Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:35 27.04.24 
Взаимопомощ
   >> Психоанализа и психотерапия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Тема Re: Много се дразнянови [re: alisalisa]  
Автор vida1929 ()
Публикувано21.02.23 10:10



Бившият ми съпруг е алкохолик . Започнал е да пие още в ученическите си години. Последно време стана опасен за живота и здравето на синовете ми и мен. И те ме подкрепиха в решението ми да го поканя да се изнесе. Ако не беше тяхната подкрепа, щях да продължавам да търпя .
Трийсет години се опитвах да го откажа от алкохола. Последната ми надежда беше, че ако го изгоня от къщи, ще се вразуми.
Нямам представа дали сега пие и колко.
Може пък тази жена да го промени. Може пък да е намерил любовта. Може да са се намерили.
Както и да е, аз не искам това да се разиграва пред очите ми.
Как мога да гледам спокойно човека, който съсипа 30 години от живота ми. Имам право да се чувствам по начина по който се чувствам.
Трийсет години търпях тормоз. Смятам, че бях заложница и жертва на един алкохолик.
Взаимно сме се търпяли, да. През целия ни съвместен живот му казвах: Ако не можеш да ме търпиш, си свободен да ни напуснеш и не искам нищо от теб. Сама ще отгледам децата.
Така или иначе той никога не се интересуваше много от тях и не им беше авторитет.
Търсейки обяснение какво става с мен, попаднах на материали за стокхолмски синдром. Нещо подобно май правя. Станала съм дотолкова привързана и зависима от насилника, че не мога просто ей така да се освободя от неговата хватка.

Редактирано от vida1929 на 21.02.23 10:21.



Тема Re: Много се дразнянови [re: METHOD]  
Автор vida1929 ()
Публикувано21.02.23 10:23



Мето, здравей


Преживял ли си нещо неприятно, свързано с жена с мръсна коса? Да си имал роднина, гадже, шефка с мръсна коса, която да ти е направила мръсно?



Тема Re: Много се дразнянови [re: vida1929]  
Автор METHOD ()
Публикувано21.02.23 10:49



Здрасти,

Аз съм преживял с жени много неща - повече приятни и по-малко неприятни.

Но, ако за правене на мръсно се брои да й намирисва косата - да, случвало се е.





Тема Re: Много се дразнянови [re: vida1929]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано21.02.23 13:01



Както и да е, аз не искам това да се разиграва пред очите ми.

Ами купи улицата, квартала и града.
Или не гледай, никой не те кара да киризиш денонощно какво прави бившият отсреща.

Трийсет години търпях тормоз. Смятам, че бях заложница и жертва на един алкохолик.

Така ти е било по-изгодно, търпяла си.
През 60-те, когато жена да се разведе беше равностойно на доживотно сочене с пръст, майка ми наритала баща ми за пиянство и тормоз 3-4 години след брака, като се убедила, че и на уши да се изправи, няма оправия. Той не искал да си тръгне, тя го изгонила. И ме отгледа като самотна майка с всички трудности и лишения. Била си заложница и жертва, ама друг път. Сама си разказвала, че винаги сте живяли в твой наследствен апартамент и нищо не си работила през брака, щото по те кефело да си домакиня. Чакали сте на парите на алкохолика. Винаги ти е било по-изгодно да се възползваш от някого и да се изживяваш като жертва, щото така е по-удобно. Помня, как самодоволно обясняваше тук, че нямало смисъл да си търсиш работа и финансва нзависимост, синовете ти като пораснали и почнали да печелят ти заявили, че ще ти поемат разходите. Та, съпругът алкохолик, съпругата паразит - добре сте се използвали взаимно. Сега, щото наританият тормозник си забърсал любовница, пък ти ще се пръснеш от яд - горката жертва.



ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, Liya, saksun, NUT, jumbles

Тема Re: Много се дразнянови [re: alisalisa]  
Автор vida1929 ()
Публикувано21.02.23 15:44



Сега, щото наританият тормозник си забърсал любовница, пък ти ще се пръснеш от яд - горката жертва.

Така е. Колкото и да ми е трудно да си го призная, е така.
Но ще направя всичко възможно да изляза от това състояние .
Написвайки горното, ти ми помогна още по-бързо да се осъзная и да си поема по пътя.
Благодаря. Другото, което си писала, не се отнася до мен. Може би са твои проекции.



Редактирано от vida1929 на 21.02.23 16:58.



Тема Re: Много се дразнянови [re: METHOD]  
Автор vida1929 ()
Публикувано21.02.23 15:55



Е, значи, нямаш сериозен проблем с жени,
а само с миризми от мръсни коси





Тема Re: Много се дразнянови [re: vida1929]  
Автор Laugh2O22 (живеещ)
Публикувано25.02.23 21:35



Според мен не трябва да правиш нито едното , нито другото. Просто трябва да простиш на баща си, останала ти е травма от детството, сама си го написала , защо мразиш изрусени жени, концентрирай се върху това и ще ти мине, като простиш и решиш в себе си тази детска травма.



Тема Re: Много се дразнянови [re: Laugh2O22]  
Автор vida1929 ()
Публикувано01.03.23 19:24



Мда, няма да се изруся, нито ще си купя руса перука

Както може би сте усетили темата ми е самоиронична и самокритична.
Дори и дърти да станем, пак имаме детски травми-ако не сме успяли да ги отработим.



Тема Re: Много се дразнянови [re: vida1929]  
Автор aiumi ()
Публикувано03.03.23 09:01



В отговор на:

През целия ни съвместен живот му казвах: Ако не можеш да ме търпиш, си свободен да ни напуснеш и не искам нищо от теб. Сама ще отгледам децата.




Знаеш ли, мисля, че това е най-обидното нещо, което би могла да му кажеш. Подтекстът е "толкова се незначителен, че с теб и без теб все тая, дори не си струваш труда да те гоня". Много по-лошо е от това да правиш скандали, истерии, да трошиш чинии и прочее. Не казвам, че си нямала основания да го кажеш (това няма как да го знам), просто отчитам факт.

Та не се чуди, защо е назлобял толкова много срещу теб. Алкохолизмът си е чист ескейпизъм.

Редактирано от aiumi на 03.03.23 09:16.



Тема Re: Много се дразнянови [re: aiumi]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано03.03.23 18:04



Чакай да си задълбоча още проблема, за радост на Вида.
Че, като я гледам, много обича да си крие главата в пясъка и пази Боже, някой да я дръпне оттам, автоматично става виновен за сичките й състояния.



През целия ни съвместен живот му казвах: Ако не можеш да ме търпиш, си свободен да ни напуснеш и не искам нищо от теб. Сама ще отгледам децата.
Значи, едно не ми е ясно - защо една съпруга поставя през целия им брак такова условие на мъжа си и бащата на децата им? Ако не я трае, да напусне децата СИ. Не проумявам защо тя се идентифицира като едно цяло с децата. Все едно мъжът, баща им няма нищо общо с тях, те си вървят пришити към майката по подразбиране. Много подличка манипулация е това - първо предварително е зачертала всякакви бащински чувства в мъжа си, после му предоставя единствено възможно решение - или ще ме търпиш заради децата, щото вървим в комплект, или ще си напуснеш децата, ако искаш да се махнеш от мен. И това му се набива в главата 30 години - щом се дразниш от мен, значи не ставаш за баща.

ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, Liya, saksun, NUT, jumbles


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.