, прозира единствено едно: нито е там заради теб, нито си в центъра на вселената му, но цялото ти това бълване за мен е знак, че той те е отхвърлил отдавна преди да решиш/решите да се разведете. и това е, от което толкова те боли
идиличната картина колко добре живеете беше като жълт вестник, който сама списваше, но ти си и била повярвала в собствените си заблуди
удовлетворявало ви е до един момент, вече не е. сменили сте си статуса.
друго си е да кажеш, че си го изхвърлила, а някак той теб да е от живота си, не ти звучи добре; че и заради теб е точно на вашата улица
намери начин да си спокойна и щастлива. не се вживявай да мислиш толкова как "изглеждаш" в очите на другите
това е извратена някаква суета, да държиш да изглежда животът ти по определен начин
не правиш на дирските клюки сеир, то не е нещо, което някой да го вълнува, ако не го пльоснеш като тема. разводите не са толкова невероятно събитие в живота, че пък да си се приела за светска личност...
нали обясни как имаш приятел, как всичко ти е ок, как си се разхубавила, как се радваш на мъжки интерес, как си преоткрила секса... наслаждавай се на живота

за старата ти тема и тези ти излияния
връзката с усещането ти, че някой те прави да се чувстваш незначителна, се вижда ясно от това, че ти държиш да се съобразяват с теб
уви... няма как
за да се случва трябва да си значима по някакъв начин сама по себе си за другия или за ситуация, а или пък да има респект към теб
самата ти се разочароваш, че не си толкова значителна колко ти се иска да бъдеш
хората
но ти сама дори от собствения си живот се неглижираш, като се концентрираш върху хора, които твърдиш, че не те интересуват
доколко ти самата се интересуваш от себе си?



Тема Re: Много се дразнянови [re: holi_day]  
Автор vida1929 ()
Публикувано15.03.23 19:43



Да, тогава ме хвана в един момент от живота ми, в който седях на пейките в парка и доста се интересувах от съкварталците. В това какво лошо има?
Сега сутрин тичам в горичката, правя гимнастика, уча английски и руски, и поработвам колкото и когато мога. Сигурно и в това ще намериш някакви кусури.

...да не може да има реална себепреценка, да живее в абсолютна самозаблуда
На какво основание правиш такива генерални умозаключения и обобщения?
Ти ме познаваш от един-две срещи на живо и от постовете ми тука. В които, признавам, по едно време имаше доста художествена измислица ,тъй като се терапевтирах по един метод и исках да видя дали работи, за което се извинявам на клуба и моля да ми простите, ако съм навредила някому. Но освен,че съм станала за резил и съм се изложила много, не вярвам да съм нанесла други вреди.
Не можеш да правиш такива генерални заключения, защото не ме познаваш достатъчно и не можеш да знаеш много неща.
Аз също мога да кажа, че нямаш реална себепреценка и живееш в самозаблуди. Но не го казвам.
Разликата е, че за теб не знаем нищо, а аз тук си разказвам проблемите и всеки озлобен може да издевателства и злорадства върху моите драсканици. Но ще го понеса с усмивка .
мина 1 жена под ръка с възрастната си майка, ти я оплюва колко не ти допада
Защо не?
Аз нямам ли право на мои антипатии и симпатии?
И ти не ми допадаш, но ти си го знаеш отдавна.

той те е отхвърлил отдавна преди да решиш/решите да се разведете.
Ти откъде можеш да знаеш!?
и ако е така, защо не се е махнал от къщи!? Щеше да ми спести много тревоги и страдания.

В крайна сметка. Сега вече сериозно го пиша и моля, не се гаврете.
Ще спра да се занимавам с него и с неговата приятелка. И те имат право на щастие и любов и коя съм аз да се бъркам. Господ е милостив и дава на всеки каквото е необходимо.
Ще се махна за известно време, ще ида на някоя екскурзия или курорт, да си почина, пък и те да си починат от мен.

Редактирано от vida1929 на 15.03.23 21:32.



Тема Re: Много се дразнянови [re: alisalisa]  
Автор aiumi ()
Публикувано15.03.23 20:28



Да, ОК, не бях права да пиша тези неща, защото няма как да знам кое как е било.

Просто се издразних от нейните вечни мешавици на реалност и факти с лъжи и фантазии, това е някаква пълна каша, която моя мозък няма как да "смели" и затова се отказвам.



Тема Re: Много се дразнянови [re: aiumi]  
Автор vida1929 ()
Публикувано15.03.23 21:24



И аз съжалявам, че въобще съм ги писала.



Тема Re: Много се дразнянови [re: vida1929]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано16.03.23 09:03



Както писах и на Аюми, не си правя генерални изводи за хигиената и подредбата в къщата ти от един инцидент и нечия забележка. Да ти го преведа, че се затрудняваш в четенето с разбиране на текст: не смятам, че щом веднъж някаква инспектираща /по твой разказ/ била казала, че домът ти е мръсен, от това следва, че е генерално вярно и не си чистиш къщата. Тоест, не те мисля за мърла.

Колко подредено може да е при майка, която се оправя сама с деца, готвене, домакинство, ходене на обучения, супервизии и мъж, който от ден на ден все повече абдикира от всякакви отговорности към дома и семейството.
Децата ги гледах добре, обичах ги. И понеже цялото ми внимание беше съсредоточено в тях, пренебрегвах останалите неща-хигиената в жилището и пр.


Да, с деца вкъщи често настава галимация, никой не се вторачва злонамерено в разхвърляни играчки, детски вещи, дрешки от дечурлигата, докато търчат насам-натам, играят, цапат и зарязват кое, където им падне. Отгледали сме деца, наясно сме, че в определени часове на денонощието къщата, особено детската стая могат да заприличат на бойно поле. Хигиената в жилището е друго нещо - винаги си личи кога едно жилище е занемарявано, непочиствано и неподдържано продължително време, кое е стара, наслоявана мръсотия и натурия, а кое - прясно нацапано, защото децата си играли и разхвърлили, тъкмо огазили с кални обувки, в кухнята хаос, защото готвиш в момента, прането складирано върху някое легло или стол и си чака реда да бъде сгънато и прибрано и т.н. И, не мисля, че освен от чиста злобица, нечие опитно око ще се направи, че не различава моментната галимация от перманентна мърлявщина, та да те уличи генерално в липса на хигиенни условия.

Що се отнася до мъж, абдикирал от домашно-битови задължения - неприятно е, но не е оправдание. Много самотни майки дори нямат мъж, на когото да разчитат, от което не следва, че къщите им заприличват на кочина. И масовката работещи жени - по 8-10 часа трудово заети, като се приберат каталясали от работа и натоварени с пълни пазарски торби, запретват ръкави и се захващат с домашни задължения и децата. Къщите им също не приличат на кочина, нито децата им са по-зле гледани от тези на домакините.

Щом си имала лукса да си спестиш ежедневното ходене на работа в полза на домакинстването и занимаване с децата, нямаш оправдание, че не сколасваш да си ошеташ къщата и да напазаруваш.

Изразявах си мнението, не желаех да ме занимават прекалено със социални въпроси, не позволявах прекомерно да ми се бъркат в семейството и да ми влияят на решенията, свързани конкретно с моите задължения. Отказах един или два пъти интервюиращи да идват в дома ми, за да попълвам анкети, които съм попълвала един милион пъти . И затова ме намразиха и нарочиха . Е добре, тяхна воля.

Ами Вида, това си е работа на трудов договор срещу заплащане. И работодателят поставя определени условия, които си длъжна да спазваш, ако искаш да се задържиш на работата. Нямаш право да ги пренебрегваш, отхвърляш, да си правиш, каквото си щеш, защото така си наумила и да вземаш своеволни решения какви да ти бъдат задълженията - те са описани в договора и длъжностната ти характеристика. Щом вземаш приемно дете срещу заплата, домът ти вече е работно място и достъпен по всяко време, а материалната и психологическа обстановка - подлежаща на проверка и оценка по всяко време. Дори осиновителите на деца, които изцяло поемат и носят отговорност пред закона за тях, биват подлагани на проверки и оценки. Какво остава за социален работник, отглеждащ поверени му от държавата деца, каквито всъщност са приемните родители.

Щом не се справяш с работата и своеволничиш, те уволняват. Добре дошла в реалния свят на работещите.

И какво остана от грандоманската заявка: искам да съм само домакиня и майка, защото това ме прави щастлива - провал и в семеен план, и в професионален поради несправяне с деклалираните отговорности. Мъ, разбира се, работещият съпруг и работодателите са виновни за него, не ти играят по свирката.

очаквам много висока морална ... набор от морални качества

Очаквай първо от себе си.


Цитирай коректно, де. Написах:
от жена, изповядваща убеждението, че се посвещава на ролята на майка, домакиня и стопанка на дом и семейство 30 години, очаквам много висока морална летва и безупречно изпълнение.

Аз не съм от изповядващите "ти ще работиш и носиш кинти, пък аз само ще се занимавам с дома и децата". Следователно, нито съм се ангажирала с такава висока заявка, нито мога да бъда упрекната, че не съм я покрила.

От момента, в който с мъжа ми заживяхме заедно, забременях, родих и после, не съм спирала да работя, паралелно с отглеждането на дете и домакински битовизми. Поне по 8, често по 10-12-14 часа на ден. "Отпускът" ми по майчинство продължи точно една седмица - 5 дни в родилния дом и още 2 дни вкъщи, за да си отспя малко, докато придошлите баби ме отменят с новороденото и събера силици пак да вляза в плътен работен режим. Бабите ги погнахме от къщи да си гледат работата след седмица. Да си изоставя работата, щото съм се омъжила и родила, за мен е непостижима и неприемлива опция не само във финансов аспект, но и в професионален. Блазе на жените, които го заявават и осъществяват, щом така са решили. Но от моя гледна точка - щом разполагат с поне 8-10 часа дневно повече от мен за дома, децата и семейството, следва да са безупречни и успешни. Тъй, както съм аз в професията си през тези 8-10 часа, а извън тях сгъстявам натоварването, за да не изоставам в ролята на майка и домакиня.

Та, щом ще се сравняваме:
Ти 30 години си разполагала с 40-60 часа седмично повече от мен, за да съпружестваш, домакинстваш, отглеждаш деца. И напълно избягвала стреса на работещия човек, което хич не е за подценяване. В резултат - провален брак, провален опит в отглеждането на дете за пари, искрено се надявам поне синовете ти да са получили най-доброто възпитание, образование и да се чувстват реализирани и успешни в момента, поне ще си е струвало.

Аз 26 години съм носила две дини под една мишница, като добавим и детето, три.
В резултат - здрав брак, успешно професионално развитие, добре възпитано и образвано дете, вече напълно самостоятелно, живее отделно по свой избор и печели добре.

Дет се вика, пилците се броят наесен.
Сега е есен и пред фактите и боговете мълчат.



ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, Liya, saksun, NUT, jumbles

Тема Re: Много се дразнянови [re: alisalisa]  
Автор vida1929 ()
Публикувано16.03.23 09:29



Та, щом ще се сравняваме:

Никъде не съм казала, че се сравнявам с теб или с някой друг.
Е добре, аз съм една провалена във всяко отношение жена.
Дано мирясаш.



Тема Re: Много се дразнянови [re: vida1929]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано16.03.23 10:11



А е хубаво и ти да се спреш.

Хубавото ти е в къщата, Вида.
И то, ако си го направиш.
Щом си се изпльоскала на мегдана за обсъждане, ще си търпиш коментарите.
Кат не ти харесват, не ги чети, но да даваш наклон на читателите кой какви спирачки да си слагал, аре у лево, не си ми майка.



ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, Liya, saksun, NUT, jumbles

Тема Re: Много се дразнянови [re: aiumi]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано16.03.23 10:28



Просто се издразних от нейните вечни мешавици на реалност и факти с лъжи и фантазии, това е някаква пълна каша, която моя мозък няма как да "смели" и затова се отказвам.

Ами то си е дразнещо. И, когато вече прехвърли прага на търпимост и й го заявят в очите, оди да пуска теми - Алиса/пенке/иванке, вий имате сериозен проблем.
- С теб ли, бе?
- Не, не с мен, ами с вас си.



ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, Liya, saksun, NUT, jumbles

Тема Re: Много се дразнянови [re: vida1929]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано16.03.23 10:54



Никъде не съм казала, че се сравнявам с теб или с някой друг.
Е добре, аз съм една провалена във всяко отношение жена.
Дано мирясаш.


Налага се да ти го заявя право в очите, щом откриваш топовна стрелба срещу мен.
Така си е - в нито един аспект не можеш ми стъпи и на малкия пръст.
И на всеки опит да бъдеш посъветвана, размислена и да се коригираш за твое добро, защото съм по-успешна от теб в това, реагираш с обвинения в злоба, омраза, манипулативност и личностни психични проблеми.

И на най-търпеливия, състрадателен и емоционално ангажиран с чуждите неволи човек, пожелал да помогне със съвет, ще му писне от такава неблагодарна агресия и ще те постави на място. Ти си просякинята на внимание, съчувствие и експериментираща за сметка на хорското доверие с некви "лечебни" похвати.

То, хорското доверие и съчувствие, не е безусловно, обещано и бездънно.
Та да скачаш по главите на всеки, който не ти го поднася на тепсия.
Затова - знай си мястото и си сърбай попарите, които си надробявала с години.
Особено там, където никой не ти е длъжен.

ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, Liya, saksun, NUT, jumbles


Тема Re: Много се дразнянови [re: alisalisa]  
Автор vida1929 ()
Публикувано16.03.23 18:57



Налага се да ти го заявя право в очите,
щом откриваш топовна стрелба срещу мен.



Нямам нищо против. Но напоследък пишеш слабо. Можеш с повече злоба и ненавист. Чела съм те и другаде.
Айде като се върна от почивка. Сега не ми се занимава С ТЕБ.

Редактирано от vida1929 на 16.03.23 19:53.



Тема Re: Много се дразнянови [re: vida1929]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано17.03.23 08:20



мога аргументирано да ти отговоря на всеки 1 въпрос, който си задала, както и да коментирам по абзаци написаното от теб
от уважение към себе си ще пропусна, а и си неспасяем случай - няма смисъл



Тема Re: Много се дразнянови [re: holi_day]  
Автор vida1929 ()
Публикувано17.03.23 09:17



твоето мнение не ме интересува
ти първо си оправи твоите проблеми



Тема Re: Много се дразнянови [re: vida1929]  
Автор ShokoLada (ентусиаст)
Публикувано17.03.23 16:17



Така ли се държиш с хората?

Новак, я!..

Редактирано от ShokoLada на 17.03.23 17:04.



Тема Re: Много се дразнянови [re: ShokoLada]  
Автор vida1929 ()
Публикувано17.03.23 17:14



Слава Богу сред моите приятели няма такива садистични и саркастични индивиди като тука и не се налага да се държа така



Тема Re: Много се дразнянови [re: vida1929]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано19.03.23 08:40



Ти посмей да се държиш с твоите приятели, както тук, пък да видим дали няма.



Въпрос за 100 хиляди лева:
Защо не обсъждаш личните си драми и проблеми с твоите разбиращи и добри приятели, а ги излагаш на показ и за коментар пред непознати хора във форум?

А като не ти харесат коментарите, светкавично ставаш злобна и нападателна.

ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, Liya, saksun, NUT, jumbles

Тема Re: Много се дразнянови [re: alisalisa]  
Автор vida1929 ()
Публикувано19.03.23 09:13




Хм, ясна си ми от години. Настървено раздаваш присъди, колиш и бесиш.

Ми ако не пиша, такива като теб, къде ще си тренират злобата??
Да речем, от години изучам сарказма, иронията и подигравката .
Твоят сарказъм е елементарен и просташки .

Редактирано от vida1929 на 19.03.23 09:14.



Тема Re: Много се дразнянови [re: vida1929]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано19.03.23 09:50



Ти ме познаваш от един-две срещи на живо и от постовете ми тука.

мина 1 жена под ръка с възрастната си майка, ти я оплюва колко не ти допада
Защо не?
Аз нямам ли право на мои антипатии и симпатии?
И ти не ми допадаш, но ти си го знаеш отдавна.


Както се казва, никой няма втора възможност за първо впечатление.

Ако не ме лъже паметта, двете с Холи сте си станали взаимно интересни от постовете в клуба и сте инициирали среща на живо. Първа среща с уж вече познат, а на практика почти непознат човек, водена от любопитството да се опознаете взаимно повече в интимен разговор и в споделено реално преживяване, защото все повече ви интересува личността и душевността на другата. Такива първи срещи с клубарКИ от дира съм имала няколко. Доста приличат на първа среща с харесван мъж - дори да са на публично място и заобиколени от хора, вниманието е фокусирано само върху другия и масовката наоколо избледнява. В случая, вероятно за Холи е било така, но за теб - не. Холи ти е била интересна, докато не си видяла по-интересен преминаващ субект, за да пренасочиш вниманието си веднага към него и да си изприкажеш всичките чувства и антипатии пред слушател на живо, който няма нищо общо с тях. Слушателят не ти е важен, важно ти е който и да е под ръка, да играе ролята на ухо. Наричаме такива потърпевши "кошче за душевни отпадъци". Предполагам, така се е почувствала Холи. Отделила ти е специално време, проявила интерес към теб, очаквала реципрочен интерес към нея, а вместо да усети такъв, ти й губиш времето с одумване на някакви други хора, защото антипатиите ти към тях са по-важни от човека, с когото си в среща.
Тогава защо изобщо си се съгласила на тази среща?

Не се заблуждавай, че от една-две срещи не може да се разбере много за другия и не може да бъде разгадан. Няма нужда от пълна изповед на целия живот, за да се разбере какъв човек стои насреща. Доволно зрели хора с житейски опит и развита наблюдателност вече инстинктивно умеят да преценяват.

ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, Liya, saksun, NUT, jumbles


Тема Re: Много се дразнянови [re: vida1929]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано19.03.23 10:01



Ми ако не пиша, такива като теб, къде ще си тренират злобата??
Да речем, от години изучам сарказма, иронията и подигравката .


Ох, милата. Тя ми правела услуга, докато извършвала нАучни наблюдения.



И докъде я докара от години този твой нАучен проект?
До "мразя изрусени жени, защото като си разбих брака, бившият се хвана с такава"?
"Ох, май ше взема да полудея, абе, я кажете как се полудява, че да изиграя новия си образ на полудяла от тежки несправедливости и страдания по-убедително."

Остава ти само да зарибиш балъците по пейките. След такива задълбочени и целенасочения проучвания би трябвало да ти е лесно.

ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, Liya, saksun, NUT, jumbles

Тема Re: Много се дразнянови [re: alisalisa]  
Автор vida1929 ()
Публикувано19.03.23 10:59



Вместо забранените никове, щото те ще продължават да се увеличават и след година-две няма да ти стигне мястото, по-добре си сложи си подпис:

Издавам присъди и ги изпълнявам с настървение.



Тема Re: Много се дразнянови [re: vida1929]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано20.03.23 06:53



Ах, ама ти не знаеш ли? Забраните отпаднаха преди месеци и сега пак се дърлим с тях право куме в очи, вместо да се злобкаме зад гърбовете си. Нося си подписа само за спомен.



Времената се променят непрекъснато, скъпа и животът продължава.
За някои.

ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, Liya, saksun, NUT, jumbles

Тема Re: Много се дразнянови [re: vida1929]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано20.03.23 13:25



сред приятелите ти няма. цени ги, щом са до теб

но приятелите ти имат, с описаите от теб качества персона за приятел, в твое лице





Тема Re: Много се дразнянови [re: alisalisa]  
Автор vida1929 ()
Публикувано21.03.23 09:11



Не знаех.
Аз предпочитам да не се дърля с никого.
Първо, нямам такава нагласа.
Второ, нямам време за губене.



Тема Re: Много се дразнянови [re: holi_day]  
Автор vida1929 ()
Публикувано21.03.23 09:13



ок





Тема Re: Много се дразнянови [re: vida1929]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано21.03.23 12:05



Аз предпочитам да не се дърля с никого.
Първо, нямам такава нагласа.
Второ, нямам време за губене.


Мадабе, вярвам ти. Всички ти вярваме.




ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, Liya, saksun, NUT, jumbles

Тема Re: Много се дразнянови [re: alisalisa]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано21.03.23 23:02



В 10.



Тема Re: Много се дразнянови [re: alisalisa]  
Автор vida1929 ()
Публикувано27.03.23 12:51



За мен няма значение дали ми вярвате. Това, което сте писали, не е свързано с това коя съм аз.
Дори, когато казвах истината, някои ми вярваха, други-не.
и да се съглася с вас и да не се съглася- все тая, злобата на някои от вас няма да миряса.


Редактирано от vida1929 на 27.03.23 14:46.



Тема Re: Много се дразнянови [re: alisalisa]  
Автор Trickyyy (Висока)
Публикувано28.03.23 20:03



изприкажеш всичките чувства и антипатии пред слушател на живо, който няма нищо общо с тях. Слушателят не ти е важен, важно ти е който и да е под ръка, да играе ролята на ухо. Наричаме такива потърпевши "кошче за душевни отпадъци". Предполагам, така се е почувствала Холи. Отделила ти е специално време, проявила интерес към теб, очаквала реципрочен интерес към нея, а вместо да усети такъв, ти й губиш времето с одумване на някакви други хора, защото антипатиите ти към тях са по-важни от човека, с когото си в среща.

Ей такава една ми се навря един път в един форум. Познавам на живо само една съфорумка, пишеше едно време тук, после писахме в един друг форум, та, тази, дето ми се натресе...форумно сичко ногу убаво, ама тя реши, че ще се виждаме на живо, и докато се усетя, получавам събщения как си поръчала самолетен билет, па хотел...викам, басиму, аз си лакирам ноктите, тая за хотели ми говори...и нали, куртоазията е майка на тъпотията, позволих да се срещнем

Посрещнах я на летището, все пак имам добро възпитание, а от там във влака до центъра, тя ми обясняваше за тъпата си приятелка, която й била дошла на гости, за да си намери мъж. Драйфането как се обозначава тук?????

Та, така де, шут и вън.



Тема Re: Много се дразнянови [re: vida1929]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано29.03.23 15:46



За мен няма значение дали ми вярвате. Това, което сте писали, не е свързано с това коя съм аз.
Дори, когато казвах истината, някои ми вярваха, други-не.
и да се съглася с вас и да не се съглася- все тая, злобата на някои от вас няма да миряса.

много свикна да бъдат подминавани подмятанията ти
в един момент на човек просто не му се занимава, както като види кварталния особняк, да го наречем - било той някой пияница, луд или др.
в един момент всеки го подминава
като цяло, има моменти, в които се държиш идиотски, за да предизвикаш внимание
лично аз се радвам, ако нещата, които си писала за промяна при теб в добра и желана от теб посока, са истини
но ти пак си на фаза как изглежда казаното, а не каква е реалността
"Дори, когато казвах истината..." - докато си потънала в драматизации, истинският живот не е отражението на света ти у другите, а това, което се случва на теб и това, което наистина изпитваш, а не което показваш....
някаква извратена суета е да живееш и съществуваш някъде, само за да се любуваш на отражението си
но... ти си знаеш



Тема Re: Много се дразнянови [re: holi_day]  
Автор vida1929 ()
Публикувано29.03.23 16:34



Ти най-накрая май ще загрееш,че тук аз играя роля на луда, психично болна.
Да речем искам на собствен гръб да изпитам стигмата, която тегне върху психично болните.
Някой класик беше казал: предпочитам да ме изкарат престъпник отколкото луд. Сега вече го разбирам.
Много е грозно това,което правиш:видяла си ме един път и сега ще изпишеш сто фермана. Но и това ще понеса в името на експеримента докъде можете да стигнете. Можете и повече. Дотук не прочетох нещо умно, но почувствах нещо, ме изюмява.
Ами, аз мирно и кротко си пишех моите тъпи романчета.
В един момент и в другите ми теми вие защо решихте, че лъжа? Аз си признах несъществуваща вина само и само да ви олекне на душите жадни за стръв


Е повече няма да се обяснявам,защото не съм виновна за нищо, никого не съм измамила, нито съм навредила.



Тема Re: Много се дразнянови [re: vida1929]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано29.03.23 16:49



де да играеше



Тема Re: Много се дразнянови [re: vida1929]  
Автор Exaybachay (мъглата)
Публикувано29.03.23 17:50



Много се дразня от изрусени жени.
Помня, че като бях малка, баща ми се беше заплеснал по една изрусена.

тука Фройд поклаща одобрително с глава.

Сега и бившият ми се размотава из квартала с една изрусена. Гледам да не се дразня. И въпросът ми е, как да спра да се дразня?
вариант1. - кажи на бившия да си намери чернокоса.
вариант2. - кажи му, че какъвто и секс да получава от русата, може да го получи по- качествен от теб

И си викам, чакай сега, да се вгледам малко по-внимателно в изрусените и мога ли да проумея, защо мъжете си падат по тях ?
ехеееее навремето, преди много, много еони, когато бях млад и имах приятелка - баси кога станах дърт чикиджия - тя един път отиде на гинеколог, за първи път посещаваше този кабинет. Та да ти кажа какво ми рече, като се върна, попита ме: а бе имали нещо, което мъжете да не ебете.

п.п. жените с лилави коси са най- перверзни.

Редактирано от Exaybachay на 29.03.23 17:53.



Тема Re: Много се дразнянови [re: Exaybachay]  
Автор vida1929 ()
Публикувано29.03.23 18:04



Та да ти кажа какво ми рече, като се върна

Ами правилно ти е рекла и това се отнася за една част от мъжете. Руси, червенокоси, лилави-не подбират.
На мен пък един мъж ми рече,че за него външността на жената не му била толкова важна, нито пък цвета на косата, а енергията, женската енергия.
Мисля,че това са най-перверзните мъже.
И аз исках нещо по Фройд да се напише в тази тема, но уви. Само ти се сети.
Знаеш ли какво казах на бившият ми: Скъпи аз изтеглих дългата клечка като те изгоних. Сега ще ти харча парите които ми остави по екскурзии и почивки по морето и в чужбина, а русата ще те гледа на дърти години като вземеш да се напикаваш. А то ще стане много по-скоро отколкото си го представяш.



Тема Re: Много се дразнянови [re: vida1929]  
Автор Exaybachay (мъглата)
Публикувано29.03.23 18:46



На мен пък един мъж ми рече,че за него външността на жената не му била толкова важна, нито пък цвета на косата, а енергията, женската енергия.
да бе знам, а по някакви необясними причини, най му допада женската енергия на млади, руси, синеоки девойчета, със сочни цици, плътни устни и стегнати дупета.



Тема Re: Много се дразнянови [re: vida1929]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано30.03.23 07:43



Това, което сте писали, не е свързано с това коя съм аз.

Амчи то, и тоето си писала за мен няма нищо общо с това коя съм аз, ама много те напъва, гледам. Ръчкаш ли, ръчкаш, белки ти се вържа.



злобата на някои от вас няма да миряса.
ТукА няма злобни хора, съчиняваш си.

ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, Liya, saksun, NUT, jumbles

Тема Re: Много се дразнянови [re: Trickyyy]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано30.03.23 07:49



Гадничко е за слушателя, нали?



ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, Liya, saksun, NUT, jumbles

Тема Re: Много се дразнянови [re: vida1929]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано30.03.23 08:24



На мен пък един мъж ми рече,че за него външността на жената не му била толкова важна, нито пък цвета на косата, а енергията, женската енергия.
Мисля,че това са най-перверзните мъже.


Аааа, тези са най-добрите любовници, нЕма перверзия в тая работа.



Знаеш ли какво казах на бившият ми: Скъпи аз изтеглих дългата клечка като те изгоних. Сега ще ти харча парите които ми остави по екскурзии и почивки по морето и в чужбина, а русата ще те гледа на дърти години като вземеш да се напикаваш. А то ще стане много по-скоро отколкото си го представяш.

Голяма грешка, много голяма грешка да изгониш от къщи мильонер, който има толкова пари за подаряване на бившата си, че да й стигнат за скъпи удоволствия чааааак, докато той грохне в дълбока старост и почне да се напикава.
Защото - където е текло, пак ще тече. И за мъж, който може да прави пари, мелаклийките на тълпи ще се редят дори да му сменят памперсите, ама за жена на 60, която може само да харчи наготово, няма желаещи. Е, ако не броим младите секси мошеници, за които наивни баби с готови парици за издояване и зор голям да им свалят звезди от небето, докато ги източват, са фасулски лесна плячка.

ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, Liya, saksun, NUT, jumbles


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.