Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:14 28.04.24 
Взаимопомощ
   >> Психоанализа и психотерапия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Тема Re: Много се дразнянови [re: ShokoLada]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано11.03.23 10:52



Абе, знам къде я боде трънчето, зер много съм чела в КНР, ама там по правило хората си бяха откровени. А тя не е и никога не е бивала още от години преди развода си, откакто е прописала и сей самоназначила за корифей в този клуб.
Вида си е лъжливото овчарче, винаги е била и само тя губи от това, колкото и да се репчи на хората дето, отдааавна не й хващат вяра, щото от чисто съжаление към нея продължават да й го казват в очите.

ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, Liya, saksun, NUT, jumbles


Тема Re: Много се дразнянови [re: vida1929]  
Автор aiumi ()
Публикувано12.03.23 11:55



В отговор на:

В нашия род има патриархат. Мъжете командват. Те казваха какво да правя. В някои случаи историята на моя живот показа,че е било за мое добро. Но в други случаи ,когато ми се казваше какво да мисля и чувствам , после съжалявах,че не съм се вслушала в моята интуиция.




Проблемът не е кой какво ти е казвал да правиш/мислиш/чувстваш и дали е било да твое добро или зло, проблемът е, че ти все още не си осъзнала, че само ти носиш отговорност за живота си. Никой друг. Не е баща ти, не е мъжът ти, не са синовете ти. Ти си отговорна, и няма защо да се обиждаш, когато някой ти го каже. Всеки един от нас сам е отговорен за живота си.

ПП Лично аз винаги съм усещала у теб лека надменност към жените (като мен), които работят и участват наравно с мъжете си в издръжката на семейството, все си намирала повод да намекнеш, че не са достатъчно женствени и не живеят според "женската природа", каквото и да означава това.



Тема Re: Много се дразнянови [re: alisalisa]  
Автор aiumi ()
Публикувано12.03.23 12:05



В отговор на:

През годините си изписала тонове постинги с главен герой баща ти и твоите детски и настоящи травми от отношенията ви, но нямам спомен да се оплакваш от мъжа си и отровна семейна среда, та чак насилие и Стокхолмски синдроми. Напротив, дори в разговори за секс помня, че се хвалеше с вашия. И помня нещо от сорта, че мъжът ти по характер бил много различен от баща ти, затова си го избрала. Това, че всъщност 30 години бил враг номер едно, за мен е новост.




Лично аз не виждам противоречие, като една истинска патриархална женка, тя през всичките тези години е поставяла в центъра на вниманието си алфа-мъжкаря, който в тяхната семейна система явно е баща и. Мъжът и е бил някакъв там подчинен в йерархията, другарче по съдба, равнопоставен, един вид.

Но в момента, в който мъжът и се е еманципирал от тяхното семейство (имам предвид цялата структура с връх баща и), той изведнъж е придобил значимост в нейните очи, и съответно съвсем друг статут. Сега тя вече не е равна на него, а негова подчинена, и затова чак сега прави оценка на отношенията им от този ъгъл. Щото едно е усещането брат ти да те дърпа за плитките, друго е шефа. В първия случай е детска закачка, във втория -тормоз на работното място.

Това са предположения, разбира се, дефакто нямам представа кое как е.



Тема Re: Много се дразнянови [re: aiumi]  
Автор vida1929 ()
Публикувано13.03.23 08:49



ПП Лично аз винаги съм усещала у теб лека надменност към жените (като мен), които работят и участват наравно с мъжете си в издръжката на семейството.

Прощавай, не е ли възможно да си усетила нещо, което е твое, а да си си помислила, че е у мен; тоест твое вътрешно чувство, което си взела за моя надменност?
Хм, как да се изразя, без отново да провокирам у някого нещо отрицателно и как да се изразя без да прозвучи като клише, но:
Уважавам всички хора и избора им да работят или да не работят, да участват или да не участват в семейните планове, защото всеки си има собствени мотиви и вътрешен глас, който трябва да се зачита.
Абсурд да проявя високомерие към жена. Аз, която съм толкова чувствителна към проблемите на жените.
Да, имах един дълъг период в живота си,цели 30 години, през които смятах, че жената не трябва да работи и е най-полезна и щастлива ако е изцяло заета със семейството и децата.
Този период в живота ми отмина.
Извинявай, ако съм те обидила. Не съм го направила умишлено и да ти кажа-теб те уважавам.
Признавам, че малко съм слънгосвала тука– и затова вече не ми вярват. Мислела съм,че така преработвам мои проблеми, като ги описвам . Но и с това ще спра.

Редактирано от vida1929 на 13.03.23 08:51.



Тема Re: Много се дразнянови [re: alisalisa]  
Автор ShokoLada (ентусиаст)
Публикувано13.03.23 09:56



За да си откровен с другите, трябва да можеш да си откровен със себе си. А тя все още не е достигнала този етап. Не може да приеме, че неудовлетворението и идва от собственото и действие или бездействие, от страховете и.. ако успее да прости на себе си, ще изчезне цялата и драма... и ще погледне живота под друг ъгъл.. т.е като живот с перспективи.
Знам ли.. не я познавам така добре.. просто изказвам мнение. В почти същата драма е приятелката ми. Говорим с нея по часове.. вижда го, осъзнава го, но си продължава по същия начин.. а аз я попитах, "как искаш тогава нещо ново?"
Аз също съм отраснала в патриархат.. ама мен ме хващаше бунтарството и до ден днешен съм така.. усетя ли че мъж, иска да се подчинявам и слушам, ела да видиш какво става, ставам неуправляема.. За мен диалога е в основата на всичко, а не налагане на воля.. Абе понякога инстинктите за самосъхранение са по-силни от разума..
Та не знам, може би Вида е откровена, ама самата тя е толкова объркана, че създава чувството, че не е..

Новак, я!..



Тема Re: Много се дразнянови [re: ShokoLada]  
Автор vida1929 ()
Публикувано13.03.23 12:14



Защо да съм объркана!? Не допускаш ли, че може ти просто да не разбираш какво пиша, защото не си си дала труда да вникнеш или защото имаш друга нагласа, не като моята или някаква друга причина да не разбираш, което не е лошо, просто отбелязвам.
Темата ми е достатъчно ясна и проста

Давам си сметка,че ревнувам, завиждам на мъжа ми и ме беше яд. Мислех,че тя е по-млада и по-хубава от мен. Знам че е глупаво и алогично, като голяма част от женските емоции на хормонална основа. Какво съм гледала и какво съм видяла!? Явно в стресови ситуации, аз не виждам. Защото когато се разминаваме по улицата и ги виждам, това го преживявам като стрес и не разсъждавам рационално, очите ми се замъглени от страх, а на нея от срам, защото, забелязвам-тя винаги свежда глава надолу ,когато ме вижда. Дори когато се опитах да я заговоря, тя отново сведе поглед от неудобство или срам. Или пък той някакви глупости й е наговорил за мен и я настроил. Или истини и нея я е страх от мен. Според него, аз съм проклета и лоша, а тя е добричка. Може и така да е. Тя дава вид на почтена жена, което донякъде ме успокоява,че по-лесно мога да намеря общ език с нея. Тя всъщност не е добра, тя е мекушава като него и затова са си паснали. Има разлика между добър по душа и мекушав, безволев и безхарактерен човек.
Та исках да кажа, че и двете се чувстваме недобре от тези срещи и защо сме принудени да си ги причиняваме?защото той е решил да живее срещу нас.
И вчера я спрях и я заговорих точно за това, тя ме разбра и се съгласи. Дали ще успее да му повлияе да се махнат или той ще продължи да прави на инат, както винаги, не знам, но ми олекна на сърце. И докато говорехме, я разгледах. Не е нито млада,нито хубава. Обикновена и скромна жена.

Та тва което пишете изобщо няма връзка с мен и темата.

Редактирано от vida1929 на 13.03.23 12:23.



Тема Re: Много се дразнянови [re: vida1929]  
Автор ShokoLada (ентусиаст)
Публикувано13.03.23 16:33



Това, което пиша е външен поглед за теб и как изглежда според мен.. ама ти си инат и си се затворила и само повтаряш, не това не съм аз.. а реално разбира се, че не си ти.. но можеш поне да се замислиш, защо другите те виждат в тази светлина. Повярвай, не е за да те наранят..
Ти какво, приятелка с новата приятелка на бившия ли искаш да станеш? Баси! Тук говориш, че те дразни, че едва ли не я мразиш, а я спираш за разговори.. и защо? Вида, ти разбираш ли какво си причиняваш и то пак сама..

пп ако пускаш теми, само за да се анализираш сама, има по-лесен начин, направи го на лист хартия.. там няма кой да ти противоречи или да ти казва мнение..

Новак, я!..



Тема Re: Много се дразнянови [re: ShokoLada]  
Автор vida1929 ()
Публикувано13.03.23 17:54



Ами с нея разменихме информация. Тя ми каза неща и аз й казах неща.
Сега, коя как ще използва тази информация, е отделен въпрос.
Ако тя е достатъчно умна жена, ще запази информацията за себе си.
Ако аз съм достатъчно умна, също ще запазя информацията само за себе си.

Редактирано от vida1929 на 13.03.23 19:00.



Тема Re: Много се дразнянови [re: vida1929]  
Автор aiumi ()
Публикувано13.03.23 20:32



В отговор на:

Да, имах един дълъг период в живота си,цели 30 години, през които смятах, че жената не трябва да работи и е най-полезна и щастлива ако е изцяло заета със семейството и децата.




Ето за това говоря. Коя жена? Аз, ти, Алиса или Шоколада? Или жената с главно "Ж", биологичнете жена, женския джендър? Ако говореше за себе си, щеше да е различно - личният избор си е нещо лично, и не би могъл да се оспори. Но не - жената!!! Такава е "Жената" и Вида е нейният пророк.

В отговор на:

Признавам, че малко съм слънгосвала тука– и затова вече не ми вярват. Мислела съм,че така преработвам мои проблеми, като ги описвам . Но и с това ще спра.




Ако не кажеш за какво си "слънгосвала", няма шанс от тук нататък някой да ти приеме писаниците насериозно.



Тема Re: Много се дразнянови [re: aiumi]  
Автор vida1929 ()
Публикувано14.03.23 01:46





зАКРИВАМ ТЕМАТА. вЕЧЕ НЕ СЕ ДРАЗНЯ

Редактирано от vida1929 на 14.03.23 04:25.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.