Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:21 26.04.24 
Религия и мистика
   >> Процесинг
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | (покажи всички)
Тема Re: В чест на науковЪдитенови [re: geri®]  
Автор KailyМодератор (не*избе*жна)
Публикувано09.08.04 21:35



Гери,
това тук Аз мисля че свойствата и взаимодействията на съставящите определят свойствата на самото тяло. Свойствата и взаимодействията на атомите и елементарните частици ще определят свойствата на всяка произволно взета конструкция от тях. не го разбрах на фона на преждеказаното от теб.
Наистина ли смяташ, че така нареченият мултипликационен ефект не съществува на практика, а видимата му част се дължи просто на непознаването на всички изначални свойства на частите???

Много абсурдно ми звучи, затова изрично питам.

Нещата са смислени не защото ние им даваме смисъл,а защото разкриват смисъла си пред нас.


Тема Re: ВРЕМЕННО СЕ ОТТЕГЛЯМнови [re: Пeтkoв]  
Автор KailyМодератор (не*избе*жна)
Публикувано09.08.04 21:37



Петков, хич не бягай от бойното поле.

И как сърце ще ти даде да ме оставиш сам самичка с Гери?

Нещата са смислени не защото ние им даваме смисъл,а защото разкриват смисъла си пред нас.


Тема Re: А ЩО Е ТО РАЗУМ ?нови [re: Пeтkoв]  
Автор KailyМодератор (не*избе*жна)
Публикувано09.08.04 21:45



Ще ме прощаваш за моите женски каканижения за котето, ама....

...женска ми работа и все пак-Ето защо смело можем да кажем че разумноста (разумът) е следствие не на мисленето и интелекта а обратно.. разумноста ( като качество на информационната мозъчна структура) поражда възможноста за мисловни процеси и интелект...

...аз същото рекох за котето-не меката му козина предизвиква качеството пухкавост, а качеството пухкавост е породило меката козина в реала.

Качеството поражда реалността. Това твърдях и то без да съм чела философски трудове, а търсех потвърждение в тип философия такава и ти тогава рече, че философи всякакви..

Нещата са смислени не защото ние им даваме смисъл,а защото разкриват смисъла си пред нас.

Тема Re: От Математикатанови [re: geri®]  
Автор KailyМодератор (не*избе*жна)
Публикувано09.08.04 21:47



И аз да си дойда на думата, че това, че нещо още не е доказано или хептен не е доказано или даже може би никога няма да бъде доказано изобщо не значи, че то не съществува!

Нали оттам тръгна разговорът.
Тоест ти като човек може да не вярваш в съществуването на нещо, но като науковъд не можеш да твърдиш, че не съществува, само защото още нямаш доказателства за него.

Нещата са смислени не защото ние им даваме смисъл,а защото разкриват смисъла си пред нас.


Тема Re: НЕ БЯГАМ ПО ТЪЧ ЛИНИЯТАнови [re: geri®]  
Автор KailyМодератор (не*избе*жна)
Публикувано09.08.04 21:49



ай
Нищо, поне ще имаш време да си събереш мислите.

Нещата са смислени не защото ние им даваме смисъл,а защото разкриват смисъла си пред нас.


Тема Re: ОПРЕДЕЛЕНИЕТО ТРЯБВА ДА ПРЕДХОЖДАнови [re: Пeтkoв]  
Автор KailyМодератор (не*избе*жна)
Публикувано09.08.04 21:50



Бог обаче като субстанция неприсъща на материалният свят ние можем да оборим...

Кое кое ще бориш, че не вдянах?

Нещата са смислени не защото ние им даваме смисъл,а защото разкриват смисъла си пред нас.


Тема Re: От Математикатанови [re: бpaмбop]  
Автор KailyМодератор (не*избе*жна)
Публикувано09.08.04 21:50



Добре дошъл

Нещата са смислени не защото ние им даваме смисъл,а защото разкриват смисъла си пред нас.


Тема Re: КРАЙНАТА ВСЕЛЕНА НАМА КРАИЩА :)нови [re: Пeтkoв]  
Авторбpaмбop (Нерегистриран)
Публикувано10.08.04 02:15



Крайна, в смисъл на ограничен брой частици, суб-частици или още по-малки неща. Това е достатъчно, за да направи теоремата неприложима. Ако пък и времето се окаже крайно ( т.е. да се наблюдава краен, па макар и огромен брой на смени на състоянията), то още по-зле.

ПП: Няма да ми постваяш капани, че ще взема да ти връча 1001 камъчета и след като ми направиш окръжност, ще почна да ти показвам краища, един по един та до 1001.



Тема Re: ОПРЕДЕЛЕНИЕТО ТРЯБВА ДА ПРЕДХОЖДАнови [re: Пeтkoв]  
Авторбpaмбop (Нерегистриран)
Публикувано10.08.04 03:57



Здравей и на теб.

Не знам дали може да се нарече Бог, но не само е възможно, а е сигурно, че има неща които са истинни от логическа гледна точка, но са недостижими за начина, по който упражняваме логиката /понеже не можем да си позволим да чакаме до безкрайност/

По-горе тънкият преход е от възможно, към сигурно. Нали забеляза?

Едно твърдение е истинно или неистинно. Отговорът винаги е тук и сега, само дето понякога ни се налага да чакаме безкрайно дълго, за да го научим!

Само да имаше кой да ни подшепне на ушенце. А що ли направо не вземем да си изберем един от вариантите, какво толкова, 50%, а хората тото играят.



Тема Re: От Математикатанови [re: Kaily]  
Авторбpaмбop (Нерегистриран)
Публикувано10.08.04 04:04



Ами мерси




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.