Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:06 21.05.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | (покажи всички)
Тема Re: Животът е за живитенови [re: Liya]  
Автор tartarianeyes (вейхайвей)
Публикувано14.10.18 10:24



Защото след като почина жена му, самотен, тъжен, беше се позапуснал.

Много хора престават да се грижат за външния си вид, като ги сполети мъка.
Затова го вметнах - желанието да се грижиш за себе си отново също е част от процеса на душевното изцеление.


Love All,Trust a Few,Do Wrong to None

Тема Традициянови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано14.10.18 10:30



В отговор на:

Година? Две? Пет? Цял живот?



Верният отговор е (а) - "година".
Ако не се лъжа, това идва от църквата през вековете и идеята е било по-скоро практична - при отсъствието на ДНК анализ да се знае от кого е новороденото на вдовицата. Като са минали 9 месеца и още малко от смъртта, значи не е от покойния й вече съпруг.

Независимо откъде идва, една година е някак общоприето, не 3 месеца, не 2 или 5 години. Оттук и двоуменето с морална окраска. *
При личните ми наблюдения е различно - отговорът е (г) - "цял живот", т.е. за някокото вдовици, които аз познавам.

___
* По-скоро не морал, а т.нар. приличие. Приличието, т.е. нещо за пред другите, по дефиниция е лицемерно (мериш се по лицата...)

Редактирано от Crrafterr на 14.10.18 10:45.



Тема Re: Животът е за живитенови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор .Jess. ()
Публикувано14.10.18 10:39



Ако ще да е и след две седмици - не го смятам за предателство.

С това доста си се поизсилил.
Две седмици след смъртта на любим човек си още в шок. Камо ли да си готов за ново начало.



Тема Re: Животът е за живитенови [re: Liya]  
Автор Munyta ()
Публикувано14.10.18 10:47



Твоето отношение е разбираемо, а ти си го знаеш и чувстваш най- добре. Не ти се учудваме или отричаме, само се опитваме да дадем евентуално обяснение /отношение на приятелката, понеже тя не участва пряко в разговара.

Почитате, почитате, говорите си за умрелия, но тя, приятелката се прибира и затваря сама сред 4 стени ( няма ни дете, ни внуче, ни никой при нея, нали) Та тя си знае най- добре. Ти готова ли си да отидеш да живееш при нея за 2- 3 месеца, да й правиш компания, да звучи човешка реч в дома й, и всяка вещ да ти напомня за Миро ?

Ще разкажа една безобидна случка, толкова отдавна когато дъщеря ми беше в 1- 2 клас.
Гледам момичетата, 5-7 клас зимата, студ, тръгнали с голи кръстове и къси поли. Якенца пухени, а пъпа им се гледа. И си викам и се чудя, айде тези деца не се разбират, малки са още, ама толкова ли нямат майки, които да им кажат, да ги накарат да се обличат, да си пазят бъбрецитеи яйчниците - ще им потрябват един ден.
Не разбирам и се възмущавам, чак се улавам, че вече съм осъдила майките, при все че ни ги познавам, ей така принципно, щото аз съм много принципна и ги разбирам работите се, а другите блеят.

И мина време и мойта дъщеря започна да се момее и тръгна с късите якета и панталонки посред зима. При положение, че й давах другите момичета като отрицателен пример, намилах й всикчи последствия от голия кръст и задник и т.н.
Война водех, обаче познай - как излизаше и за училище, и за разходка.
И най- вече аз ги купувах късите якета, щото или това или нищо.



И други случаи съм имала, за да стигна до извода, че на всичко, което съм се учидила, възмутила, присмяла, и най- вече осъдила ми се е връщало на мойта глава, за да разбера.

И вече избягвам да се учудвам, възмущавам, и т,н, - всичко разбирам и се опитвам да приема. Всеки си знае него си.

След 40 ден душата напуска астралното поле и поема по нейните си пътища. И всякакво тръшкане, непрекъснато реване и скърбене, само я натоварва и заддържа да си следва и занимава с другото състояние, измерения.
Непримиримото неприемане смъртта на близък е опасно за живия. Няма да задълбавам повече по въпроса.

* правописни грешки оправях

Редактирано от Munyta на 14.10.18 10:56.



Тема Re: Традициянови [re: Crrafterr]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано14.10.18 11:24



За пред другите - да.Пред себе си - първоначалният шок трае средно около 40 дена, докато човек се осефери и си намести окончателно бурмите на тялото и душата - средно година.
За самия човек е добре да се захване с нов партньор, когато е решил, , без да се самозалъгва, че вече е преодолял, общо взето , травмите от трагедията.



Тема Re: Животът е за живитенови [re: Liya]  
Автор Bezsynna (Гераскова)
Публикувано14.10.18 11:47



Моля те, не се обиждай, на мен ми стана болно, че толкова тъгуваш за починалия, а цели три месеца не си говорила със страдащата му жена, щом чак сега разбираш, че си има някого. Тя може да не е имала на кого да се опре, ако всичките й приятели са били заети със своя живот и своите си неща. Намерила е начин да се почувства човек, някой да я вижда като нея си, не само като горката нещастна вдовица.

Отделен въпрос, че ми е страшно рисковано и неразумно да скача не само да излиза, но и направо да заживее с така намерен партньор, но кой може да е разумен и на себе си при такава загуба. МислИ за нея, преценете новия човек, пазете я и се погрижете да не пострада, заради Миро, него го няма да внимава за нея, вие сте.

* * *
Кучетата си лаят, керванът си върви!!


Тема Re: Традициянови [re: tuzlija-179435]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано14.10.18 13:04



Средно година, ама ей ме на - шеста година вече не минава ден, без по няколко пъти да "разговарям" с баща ми. Държи ме бре. Вече свикнах с това, наместих бурмите.



Тема Re: Традициянови [re: Crrafterr]  
Автор Lira Emerald (Happy dreamer:))
Публикувано14.10.18 13:23



Баба ми, която ми беше повече от майка почина през 1994. портрета и ми е пред очите в спалнята и всяка сутрин и казвам добро утро и вечер заспивайки мислено си разговарям с нея, моля и се да помогне за това и онова.

Но с близки роднини е друго. За съпрузи не знам, но мисля, че е простимо да си намериш друг човек и да не си сам.



Тема Re: Животът е за живитенови [re: Bezsynna]  
Автор Lucky Eva (независима)
Публикувано14.10.18 13:36



+ 1

При естествения подбор първи отпадат слугините.

> lipari

Тема Re: Традициянови [re: Crrafterr]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано14.10.18 14:19



Баща ми почина на 84, в края на януари 2016.Последната година беше много зле и му бях личен асистент.Имах здравосл.проблеми - качество на съня, "играене" на кръвно и кръв.захар и др.под.- откакто баща ми се влоши .
Отчитайки не един пример на хора трайно разбили здравето си или направо си заминали, грижейки се за тежко болен родител или половинка,съм се стремял психически да се навивам да не следвам примера и че "после" животът трябва да продължи.Без предварителни планове, по които и без това не си падам.
Та след като човекът си замина( и ккатодновременно станах безработен) ми трябваха 7- 8 мес., за да ми се оправят здравосл . проблеми (без лекарства - нещо чайче, нещо валерианче) и около година, за да се почувствам вътрешно и да изглеждам външно стабилен, та да си намеря прилична работа.
Майка ми, която почина млада преди 32 г. остави завет да не носим черно за траур.Носил съм за нейната майка, около 1-2 седмици , според обстоятелствата тогава - по-скоро като знак да бъда оставен на мира, колкото време съм преценил, че МИ е било потребно.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.