Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:43 21.05.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | (покажи всички)
Тема Re: Животът е за живитенови [re: RujaKaramfilova]  
Автор Liya ()
Публикувано13.10.18 20:51



Темата става многопластова. Не знам дали ще успея да я удържа
Недей! Заобикаляй я... Щом те боли от нея, недей! Съжалявам, че ви го излях тук, тъжно ми е и надрасках... Живи са ми разни спомени с Миро и го няма моя да си поговорим.



Тема Re: Животът е за живитенови [re: RujaKaramfilova]  
Автор Liya ()
Публикувано13.10.18 20:53



Ами оказа се, че не съдбата я е срещнала с новия възлюблен, а сайт за запознанства. Значи се е пренастроила или греша?



Тема Re: Животът е за живитенови [re: Crrafterr]  
Автор Liya ()
Публикувано13.10.18 21:00



Харесва ми тази твоя теория за нарастващата любов

Само да беше ми спестила репликата, че нещата не били точно както изглеждали.

Иначе бяха 25-6 години заедно, тя е на наша възраст, той беше доста по-голям, но не зная колко точно, с предишен брак, имат едно общо дете, което вече е на 24-5 и далече.



Тема Re: Животът е за живитенови [re: Liya]  
Автор Baldrian (опасна)
Публикувано13.10.18 21:03



замислям се как бих искала да живее детето ми след мен. ами искам да е щастлива. искам да се възстанови максимално бързо и да продължи по пътя си.
бих се радвала да не ме забрави, но никога не бих поискала да е нещастна след това.
дай Боже всичко да е ок с нея и всички деца.

защо да искаме нещо различно за партньора си...искаме го-да...онова чувство за отдаденост, собственост, притежание и желанието да сме незаменими...нормално...
и няма какво да се лъжем. това съвсем не е 100 процентова любов...
може би този период е наистина малко къс, но това са нещата от живота...



Да ти видя прическата и гащите, моля! След това ще те изслушам!

Тема Re: Животът е за живитенови [re: Liya]  
Автор tartarianeyes (вейхайвей)
Публикувано13.10.18 21:06



Живият с живите, казваше моят мил калеко.
Да тъгуваш, но да не се съсипваш, и да продължиш.

Моят вуйчо остана вдовец. Децата в чужбина, сам в къщата.
В живота му се появи жена, вдовица, приблизително на негова възраст.
Заживяха заедно.
Е, побъркаха ги, каква ли не я направиха....

Гостувах му един път.
Сутрин стават, отиват за вестници, връщат се, пият си кафето, четат вестници, говорят, решават кръстословици заедно.
Обикновено ежедневие.

Той светнал, изпран, изгладен, изправил гребена...
Вечерта остснахме двамата и се разплака.
'Тартии ", рече, "никой не знае какво е самотата, докато не му дойде ".

Човек трудно живее сам. Новият няма да измести починалия.

Терзанията ти дали ще ни заменят бързо ...не зная, да ти кажа...

Живият с живите.


Love All,Trust a Few,Do Wrong to None

Тема Re: Животът е за живитенови [re: Liya]  
Автор Munyta ()
Публикувано13.10.18 21:17



за има-нема 2-3 месеца
Ако бяха години по- добре ли щеше да изглежда?
А никогаж да не го преживее - да си остане сама до края?!
Или да се поболее от мъка и да го последва до година.

Каквито и да са били семейните им отношения преживе, вече е без значение. Намерила е своя си начин да продължи да живее. А може пък новия мъж да е сламка, за която се хваща за да не потъне в самосъжаление и отчаяние.
Нали сте приятелки, попитай я.

За себе си бих искала, бързо и безболезнено да ме преживеят.



Тема Re: Животът е за живитенови [re: Liya]  
Автор Lucky Eva (независима)
Публикувано13.10.18 21:23





При естествения подбор първи отпадат слугините. > lipari

Тема Re: Животът е за живитенови [re: Liya]  
Автор aiumi ()
Публикувано13.10.18 21:38



Лично аз бих предпочела да ме преживеят максимално бързо, и да не си прахосват живота, който им остава, в мъка и тъга. Макар че, бидейки мъртва, вероятно няма да ми пука особено.



Тема Re: Животът е за живитенови [re: Liya]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано13.10.18 21:40



Искаш да кажеш, че останалите сред загубата се възстановяват с различни темпове - от 2-3 месеца до безкрай, и това няма нищо общо с личността на напусналия ни - така го разбрах.

Да, приблизително така. Освен ако починалият не е някоя тъмна личност - за нормалните хора, близките им, които са останали живи, преживяват всеки по своему, в зависимост от собствения си темперамент. А не чак толкова в зависимост от самата личност на починалия.

И още нещо по темата. ПРЕДИ да си отиде близък човек - не можеш да знаеш колко и КАК ти самият ще го преживяваш. То се случва чак СЛЕД това, без да го планираш и предполагаш.



Тема Re: Животът е за живитенови [re: Liya]  
Автор Naglets (Чуций)
Публикувано13.10.18 21:53



Това е може би вярно, но е някак прекалено сантиментално да страдаме предварително за това, дали ще ни помнят. Огледай се наоколо и виж кои и кого и за какво помнят. Настръхвам от подобно помнене като у нас. 20-30 години те благославят, 20-30 години те псуват и това всичкото пост мортем. Обявяват за герои пълни некадърници и безличници и пари събират за децата им, а когато почине обикновен човек, който ничий задник не е облизал, няма го нийде из възпоменанията.

WALL·E



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.