Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:32 17.05.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | (покажи всички)
Тема Re: Животът е за живитенови [re: UnicaDonna]  
Автор hubavka69 (тиква, бе)
Публикувано16.10.18 09:24



Како значи "жалиш"?

Най обичам да чета, ама не мога.


Тема И една Фейсбукска мъдростнови [re: Liya]  
Автор hubavka69 (тиква, бе)
Публикувано16.10.18 09:28



"Живеем два живота. Вторият започва, когато разберем, че имаме само един."
И това има връзка с темата.

Най обичам да чета, ама не мога.


Тема Re: Животът е за живитенови [re: UnicaDonna]  
Автор Raf OFecin (ex caffe)
Публикувано16.10.18 09:28



Върнах се да видя на какъв език съм писала горе... Епа български е.
Какъв "карт бланш", бре?!
Мога ли аз да реша как ще страдат близките ми?! Какво ми се ще е едно, какво би било е друго. Да, не искам да се гърчат като мен.
Ще гледам аз "отгоре"... И да гледам, баш пък ще меря колко време ще страда някой, че няма да имам друга работа!
По-скоро ще пустосвам тия, дето вместо да гледат себе си, седнали да изчисляват дали близките ми благоприлично дълго са страдали.

... ще настане валкирия!!! - Nut


Тема Re: Животът е за живитенови [re: hubavka69]  
Автор Munyta ()
Публикувано16.10.18 09:29



Интересно би било, какво биха мислили и говорили, ако се явяваха родители на половинката, загубила партньора си.
Ще й викат - дъще стой си у дома и жали, да не си посмяла носа да си покажеш навън, за друг мъж да не си помислиш преди да минат поне 3 години.

Или :
Сине, няма друга жена за тебе на тоя свят, стой си при мама, аз ще те пера и гледам децата. Да не си пожелал друга, камо ли да я доведеш у дома. Или поне докато не навършат пълнолетие децата.



Тема Re: Животът е за живитенови [re: Munyta]  
Автор hubavka69 (тиква, бе)
Публикувано16.10.18 09:36



Абе, колкото и да е странно и такива родители има, но така са учени, така са живели с тези "ценности". Мен ме дразнят тези термини, в случая "жалееш". Когато си обичал някого и той си отиде, липсва ти цял живот. И тук няма значение карали ли сте се, не сте ли. Понякога даже този, с когото повече си се карал, повече ти и липсва. Обаче пак няма как да го върнеш. Можеш ти да отидеш при него, ама дали ще е при него, дали другаде, кой да ти каже. Все едно като "жалееш" три години, после отрязваш и край- все едно не го е имало човека.

Най обичам да чета, ама не мога.


Тема Re: Животът е за живитенови [re: hubavka69]  
Автор Raf OFecin (ex caffe)
Публикувано16.10.18 09:37



Ами както и да го сучат, това "жалиш" значи точно това - какъв демонстративен израз ще дадеш на жалейката си за пред хората.
Щото никой не може да бръкне в теб, че да знае колко и как точно жалиш.

... ще настане валкирия!!! - Nut


Тема Re: Животът е за живитенови [re: Raf OFecin]  
Автор Munyta ()
Публикувано16.10.18 09:40



Да, и мерната единица в която се измерва "жаленето" е време. / месец, година/



Тема Re: Животът е за живитенови [re: hubavka69]  
Автор Munyta ()
Публикувано16.10.18 09:46



Визирах за днес, тези, които държат на "жаленето" - те какъв съвет биха дали на техните деца, ако се окажат в такава ситуация.

За едно време е ясно. Традиции, какво ще кажат хората, съседите, роднините.

Но за днес, за утре - когато животът и светът е толкова динамичен и отворен.

Сетих се за един филм


с Дж. Робъртс и Сюзан Сарандън



Тема Re: Животът е за живитенови [re: UnicaDonna]  
Автор h1685614trbvmcom (Гераско)
Публикувано16.10.18 10:03







Тема Re: Животът е за живитенови [re: Munyta]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано16.10.18 10:20



Ще се повторя.
Имам се за корав тип, признато от мнозина.
Преди 3,5 години здравето на баща ми се влоши дотам, че се ангажирах и бях назначен за негов личен асистент.
От стреса получих здравосл.проблеми .
Човекът почина година след това, като правех за него възможното, без пряко да ангажирам никой друг.
Траур не нося, нито другите от фамилията.С изключение преди много години за едната ми баба, около седмица, толкова съм преценил, като знак по възможност да бъда оставен на мира.
Та - татко ми почина в края на януари 2016 и едновременно станах безработен.Имах доход от посл.заплата за лич.асистент и 4 мес. обезщетение, като използвах времето за почистване на къщата ,боядисване на 2- те стаи, които обитаваше - едната зиме, другата - лете.Без да чакам 40- сетия ден.
Имал съм нагласата, че не трябва да си разбия здравето покрай стреса.Все пак ми отне към 6-7 месеца да си нормализирам кръвното и др.под.(без лекарства) и още един-два, за да се почувствам достатъчно вътрешно и видимо външно стабилен, за да си намеря прилична работа.
Така, че не мога да бъда убеден, че някой, колкото и да се дръвчи, да му се ще да е корав, инат и както щеш, да си стъпи ,общо взето,на краката за 3 месеца .Не за пред другуте, да не лъже себе си и евентуален нов партньор и да го превръща в част от лечението на травмата.
Майната им на околните и регламент.срокове.Може да не се чака година, но 3 дена,3 недели, 3 месеца са си малко.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.