Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:51 28.04.24 
Взаимопомощ
   >> Психоанализа и психотерапия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Тема Re: Много се дразнянови [re: aiumi]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано15.03.23 09:44



Нали тя по едно време заработваше като приемен родител, но и взеха детето, защото било много мърляво и мръсно у тях.

Помня, че по някое време се оплакваше от нещо такова и не, че било мръсно у тях, ами проверяващата от Социалните я била нарочила и си измислила повод да я извади от програмата. Не бих си правила генерални изводи за къщата и наредбата от такъв неприятен инцидент. Но, признавам, от жена, изповядваща убеждението, че се посвещава на ролята на майка, домакиня и стопанка на дом и семейство 30 години, очаквам много висока морална летва и безупречно изпълнение. Иначе, работата като приемен родител е достойна професия, изисква голям набор от морални качества и в никакъв случай не бих нарекла жените, които й се посвещават, безработни цървуларистократки. Жалко, че Вида се е провалила на това поприще.

ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, Liya, saksun, NUT, jumbles


Тема Re: Много се дразнянови [re: alisalisa]  
Автор vida1929 ()
Публикувано15.03.23 10:55



Добре, да кажем, че съм се провалила. Човек греши. Аз моите грешки пред социалните ги осъзнах и признах.
След като изгледах три приемни деца едно след друго в продължение на десет години денонощна грижа от новородено взето от родителен дом до неговото осиновяване, много умора и здравословни проблеми ми се бяха натрупали.
Беше разхвърляно, но не и мръсно, когато дойдоха. Колко подредено може да е при майка, която се оправя сама с деца, готвене, домакинство, ходене на обучения, супервизии и мъж, който от ден на ден все повече абдикира от всякакви отговорности към дома и семейството.
Децата ги гледах добре, обичах ги. И понеже цялото ми внимание беше съсредоточено в тях, пренебрегвах останалите неща-хигиената в жилището и пр.
Изразявах си мнението, не желаех да ме занимават прекалено със социални въпроси, не позволявах прекомерно да ми се бъркат в семейството и да ми влияят на решенията, свързани конкретно с моите задължения. Отказах един или два пъти интервюиращи да идват в дома ми, за да попълвам анкети, които съм попълвала един милион пъти . И затова ме намразиха и нарочиха . Е добре, тяхна воля.

очаквам много висока морална ... набор от морални качества

Очаквай първо от себе си.
Сарказъм във всеки твой пост е симптом на злост и омраза . А това не е морал. Злият отрицател , злобно надсмиващият се не е морален човек.
нали твърдяхте че съм паразит неработил цял живот, сега се сетихте че съм работила,ама съм била некадърна
твоите манипулации са ми ясни и не само на мен
имаш доста забранени имена в подписа си
няма друга като теб, браво

Редактирано от vida1929 на 15.03.23 11:41.



Тема Re: Много се дразнянови [re: alisalisa]  
Автор vida1929 ()
Публикувано15.03.23 11:54



Абе, не бих нарекла тези зорлем търсени контакти с новата приятелка на бившия ти кротуване, ама нейсе. Поне правите сеир на махленските клюкарки.

Ами май повече на дирските клюкарки правя сеир.
Добре ме подсети, че е време да спра.
А е хубаво и ти да се спреш.



Тема Re: Много се дразнянови [re: vida1929]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано15.03.23 16:53



понякога е добре да чуеш какво ти се казва, без да си така заслепена
колкото за клюкарстването, лично аз, до срещата ми с теб, не бях срещала друг човек толкова да се интересува от хорския живот и в същото да не може да има реална себепреценка, да живее в абсолютна самозаблуда
някога те видях на онези пейки, от които исках да те измъкна, за да погледнеш, че има и други места на света, уви...
ти си остана все така на пейките, седнала и оплювайки хората, които минават
мисля съм ти го писала тук, мина 1 жена под ръка с възрастната си майка, ти я оплюва колко не ти допада, та не искаш да общуваш с нея и я отхвърляш, а те си вървяха и си говореха и грам не личеше да искат и търсят твоето общество, че даже и не те забелязаха. ти ентусиазирано разказа за тях, като че това с нещо украсява теб
така и сега, в това, дето толкова го очерняш и си решила, че те дразни и как вече няма място на тази улица бившият ти мъж, прозира единствено едно: нито е там заради теб, нито си в центъра на вселената му, но цялото ти това бълване за мен е знак, че той те е отхвърлил отдавна преди да решиш/решите да се разведете. и това е, от което толкова те боли
идиличната картина колко добре живеете беше като жълт вестник, който сама списваше, но ти си и била повярвала в собствените си заблуди
удовлетворявало ви е до един момент, вече не е. сменили сте си статуса.
друго си е да кажеш, че си го изхвърлила, а някак той теб да е от живота си, не ти звучи добре; че и заради теб е точно на вашата улица
намери начин да си спокойна и щастлива. не се вживявай да мислиш толкова как "изглеждаш" в очите на другите
това е извратена някаква суета, да държиш да изглежда животът ти по определен начин
не правиш на дирските клюки сеир, то не е нещо, което някой да го вълнува, ако не го пльоснеш като тема. разводите не са толкова невероятно събитие в живота, че пък да си се приела за светска личност...
нали обясни как имаш приятел, как всичко ти е ок, как си се разхубавила, как се радваш на мъжки интерес, как си преоткрила секса... наслаждавай се на живота

за старата ти тема и тези ти излияния
връзката с усещането ти, че някой те прави да се чувстваш незначителна, се вижда ясно от това, че ти държиш да се съобразяват с теб
уви... няма как
за да се случва трябва да си значима по някакъв начин сама по себе си за другия или за ситуация, а или пък да има респект към теб
самата ти се разочароваш, че не си толкова значителна колко ти се иска да бъдеш
хората
но ти сама дори от собствения си живот се неглижираш, като се концентрираш върху хора, които твърдиш, че не те интересуват
доколко ти самата се интересуваш от себе си?



Тема Re: Много се дразнянови [re: holi_day]  
Автор vida1929 ()
Публикувано15.03.23 19:43



Да, тогава ме хвана в един момент от живота ми, в който седях на пейките в парка и доста се интересувах от съкварталците. В това какво лошо има?
Сега сутрин тичам в горичката, правя гимнастика, уча английски и руски, и поработвам колкото и когато мога. Сигурно и в това ще намериш някакви кусури.

...да не може да има реална себепреценка, да живее в абсолютна самозаблуда
На какво основание правиш такива генерални умозаключения и обобщения?
Ти ме познаваш от един-две срещи на живо и от постовете ми тука. В които, признавам, по едно време имаше доста художествена измислица ,тъй като се терапевтирах по един метод и исках да видя дали работи, за което се извинявам на клуба и моля да ми простите, ако съм навредила някому. Но освен,че съм станала за резил и съм се изложила много, не вярвам да съм нанесла други вреди.
Не можеш да правиш такива генерални заключения, защото не ме познаваш достатъчно и не можеш да знаеш много неща.
Аз също мога да кажа, че нямаш реална себепреценка и живееш в самозаблуди. Но не го казвам.
Разликата е, че за теб не знаем нищо, а аз тук си разказвам проблемите и всеки озлобен може да издевателства и злорадства върху моите драсканици. Но ще го понеса с усмивка .
мина 1 жена под ръка с възрастната си майка, ти я оплюва колко не ти допада
Защо не?
Аз нямам ли право на мои антипатии и симпатии?
И ти не ми допадаш, но ти си го знаеш отдавна.

той те е отхвърлил отдавна преди да решиш/решите да се разведете.
Ти откъде можеш да знаеш!?
и ако е така, защо не се е махнал от къщи!? Щеше да ми спести много тревоги и страдания.

В крайна сметка. Сега вече сериозно го пиша и моля, не се гаврете.
Ще спра да се занимавам с него и с неговата приятелка. И те имат право на щастие и любов и коя съм аз да се бъркам. Господ е милостив и дава на всеки каквото е необходимо.
Ще се махна за известно време, ще ида на някоя екскурзия или курорт, да си почина, пък и те да си починат от мен.

Редактирано от vida1929 на 15.03.23 21:32.



Тема Re: Много се дразнянови [re: alisalisa]  
Автор aiumi ()
Публикувано15.03.23 20:28



Да, ОК, не бях права да пиша тези неща, защото няма как да знам кое как е било.

Просто се издразних от нейните вечни мешавици на реалност и факти с лъжи и фантазии, това е някаква пълна каша, която моя мозък няма как да "смели" и затова се отказвам.



Тема Re: Много се дразнянови [re: aiumi]  
Автор vida1929 ()
Публикувано15.03.23 21:24



И аз съжалявам, че въобще съм ги писала.



Тема Re: Много се дразнянови [re: vida1929]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано16.03.23 09:03



Както писах и на Аюми, не си правя генерални изводи за хигиената и подредбата в къщата ти от един инцидент и нечия забележка. Да ти го преведа, че се затрудняваш в четенето с разбиране на текст: не смятам, че щом веднъж някаква инспектираща /по твой разказ/ била казала, че домът ти е мръсен, от това следва, че е генерално вярно и не си чистиш къщата. Тоест, не те мисля за мърла.

Колко подредено може да е при майка, която се оправя сама с деца, готвене, домакинство, ходене на обучения, супервизии и мъж, който от ден на ден все повече абдикира от всякакви отговорности към дома и семейството.
Децата ги гледах добре, обичах ги. И понеже цялото ми внимание беше съсредоточено в тях, пренебрегвах останалите неща-хигиената в жилището и пр.


Да, с деца вкъщи често настава галимация, никой не се вторачва злонамерено в разхвърляни играчки, детски вещи, дрешки от дечурлигата, докато търчат насам-натам, играят, цапат и зарязват кое, където им падне. Отгледали сме деца, наясно сме, че в определени часове на денонощието къщата, особено детската стая могат да заприличат на бойно поле. Хигиената в жилището е друго нещо - винаги си личи кога едно жилище е занемарявано, непочиствано и неподдържано продължително време, кое е стара, наслоявана мръсотия и натурия, а кое - прясно нацапано, защото децата си играли и разхвърлили, тъкмо огазили с кални обувки, в кухнята хаос, защото готвиш в момента, прането складирано върху някое легло или стол и си чака реда да бъде сгънато и прибрано и т.н. И, не мисля, че освен от чиста злобица, нечие опитно око ще се направи, че не различава моментната галимация от перманентна мърлявщина, та да те уличи генерално в липса на хигиенни условия.

Що се отнася до мъж, абдикирал от домашно-битови задължения - неприятно е, но не е оправдание. Много самотни майки дори нямат мъж, на когото да разчитат, от което не следва, че къщите им заприличват на кочина. И масовката работещи жени - по 8-10 часа трудово заети, като се приберат каталясали от работа и натоварени с пълни пазарски торби, запретват ръкави и се захващат с домашни задължения и децата. Къщите им също не приличат на кочина, нито децата им са по-зле гледани от тези на домакините.

Щом си имала лукса да си спестиш ежедневното ходене на работа в полза на домакинстването и занимаване с децата, нямаш оправдание, че не сколасваш да си ошеташ къщата и да напазаруваш.

Изразявах си мнението, не желаех да ме занимават прекалено със социални въпроси, не позволявах прекомерно да ми се бъркат в семейството и да ми влияят на решенията, свързани конкретно с моите задължения. Отказах един или два пъти интервюиращи да идват в дома ми, за да попълвам анкети, които съм попълвала един милион пъти . И затова ме намразиха и нарочиха . Е добре, тяхна воля.

Ами Вида, това си е работа на трудов договор срещу заплащане. И работодателят поставя определени условия, които си длъжна да спазваш, ако искаш да се задържиш на работата. Нямаш право да ги пренебрегваш, отхвърляш, да си правиш, каквото си щеш, защото така си наумила и да вземаш своеволни решения какви да ти бъдат задълженията - те са описани в договора и длъжностната ти характеристика. Щом вземаш приемно дете срещу заплата, домът ти вече е работно място и достъпен по всяко време, а материалната и психологическа обстановка - подлежаща на проверка и оценка по всяко време. Дори осиновителите на деца, които изцяло поемат и носят отговорност пред закона за тях, биват подлагани на проверки и оценки. Какво остава за социален работник, отглеждащ поверени му от държавата деца, каквито всъщност са приемните родители.

Щом не се справяш с работата и своеволничиш, те уволняват. Добре дошла в реалния свят на работещите.

И какво остана от грандоманската заявка: искам да съм само домакиня и майка, защото това ме прави щастлива - провал и в семеен план, и в професионален поради несправяне с деклалираните отговорности. Мъ, разбира се, работещият съпруг и работодателите са виновни за него, не ти играят по свирката.

очаквам много висока морална ... набор от морални качества

Очаквай първо от себе си.


Цитирай коректно, де. Написах:
от жена, изповядваща убеждението, че се посвещава на ролята на майка, домакиня и стопанка на дом и семейство 30 години, очаквам много висока морална летва и безупречно изпълнение.

Аз не съм от изповядващите "ти ще работиш и носиш кинти, пък аз само ще се занимавам с дома и децата". Следователно, нито съм се ангажирала с такава висока заявка, нито мога да бъда упрекната, че не съм я покрила.

От момента, в който с мъжа ми заживяхме заедно, забременях, родих и после, не съм спирала да работя, паралелно с отглеждането на дете и домакински битовизми. Поне по 8, често по 10-12-14 часа на ден. "Отпускът" ми по майчинство продължи точно една седмица - 5 дни в родилния дом и още 2 дни вкъщи, за да си отспя малко, докато придошлите баби ме отменят с новороденото и събера силици пак да вляза в плътен работен режим. Бабите ги погнахме от къщи да си гледат работата след седмица. Да си изоставя работата, щото съм се омъжила и родила, за мен е непостижима и неприемлива опция не само във финансов аспект, но и в професионален. Блазе на жените, които го заявават и осъществяват, щом така са решили. Но от моя гледна точка - щом разполагат с поне 8-10 часа дневно повече от мен за дома, децата и семейството, следва да са безупречни и успешни. Тъй, както съм аз в професията си през тези 8-10 часа, а извън тях сгъстявам натоварването, за да не изоставам в ролята на майка и домакиня.

Та, щом ще се сравняваме:
Ти 30 години си разполагала с 40-60 часа седмично повече от мен, за да съпружестваш, домакинстваш, отглеждаш деца. И напълно избягвала стреса на работещия човек, което хич не е за подценяване. В резултат - провален брак, провален опит в отглеждането на дете за пари, искрено се надявам поне синовете ти да са получили най-доброто възпитание, образование и да се чувстват реализирани и успешни в момента, поне ще си е струвало.

Аз 26 години съм носила две дини под една мишница, като добавим и детето, три.
В резултат - здрав брак, успешно професионално развитие, добре възпитано и образвано дете, вече напълно самостоятелно, живее отделно по свой избор и печели добре.

Дет се вика, пилците се броят наесен.
Сега е есен и пред фактите и боговете мълчат.



ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, Liya, saksun, NUT, jumbles

Тема Re: Много се дразнянови [re: alisalisa]  
Автор vida1929 ()
Публикувано16.03.23 09:29



Та, щом ще се сравняваме:

Никъде не съм казала, че се сравнявам с теб или с някой друг.
Е добре, аз съм една провалена във всяко отношение жена.
Дано мирясаш.



Тема Re: Много се дразнянови [re: vida1929]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано16.03.23 10:11



А е хубаво и ти да се спреш.

Хубавото ти е в къщата, Вида.
И то, ако си го направиш.
Щом си се изпльоскала на мегдана за обсъждане, ще си търпиш коментарите.
Кат не ти харесват, не ги чети, но да даваш наклон на читателите кой какви спирачки да си слагал, аре у лево, не си ми майка.



ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, Liya, saksun, NUT, jumbles


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.