Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:42 28.04.24 
Взаимопомощ
   >> Психоанализа и психотерапия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Тема Re: Много се дразнянови [re: aiumi]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано16.03.23 10:28



Просто се издразних от нейните вечни мешавици на реалност и факти с лъжи и фантазии, това е някаква пълна каша, която моя мозък няма как да "смели" и затова се отказвам.

Ами то си е дразнещо. И, когато вече прехвърли прага на търпимост и й го заявят в очите, оди да пуска теми - Алиса/пенке/иванке, вий имате сериозен проблем.
- С теб ли, бе?
- Не, не с мен, ами с вас си.



ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, Liya, saksun, NUT, jumbles

Тема Re: Много се дразнянови [re: vida1929]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано16.03.23 10:54



Никъде не съм казала, че се сравнявам с теб или с някой друг.
Е добре, аз съм една провалена във всяко отношение жена.
Дано мирясаш.


Налага се да ти го заявя право в очите, щом откриваш топовна стрелба срещу мен.
Така си е - в нито един аспект не можеш ми стъпи и на малкия пръст.
И на всеки опит да бъдеш посъветвана, размислена и да се коригираш за твое добро, защото съм по-успешна от теб в това, реагираш с обвинения в злоба, омраза, манипулативност и личностни психични проблеми.

И на най-търпеливия, състрадателен и емоционално ангажиран с чуждите неволи човек, пожелал да помогне със съвет, ще му писне от такава неблагодарна агресия и ще те постави на място. Ти си просякинята на внимание, съчувствие и експериментираща за сметка на хорското доверие с некви "лечебни" похвати.

То, хорското доверие и съчувствие, не е безусловно, обещано и бездънно.
Та да скачаш по главите на всеки, който не ти го поднася на тепсия.
Затова - знай си мястото и си сърбай попарите, които си надробявала с години.
Особено там, където никой не ти е длъжен.

ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, Liya, saksun, NUT, jumbles


Тема Re: Много се дразнянови [re: alisalisa]  
Автор vida1929 ()
Публикувано16.03.23 18:57



Налага се да ти го заявя право в очите,
щом откриваш топовна стрелба срещу мен.



Нямам нищо против. Но напоследък пишеш слабо. Можеш с повече злоба и ненавист. Чела съм те и другаде.
Айде като се върна от почивка. Сега не ми се занимава С ТЕБ.

Редактирано от vida1929 на 16.03.23 19:53.



Тема Re: Много се дразнянови [re: vida1929]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано17.03.23 08:20



мога аргументирано да ти отговоря на всеки 1 въпрос, който си задала, както и да коментирам по абзаци написаното от теб
от уважение към себе си ще пропусна, а и си неспасяем случай - няма смисъл



Тема Re: Много се дразнянови [re: holi_day]  
Автор vida1929 ()
Публикувано17.03.23 09:17



твоето мнение не ме интересува
ти първо си оправи твоите проблеми



Тема Re: Много се дразнянови [re: vida1929]  
Автор ShokoLada (ентусиаст)
Публикувано17.03.23 16:17



Така ли се държиш с хората?

Новак, я!..

Редактирано от ShokoLada на 17.03.23 17:04.



Тема Re: Много се дразнянови [re: ShokoLada]  
Автор vida1929 ()
Публикувано17.03.23 17:14



Слава Богу сред моите приятели няма такива садистични и саркастични индивиди като тука и не се налага да се държа така



Тема Re: Много се дразнянови [re: vida1929]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано19.03.23 08:40



Ти посмей да се държиш с твоите приятели, както тук, пък да видим дали няма.



Въпрос за 100 хиляди лева:
Защо не обсъждаш личните си драми и проблеми с твоите разбиращи и добри приятели, а ги излагаш на показ и за коментар пред непознати хора във форум?

А като не ти харесат коментарите, светкавично ставаш злобна и нападателна.

ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, Liya, saksun, NUT, jumbles

Тема Re: Много се дразнянови [re: alisalisa]  
Автор vida1929 ()
Публикувано19.03.23 09:13




Хм, ясна си ми от години. Настървено раздаваш присъди, колиш и бесиш.

Ми ако не пиша, такива като теб, къде ще си тренират злобата??
Да речем, от години изучам сарказма, иронията и подигравката .
Твоят сарказъм е елементарен и просташки .

Редактирано от vida1929 на 19.03.23 09:14.



Тема Re: Много се дразнянови [re: vida1929]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано19.03.23 09:50



Ти ме познаваш от един-две срещи на живо и от постовете ми тука.

мина 1 жена под ръка с възрастната си майка, ти я оплюва колко не ти допада
Защо не?
Аз нямам ли право на мои антипатии и симпатии?
И ти не ми допадаш, но ти си го знаеш отдавна.


Както се казва, никой няма втора възможност за първо впечатление.

Ако не ме лъже паметта, двете с Холи сте си станали взаимно интересни от постовете в клуба и сте инициирали среща на живо. Първа среща с уж вече познат, а на практика почти непознат човек, водена от любопитството да се опознаете взаимно повече в интимен разговор и в споделено реално преживяване, защото все повече ви интересува личността и душевността на другата. Такива първи срещи с клубарКИ от дира съм имала няколко. Доста приличат на първа среща с харесван мъж - дори да са на публично място и заобиколени от хора, вниманието е фокусирано само върху другия и масовката наоколо избледнява. В случая, вероятно за Холи е било така, но за теб - не. Холи ти е била интересна, докато не си видяла по-интересен преминаващ субект, за да пренасочиш вниманието си веднага към него и да си изприкажеш всичките чувства и антипатии пред слушател на живо, който няма нищо общо с тях. Слушателят не ти е важен, важно ти е който и да е под ръка, да играе ролята на ухо. Наричаме такива потърпевши "кошче за душевни отпадъци". Предполагам, така се е почувствала Холи. Отделила ти е специално време, проявила интерес към теб, очаквала реципрочен интерес към нея, а вместо да усети такъв, ти й губиш времето с одумване на някакви други хора, защото антипатиите ти към тях са по-важни от човека, с когото си в среща.
Тогава защо изобщо си се съгласила на тази среща?

Не се заблуждавай, че от една-две срещи не може да се разбере много за другия и не може да бъде разгадан. Няма нужда от пълна изповед на целия живот, за да се разбере какъв човек стои насреща. Доволно зрели хора с житейски опит и развита наблюдателност вече инстинктивно умеят да преценяват.

ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, Liya, saksun, NUT, jumbles



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.