Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:34 30.04.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | (покажи всички)
Тема Животът е за живитенови  
Автор Liya ()
Публикувано13.10.18 19:57



Не зная защо ми дойде това заглавие, нещо, в което някакси се опитвам да се самоубеждавам, щото то е ясно, че не е за мъртвите, амааа...

Поводът за размислите ми е приятелка, която днес ми съобщи, че си има приятел... 6 месеца след смъртта на съпруга й. Срещнали се преди 3 месеца и вече живеели заедно.

Спомням си как се чувствах месеци след смъртта на сестра си и някакси проектирам усещанията и се питам как стават тези неща.

Спомням си също как като тръгнах да се развеждам, тя ми каза - Уау, и какво ще правиш сега? Аз викам - В какъв смисъл какво? Тя - Ами аз ако 1 седмица не правя сеХ, сигурно ще си легна с някой от улицата. Ами наложи се да разкрия , че съм различна от нея в това отношение и че аз пък мога дълго време без сеХ, но няма да си легна заради сеХ само.

Сега ми предстои да съобщя на мъжа ми, но ще го направя лице в лице като се прибере, че на предстоящата дата, на която винаги сме се събирали в един и същи състав, ще има заместник на Миро, месеци след смъртта му... Вкъщи все още стои половин бутилка от едно само негово питие, непопулярно, което си го чакаше...

И сега още нещо ще напиша, макар че полковника ще ме шамаросва, но в крайна сметка май това, което ме накара да драсна, май е онова подличко надигащо се колкото и да го натискам наобратно - абе дали и мен така биха ме преживели за има-нема 2-3 месеца...



Тема Re: Животът е за живитенови [re: Liya]  
Автор Naglets (Чуций)
Публикувано13.10.18 20:16



Нямам представа от колко години сте семейство, но мисля, че до сега би трябвало да си наясно, дали ще те преживеят бързо и дали изобщо ще те преживеят.
Явно приятелката, за която говориш, е такава по природа и това до този момент някак си го неглижирала в оценката си за нея като човек.

WALL·E


Тема Re: Животът е за живитенови [re: Liya]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано13.10.18 20:27



Започна с неразбиране на приятелката си
свърши с въпрос относно себе си
Всъщност, каква е темата?

И преди твоят отговор, да си кажа: това, че тя вече живее с друг не означава, че не е обичала съпруга си. И това, че някой след теб ще заживее с друга, не ознавача, че не си била обичана.



Тема Re: Животът е за живитенови [re: Liya]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано13.10.18 20:39



май е онова подличко надигащо се колкото и да го натискам наобратно - абе дали и мен така биха ме преживели за има-нема 2-3 месеца...

Не ми се иска да избутвам темата в друга посока (хубава тема, впрочем) затова само ще кажа, че в последната година и половина много често си задавам този въпрос... И стигнах до следния извод - зависи от този, който е преживял... Не и от този, който си е отишъл. Може да звучи абсурдно, но мисля, че е така.



Тема Re: Животът е за живитенови [re: Liya]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано13.10.18 20:40



Много сложна работа, предполагам ще има разнообразни мнения и ще чета с интерес.
Не знаем възрастта на приятелката, понякога е от значение; има ли деца, колко години са били заедно с покойния й съпруг и т.н. Не знаем и семейните им тайни, понякога браковете не са така здрави, както се представят на приятелите.
Някъде съм чел, че се случва, при такава загуба, овдовелият да чувства някакъв гняв към починалия, един вид го е изоставил. Неведоми са пътищата психологически.

В кръга на хипотезите, може би думата "заместник" да не подхожда, т.е. вдовицата да си обича и покойния - новият може да е съвсем различен. Общо взето теорията ми е, че една любов не замества или измества друга, по-скоро общият обем любов нараства и нараства.



Тема Re: Животът е за живитенови [re: Naglets]  
Автор Liya ()
Публикувано13.10.18 20:43



Ами не знам... на такива мисли ме навя новината...
Иначе приятелката принципно е свястна, но сега излезе, че имало неща, които не знаем за брака й с Миро, както и да е... Уж беше за мъртвите или добро, или нищо...

Но на мен нещо ми се е изострила чувствителността по подобни теми и от други събития и тези дни забелязах реплика във филм, която иначе бих пропуснала - единият герой каза нещо от рода - умираме 2 пъти - единия път физически, и втори път - когато никой повече не ни споменава...



Тема Re: Животът е за живитенови [re: RujaKaramfilova]  
Автор Liya ()
Публикувано13.10.18 20:46



Трябва да дефинирам конкретна тема? В колко на брой думи?

И преди твоят отговор, да си кажа: това, че тя вече живее с друг не означава, че не е обичала съпруга си. И това, че някой след теб ще заживее с друга, не ознавача, че не си била обичана.

Добре. А с положителен знак какво значи? Че пренастройката за няколко месеца е нещо нормално, според теб?



Тема Re: Животът е за живитенови [re: Liya]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано13.10.18 20:48



умираме 2 пъти - единия път физически, и втори път - когато никой повече не ни споменава...

Когато никой не ни споменава... а сме живи, това е тъжно, много тъжно.... и самотно

Е, все пак е за предпочитане, за някои, които пък искат да са си физически живи

Темата става многопластова. Не знам дали ще успея да я удържа





Тема Re: Животът е за живитенови [re: UnicaDonna]  
Автор Liya ()
Публикувано13.10.18 20:49



Нищо не избутваш, защото темата е разхвърляни мисли...

Искаш да кажеш, че останалите сред загубата се възстановяват с различни темпове - от 2-3 месеца до безкрай, и това няма нищо общо с личността на напусналия ни - така го разбрах.



Тема Re: Животът е за живитенови [re: Liya]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано13.10.18 20:50



Да, исках дефинирана тема, защото е някак по -удобно. Няма как да се случи, разбрах.

Пренастройка? Неее, това не е пренастройка. Това е съдба. Но гледано под ъгъл, който не всеки разбира. И аз не го разбирам, но го приемам.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.