Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:04 17.05.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | (покажи всички)
Тема Re: Животът е за живитенови [re: UnicaDonna]  
Автор hubavka69 (тиква, бе)
Публикувано16.10.18 14:38



Кой разбрал, разбрал.

Най обичам да чета, ама не мога.


Тема Re: Животът е за живитенови [re: h1685614trbvmcom]  
Автор hubavka69 (тиква, бе)
Публикувано16.10.18 14:39



Ми, с напредване на възрастта все повече си мисля, че има.

Най обичам да чета, ама не мога.


Тема Re: Животът е за живитенови [re: hubavka69]  
Автор Raf OFecin (ex caffe)
Публикувано16.10.18 14:46



Аз пък на теб ти свалям шапка!
Досега пет пъти почвам и трия, че ако ми видиш погледа в момента, веднага ще ти стане ясно защо.

Както казах - за демонстрации иде реч, а Минутата позна - измерени във време.

А майка ми пък, която загуби мъжа си на 47 години и по свой избор остана сама до края на живота си, би казала: Я си гледай живота, както намериш за добре, на хората така или иначе, не можеш да угодиш.

... ще настане валкирия!!! - Nut


Тема Re: Животът е за живитенови [re: Munyta]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано16.10.18 14:48



Значи - последната година съвсем мъчително.
Може да се каже не точно отписване и прежалване приживе, а осъзнаване, без илюзии, че човекът е на финалната права и че всеки ден му е подарен - може да изкара месеци, а може и часове.
Облекчението може да дойде и от осъзнаването, че за покойния е направено всичко възможно и дългът към него е изпълнен.
Вариантите, когато някой последва покойния или не преодолява травмата с години не са от полза никому.
Говорим за оптималния и желателен вариант, когато преживелият се вземе в ръце и продължи напред.
Въпросът в.случая е дали 2-3 месеца са достатъчни човек да се вземе ГОРЕ-ДОЛУ в ръце.Никой не говори за НАПЪЛНО.
Също се спомена, че въпросната приятелка и покойният Миро имат общо дете на ок. 24-25.Според мен не би му било все едно майката да почне да си търси нов човек на втория или осмия- деветия месец , да речем.Както и на този приятелски кръг, на който държи да представи новия човек.
Разбира се, напълно е свободна да им каже и : "Майната ви!"



Тема Re: Животът е за живитенови [re: tuzlija-179435]  
Автор Munyta ()
Публикувано16.10.18 15:20



И първия и втория път, и сега те прочетох, и не става ясно защо се опитваш да налагаш твоя аршин, мерна единица.
Какво значение дали са три или девет месеца "жалене" ?
Времето само притъпява загубата, свикваш, не лекува.
И се абстрахирай от загуба на родител/ дете - в казуса се коментира съпруг.

Един научава за няколко месеца чужд език, друг и години не му стигат. Същото и за отслабване, и всякакви други предизвикателства.
Въпрос на имунна система, психика, мироглед и каквот се сетиш.

На детето на 25 години
не би му било все едно майката да почне да си търси нов човек на втория или осмия- деветия месец
Ще падна.

Детето би искало майка му да се съхрани емоционално, психически и физически предполагам, а не дали на 3 или деветия месец ще погледне друг мъж.
Болката от смъртта на партньор да не е бременност, че да се износва определен приличен брой месеци? И какво ще роди? - лицемерие. За пред другите.

Редактирано от Munyta на 16.10.18 15:22.



Тема Мерси.нови [re: hubavka69]  
Автор Phillip (Прокофиев)
Публикувано16.10.18 15:31



Мерси. Потвърждавам, същото ми отговори и преди.



Но не върви човек да се занимава само с полезни неща: работа, семейство+къща и повишаване на квалификацията. Трябват си и все някакви губи-време сладки глупости, които се оказват мощна профилактика против всякакви болести.

~~~
« »




Тема Re: Животът е за живитенови [re: Liya]  
Автор lipari (Алиса Лиса)
Публикувано16.10.18 15:38



четох и се хванах за главата.

честно, аз не искам такива "приятели".

едно време се считало за благоприлично и достойно вдовица/вдовец да са една година в траур поне, но след година време жалейка вече не било срамно да се оглеждат за нов партньор. никой не ги питал как я карат, хора ли са, кучета ли през времето на официалния траур. да се спазва там "срамотата", че да не им излиза лошо име и туйто.

на тази жена нито сте и били ежедневно до рамото, нито в къщата, че да знаете какво и е, обаче - аууууу! ама само 6 месеца вдовица и вече се разпасала.
пфу!

като не ти угажда на идеалите, кажи и на жената още 6 месеца да не ти се мярка с друг мъж, че да ти е по вкуса.



Тема Re: Животът е за живитенови [re: Munyta]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано16.10.18 15:40



Как и да го увърташ, три месеца са малко, при условие, че е почнала да търси от по- рано.
Говорим с примери.
На човек, загубил (никому Господ) дете на 2 г.и половина, беше отнето служебното оръжие и му беше върнато след не само неговата преценка, но и тази на психолог и шефовете.
Човек може да има субективно мнение за себе си, че е много корав, инат и пр. и пр.
И пак извърташ.
Данък обществено мнение не плащам.
Човек трябва да бъде честен и към себе си.
Както в случая:
Човекът е преценил, че може да носи оръжие.Субективно.
Други го виждат, че още му е рано.
Без еталон, без предварително опр. срок.Когато- тогава.Когато му дойде времето.



Тема Re: Мерси.нови [re: Phillip]  
Автор Raf OFecin (ex caffe)
Публикувано16.10.18 15:41



Трябват си и все някакви губи-време сладки глупости, които се оказват мощна профилактика против всякакви болести.

Като скитосване по баири, полета и паланки, у нас и в странство, благо раздумване с усмихнати и позитивни люде, смях на корем, танци-манци до зори, нови и интересни запознанства и т.н. все губи-време дейности, които се оказват мощна профилактика против болести.

И като вземем предвид какво завари като рачи да влезе най-сетне, бих се учудила искрено, ако се задържи.

... ще настане валкирия!!! - Nut


Тема Re: Животът е за живитенови [re: tuzlija-179435]  
Автор Munyta ()
Публикувано16.10.18 15:44



Добре де, нали се произнесе присъдата и експертизата в клуба - 3 месеца са малко, 9 месеца приличен срок.
Лия да й предаде, че има наложена година карантина в клуба и да приключваме казуса за решен.

И пример със загуба на дете - не е удачен за съпоставка по казуса, който вече е приключен за мен.
Но не съм изненадана от коментарите.

Редактирано от Munyta на 16.10.18 15:48.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.