Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:36 27.04.24 
Взаимопомощ
   >> Психоанализа и психотерапия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Тема Re: Много се дразнянови [re: aiumi]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано14.03.23 09:13



Лично аз не виждам противоречие, като една истинска патриархална женка, тя през всичките тези години е поставяла в центъра на вниманието си алфа-мъжкаря, който в тяхната семейна система явно е баща и.

Ако ще си говорим за патриархат, ама натурален, качествен и здравословен, а не некви психоболнави извратенящини, дето се приписват И на патриархалните здрави семейни отношения,
то аз по-патриархални семейства от моето - и по майчина и бащина линия, също и от това на мъжа ми - и по майчина и бащина линия - не познавам. В нечии болни фантазии патриархатът е равен на женско робство, задължително подчинение, унижение и примирение с господстващата роля на мъжкия пол. В здравословния семеен патриархат ролите са перфектно разпределени тъй, щото мъжът, глава на семейството да поеме и представителните функции и първата защитна линия, ако някой и нещо му застрашава семейството. Но, както се казва, ако мъжът е главата, то жената е шията и никакви решения не се вземат на своя глава и без допитване до жената. Туй се случва у дома, насаме, в патриархата не е прието да се конфронтират и унижават публично. И, на практика, на мъжа, бащата, синовете, братята се отрежда отговорна и подобаваща роля. И злоупотребите с нея биват наказвани безкомпромисно от ръката, която люлее люлката.

Тъй го разбираме ние потомствения здрав български патриархат.



ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, Liya, saksun, NUT, jumbles

Тема Re: Много се дразнянови [re: ShokoLada]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано14.03.23 09:20



За да си откровен с другите, трябва да можеш да си откровен със себе си. А тя все още не е достигнала този етап.

На тези години то няма за кога.

ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, Liya, saksun, NUT, jumbles


Тема Re: Много се дразнянови [re: vida1929]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано14.03.23 09:54



Давам си сметка,че ревнувам, завиждам на мъжа ми и ме беше яд. Мислех,че тя е по-млада и по-хубава от мен. Знам че е глупаво и алогично, като голяма част от женските емоции на хормонална основа. Какво съм гледала и какво съм видяла!? Явно в стресови ситуации, аз не виждам. Защото когато се разминаваме по улицата и ги виждам, това го преживявам като стрес и не разсъждавам рационално, очите ми се замъглени от страх, а на нея от срам, защото, забелязвам-тя винаги свежда глава надолу ,когато ме вижда. Дори когато се опитах да я заговоря, тя отново сведе поглед от неудобство или срам. Или пък той някакви глупости й е наговорил за мен и я настроил. Или истини и нея я е страх от мен. Според него, аз съм проклета и лоша, а тя е добричка. Може и така да е. Тя дава вид на почтена жена, което донякъде ме успокоява,че по-лесно мога да намеря общ език с нея. Тя всъщност не е добра, тя е мекушава като него и затова са си паснали. Има разлика между добър по душа и мекушав, безволев и безхарактерен човек.
Та исках да кажа, че и двете се чувстваме недобре от тези срещи и защо сме принудени да си ги причиняваме?защото той е решил да живее срещу нас.
И вчера я спрях и я заговорих точно за това, тя ме разбра и се съгласи. Дали ще успее да му повлияе да се махнат или той ще продължи да прави на инат, както винаги, не знам, но ми олекна на сърце. И докато говорехме, я разгледах. Не е нито млада,нито хубава. Обикновена и скромна жена.


Абе каква работа имаш ти с интимния живот и връзки на вече бившия си и по твои думи, буквално изритан от дома и семейството от пълнолетните ви синове мъж?
ВИЕ целокупно и единодушно сте го изгонили тоз човек от живота си. А ти еднолично си се разделила, развела с него окончателно. КРАЙ! Вече нито сте двойка, нито имате непълнолетни деца, заради които да сте длъжни да общувате, нито имаш каквото и да било право да се месиш в личния му живот - къде ще живее, с кого ще се събира и как ще си го подрежда. Бил ти е мъж, вече не е по твоя воля. Получила си, каквото искаш, остави човека на мира и стига се навира да душкаш, слухтиш, интриганстваш и тормозиш и него, а особено новите хора около него. Какво ти е крива тази жена, че я мразиш, одумваш и тормозиш!
Басии наглия вампир - ще я дърпа тя на улицата да я заговаря, че и доволна, щото жената я е срам от долнопробните сцени, които й устройваш на показ пред всички!

Имаш късмет, че не си ми пред очите - щеше да палиш с мръсна газ право към лудницата само като ме зърнеш на прозореца.



ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, Liya, saksun, NUT, jumbles

Тема Re: Много се дразнянови [re: aiumi]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано14.03.23 10:21



Ето за това говоря. Коя жена? Аз, ти, Алиса или Шоколада?
Паразитиращата некадърна цървуларистократка, ве, душко. В България и българската действителност коя друга жена си наумява да не работи и 30 години да лежи на кълка дОма, щото била снесла две яйца на мъжа си, дето не го била понасяла, ама за банкомат става?



Не и образованата, добре възпитаната и амбициозната. Дори не и тази от доволно богато семейство, за която няма финансова драма да си пощи трътката вкъщи кат саудитска ханъма. В нашето общество не е прието това:

жената не трябва да работи и е най-полезна и щастлива ако е изцяло заета със семейството и децата.

и то, не само по финансови причини. Такива жени са нееманципирани сред останалите жени. Пък ако ти като жена не си приемана на равна нога от собствения си пол, каква подкрепа дириш?

ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, Liya, saksun, NUT, jumbles

Тема Re: Много се дразнянови [re: alisalisa]  
Автор vida1929 ()
Публикувано14.03.23 11:53







Тема Re: Много се дразнянови [re: vida1929]  
Автор aiumi ()
Публикувано14.03.23 14:14



Разбрах. Изхлузваш се кат пръдня из гащи.

....излъганият, излъган и т.н.

Със здраве!



Тема Re: Много се дразнянови [re: alisalisa]  
Автор aiumi ()
Публикувано14.03.23 14:17



Цървуларистократка, да! Много точно казано, Лисе.



Нали тя по едно време заработваше като приемен родител, но и взеха детето, защото било много мърляво и мръсно у тях.

Както и да е. Не възнамерявам да се занимавам повече със "слъгосващата" и особа.



Тема Re: Много се дразнянови [re: alisalisa]  
Автор vida1929 ()
Публикувано15.03.23 05:33



Една част от това, което си писала е вярно. Всичко разбирам, но трудно го преодолявам и преживявам. Друга част от твоите писания са си твои въображения и догадки.
След развода той няма работа на нашата улица. Това е откровена провокация, с която цели да ме предизвика да направя някакви действия, за да ме изкара после виновна за негови проблеми. Аз си кротувам, нищо не правя, само си се дразня. От главата си тегля, то е ясно.

Представи си това, което преживях и си помисли ти как би се почувствала на мое място: Мъжът, с който 30 години съм спала в едно легло, изведнъж се появява пред мен с някаква, с която очевидно е в интимност, целуват се, прегръщат се пред очите ми .
Всяка нормална жена би я заболяло.
Мисля че няма смисъл да коментираме тъй като стана ясно че не се разбираме.
Твоя сарказъм е твой проблем, който не ме засяга. Тук-там ме разсмиваш и забавляваш, но не си мисли,че ми казваш нещо ценно и мъдро, което аз вече не знам.

Редактирано от vida1929 на 15.03.23 06:36.



Тема Re: Много се дразнянови [re: aiumi]  
Автор vida1929 ()
Публикувано15.03.23 06:37



Не, просто разбрах, че не се разбираме

и няма смисъл взаимно да се обиждаме и уязвяваме.

Редактирано от vida1929 на 15.03.23 06:39.



Тема Re: Много се дразнянови [re: vida1929]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано15.03.23 09:28



Представи си това, което преживях и си помисли ти как би се почувствала на мое място: Мъжът, с който 30 години съм спала в едно легло, изведнъж се появява пред мен с някаква, с която очевидно е в интимност, целуват се, прегръщат се пред очите ми .
Всяка нормална жена би я заболяло.


Ахъм. Сърби, боли, драго ми е. Но щом изпитваш ревност, а не страх, значи не възприемаш този мъж като заплаха и грандиозната ти теория за жертвата на домашно насилие със Стокхолмски синдром се спука като балонче.



Ще ти се наложи да се справяш с чувствата си, Видо. Неговите действия са последица от твоите действия. 30 годишното спане в едно легло приключи в момента, в който задружно сте изгонили този човек от съпружеското легло и дом.

След развода той няма работа на нашата улица. Това е откровена провокация, с която цели да ме предизвика да направя някакви действия, за да ме изкара после виновна за негови проблеми.

Ако няма основателни причини да подадеш оплакване и да изискаш ограничителна заповед срещу него, а най-добре, даже да му забранят да стъпва на вашата улица, свободен разведен мъж има работа навсякъде, където си иска, да се натиска с когото си иска и никой няма право да му рече "копче". Пък ти се дразни, колкото си искаш. Това е цената на свободата, ще си я платиш. Щом не отправя заплахи и не напира да ти влиза у къщата, ще търпиш всякакви гледки.

Аз си кротувам, нищо не правя, само си се дразня.
Абе, не бих нарекла тези зорлем търсени контакти с новата приятелка на бившия ти кротуване, ама нейсе. Поне правите сеир на махленските клюкарки.

ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, Liya, saksun, NUT, jumbles


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.