Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:36 01.05.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: Събота вечернови [re: tuzlija-179435]  
Автор parvaty (усмихната)
Публикувано05.02.23 08:32



То може би има общо с цялостното присъствие .. като гледаш Луцифер и не си представяш кой друг би изиграл ролята по-добре..

Що касае Джо.. той просто си е готин. Гледах оная глупост Rampage със Скалата, само заради Джо. Той пък с някаква мини-роля..



Тема Re: Събота вечернови [re: parvaty]  
Автор 4ereshka2 (стар клубар)
Публикувано05.02.23 09:24



Подреждам си празните бутилки от алкохол.


(за накито- шегувам се!)
Купих си книгата "Atomic habits", за малките промени които водят до забележителни резултати.
Да не си поставяме големи цели, а да се опитваме днес да сме поне 1% по добри от вчера.
И аз като бирите се старая да харча по малко.
Вече имам успех, мога да мина покрай магазин за обувки без да вляза и купя нещо.



Тема Re: Събота вечер / Лили Иванованови [re: parvaty]  
Автор UnicaDonna (скандалджийка ))
Публикувано05.02.23 09:40



Хубава тема! А в неделя какво правите?



Парвати, ти ме изненадА!

Как може някой да ти пее ”Сам, сам, пак съм сам, събота срещу неделя, сам, сам, САМ, пак съм сам, събота срещу неделя!!” И тва да ти звучи със заряд!!

Като е тръгнало на съботни песни -
Някои клубари сме расли с нея.

Поздравявам всички ястреби!

Не е оригиналът - той е по-дълъг, искам да спестя емоции!

ПОЖИВЕМ-УВИДИМ!!

Редактирано от UnicaDonna на 05.02.23 09:42.



Тема Re: Събота вечер / Лили Иванованови [re: parvaty]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано05.02.23 09:53



Загледах и заслушах.. много мрачно и депресивно някак..

Туй е тежък соц-реализъм, какиното.


Годината е 1965, младата талантлива Лили Иванова тъкмо набира популярност, но пробива с чуждоезични песни и първо в чужбина. По това време министерството издава заповед, задължаваща българските изпълнители да включат в репертоара си песни на български език. И се почва едно композиране и текстописане на българска естрада.
С тази песен и клип, записани за телевизията, Лилито сефте добива известност сред широката българска публика. Музиката е бавна и протяжна, текстът, изпълнен с копнеж. Лирическата героиня цяла седмица мечтае за съботната вечер, за да отпусне душата. Тогава работната седмица беше шестдневна, уикендът започваше в събота, след края на работния ден. Кестените се разлистват чак в събота, щастието настъпва чак в събота, всички дишат с пълни гърди чак в събота вечер, лирическата героиня пее:
Събота, събота вечер
празник на мойта любов.
Събота, събота вечер –
ще танцувам, ще пея
във тоя свят чуден и нов.


И клипът, съответно, е трепач.
Представя края на работния ден в лелеяната събота и настъпването на вечерта.
Лирическата героиня - младо слабичко девойче връз пътно-асфалтов валяк, еманципирано момиче с мъжка професия /туй требе да е секси, макар валячето да е нюню и поочукано, ама как да вкарат огромен трактор по градските улици/, си прави разходка по паважа, после и през парка в края на работния ден и седмица, в предвкусване на празничната вечер. Все още по градските улици е пусто, окъснял бачкатор търкаля в суматоха насам-натам автомобилна гума, но сенките падат, настъпва оживление, в парка наизлизат първите айляк либовни двойки, докато момата прави почетна обиколка по алеите със средството на труда, валиращо новите улици на новия свят и светлото бъдеще.

Мъ, нищо не ви разбират главите от трудова романтика, начи.

ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, Liya, saksun, NUT, jumbles

Тема Re: Събота вечернови [re: the bag]  
Автор Albena l (оф..)
Публикувано05.02.23 09:53



Ама вземайте си го бе, нали сам ви се предлага

3 кутии пуши, таман за вас. Ще ви чете руски книжки (аз руски не знам и да ми мяка няма да търпя), даже китарата ще му опаковам, да ви пее там Висоцки. Идеално!

А аз ще отида най-после при Лира, ще си правим гримове и маникюри. Ще вземем внучката с количката, ще я водим в парка и по кръчми и ще видим как стоят нещата с картите

ИМАМЕ СДЕЛКА!



Тема Re: И Бисер Кировнови [re: Crrafterr]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано05.02.23 10:05



В Аскуу за сефте си честитим първи сняг - няма и два пръста снежна покривка, до късно снощи си плющеше дъжд.

ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, Liya, saksun, NUT, jumbles


Тема Re: Събота вечер / Лили Иванованови [re: alisalisa]  
Автор parvaty (усмихната)
Публикувано05.02.23 10:01



Ох… така се радвам, че не съм живяла много в онова време в България .. иначе на Запад е било супер. Студио 56, Уудсток, Коса.. хората са си живели живота, докато моите родители са ходили на работа и в събота “за сушата, за кишата и за Гришата”… или любимият виц на баща ми от “Златната решетка”: на олимпиада, руснак хвърля чука и насмалко да го хвърли извън стадиона.. Световен рекорд, мигновено го обграждат журналисти. Ама как е тренирал, къде и т.н. И той “абе не знам как съм тренирал, ама вие да ми бяхте дали сърпа, дс видите него къде щях да хвърля”…

Мрачен е не само клипа. Мрачна е цялата тая епоха .. лошото е, че продължава, замаскирана като “демокрация”…



Тема Re: Събота вечер / Лили Иванованови [re: alisalisa]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано05.02.23 10:06



Бе да те мачкат с валяк си е депресивно някак


Не може случайно да е подбран за клипа, има някаква символика. Може да е лирична, потъпква лошите емоции, за да даде път на любов, танци и песни, а може и да е политическа - "тоя свят чуден и нов". Ма какво ли ни разбират главите от класово-партиен подход



Тема Re: Събота вечернови [re: 4ereshka2]  
Автор parvaty (усмихната)
Публикувано05.02.23 10:05



Аз с това нямам проблем.. обаче виж, с козметиката съм зле.. вече нямам място в шкафа в банята …

имам три измиващи препарата за лице и вчера си поръчах поредния..



Тема Re: Събота вечер / Лили Иванованови [re: UnicaDonna]  
Автор parvaty (усмихната)
Публикувано05.02.23 10:08



Благодаря, но няма шанс ., не понасям да ми говорят на руски..

Имах предвид хореографията или както се казва избора на декор за клип .. светло, градинка..

Редактирано от parvaty на 05.02.23 10:09.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.