Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:32 01.05.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | (покажи всички)
Тема Re: Събота вечер / Лили Иванованови [re: Crrafterr]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано05.02.23 17:56



60-те години...

В Империята на злото зад океана започват да се отърсват от жестокия маккартизъм, но управлението продължава да бъде съсредоточено в ръцете на поредицата президенти ястреби-войнолюбци, започнала с Труман. Десетки хиляди са преследвани заради политически или сексуални предпочитания, изгонен е Чаплин, расовата сегрегация върви с пълна пара, рок-концертите се пресичат с бой с полицейски палки, особено ако музикантите са чернокожи, хиляди младежи са вкарани насила във виетнамската война и измират в джунглите...
В американското прокси в Европа - Англия, официалните радиостанции забраняват излъчването на рок, същият може да бъде слушан само от пиратски радиостанции, предаващи от корабчета в океана...
Жените все още нямат еднакви права с мъжете по отношение на това къде да работят и какво да учат. Същото важи и за чернокожите...

През това време, в свободните, социалистически държави, в този свят чуден и нов, една от които е България, се развива равноправно общество, в което жените могат да работят всичко (в една Западна Германия да речем е нужно разрешение от съпрузите им), хомосексуалистите нямат проблем да бъдат актьори, певци, композитори, а Бандараците записват в Българско радио...

Клипът представя еманципираната, социалистическа жена, която свободно може да работи всякакви мъжки професии - нещо, за което посестримите й на запад се борят все още и в XXI век. Виждаме млада жена, може би комсомолка, която не само е с модерна прическа и визия, но и е отхвърлила буржоазния морал, и кара валяк, леко, въздушно, без никакво усилие. Тя очаква с нетърпение вечерта преди почивния ден, за да може душата й да празнува в някой ресторант, с джаз-оркестър, италианска естрада или френски шансон. Европа, излязла от голямата война се възстановява, като постепенно създава културни и икономически връзки дори между идеологически противници. И докато зад океана строят противоатомни бункери, и няма как по американските сцени да се види съветски изпълнител, в отворената към света и свободна Народна Република България през 60-те, Арлет Зола - изпълнител от западна, капиталистическа държава, печели първа награда за чуждестранен изпълнител в конкурса "Златният Орфей"...



Видеото е мрачничко, щото все пак трябва да изобразява надвечер. Мисля е снимано през сив филтър. А и техниката по онова време не е била като сегашната. Пък и то София винаги си е изглеждала сиво и мрачно.

Но всичко зависи от на гледащия.

Ако Лили Иванова в клипа седеше не на валяк, а върху един кубик злато, пак някои щяха да кажат, че тва злато не им златее като западното злато, и е по-меко от него.


Редактирано от oberleutnantRzevski на 05.02.23 18:05.



Тема Re: И Бисер Кировнови [re: Koftia]  
Автор tartarianeyes (вейхайвей)
Публикувано05.02.23 18:04



да си в България, една туба "Рефригеранс" те оправя, но сега виж при вас, сигурно гл има, едно мазило с арника монтана, и то помага.



На доктор ходи ли?



върнете ни архивите, идиоти

Тема Re: Събота вечернови [re: parvaty]  
Автор saksun (непозната)
Публикувано05.02.23 18:02



Вчера – съботната вечер, ми беше след работно дежурство.
Нищо особено. Връщане вкъщи, вечеря, приказки как е минал денят, исках да гледам филм, но ми се доспа. После не заспах, но нали зяпам и пиша само от телефон, проследих в леглото шахматни партии, после пак ми се доспа и не заспах...



Гледах отново Веселин Топалов срещу Каспаров, нашият е с черните фигури, но се отказа. Беше написано, че е най-добрата шахматна партия. Един беше коментирал, че е съгласен, понеже Каспаров почти е бил победен, друг не беше съгласен.
Така или иначе, имаме световен шампион по шахмат, голямо постижение, спор няма.

Добрата ваксина е наличната, а най-добрата - поставената.

Тема Re: Събота вечер / Лили Иванованови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано05.02.23 18:09



Направо есе за шестица, не знам по кой предмет, но - шестица





Тема Re: Събота вечер / Лили Иванованови [re: Crrafterr]  
Автор Naki (Company PC Guy)
Публикувано05.02.23 18:13



Направо есе за шестица, не знам по кой предмет, но - шестица



История на БКП/КПСС?!




Тема Re: Събота вечер / Лили Иванованови [re: Crrafterr]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано05.02.23 18:14



Аусландер стайл.





Тема Re: И Бисер Кировнови [re: tartarianeyes]  
Автор Koftia (форумист)
Публикувано05.02.23 18:17



Мани, мани…… на доктор бях след обяда, но по други причини. И то не беше се възпалило все още.

Няма страшно, ще се боря. Аз нали и без това падане съм си 24 часа в болки.



Да не задълбаваме темата. Обадих се щото в крайна сметка ставаше въпрос за събота . Ако бях паднал в петък, нямаше да се обаждам.




Тема Re: Събота вечернови [re: parvaty]  
Автор the bag (shapeless sack)
Публикувано05.02.23 18:27



Сори, но статията се отнася за американците. Българите са друга порода - мощни и потентни до дълбоки старини. Дължи се на редица фактори - начин на живот, храна, генотип. На 40 години хората са младежи.



Тема Re: Събота вечернови [re: the bag]  
Автор parvaty (усмихната)
Публикувано05.02.23 18:28



да, вярно, забравих.



Тема Re: Събота вечернови [re: parvaty]  
Автор the bag (shapeless sack)
Публикувано05.02.23 18:29



За Хемсуърт всичко знам. И за братята му красавци също. И за Елза Патаки - гъркинята, която му е жена и му е до пъпа. И че единствен той се е навил да качи 20 кг (във вид на мускули) за ролята на Тор. Сладуран е.




Страници по тази тема: << 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.