Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:29 28.04.24 
Любители на животните
   >> Котки
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
Тема Пухкава котка търси приемен дом  
Автор denii (писанка)
Публикувано10.04.10 17:15



Търся приемен дом за тази хубавица, чиято красота мисля, че й урежда един добър шанс да бъде задомена. В момента живее при Златка, за тези тук, които я познават, но там едната котка на Златка, както и кучето, което е приютила са й обявили война и котето не се чувства никак добре. В началото след като я взех от клиниката след кастрацията, тя беше изключително уплашена. Вижда се на първите снимки. На следващите снимки се вижда, че вече погледът й е друг и с всеки ден се отпуска все повече. Котето не е агресивно към хора и животни.
Търся й приемен дом може би за около месец, през който да свикне с домашна среда, да се ваксинира. Ползва котешка тоалетна.







Тема Re: Пухкава котка търси приемен домнови [re: denii]  
Автор Luchezara ()
Публикувано13.04.10 14:48



Жалко е, че си я кастрирала.




Тема Re: Пухкава котка търси приемен домнови [re: denii]  
Автор denii (писанка)
Публикувано30.04.10 21:40



Котето от тази вечер е в приемен дом. Започва процес на социализация и домашен живот. Търся й постоянен дом. Ако някой желае да притежава тази хубавица в своя дом и сърце, нека ми пише.



Тема Re: Пухкава котка търси приемен домнови [re: denii]  
Автор denii (писанка)
Публикувано20.06.10 20:07



Спешно се търси нов дом за Бюти. Приемните й родители не искат да я гледат повече, защото тя не е постигнала никакъв напредък в социализирането си и смятат, че тя не си заслужава усилията. Избягва човешки контакт, но не е агресивна. Аз все още смятам, че с правилното отношение и вероятно повече търпение, тя може да се отпусне, но за жалост у дома имам друго фостърче и ми е толкова тъжно, че не мога да я прибера точно когато има най-голяма нужда.
Ако не й намеря дом, ще се наложи да я върна на улицата и то след 2-месечен домашен престой. Направо не знам как ще се случи това.



Тема Re: Пухкава котка търси приемен домнови [re: denii]  
Автор Aмpитa (Скорпион)
Публикувано21.06.10 09:20



Бъдещият стопанин би трябвало да има право да реши дали иска да кастрира котето си или не. След като му отнемате този избор, не очаквайте тълпа от желаещи...Аз лично ако нямах две котки и исках да си взема ново коте, бих си взела не-кастрирано.



Тема Re: Пухкава котка търси приемен домнови [re: Aмpитa]  
Автор denii (писанка)
Публикувано21.06.10 10:07



Оле Боже


Моля те, спести ми глупостите си!
За протокола - от мен некастрирано коте няма да излезе.
Така се прави по цял свят, но какво да ти разправям на теб. Ти имаш права



Тема Re: Пухкава котка търси приемен домнови [re: denii]  
Автор Aмpитa (Скорпион)
Публикувано21.06.10 10:40



О, убедена съм, че няма да намериш покой докато не успееш да кастрираш и лишиш от поколение всички улични котки в България...А как котките се чувстват от това едва ли има някакво значение за теб.



Тема Амрита, изглежда нищонови [re: Aмpитa]  
Автор Чpeвoyroдниk (яде и пие)
Публикувано21.06.10 10:42



не си научила от историята с твоята котка.

Кастрацията на женска котка осигурява:

100 % превенция на пиометра (гнойно възпаление на матката)
100 % превенция на рак на матката, рак на яйчниците и кисти на яйчниците
90% превенция на рак на млечните жлези

Това е в здравен аспект. Отделно избягваме неприятностите около разгонването. За проблемите със задомяване на котетата, ако имате глупостта да я заплодите - да не говорим.



Тема Re: Пухкава котка търси приемен домнови [re: Aмpитa]  
Автор denii (писанка)
Публикувано21.06.10 14:20



Ето това се случва когато се дават некастрирани котки. И това се случва МАСОВО:

Намерени са три слепи котенца до една кофа в кв. "Модерно предградие".
Спешно се търси женска котка Кърмачка или някой, който може да ги поеме за отглеждане.
Котенцата имат само няколко часа.

Здравейте!Да не отварям нова тема, спешно търся котка кърмачка, позната в събота извадила от кофата за боклук 4 котенца още слепи, две вече не са сред живите, но ако можем да спасим другите две....

Да продължавам ли? Щото мога да ти изпиша една камара страници още само с цитати от нета.

аз се питам - как ли се чувстват котенцата?!



Тема Re: Пухкава котка търси приемен домнови [re: Aмpитa]  
Автор PipilotaViktualija (не онази)
Публикувано21.06.10 22:33



Наясно ли си какво се случва с поколението, което е на улицата и какъв процент от него изобщо оцелява?

Да се усложнява е просто, да се опростява е сложно.


Тема Re: Пухкава котка търси приемен домнови [re: denii]  
Автор Aмpитa (Скорпион)
Публикувано22.06.10 07:57



Във всички котки,(както и във всички живи същества) е заложено от природата да се възпроизвеждат и да продължават рода си, а не за да ни служат като плюшени играчки или за ядене на китайци и виетнамци. Ти Господ ли си, че да решаваш дали ще се възпроизвеждат или не?

Не само котета, но всякакви животинчета направо си умират ако останат без родители...Такива са законите на природата, остават да живеят само тези, които успеят да оцелеят. Другите умират, понякога в жестоки мъки...

Ако намекваш, че тези котета са изхвърлени от някой дом, ми възможно е. Човекът по принцип е най-голямата напаст - толкова животни е затрил от лицето на Земята и толкова жестокости е сътворил. Но едва ли би тръгнала да намаляваш населението на Земята чрез кастрация. Въпреки тази свръхпопулация на човека натоварва Земята до краен предел...

Малко се отклоних, най-важното, което исках да кажа е, че бъдещите стопани са в ПРАВОТО СИ да избират дали искат да кастрират котето си или не. Те са тези, които трябва да решат. Постъпваш некоректно спрямо тези, които очакваш да вземат котетата ти. Затова не се чуди ако няма желаещи...



Тема Re: Амрита, изглежда нищонови [re: Чpeвoyroдниk]  
Автор Aмpитa (Скорпион)
Публикувано22.06.10 08:11



Защо хората тогава не си правят такива превентивни операции?! Или поне тези, при които има наследствена обремененост както е при мен? Да отида да ми махнат стомаха, за да не се разболея от рак на стомаха както майка ми, а за превенция направо да ми махнат и яйчниците и матката?! Ще си живея направо супер! Поне ще съм спокойна, че няма да се разболея от рак на тези органи...



Не искам да причинявам това на котето ми освен ако не се налага...Искам да си остане лудото диваче, което си е, а не плюшена играчка без живец...Пък колкото живее толкова, но поне ще е истинска и естествена.



Тема Кастрацията не отнема жизнеността!нови [re: Aмpитa]  
Автор Живoтинka (Невестулка)
Публикувано22.06.10 14:49



Моят котарак е кастриран, но е истински луд дивак - тича, скача, катери се по дърветата /когато го заведем на вилата/, лови мишки и пиленца... всички инстинкти са налице... Съвсем истински и жив си е... Изобщо не е вярно, че кастрацията прави котетата "плюшени играчки". Може би неправилно хранене... или не знам какво, но не и кастрацията!

Ти имаш право да си имаш своето мнение, както и Дени си има своето... Когато ти спасяваш коте и му търсиш дом, тогава постъпвай както намериш за добре... Но когато друг е поел инициативата за това не можеш да му се месиш, давайки акъл, който не ти е поискан...

Аз осинових моето коте с помощта на Дени - взех си го кастриран. Ако исках некастрирано коте щях да си потърся такова - всеки постъпва според разбиранията си.

Редактирано от Живoтинka на 22.06.10 14:50.



Тема Re: Амрита, изглежда нищонови [re: Aмpитa]  
Автор Zhimi (чушкопек)
Публикувано22.06.10 15:59



Трябва да видиш моите две мадами как топуркат из къщата и тогава да говориш за живец. Едната направо лети с дълги грациозни скокове (подозираме я че разтваря малки невидими крилца).


Кастрирани са на седеммесечна възраст, сега са на 1 година и 9 месеца. Имат различни характери, въпреки че са сестрички и продължават да са си същите диваненца, каквито бяха, когато ги взех от обява за бездомни на триседмична възраст.
Преди да ги кастрирам, едната се разгонваше през 10-15 дни (започна от 5-я месец) и беше толкова тъжна картинка - плач, песни, жално скимучене и нужда от 100% обръщане на внимание. А когато съвпадна да са разгонени двете заедно - освен, че ревяха с двойни сили, започваха яростно да се пердашат една друга.

Редактирано от Zhimi на 22.06.10 16:02.



Тема Re: Кастрацията не отнема жизнеността!нови [re: Живoтинka]  
Автор Aмpитa (Скорпион)
Публикувано23.06.10 08:31



Нали ако беше толкова хубаво нещо кастрацията, първо на вас щяхте да си я приложите след като вече не сте в детеродна възраст...Но защо не на животните, те са безгластни букви, без права, без мнение...



Значи кастрацията не може да не се отразява на котката, защото де факто организмът й не може да произвежда същите хормони...



Тема Re: Подкрепям!нови [re: Aмpитa]  
Автор Luchezara ()
Публикувано23.06.10 19:33



Напълно те покрепям!!!! И мен ме отвращава кастрацията, още повече когато е ненужна и истерична, както при много уж котколюбители!






Тема Re: Кастрацията не отнема жизнеността!нови [re: Aмpитa]  
Автор papyy (стара коткарка)
Публикувано24.06.10 14:48



Писна ми от псевдо знаещи и просто медицински неграмотни субекти, които дават акъл.
ЗА домашния любимец собственикът носи отговорност и има право да решава за неговото бъдеще. В момента имам морален казус за моя котарак, болен от нерводермит, който много се измъчва, отслабна и от 7.5 кг стана 4. Предлагат ми евтаназия и се колебая, но сигурно няма да издържа да го гледам как се мъчи и ме гледа с молещи очи за помощ. Болестта е нелечима, също както и разгонването. Нима ви прави садистичен кеф да гледате как се измъчва бедната котка при разгонване, което се учестява или я пускате на котарак и после маценцата в кофата? Ако могат да си оцелеят.
Понеже предлагате на човек кастрация, то никъде не се приравняват като права домашните любимци и хората. Има обаче държави по света, с различен тип законодателство / основано на нехристиянска ценностна система /, в които страдащите от тежки наследствени заболявания нямат право на потомство.
Ако се замислите като разумен човек ще ви стане ясно, че, ДА! всъщност е правилно от гледна точка на потомството да не му бъде вменявано правото на дефектно съществувание.
В БГ законодателството съществуват редица заболявания, които са опасни за партньора и потомството и медицински свидетелства за брак не се издават или се изисква изрично съгласие на партньора. Напр. шизофрения, СПИН и др.
Има и други не толкова популярни заглавия в списъка.
Законодателството се съобразява с обществените потребности и ползи, с истинската хуманност, а не с позьорство и празнодумство на лЕбералните разглезени момиченца.
Много съм любопитна, ако идеите си за безконтролното раждане и ако оцелее потомството на домашната ви котка, как ще реагира вашият съжител или приятел. Сигурно като се разболее и него ще го пуснете така, ако си оцелее - естествен отбор.
И по неже предлагате на клубарка разни неща, то аз ви питам, когато се разболеете чакате естествения отбор или вдигате врява до Бога и тежко му на вашето JP





Тема Re: Пухкава котка търси приемен домнови [re: denii]  
Автор papyy (стара коткарка)
Публикувано24.06.10 14:51



Извинявай Дени за спаменето на темата ти за нуждаещото се животинче, но това направо изби рибата!



Тема Re: Кастрацията не отнема жизнеността!нови [re: papyy]  
Автор Aмpитa (Скорпион)
Публикувано24.06.10 21:03



„ЗА домашния любимец собственикът носи отговорност и има право да решава за неговото бъдеще.”

И аз точно това казвам. След като няма възможност да бъде стопанка на всичките бездомни котета, които прибира, да остави на бъдещите им стопани да решат дали искат да кастрират котето си или не...Ако толкова държи на кастрацията и има възможност може да им предложи тя да я осигури. Но не да им отнема ПРАВОТО НА ИЗБОР да решават бъдещето му. Като иска някой да й гледа котетата, ми да уважава неговото мнение и желания.
Другото просто не ми се коментира. Мисля, че няма какво повече да кажа по темата.



Тема Re: Кастрацията не отнема жизнеността!нови [re: Aмpитa]  
Автор Konfetka (марсианка)
Публикувано24.06.10 23:38



Права сте, Амрита: осиновителят трябва да получи некастрирано коте. Негова работа е какво ще го прави после.
В един-два форума за мацинки се подвизават маниаци - предимно жени, обсебени от идеята, че трябва да изловят всички котани на света и да ги кастрират. Голям "бой" отнасят тези, които им противоречат - и за кастрацията, и за други неща.



Тема Re: Кастрацията не отнема жизнеността!нови [re: Konfetka]  
Автор Aмpитa (Скорпион)
Публикувано25.06.10 00:13



Абе направо да ги затрият от лицето на Земята, намалявайки популацията им до максималния минимум, сигурно ще са най-щастливи...

Така ще са спестили страданията на милиони котета и ще са извършили най-благородната кауза...



Тема Re: Пухкава котка търси приемен домнови [re: Aмpитa]  
Автор denii (писанка)
Публикувано25.06.10 00:33



Eто ти съвсем скорошен пример, драга ми Амрита.
Момиче осинови глухо коте от нас. Некастрирано. Тъй като е от нашите среди, вярвах, че като му дойде времето, ще вземе мерки. Котката забременя, момичето се оказа заобиколено от много котки, защото имаше и други и пусна котенцата на село. В момента няма нито едно от тях.
Дали намеквам? Не, направо ти го казвам. Всички обяви на намерени котета по кофите са от домашни котки. Една бездомничка и коята и да е котка не би изоставила поколението си. И самият факт, че ти не можеш да схванеш и ме питаш дали съм намеквала, ми говори, че просто мисленето ти е толкова...как да се изразя по-меко, не знам, че явно няма смисъл да се пъна тук. Ти имаш некастрирана котка, която не кастрира след първата пиометра. Абсолютно безотговорно поведение. Всеки доктор ще ти каже, че това може да се случи отново с неясен изход. И ти си готова да подложиш любимеца си още веднъж на подобно нещо?!
И да, аз имам право да реша. Нещо повече, аз съм задължена да реша. Когато съм я хванала от улицата, взела, аз решавам да направя живота й по-добър отколкото е бил. А не да я дам на някоя пикла, която с цел и без цел ще се забавлява на гърба на животните, които ще раздава на този и онзи, който на свой ред ще раздава на този и онзи и половината ще свършат на улицата тровени и газени само защото на някой му се ще поколение от милото му котенце. Защото в България хората не са хора поне масата. Те изхвърлят животните са заради бебета, заминаване или просто защото са твърде шумни или дерат.
В цялата тази история става дума за едно понятие - отговорност, което ти очевидно не схващаш. Затова защо не си попишеш в темите от сорта на ах и ох и не оставиш тези за кастрацията на мира. Защото колкото и да се пънеш, хората няма да спрат да кастрират, защото други хора няма да спрат да размножават и изхвърлят и понеже за първите хора не е важно само писето до тях на дивана да е добре, ще продължат да помагат докато вторите хора плюят по тях удобно настанени пред компютъра.
И понеже си сравнително нова тук, тази тема не е дъвкана от сега. От години пиша тук по едни и същи теми и всичко, което може да бъде казано е казано, а аз мааааалко се поуморих от такива хора, затова ще те помоля отново да си гледаш темите ах и ох, а аз ще си гледам моите и дай Боже от моите поне едно същество излезе с щастлив край за съдбата си.



Тема Re: Кастрацията не отнема жизнеността!нови [re: Aмpитa]  
Автор Konfetka (марсианка)
Публикувано25.06.10 14:13



В интерес на истината трябва да кажа, че съм ЗА кастрацията. Както тук вече бе обяснено, тя наистина не потиска жизнеността и предотвратява много заболявания и страдания на мацинките.
Но смятам за налудничаво главната житейска цел (на когото и да е) да се изчерпва с прибиране на котанки от улици, мазета, храсталаци, поля, гори и т.н. и задължително кастриране.
Право на всеки е да избере с какво да се занимава, кого и какво да харесва, да изразява статновища по различни въпроси. Нямам нито намерение, нито желание да наливам ум и разум на себеподобните. Да си отглеждат мъркащи сладури и сладурани (както вече споделих, аз също се грижа за един красавец, който се разполага като пет пари в кесия в къщата ми), но да ловят и кастрират на всяка цена ... не е нормално.



Тема Re: Пухкава котка търси приемен домнови [re: denii]  
Автор Aмpитa (Скорпион)
Публикувано30.06.10 18:10



Има всякакви изроди, които са готови да захвърлят новородени котета на улицата, но все пак мнозинството от хората, които си взимат котки, обичат животните и не биха ги изоставили безпомощни. Отделно има и много, които се грижат за уличните котки...Знам две места в София (умишлено няма да кажа къде са), където котките си живеят превъзходно, даже понякога отказват да ядат кренвриш и салам, толкова добре са нахранени. За сравнение моите котки досега никога не са отказвали като им дам.

Просто остави котките да си живеят на свобода, ако искаш да им направиш добро! Те са създадени от природата, за да живеят свободно, за да тичат, да ловят мишки и птички, да раждат котета и да продължават рода си. Остави ги на спокойствие да живеят живота си! Това, което искаш да направиш – да кастрираш всички котки и да ги махнеш от улиците и от външната среда – това е ГЕНОЦИД!



Тема Re: Пухкава котка търси приемен домнови [re: Aмpитa]  
Автор denii (писанка)
Публикувано30.06.10 22:20



Ако можех да кастрирам всички бездомни котки на мига, пак нямаше да реша проблема. Всичко ще бъде постарому само за няколко месеца. Но и това не го осъзнавате вие.
Размножавайте си котките, спете спокойно като раздадете поколенията, но моля ви спрете да ми пишете в темите. Те са с цел не за и против кастрацията, а със съвсем друга цел. Ако исках да си губя времето в спорове с хора като вас, щях да си пусна тема за това.
Бюти търси дом. Сега и в момента. Иначе другата седмица се връща на улицата. Вероятно доволните от това ще бъдете вие. Поне някой ще е доволен.



Тема Re: Пухкава котка търси приемен домнови [re: denii]  
Автор Aмpитa (Скорпион)
Публикувано01.07.10 14:17



Доколкото съм разбрала от всички мнения, които съм чела от теб реша, искаш да се кастрират всички улични и всички домани котки и да не се размножават повече. Дори на едно място призоваваше хората да не взимат котета, родени в дом.

Какво означава това? Ако тази твоя идея някой ден недай си Боже се осъществи, това означава първо да изчезнат всички породисти котки, а после и всички останали...

Или може би след като успеете да намалите популацията им до някакъв максимален минимум, тогава ще тръгнете да ги спасявате и размножавате като изчезващ вид, каквито вече има в изобилие...Просто нямам думи!





Тема Re: Пухкава котка търси приемен домнови [re: Aмpитa]  
Автор Konfetka (марсианка)
Публикувано01.07.10 18:47



Амрита,
Лицето, подвизаващо се в този форум като дении - не зная защо, но компютърът ми не може да изписва букви на латиница - в други форуми фигурира като деница-аврамова. Разбрах това когато видях снимките на Рижко и Джак, пуснати в темата на орхидея.
Та, в другите форуми това лице се изказва още по-драстично. Там по принцип си общуват жени - маниачки на темата "да кастрираме колкото се може повече бездомни котки". Една колежка влиза в тези форуми и опонира на маниачките - тя ме светна за онова, което се пише там. Два пъти четох постовете на тези жени и сигурно няма да потретя.
Е, всеки може да се изказва по каквито и да било въпроси, ама пък толкова крайни становища никога не съм срещала. Мисля, че не трябва да се влияем от заядливи каки и лели. Важното е, че обичаме котките и се грижим колкото можем за тях.





Тема Re: Пухкава котка търси приемен домнови [re: Konfetka]  
Автор denii (писанка)
Публикувано01.07.10 21:51



А добър ден, госпожо :)
Хората ме знаят тук, не откриваш топлата вода.
Да, Амрита, призовавам при това открито да не се взимат домашни котета, да не се публикуват техните обяви на сайтове като бездом и да се осиновяват истински бездомни котки.
Направо съм за лудницата





Тема Re: Пухкава котка търси приемен домнови [re: Aмpитa]  
Автор denii (писанка)
Публикувано01.07.10 21:56



Не, Амрита не си ме разбрала. Пак се налага да ме прочетеш. Съвсем нямам това предвид. Аз обичам малки котета. Прекрасно е да гледаш как растат и опознават света. Но още по-прекрасно е когато ги прибереш от улицата и ги видиш вече спокойни и щастливи. А най-прекрасно би било ако никога не ги намираш на улицата. Защото в момента сайтовете преливат от "ПОМОЩ! СУКАЛЧЕТА ТЪРСЯТ ДОМ".
Ох, хабя се тук само по една единствена причина. Тук срещнах хора като Гатофила, Животинка, Тара и Галя, която даде временен дом на клошарка котка докато замине и дори накрая се разчувства при раздялата. Само заради тия хора продължавам да упорствам тук, защото все още вярвам, че ще се появат още такива.
Иначе благодарение на това, което се случва тук, много други престанаха да пишат и както виждате клубът просто замира и доскучава.



Тема Re: Пухкава котка търси приемен домнови [re: denii]  
Автор Aмpитa (Скорпион)
Публикувано02.07.10 10:04



Е, няма как да стане, хем поголовна кастрация, хем да има малки сладки котенца...Тези две неща просто са взаимоизключващи се.

Освен това ти правиш ли разлика кога една котка се чувства добре, живеейки навън и кога е на кофти място? Защото ако е на относително спокойно място, където получава предостатъчно храна от хората и в същото време си е на свобода и си ражда котетата, аз смятам, че е хиляди пъти по-щастлива от една кастрирана котка, затворена в апартамент...Аз така ги виждам нещата. И за мен е кощунство да се кастрират и затварят тези котки. Такива са котките от двете места в София, за които вече писах. Смятам, че определено са по-щастливи от моите собствени котки...

Вярно, че навън има всякакви изроди, които могат да се изгаврят с котетата или кучета, които могат да ги разкъсат...Но на подобни рискове сме изложени дори ние хората. На никой обаче не му е хрумнало да се крие в апартамента си, освен ако няма фобия от отворени пространства или от тълпи.

В крайна сметка котките на улицата се научават да оцеляват и да се предпазват от опасностите. Докато домашните котки са ужасно уязвими. Не искам всички котки да бъдат превърнати в толкова слаби, беззащитни и уязвими същества, които не могат да оцелеят сами и съществуват единствено благодарение на милостта на хората.

Недай си Боже избягат или пък самите стопани в един момент решат да ги изхвърлят, тогава тези котки нямат никакъв шанс да оцелеят. Защото когато един човек е способен да изхвърли едно беззащитно котенце, според мен е способен да постъпи така и със собствената си котка ако в един момент вече не му изнася да я гледа. И тогава тези котки са оставени на произвола на съдбата...

Чувала съм за разни села и вили, че давят новородените котета. Нашата съседка, която ни донесе голямата ни котка от вилата си в Банкя, каза, че ако не вземем котето, просто ще го удави като другите. Тези хора не обичат животните, държат ги само, за да им ловят мишки. Всичко опира до самосъзнанието и съвестта на хората. А тях просто няма как да ги промениш...Това е и другата причина поради която смятам, че за котките е добре да са на свобода и да могат да оцеляват сами.



Тема Re: Пухкава котка търси приемен домнови [re: Aмpитa]  
Автор animalprograms (Бай Емил)
Публикувано02.07.10 20:56



Освен да бачкат, Амрита и Конфетка сякаш търсят и най-неподходящи начини за запълване на свободното им време и на някои свободни пространства. Но може и да желаят да дадат пример за войнстващо невежество.

И тук ще повторя някои обобщения, направени в САЩ през последните години. Още прз 90-те, заради постигнато високо ниво на стерилизация, възпроизводството на домашната котешка популация вече не компенсираше загубите й. Логично, част от търсенето на котки бе пренасочено към задомяване на "диви" котета.

Понастоящем, 83-84 на сто от женските в домашната популация са били стерилизирани, без да са давали потомство.

Повторих тези факти, за да може добронамерените хора да погледнат във вярната посока.



Тема Re: Пухкава котка търси приемен домнови [re: Aмpитa]  
Автор denii (писанка)
Публикувано07.07.10 22:09



Ако знаеш спокойно място в София, изключително много те моля да ми споделиш, за да я пусна там! Защото нейното местообитание беше място където измряха една след друга около 15 котки. Разбира се, бройката им винаго се попълваше и сега има нови и нови свободни и щастливи котки. Е, някой с по някоя сачма, друга без оче, трета с краста, но са щастливи де.

В петък Бюти ще се завърне и тя към този щастлив живот.



Тема Re: Пухкава котка търси приемен домнови [re: denii]  
Автор animalprograms (Бай Емил)
Публикувано08.07.10 19:49



Спокойно трябва да значи и сигурно. Дават им храна, но няма сигурност. Едва ли в София ще намерим няколко котки, доживели навън 7-8 години. Сигурността е само в апартамент или къща с плътна ограда.



Тема Re: Пухкава котка търси приемен домнови [re: denii]  
Автор Aмpитa (Скорпион)
Публикувано09.07.10 11:01



За да кастрирате котките и да им вземете котенцата и после и тях да кастрирате?! Не, благодаря!

Ако това коте е живяло достатъчно време на улицата и не е изгубило инстинктите си за оцеляване ще се справи. За съжаление няма да може да стане майка, а е наистина красиво...



П.П. Ти се бориш с последствията, а не с причината. А тя е, че в БГ масово липсва култура за опазване на природата и животните. Докато поне в младото поколение не започне да се възпитава тази ценностна система, малцина ще спасяват на парче – или някое застрашено от застрояване природно кътче, или куче с отрязани крака или наранена котка.

Ако децата от малки се възпитават в любов и уважение към природата и животните, едва ли ще бракониерстват като пораснат и едва ли ще вадят очи на котки и кучета. Докато я няма тази култура ще се изхвърлят и задомени котки, а те наистина няма как да оцелеят... Дотогава просто ще се бориш с вятъра...

Редактирано от Aмpитa на 09.07.10 11:02.



Тема Re: Пухкава котка търси приемен домнови [re: Aмpитa]  
Автор orhideja (red_coral)
Публикувано09.07.10 14:57



"Ако това коте е живяло достатъчно време на улицата и не е изгубило инстинктите си за оцеляване ще се справи. За съжаление няма да може да стане майка, а е наистина красиво... "


Ами, не зная как точно ще се справи - без храна, без чиста вода, без медицинска грижа, да оставим настрана оскотели хора и деца, профучаващи коли. Ти самата би ли се справила ако някой пусне тебе така? Защото котето няма някакви свръхестествени сили, с които да се отличава от човека.



Тема Re: Пухкава котка търси приемен домнови [re: orhideja]  
Автор animalprograms (Бай Емил)
Публикувано09.07.10 15:34



И каква гротеска се получава с поетични изрази като "красиво, природа, любов"...

Възпитаните деца уважават котетата, но като порастнат и подкарат автомобили, без да искат ще убиват час от тях.

Природолюбивите бабички - естетки ще обичат цветята, и ще се отървават от "свободните" котки, като ги "изнасят" в друг квартал или като ги тровят.

Наистина, някои празнодумци сеят безумие. Може би те заслужават някога децата им да ги пуснат сред природата на контейнерите за разделно събиране. "Най-важното", според тях - "инстинктът им за оцеляване" - със сигурност ще се съживи.



Тема Re: Пухкава котка търси приемен домнови [re: orhideja]  
Автор Aмpитa (Скорпион)
Публикувано09.07.10 22:39



Ще оцелее както безброй други котки преди нея. Естественият подбор остава живи само най-силните, най-бързите и най-ловките животни. Всички други са аут. Природата няма милост към слаби и уязвими същества, каквито искате да станат всички котки като ги вземете от улицата и ги кастрирате. Така напълно бихте унищожили естествения подбор, а от там и възможността за раждането на силни животни, способни да се борят за оцеляването си. ТЕЗИ СЪЩЕСТВА НЕ СА СЪЗДАДЕНИ, ЗА ДА ВИ БЪДАТ ПЛЮШЕНИ ИГРАЧКИ, А ЗА ДА ЖИВЕЯТ СВОБОДНО И ДА СЕ РАЗМНОЖАВАТ!!!



Тема Re: Пухкава котка търси приемен домнови [re: Aмpитa]  
Автор animalprograms (Бай Емил)
Публикувано09.07.10 23:27



Дано Вие самата се превърнете в доказателство на собствената си "поетична" теза. Заради "естествения подбор" на кайто ги подложиха такива слепи и бездушни организми като Вас, нещастните котки удвоиха и утроиха раждаемостта си за има-няма десет хилядолетия.



Тема Re: Пухкава котка търси приемен домнови [re: animalprograms]  
Автор papyy (стара коткарка)
Публикувано11.07.10 00:32



Предлагам да я пуснем в Родопите да оцелява. Без съвременни храни, дрехи, завивки, подслон. Без лекарства, съдове, кибрит и т.н. На самотек като Робинзон.
Да видим какво ще стане с нея, дали ще оцелее, без да и се помага никак. Ако оцелее да си намери сама партньор и да ражда деца в гората.


Виждала съм диво дете в Сибир / 3 годишно? при намиране / , отгледано от вълци, страшна гледка и последици. Почина на предполагаема възраст 15 години.

МОЛЯ подкрепете читанка.инфо
http://bgpetition.com/chitanka_info/index.html


Тема Re: Пухкава котка търси приемен домнови [re: Aмpитa]  
Автор orhideja (red_coral)
Публикувано11.07.10 18:35



Казваш "ДА ЖИВЕЯТ СВОБОДНО И ДА СЕ РАЗМНОЖАВАТ", а имаш предвид - да страдат и да умират. На чужд гръб и сто тояги са малко.



Тема Re: Пухкава котка търси приемен домнови [re: Aмpитa]  
Автор angel_sin (завеяна ...)
Публикувано11.07.10 22:31



мила, ти си завършен психопат ....
Днес намерихме прясно застрелян гълъб ... горкото същество, явно не е било достатъчно добро, за да оцелее при естественият подбор в центъра на София



Дени, съжалявам, че никой не я е взел още ...




<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от angel_sin на 11.07.10 22:32.</EM></FONT></P>

Редактирано от angel_sin на 11.07.10 22:32.



Тема Re: Пухкава котка търси приемен домнови [re: angel_sin]  
Автор denii (писанка)
Публикувано12.07.10 14:50



Взеха я. Ще получи втори шанс, този път за постоянен дом.
Тази тема се изкриви.
Стискам палци на Бюти да не се връща към реалността в БГ.



Тема Re: Пухкава котка търси приемен домнови [re: denii]  
Автор denii (писанка)
Публикувано20.07.10 10:22



Не случи котето отново.
В момента търсим за хубавицата сравнително безопасен двор, с някой, който би я хранил.
Тя е вече и ваксинирана.



Тема Re: Пухкава котка търси приемен домнови [re: angel_sin]  
Автор Aмpитa (Скорпион)
Публикувано20.07.10 12:02



Ми дай тогава да затворим всички животни в приюти и зоопаркове, да няма такива, които да живеят на свобода, за да живеят в абсолютна сигурност.

Но дори и зоопарка не можа да предпази преди време муфлоните от кучета, които ги разкъсаха...

Изроди е имало, има и винаги ще има, няма как да предпазим всички животни от тях...Съжалявам за гълъба, наистина...



Аз пък преди няколко дни видях майка котка с коте в един двор на блок. И двете бяха рижави, малкото беше копие на майка си... Гледахме се няколко минути, после малкото скочи в двора...Стоплиха ми сърцето.

Наистина много искам всички котки да са щастливи...А мисля, че са най-щастливи, когато са на свобода и в същото време има какво да ядат...А за това хората могат да им помогнат, като дават на уличните котки храна. Не е нужно да ги прибират освен ако не са малки изоставени котенца или пък са болни...

Котаракът на една приятелка непрекъснато си излиза навън (те са на първия етаж), когато е отворен прозореца или балкона. Понякога го няма с дни, но винаги се връща. Знае, че има сигурна храна. Това е един наистина добър вариант според мен. И съм убедена, че този котарак е наистина много по-щастлив като излиза навън отколкото ако само беше затворен в две стаи (защото нейния апартамент е гарсионера).



Тема Re: Пухкава котка търси приемен домнови [re: denii]  
Автор Konfetka (марсианка)
Публикувано20.07.10 15:39



"Не случи котето"...
Ами ако не може да се адаптира към живот в затворено помещение и му харесва дивеенето навън, сред природата?! Някои животинки изключително трудно се социализират, други пък - хич.
Най-лесното е да се хвърля вината върху стопаните.
Защо не си го вземете пак у вас?!





Тема Re: Пухкава котка търси приемен домнови [re: Konfetka]  
Автор denii (писанка)
Публикувано20.07.10 15:53



Да си го взема у нас?! ПАК?!?! Абе, защо не четете преди да пишете?!
Именно защото не се социализира, по една или друга причина, му търся място, където да "дивее" сред природата.
Лелееее, пишман станах, че продължих да пиша тук!!!

Редактирано от denii на 20.07.10 15:53.



Тема Re: Пухкава котка търси приемен домнови [re: denii]  
Автор Konfetka (марсианка)
Публикувано20.07.10 22:13



Следя темата и тук, и в други сайтове, наясно съм с проблема. Но щом стопаните са ти криви, прибери отново котето - това имах предвид. На друго място, където има повече жени, мислещи като теб, даваш ясно да се разбере, че си опитала да образоваш въпросните стопани. Т.е. правиш дебел намек, че те не са в ред и затова мацата не се е социализирала.
Що се отнася до този форум, той, както и всички останали, е доброволен. Никой не те насилва да участваш.
Успехи в одисеята с писаната!



Тема Re: Пухкава котка търси приемен домнови [re: Konfetka]  
Автор PipilotaViktualija (не онази)
Публикувано20.07.10 23:17



Вероятно изразът "стопаните са ти криви" е малко пресилен, тъй като, уви, повечето хора не желаят да вложат особено усилие в приобщаването на една такава животинка. Аз, например, трудно бих могла да си представя да взема едно животинче и да го върна. С някои просто е необходимо повече търпение, а това е въпрос на любов.




Тема Re: Пухкава котка търси приемен домнови [re: Konfetka]  
Автор Aмpитa (Скорпион)
Публикувано21.07.10 08:25



Да вземеш и да кастрираш животинче, което очевидно си е свикнало и му харесва на свобода, отгоре на всичкото е много хубаво и може да роди невероятно хубави котета, не само не е нормално, това е адски гадно спрямо животинката. Не само не са й помогнали, но са я измъчили.



П.П. Дори и да й намерят двор, каква гаранцията, че ще стои там и няма да избяга?!



Тема Re: Пухкава котка търси приемен домнови [re: Aмpитa]  
Автор Konfetka (марсианка)
Публикувано21.07.10 13:16



Наистина следя темата от самото начало - преди година в нашия квартал (столичният "Дървеница") се подвизаваше 3-годишна маца, абсолютно копие на тази, за която става дума тук. За съжаление писаната бе зверски убита от съседи. Впоследствие узнах, че била тяхно домашно коте, не я харесали, защото "... не е достатъчно гальовна и често се крие в кьошетата" и я изхвърлили.
Ветът, при когото водя моя котанчо, ми каза, че въпросните комшии дълго време опитвали да опитомят красавицата, но безуспешно. Той още в началото ги посъветвал да я оставят в естествената й среда и да се грижат за нея, мотивирайки се с това, че доста котки предпочитат да живеят сред природата, а не затворени в къща (апартамент). Но "стопаните" не го послушали.
Дано страхотната писана от тази тема има чудесен живот навън!



Тема Re: Пухкава котка търси приемен домнови [re: Konfetka]  
Автор Aмpитa (Скорпион)
Публикувано21.07.10 16:46



Как са я убили?

И защо? За да й отмъстят, че не им се е галила в замяна на храната, която й дават? Нямам думи просто...Единственото, което ме успокоява при такива случаи е, че всичко в този живот се връща...

Винаги има риск една израснала навън котка да не може да се адаптира и да не се чувства добре затворена в апартамент. Не я разбирам тази мания за задомяване на животните на всяка цена, без значение как те се чувстват.

Това се отнася и в обратния случай – котките, израснали в домашни условия, не могат да оцелеят на улицата. Много е важно как е свикнало да живее едно коте от мъничко.



Тема Re: Пухкава котка търси приемен домнови [re: Konfetka]  
Автор PipilotaViktualija (не онази)
Публикувано22.07.10 11:46



Не знам как си представяте, че една котка може да има прекрасен живот навън, при градски условия? Че и да ражда котета, които да оцеляват? Направо ви се чудя. Грижите ли се за бездомни котки? Проследявате ли какво става с котилата им "навън", в чудесния им живот? Би било чудесно да можеше да е истина, ала не е- може би е възможно някъде, в малко селце, само с добри хора и без бездомни кучета, въпреки че и тяхната никак не е лесна, ама това е друга тема...

П.П. Едната ми котка не беше гальовна цели 6 години- живееше си нормално, радваше се на живота очевидно, ала не обичаше да бъде галена и притеснявана, на което отговаряше задължително с хапане и драскане. Просто се съобразихме с това. Иначе можеше да ми стои в скута и да мърка сладко, но не желаеше ласки... Сега е вече на 7 години и започва чак сега да се променя и да става по- хрисима и търсеща ласка. Ала не можах да я оставя на "чудесния" й живот навън, защото я спасих една нощ, ранена, след сблъсък с три бездомни кучета. Ако не ги бях прогонила и не я бях прибрала тогава (беше съвсем млада писанка), прекрасният й живот на улицата щеше да бъде ужасно кратък...


Редактирано от PipilotaViktualija на 22.07.10 11:51.



Тема Да не говорим, че...нови [re: PipilotaViktualija]  
Автор PipilotaViktualija (не онази)
Публикувано22.07.10 16:53



... акълът ми не побира тона към човек, който на дело прави непосилно много от години за бездомните животни, както и изместването на въпроса единствено по посока на "кастрация или не".






Тема Re: Пухкава котка търси приемен домнови [re: PipilotaViktualija]  
Автор Konfetka (марсианка)
Публикувано22.07.10 16:55



О-о-о! Започна да ми писва от заяждания.


Вашата котка е една бира, тази, която обсъждаме тук - друга бира. Май не схващате разликата.
Има маци, които харесват живота навън. Има маци, които харесват живота в къща или апартамент, но не си падат по галенето. Или си падат по него, но в по-късна възраст.
Преставам да се изказвам по тази тема.
Желая от все сърце коментираната тук писанка да е добре - независимо къде и с кого. Подчертавам: ДА Е ДОБРЕ!




Тема Re: Пухкава котка търси приемен домнови [re: Konfetka]  
Автор PipilotaViktualija (не онази)
Публикувано22.07.10 17:25



Само да уточня, че аргументираната и възпитана обмяна на различни мнения не е заяждане.
Иначе, съм съгласна, че няма нужда от повече Ваши мнения тук- те са ясни.






Тема Re: Пухкава котка търси приемен домнови [re: PipilotaViktualija]  
Автор ZoVe (непознат )
Публикувано22.07.10 20:02



Konfetka излага мненията си аргументирано и възпитано. В случая по-рязката сте Вие.
Що се отнася до това чии мнения са нужни в този форум, Ваша милост не е тази, която решава. Хайде по-кротко!



Тема Re: Пухкава котка търси приемен домнови [re: ZoVe]  
Автор PipilotaViktualija (не онази)
Публикувано22.07.10 20:28



Ами, аз съм достатъчно кротка, така че не ми правете анализ, нито пък забележки. Нито пък има нужда от медиатори.




Тема Re: Пухкава котка търси приемен домнови [re: Konfetka]  
Автор orhideja (red_coral)
Публикувано23.07.10 11:25



Мисля, че е грешка да се сравнява котката с едно диво животно, като тигър или лъв, и да и се приписват неговия начин на живот и потребности. Котката е доместицирано животно и то от милиони години. Тя е свикнала да живее в близост до човека и да ползва удобствата на цивилизацията. Нещо интересно, което чух от един документален филм за котките тези дни: котката сама се е доместицирала, като е търсила близост до човека и неговите житни запаси (заради мишки), а не е била принудително доместицирана от него. Котката е доместицирания вариант на дивата котка, която е по-голяма на ръст и има съвсем различен характер, и никога не се е срещала в сеганишния си вид в природата.



Тема Re: Пухкава котка търси приемен домнови [re: denii]  
Автор baba_yaga (непознат )
Публикувано23.07.10 11:42



Хайде да сложим край на пререканията, а?!
Рядко влизам тук - причината е многото дърдорене за сметка на малкото действия.
Папилота, престани да да се правиш на велика. Орхидея, всеки може да копира нещо отнякъде и да го пейстне на друго място.
Аман от предвзети философствания!
Глупаво е да искаш на всяка цена да си последен (при вземането на думата).
Не съм напълно съгласна с Конфетка, но в никакъв случай не толерирам Папилота.
Хора, приемайте по-спокойно чуждите мнения!



Тема Re: Пухкава котка търси приемен домнови [re: baba_yaga]  
Автор MechoPuh. (пристрастен)
Публикувано23.07.10 13:38



Много се чудех дали да пиша изобщо ... Темата отдавна се изроди като всяка друга тук. Нямам много какво да кажа по темата или поне не нещо, което вече да не съм казвала, а смятам за излишно да се повтарям и потретвам. Виждам обаче, че други потребители не само във всяка тема каканижат едно и също с цел да дразнят ами и го правят от по няколко различни никнейма. Нещо, което не смятам за редно и почтено! Във всеки форум има някакъв определен ред и смятам, че няма да е излишно модераторите да въдворят малко дисциплина и тук. konfetk, baba-yaga, ZoVe ... wild_cat, обиждаш ни като смяташ, че не те разпознаваме зад различните ти етикетчета. Всеки има право на мнение, но то не става по-правилно или "тежко" като се изразява по този начин. Тъкмо напротив!



Тема Re: Пухкава котка търси приемен домнови [re: baba_yaga]  
Автор PipilotaViktualija (не онази)
Публикувано23.07.10 15:07



Това дали ме толерираш или не, слабо ме интересува, както не виждам с какво мнението, което изразих, без да обиждам някого, поражда чак такива силни вълнения... А аз , ако толерирам някого, това е Дени, към която бяха отправени упреци, тъй като е от малкото, които неуморно правят нещо в защита на котките, които са лишени от дом и стопани. Останалото, за или против кастрацията, е тема, която тук е дъвкана много отдавна и неведнъж, и няма да искам позволение от когото и да било да изразявам мнение, когато то е аргументирано и се придържа към бон- тона.
Хайде повече да не ми се дава акъл, моля.




Тема И, между другото,...нови [re: baba_yaga]  
Автор PipilotaViktualija (не онази)
Публикувано23.07.10 15:11



... дали едно мнение е копи- пейснато от някъде, както, според теб, е това на Орхидея, няма значение- това е съвсем легитимно и полезно, ако от него има какво да се научи и то обогатява нечии арументи с такива из областта на науката.




Тема Re: Пухкава котка търси приемен домнови [re: MechoPuh.]  
Автор Konfetka (марсианка)
Публикувано23.07.10 15:23



Леле, леле-е-е.........
Много ме надценихте!



Тема МОЛЯ!!!!!!нови [re: denii]  
Автор Rapidfire (магьосник)
Публикувано24.07.10 09:01



Кажете ми къде е намерена тази котка!
Ужасно прилича на моята котка МИСИ, която из1езна преди около месец!
Много моля, кажете ми къде е! Искам да я видя!

Редактирано от Rapidfire на 24.07.10 09:01.



Тема Re: МОЛЯ!!!!!!нови [re: Rapidfire]  
Автор Rapidfire (магьосник)
Публикувано24.07.10 09:14



Моля!
Ако някой има някакви координати на Denii нека да ги сподели с мене на ЛИЧНИ, трябва да се свържа с нея по някакъв начин!
Ако котката иска да излезе, то е защото вероятно иска да се върне.
Тя избяга от ОГРАДЕН и уж обезопасен двор, не е свикнала да скита по улиците.
Моля, свържете се по някакъв начин с мен, ако е моята Миси искам да си я прибера!

Трябва да правим добро от злото, защотото то няма от какво друго да бъде направено


Тема Re: МОЛЯ!!!!!!нови [re: Rapidfire]  
Автор Aмpитa (Скорпион)
Публикувано24.07.10 09:17



Темата все пак е от 10 април, а котката ви я няма от един месец.





Тема Re: МОЛЯ!!!!!!нови [re: Aмpитa]  
Автор Rapidfire (магьосник)
Публикувано24.07.10 09:24



Абе като се замисля май е пове1е от месец.
Просто имах здравословни проблеми и човек не усеща времето.
Ина1е е същата.
Какво пречи да се провери?



Трябва да правим добро от злото, защотото то няма от какво друго да бъде направено

Тема Re: МОЛЯ!!!!!!нови [re: Rapidfire]  
Автор Rapidfire (магьосник)
Публикувано24.07.10 09:30



БТВ., ти знаеш ли нещо за съдбата на тази писа?
Защото, честно казано нямах нерви да чета целия дебат около кастрацията

Трябва да правим добро от злото, защотото то няма от какво друго да бъде направено


Тема Re: МОЛЯ!!!!!!нови [re: Rapidfire]  
Автор PipilotaViktualija (не онази)
Публикувано24.07.10 10:25



За съжаление, нямам контакт с Дени, а в профила й не присъства поне имейл- адрес. Остава само да се надяваме, че ще "намине" скоро към тези места...






Тема Re: МОЛЯ!!!!!!нови [re: PipilotaViktualija]  
Автор Rapidfire (магьосник)
Публикувано24.07.10 10:39



Благодаря много!
дано е Миси, толкова мого ни липсва....

Редактирано от Rapidfire на 24.07.10 12:08.



Тема Re: МОЛЯ!!!!!!нови [re: Rapidfire]  
Автор denii (писанка)
Публикувано24.07.10 13:30



Котката не е вашата, в това съм сигурна. Тя бе намерена още през март в района на улица Чаталджа. Заживя в къща с двор където се чувстваше много добре. Въпреки че двора не е ограден, тя не го напускаше, напротив - все се въртеше наоколо, влизаше в къщата, търсеше храна и се галеше много рядко. Съседите там обаче я забелязали и казали на жената, че ако не я разкара ще последва съдбата на Роби, който го помни - стреляното 2 пъти коте, като на втория път се парализира, а на третия вече бе ликвидирано тотално. От тогава се почна тази одисея. В момента Бюти се чувства добре, отървахме я от бълхите, които беше хванала незнайно как, играе много с някакво топче, пързаляла се по паркета, но все още отказва човешки контакт. Не е агресивна в никакъв случай.
Аз се свързах с жена в Австрия, която отглежда подобен тип котки и тя реши, че я иска. Ще живее в къща с двор с други котки. В момента й даваме още малко време и набираме средства за полета. Ето малко снимки от Бюти и нейния евентуален бъдещ дом.









Тема Re: МОЛЯ!!!!!!нови [re: Rapidfire]  
Автор Konfetka (марсианка)
Публикувано24.07.10 13:36



На адреса http://forum.dog.bg/index.php?showforum=55 можете да намерите темата "Търси се двор за котка". Доколкото разбрах, възможно е Бюти - така се казва мацата - да замине в чужбина.
Успех в намирането на Вашата Миси!



Тема Re: МОЛЯ!!!!!!нови [re: denii]  
Автор Rapidfire (магьосник)
Публикувано24.07.10 13:50



Котката качена на гардероба страшно прилича на моята. Бих искала все пак да я видя.
Това проблем ли е?
Ако не е моята ще даря каквото мога за полета.
Защото като се замисля май времето в което я няма е доста повече от месец.
Просто имах проблеми.
Разберете, не че искам конкретно да се сдобия с котка имам си други, едната от които намерих ударена от кола на пътя в квартал Горна Баня , а сега живее в съвсем друг район на София, у нас.
Просто искам да съм сигурна че това не е Миси.
Не знам как вие сте сигурна че не е.

Трябва да правим добро от злото, защотото то няма от какво друго да бъде направено


Тема Re: МОЛЯ!!!!!!нови [re: Rapidfire]  
Автор denii (писанка)
Публикувано24.07.10 14:02



Имате ли снимка на вашата котка поне? Нещо, с което бихте доказали че е тя? Защото котката е намерена на улицата, а вие дори не помните, кога е изчезнала. От кой район е изчезнала?



Тема Re: МОЛЯ!!!!!!нови [re: denii]  
Автор Rapidfire (магьосник)
Публикувано24.07.10 14:12



За съжаление няма нито една читава, неразмазана нейна снимка.
Иначе щях да разлепя и пусна обяви още веднага.
Обясних и пак обяснява, че имах сериозни здравословни проблеми.
Имам ги и в момента.
Котката изчезна от Младост, но това нищо не значи. Ако тази която намерих в Горна баня успее да прескочи оградата ще я намерят в Младост, не в Горна баня.
Не виждам защо трябва да доказвам нещо, не съм престъпник нито имам някаква далавера да лъжа. В сайта има достатъчно обяви за котки които си търсят дом. Бих могла да взема която и да е, ако толкова искам още една, по улиците също има достатъчно.
Имам 4 други котки, вЕрвайте ми не бих взела 5-та, която не е моята. Достатъчно грижи имам и с тези.
След малко ще пусна снимка, но е размазана.
На другите е още малка.
Сестра и много прилича на нея и е у нас.
Нейна снимка да пускам ;ли?

Трябва да правим добро от злото, защотото то няма от какво друго да бъде направено


Тема Re: МОЛЯ!!!!!!нови [re: Rapidfire]  
Автор Rapidfire (магьосник)
Публикувано24.07.10 14:24





Дано правилно помня как се качват снимки
Тук е на по-малко от годинка, обаче.
Снимката не е правена в Младост, а на къщата ми в Родопите.
Това е за да се избегнат излишни съмнения

<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от Rapidfire на 24.07.10 14:30.</EM></FONT></P>

Редактирано от Rapidfire на 24.07.10 14:31.



Тема Re: МОЛЯ!!!!!!нови [re: Rapidfire]  
Автор Rapidfire (магьосник)
Публикувано24.07.10 14:41



Редактирано от Rapidfire на 24.07.10 14:42.



Тема Re: МОЛЯ!!!!!!нови [re: Rapidfire]  
Автор Rapidfire (магьосник)
Публикувано24.07.10 15:03





Това е снимка на сестра й Кроти, сънена и чорлава направена току що в двора, заедно с майка им, една съвършено уникална обикновена котка.
Кроти не е толкова пухкава като Миси, а тук е излязла и зализана, защото най-брутално я събудих.

Трябва да правим добро от злото, защотото то няма от какво друго да бъде направено

Тема Re: МОЛЯ!!!!!!нови [re: Rapidfire]  
Автор Rapidfire (магьосник)
Публикувано24.07.10 15:11



Вижте, искам просто да видя котката.
Ако се притеснявате за парите, които сте дали, ще ви покрия разходите, ако е моята. Това не е проблем за мен.
Просто искам да я видя.

МОЛЯ!

Редактирано от Rapidfire на 24.07.10 15:12.



Тема Re: МОЛЯ!!!!!!нови [re: denii]  
Автор JNatural (непознат )
Публикувано24.07.10 15:15



Аз не мога да разбера едно..защо не оставите жената да провери дали котката е нейната?! какъв е проблема, убедена съм че на никой тук няма да му е приятно да загуби любимо животно.. другар и тн, да има съмненията,и подозренията че го е намерил, и да му се "изплюят" в лицето напук....Гадно е защото на всеки може да се случи,мислите се за много съпричастни към тези същества като се опитвате да им намерите дом..но всъшност не сте такива.. и в случая не сте прави..



Тема Re: МОЛЯ!!!!!!нови [re: Rapidfire]  
Автор denii (писанка)
Публикувано24.07.10 15:25



Вашата котка е сива, Бюти е кафява.
Освен всичко друго котето в момента е в нов дом. Има си стопани, с които също трябва да говоря преди да заведа чужд човек у дома им, за да им вземе котката, към която вече са положили не малко грижи и емоции.
А понеже в момента си имам и други грижи с мое коте, изобщо нямам намерение да хукна в момента. Изчакайте няколко дни, за да уточним нещата.



Тема Re: МОЛЯ!!!!!!нови [re: Rapidfire]  
Автор PipilotaViktualija (не онази)
Публикувано24.07.10 15:26



Разбирам нетърпението ти да видиш животинката, след като имаш съмнение, че може и да е твоята. Без съмнение, и аз бих била ужасно нетърпелива. И се надявам Дени да прояви нужното разбиране, тъй като съмненията се изчистват на живо, а не чрез размяна на снимки. А пък дано да се окаже, че се намерите с изгубената писана...






Тема Re: МОЛЯ!!!!!!нови [re: denii]  
Автор Rapidfire (магьосник)
Публикувано24.07.10 15:31



Ами просто ми дайте координати и ние ще си ги уточним и без посредничество. Или им дайте моите, които съм оставила на ЛИЧНИ. Толкова ли е трудно? Котките са снимани с различни фотоапарати, цветовата гама е различна.

Не мога да разбера ВАС, какво по-точно ви притеснява?
Никой не иска да хуквате на никъде. Има телефони за това.
Или страданието по изгубено животно за вас не е емоция?

Трябва да правим добро от злото, защотото то няма от какво друго да бъде направено


Тема Re: МОЛЯ!!!!!!нови [re: PipilotaViktualija]  
Автор Rapidfire (магьосник)
Публикувано24.07.10 15:33



Нисък поклон и много благодаря за съчувствието, което не срещам от отсрещната страна.

Трябва да правим добро от злото, защотото то няма от какво друго да бъде направено


Тема Re: Пухкава котка търси приемен домнови [re: denii]  
Автор alfeniks (i m e Kseniq)
Публикувано25.07.10 11:07



Фостърчето е само оправдание,аз получих подарък две бели синоеки юначета за синовете си от жена в Казанлък, която изхранва около 7 нейни,7чужди котки и още толкова котета, но ги отглежда в огромен двор,свързан с други съседски дворове.
Помъчих се да я убедя да кастрира,но не постигнах успех.



Тема Re: МОЛЯ!!!!!!нови [re: Rapidfire]  
Автор denii (писанка)
Публикувано25.07.10 13:23



Съжалявам, Репидфайър, но на този етап среща няма как да се получи. Стопаните прочетоха темата и разбира се са ужасени от начина на мислене тук. Категорично отказват да пуснат чужд човек от тук в дома си. Не мога да ги принудя и да си влоша отношенията с тях.
Бюти в момента се чувства добре, ако не се аклиматизира в апартамента ще замине в двора в Австрия.
От снимките и поведението на твоята котка ясно се вижда, че това не е Бюти. Бюти не позволява никакъв човешки контакт. Пъхането й в клетка е невероятен стрес за нея, а и за нас.
За Бюти вече няколко месеца полагам неимоверни усилия. Сега най-сетне всичко е наред, дори има невероятния шанс за живот в двор в Австрия, който наистина малцина получават. А ти дори не помниш, не знаеш кога е изчезнала. Ясно е, че твоят двор е необезопасен, а вероятно в момента и не можеш да отделяш необходимото внимание на животните си.
И ще те помоля да не ми пращаш заплахи от сорта на "Девойко, давам ти 24 часа"!
Стопаните четат тук. Можеш да им кажеш каквото сметнеш за добре. Ще те държа в течение какво се случва и ако стопаните променят решението си, ще помислим какво и как да направим. Аз лично искам най-доброто за котката, а не за хората. Най-доброто към момента е котката да е на спокойствие, защото тя смени няколко дома, при едно от местенията беше толкова изнервена, че ме ухапа 8 пъти по ръката. Едно посещение в момента ще включва насилствено изваждане от дивана където тя стои когато има хора.



Тема Re: Пухкава котка търси приемен домнови [re: alfeniks]  
Автор Дopa Toнeвa (непознат )
Публикувано25.07.10 13:23



И аз не мисля,че е вашата котка.Как пък на една от снимките, въпреки цветовата гама, едната котка е сива, а другите две са си кафяво тигрови?
Не сивеят всичките.
И щом Дени не желае да ви показва котката , това е.Сега тя е попечител и е вложила много нерви, усилия, стрес и средства за тази котка вече няколко месеца.
Вие дори не знаете кога е изчезнала вашата.Двора ви не е обезопасен, имате си и здравословни проблеми и очевидно не сте в течение какво и кога с е случва на любимците ви.
От където и да го поглденем, не е добра идея тази котка да идва при вас.
Осиновете друго коте ако са ви малко котките.
Тази си има поепчител и има шанс за прекрасен живот.Всичко останало е егоизъм!
Дени, браво за всичко което правиш за тази маца и много други!

Редактирано от Дopa Toнeвa на 25.07.10 15:00.



Тема Re: МОЛЯ!!!!!!нови [re: denii]  
Автор Rapidfire (магьосник)
Публикувано25.07.10 14:41



Какъв начин на мислене, каква клетка?
Тук в тази тема аз единствено помолих да видя котката
Това което срещнах беше вискомерното отношение на хора, които си въобразяват че могат да управляват съдбите на хора и животни.
Тези които са писали по-горе нямат нищо общо с мен, това просто е тяхното мнение.
Аз ти дадох 24 часа за отговор на една елементарна молба.
Не знам какво си въобразваш, че си, но си много, ама много далеч от милосърдието, също и приятелите ти, щом като отнемаш надеждата на един човек да намери или дори да види същество, което е загубил и го заклеймяваш без дори да го познаваш.

Е добре.
Щом ще е така, така да бъде.

Трябва да правим добро от злото, защотото то няма от какво друго да бъде направено


Тема Re: Пухкава котка търси приемен домнови [re: Дopa Toнeвa]  
Автор bira_moreМодератор (бира)
Публикувано25.07.10 14:46



Само едно не ми е ясно - котката се крие под диваните (по писанията на Дани), плаши се, недопуска хората до себе си. Дали котката се чувства добре? Или е важно Дани да се чувства добре?
Дали е по добре да живееш под дивана, или в двор? Къде би предпочела да живее котката ако има право на избор? Или майната и на котката и на коетшките и желания - важно е какво смята Дани за добро.

Bеer? Mоre?




Тема Re: Пухкава котка търси приемен домнови [re: Дopa Toнeвa]  
Автор Rapidfire (магьосник)
Публикувано25.07.10 14:48



Госпожо, дворът ми Е обезопасен.
Вие как знаете без да сте го видяли?
След последните иновции е заприличал на кокошарник, но какво не правим за тях..
Котката е прескочила при съседите от място, което бяхме пропуснали, докато мой приятел рехабилитатор се опитваше да намести една от 5-те дискови хернии, с които се сдобих докато оправях въпросния двор.
Съседката вместо да ме извика, изгонила котката навън.
Вие как знаете с кое съм в течение и с кое не, без да ме познавте и сте видяли къщата ми?
И КОЕ ПО-ТОЧНО ВИ ДАВА ПРАВО ДА МЕ СЪДИТЕ ИЗОБЩО?!

За какво милосърдие претендирате след като здравословните проблеми за вас са нещо, коетоп следва да се накаже, а не нещо на което би следвало да се помогне?

Аз не публикувах обява ИМЕННО ЗАЩОТО на снимката цветовете на котката не отговарят на истинските и според мене беше безсмислено.
Искам просто да я видя
НА КАКВО ОСНОВАНИЕ СРЕЩАМ ТОЗИ ВИСОКОМЕРЕН ОТКАЗ?

Трябва да правим добро от злото, защотото то няма от какво друго да бъде направено


Тема Re: Пухкава котка търси приемен домнови [re: Rapidfire]  
Автор Дopa Toнeвa (непознат )
Публикувано25.07.10 14:56



Аз за наказание за вашите пробелми не съм говорила.Но да не знаете дали котката ви я няма от месец или 5 месеца и повече?!Явно не ви е по силите да се грижте добре за тях.Дори и да сте била на легло, най вероятно ваши близки са хранели поне тези котки.Никой от тях ли не знае, та дори и съседката, кога се е случило това.4 месеца разлика в хронологията не са никак малко.
За Бюти има и опция с двор и Дени работи по въпроса.
А и тонът на личните бележки към Дени не говори никак добре за вас.
И аз бих постъпила като нея.

<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от Дopa Toнeвa на 25.07.10 14:57.</EM></FONT></P>

Редактирано от Дopa Toнeвa на 25.07.10 15:01.



Тема Re: Пухкава котка търси приемен домнови [re: bira_more]  
Автор denii (писанка)
Публикувано25.07.10 15:01



Именно заради това на котката й се намери двор и то на място, където съседите няма да я изгонят навън, няма да има кой да я простреля в случай, че е откраднала кюфтето им, няма да я сгази първият идиот в случай че попадне на улицата, няма да я изядат бездомни кучета ако попадне на улицата и няма да я изтрови друг идиот.
Рапидфаър, познаваме се и все пак все още си ми неясна. Губиш си котката, не й лепиш обяви, защото снимките били невалидни, не я търсиш, не помниш кога точно е изчезнала. Аз като един страничен човек да речем намерил въпросната котка, привързал се към нея малко или много, как точно да ти я върна и да знам, че тя отива на добро място и че следващия път когато избяга, няма да й се случи нещо лошо?
За мен това не е твоята котка, това държа да го подчертая. Младост и паметника Левски е огромно разстояние с много движение и кучета.



Тема Re: Пухкава котка търси приемен домнови [re: denii]  
Автор bira_moreМодератор (бира)
Публикувано25.07.10 15:22



Въпроса е че всичките "Радини вълнения" биха се решили от една среща - на котка и стопанка. Ако котката не е Миси - всичко приключва. Ако е Миси, и си познае стопанката - тогава също мисля че всичко е ясно. Разбира се е ясно за коткарите.
В смисъл истинския коткар знае добре че непритежава котката. Истинския коткар знае че котката го притежава.
Разбира се за човек който прави бизнес с котки, и се прави на коткар, мнението на котката няма значение. Има значение какво той мисли за добро за котката, или какво той представя за добро за котката.
Не знам и не ме интересува дали ти правиш бизнес с котки. Определено е сигурно едно - не си коткарка. Ако беше коткарка, щеше да осигуриш среща, и щеше да оставиш решението в лапите на котката.

Bеer? Mоre?




Тема Re: Пухкава котка търси приемен домнови [re: Дopa Toнeвa]  
Автор bira_moreМодератор (бира)
Публикувано25.07.10 15:24



Интересно ми е какво ли биха казали австрийците ако разберат че им дават коте което не е имало шанс за избор?

Bеer? Mоre?




Тема Re: Пухкава котка търси приемен домнови [re: denii]  
Автор Rapidfire (магьосник)
Публикувано25.07.10 15:37



Абе момиче!
КОЙ ТИ ДАВА ПРАВО ДА СЪДИШ ХОРАТА БЕ?!!!!
Да не си господ?!
Ти случайно знаеш ли, че това е наказуемо от съдбата?!
Защо дърпаш дявола за опашката да ти се случи нещо такова и на тебе?
Съседката която изгони котката си счупи ръката три дни след това и още не може да я раздвижи.
КАКВИ ПО-ТОЧНО СЕ ЯВАВЯВАТЕ ВИЕ, че да решавате дали ще ми вземете котката или не?!
(ако е моята, защотои за разлика от вас аз не се правя на безсмъртна)
Хайде сега като вземате такива решения да легитимирате що за организация сте и кой ви дава такива права!
Защото по закон такива има само общината и полицията!
Нито ме познавате, нито сте ми виждали къщата, за да правите велемудри умозаключения!
За обща култура ви препоръчвам да гледаш филма "Белия Бим, Черното ухо" да си помислите добре за страданието и смирението, което явно ви липсва!

И тъй като 24-те часа скоро изтичат ще постарая вси1ки да разберат колко струва вашето така наречено милосърдие!
Ако котката е Миси, тя няма да се социализира, защото познава и приема само мене и мъжа ми.
ако я пуснете в кой да е двор, дори и в Австрия, тя ще избяга, за да се опита да се върне.
Ако е тя, НЕ ПРАВИТЕ ДОБРО В МОМЕНТА!
Причинявате страдания и на нея и на нас!
Пка повтарям
ИМАМ ПРОСТА МОЛБА!
ИСКАМ ДА Я ВИДЯ!
Кои сте вие двете да решавате, че не съм достойна тя да бъде изпълнена?!

Трябва да правим добро от злото, защотото то няма от какво друго да бъде направено


Тема Re: Пухкава котка търси приемен домнови [re: bira_more]  
Автор Дopa Toнeвa (непознат )
Публикувано25.07.10 15:44



По нелепо нещо не бях чувала.
Ако питаш една котка от улицата иска ли да лети със самолет и т.н. или да си остане около кофите, естествено ,че ще остане.Но дали това е най доброто за нея?
И това за бизнеса е абсолютна глупост.Айде вие правете такъв бизнес.Ще се радвам ако успеете!
Манталитета ви явно не допуска, че някой може да си усложнява толкова живота и да харчи пари по котките, само от мисъл за тяхното добро.
При наличие на изобилие от добри котки и котенца, защо й е на Дени да прави "бизнес " точно с дива и несоциална котка?В изказването ви няма грам логика или истина.
Сегашните стопани не желаят да се срещат с тази жена.
Какво повече искате.
Поради впечатленията които и аз имам от изявата й тук и личните й бележки(заплахи) , и аз не бих искала контакт с нея.Струва ми се неуравновесена и ненадеждна.
А котката със сигурност ще е добре , там където ще отиде.
ТЯ и идея няма(ако изобщо е Миси, което аз не вярвам) ,че може да живее и по добре.
Но ще се убеди.
И не виждам за какво е целия тоя дебат.Котката си има спасител, попечител и бъдещ дом.

Към Рапид Файър:

Аз никого не съдя.Но пък вие продължавате да заплашвате, вас не ви ли е страх от съдбата?
Никой нищо не е взимал от вас, много си повярвахте ,че това е Миси,но не е.
И щом три дни по късно съседката си е счупила ръката, датата на изчеване се знае?
А за полиция и община можете да говорите , ако котките ви са регистрирани, чипирани и с платен данък.
Имате ли паспорт?
В случая аз не казвам кой какво на кого да взима или връща, изразявам лично мнение.
Вашата история не ми вдъхва доверие, ама никак.По скоро ме плашите и не бих искала да ви срещам.
Но Дени сама ще си прецени какво да прави.

<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от Дopa Toнeвa на 25.07.10 15:48.</EM></FONT></P><P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от Дopa Toнeвa на 25.07.10 15:52.</EM></FONT></P>

Редактирано от Дopa Toнeвa на 25.07.10 15:53.



Тема Re: Пухкава котка търси приемен домнови [re: Дopa Toнeвa]  
Автор Rapidfire (магьосник)
Публикувано25.07.10 15:53



Госпожо,
вие просто си търсите повод.
Каква съм не можете да знаете.
Нито е ваша работа да решавате и да давате оценки.
Но определено не сте хора, които искате да помогнете истински. Иначе този разговор нямаше да се състои или щеше да се състои на четири очи,между мене и там ... някоя от вас.
В какво точно ме подозирате, че нещо не ми стига фантазията?
Аз за разлика от т.нар. приемно семейство, нямам никакви страхове да ви пусна в дома си, въпреки че едва ли разполагате с документи, даващи ви това право. Дадох ви и двата си телефона, а домашния по принцип не го давам на никого и го знаят не пове1е от 10 човека.
Вас от какво ви е страх? Че ще ви скоча с брадва?
Но май е по-лесно от растояние да се лепят етикети, а човещината се загуби някъде по пътя.
В продължение на цял ден вчера аз отправям коленопреклонни молби за едно елемнетарно нещо - да видя котката.
Вие тука ме третирате като престъпник, без право на обжалване. Важи само вашето менние.
На какво основание не е ясно, но аз такива неща НЕ ТЪРПЯ!
Както и някакви самозванци да се разпореждат със съдбата на животните в частност и с моята.
Заплахите могат да бъдат разни.
Да аз заплашвам!
Заплашвам на три езика да разясня на целия свят, че сте си присвоили права, които никой не ви е давал!
Че не помагате, а причинявате болка на хора и на животни.
И че нарушавате законите на страната.
Това което гледате в Animla Planet и което и аз гледам, не е валидно за България а вие не сте зоополиция, слава на всички богове!
Останалото поемам аз.

Редактирано от Rapidfire на 25.07.10 16:06.



Тема Re: Пухкава котка търси приемен домнови [re: Rapidfire]  
Автор denii (писанка)
Публикувано25.07.10 16:01



Спорът е приключен. Стопаните не желаят никой да им ходи в дома и да им гледа котката. Австрийците са напълно наясно със ситуацията и ни съжаляват. Те не могат да разберат как толкова загрижена стопанка се сеща за любимеца си 4 месеца след изчезването му.
А ако ще си говорим за общини и прочие - котката съм я намерила на улицата. Няма чип и нищо, което да докаже, че тя е нечия собственост.
Ако стопаните премислят, ще им дам ваши координати да се разбирате.
До тогава аз приключвам спора.
И държа да кажа, че отдавна не съм към никоя организация. Ако ще предприемате нещо, правете го с личното ми име.



Тема Re: Пухкава котка търси приемен домнови [re: Rapidfire]  
Автор koтkoяд (непознат)
Публикувано25.07.10 16:02



На мен Анимал Планет не ми е коректив.
Но вие какви права имате, над всяка котка която прилича на вашата?
Имаме си БГ закони, за домашните любимци, за данъците, за чиповете, вече си има регистър.
И освен вашето твърдение, нямате друго.
Котки с този цвят дал господ.Ами дай да оплюете всички в София които имат такава котка, или да им тръгнете на гости?
Та вие дори обяви не сте пуснали след случката(която не се знае кога е станала, въпреки счупването на ръка на съседката).
Приликата е случайна, но явно гузната ви съвест, че не сте направили повече и на време за котката си, сега ви кара да тормозите Дени и да се вкппчвате в тази котка.
Друго нямам и няма да кажа.
Не съм виждала дори котката, но изразявам мнение по така постваената тук тема.
Успех на Бюти!

Редактирано от koтkoяд на 25.07.10 16:04.



Тема Re: Пухкава котка търси приемен домнови [re: koтkoяд]  
Автор Rapidfire (магьосник)
Публикувано25.07.10 16:12



Струва ми се че по правилата на елементарната човещина, добро възпитание и милосърдие имам правата:

1. На възпитан отговор.
2. на нормално отношение, а не като към престъпник
3. На едно просто нещо - да я видя.

Аз права нямам над никой, нито над човек нито над животно, но за разлика от вас го знам добре
ВИЕ си въобразявате, че имате право да решавате съдбите им.
Е може, но за това всеки си носи отговрността.

С поведението на цялата кохорта тука, вие доказвате само едно
- че сте решили дори да е тази която загубих, да не ми я връщате.

ТОВА на какво основание питам аз. И с какво право?

Трябва да правим добро от злото, защотото то няма от какво друго да бъде направено


Тема Re: Пухкава котка търси приемен домнови [re: Rapidfire]  
Автор denii (писанка)
Публикувано25.07.10 16:14



Е, обадих се на Златка, откъдето дойде Бюти. Тя не е твое коте със сигурност. Котето се е родило и пораснало там. В момента е само на годинка. Златка го е предлагала за осиновяване като малко, но никой не го е поискал. И накрая преди да роди я е хванала за кастрация.
Ако все пак настояваш, ще ти дам нейния телефон, за да ти разкаже историята.



Тема Re: Пухкава котка търси приемен домнови [re: Rapidfire]  
Автор denii (писанка)
Публикувано25.07.10 16:15



. На възпитан отговор.

Интересно как изискваш нещо от другите, което самата ти не можеш да демонстрираш. И преди не те харесвах, но сега съвсем.
Силно се надявам повече пътищата ни да не се пресичат.



Тема Re: Пухкава котка търси приемен домнови [re: denii]  
Автор Rapidfire (магьосник)
Публикувано25.07.10 16:15



Ами ще им го обясня.
На австрийците.
Няма проблем
На стопаните координатите съм ги изпратила и без ваша помощ, заедно с кратко описание на историята.
Просто да влязат в dog.bg и ще ги намерят там.

Чичо Google е кофти копеле. Знае всичко за всеки


Редактирано от Rapidfire на 25.07.10 16:42.



Тема Re: Пухкава котка търси приемен домнови [re: denii]  
Автор Rapidfire (магьосник)
Публикувано25.07.10 16:24



Не мога да демонстрирам?
Я преброй вчера колко пъти споменах думата "моля?"
И по най-разбираемия човешки начин обещах да даря средства за да може котката да замине за Австрия, ако не е моята

За сметка на това получих изключително съпричастния и възпитан отговор:
" изобщо нямам намерение да хукна в момента"

Какво да говорим повече.
Каквото повикало, такова се обадило.

Дали ме харесваш или не...... ами все ми е .......... тая. По -одбре е май да не ме харесват такива като тебе.
Другото би ми било обидно.
А дали ще ни се пресекат пътищата.... ми кой знае.
Аз съм от социалните професии, а България е малка страна.
Та знае ли човек?


Редактирано от Rapidfire на 25.07.10 16:54.



Тема Re: МОЛЯ!!!!!!нови [re: Rapidfire]  
Автор tran4anin (непознат )
Публикувано25.07.10 17:07



Ей, жени, защо сте се хванали така за косите, бе?!
Я по-кротко!
Първо, котката, за която става дума, не може и не бива да става ябълка на раздор - просто не си струва кавгата. Второ, нищо лошо и обезпокоително не виждам в молбата на Rapidfire - тя е изгубила любимката си и иска да зърне Бюти, а не да я прибере на всяка цена. Трето, настоящите стопани на Бюти имат право да не допуснат никого в дома си, но пък е човещина да помогнат на Rapidfire - нищо не пречи да й я покажат на вратата, не е задължително да я канят в жилището си. Котката била дива, щяла да драска: щом са се хванали на хорото, временните стопани, де, ще го играят, Бюти няма да ги утрепе. Четвърто: Дени, твой проблем е кого харесваш и кого - не. Животът не търпи крайностите, избягвай да изпадаш в тях, за да не ти е мъчно после.
Хайде да успокоим топката - отнася се и за пряко замесените в разпрата и за присъединилите се.



Тема Re: Пухкава котка търси приемен домнови [re: Дopa Toнeвa]  
Автор bira_moreМодератор (бира)
Публикувано25.07.10 17:23



Ами не е баш така. Щото взимаш коте, което те признава за своя собственост и то остава с теб. Да - ако има възможност ходи и броди, но се връща при теб.
Манталитета ми допуска много неща. Допуска наличие на някакви сериозни причини котката да не иска да се социализира. Някак си не се е случвало да имам котка която да не иска да се социализира. Не знам защо, ама котките край мен винаги се социализират.
Някак си съвсем не се връзва - дива котка, и котка която знае и ползва котешка тоалетна. Единственото обяснение за мен е че котката не желае да приеме новите си "собственици".

Bеer? Mоre?




Тема Re: МОЛЯ!!!!!!нови [re: tran4anin]  
Автор elanore (новак)
Публикувано25.07.10 17:58



Съгласна съм с tran4anin. Типично по български... За това ли са създадени форумите? Да се заяждаме един с друг или да си помагаме??? Като се замисля в повечето теми, които съм чела, все някой се е заял с някого или го е усмял и му се е подиграл и първоначалната тема са губи някъде в простотията на хората... Наистина жалко...





Тема Re: Пухкава котка търси приемен домнови [re: Rapidfire]  
Автор denii (писанка)
Публикувано25.07.10 18:10



Ти ми споменаваш моля, заедно с давам ти еди колко си часа. Много мразя да ме заплашват някакви си хорица и да ми изискват някаки неща в рамките на еди колко си часа. Да, нямам намерение да хукна, защото съм се погрижила за котката докато ти не си си направила труда да я потърсиш. И всичко е толкова неясно. И предвид това, че познавам постовете ти от преди както и историите за котките изядени от кучета, прости ми, че не хукнах за 4-ти път да местя котката.
Бира, като знаеш толкова много, къде беше 4 месеца да ме светнеш как се социализира котка? Тука всички сте така. Щом стане скандал, веднага излизате от дупките си. Дотогава ни звук, ни стон. Като разбираш толкова от социализиране, що не даде съвет, нещо?
В момента стопаните са нови. Консултирах се с котешки адвайзър, който ни предостави премнного информация в блога си.
Засега Бюти остава където е, ако няма промяна, ще иде в двора в Австрия.
Това наистина беше моят последен пост в този клуб.



Тема Re: Пухкава котка търси приемен домнови [re: denii]  
Автор tran4anin (непознат )
Публикувано25.07.10 18:52



"Много мразя да ме заплашват някакви си хорица". Доколкото виждам, никой не те заплашва. А що се отнася до "хорицата", презрително-снизходителното ти отношение към някои участници във форума говори за проблеми, свързани с възпитанието и психиката ти, които не желая да коментирам. За теб е по-важно да се отядеш, да не останеш длъжна никому, да "затапиш" всяка реплика, която не ти харесва - воля твоя. Но не се засягай, когато "хорицата" са по-рязки с теб - предизвикваш именно такива реакции. Т.е. каквото повикало, такова се обадило.
Твое решение е да пишеш или не в този форум. Ще се радвам, ако чета твои СМИСЛЕНИ, РАЗУМНИ ПОСТОВЕ!
Накрая: "изпълзях от дупката си", предизвикан от кавгата по темата "Бюти". И обещавам "да изпълзявам" всеки път, когато преценя, че е необходимо!



Тема Re: Пухкава котка търси приемен домнови [re: tran4anin]  
Автор koтkoяд (непознат)
Публикувано25.07.10 19:08



Aми няма как да виждаш, след като заплахите са били на лични!
Същото може да с е каже за Рапид Файър.С постовете си предизвика това отношение.
След като котето е родено в двора на Златка и е едва на годинка, израсло там ит.н. няма спор че това не е Бюти.
ЗАщото Златка и Дени дадоха повече и по точна информация за Бюти , отколкото Рапид Файър и нейната съседка за датата и случилото се с Миси.
Няма какво да смесвате двата случая повече и да спамите темата на Бюти.

Редактирано от koтkoяд на 25.07.10 19:09.



Тема Re: Пухкава котка търси приемен домнови [re: koтkoяд]  
Автор tran4anin (непознат )
Публикувано25.07.10 19:28



Призовавате ме да не спамя в тази тема, но Вие спамите, нали?!
Не надничам в ничии ЛС - няма как да го направя, а и не искам. Коментирам онова, което е пред очите ми.
Крайно време е да кажа в прав текст на всички надзорници: подмятанията ви няма да ме спрат да пиша тук, откажете се.
Важно за непосветените: ТРЪНЧАНИН - ТРЪН!



Тема Re: МОЛЯ!!!!!!нови [re: tran4anin]  
Автор PipilotaViktualija (не онази)
Публикувано25.07.10 20:22



Съгласна съм. Даже е доста тъжно, че хора, които споделят обща любов към животните, допускат така грозно, макар и виртуално, да се "хванат за гушите".






Тема Re: Пухкава котка търси приемен домнови [re: denii]  
Автор bira_moreМодератор (бира)
Публикувано25.07.10 23:31



Не знам - една "среща" щеше да реши всички въпроси.
1. Ако е Миси - Миси щеше да си познае собственичката, и всичко щеше да е ясно.
2. Ако не е Миси - пак всичко е ясно.
3. Ако е Миси и не си познае собственичката - пак всичко е ясно.
Нежелание за среща за мен означава че има нещо много гнило. Не знам какво е гнилото, ама няма как да няма гнило.
Някак си много "навреме" се появи месторождението на Бюти.

Bеer? Mоre?




Тема Re: Пухкава котка търси приемен домнови [re: koтkoяд]  
Автор Rapidfire (магьосник)
Публикувано26.07.10 00:14



Заплахи?
На лични?

Не се ли увличате малко с клеветите?
Бележката, която оставих беше в блога й



И гласеше: Последно Бюти ли е или Анджи? Девойко, давам ти 24 часа.

Което стана след като получих високомерния отговор, че трябва да чакам няколко дена. Всеки губил животно и живеещ с надеждата да го намери знае какво значи това. И да му отговорят по този на1ин.
Но господ с вас.
Каквото и да стане с Миси оттук нататък, нека да е на вашата съвест.

На ЛИЧНИ тук единствено оставих на denii телефоните си за връзка, с молба да ми се обади.
Всичката информация за която ме попита я дадох. какво още не ви стигна?
ДНК анализ ли ви трябваше?
Тука не е писала никаква моя съседка, съседите ми дори нямат компютър.
Отвратена съм вас и от нечистоплътния начин да постигате целите си.
Сега й е паднало на denii да ме накаже за несъгласието ми да се изхранват агресивни помияри по улиците, които налитат на хора и котки, както се разбра от цитираните от нея постове.

"И преди не те харесвах.."

Струва ми се че тази реплика обяснява всичко.
Само не мога да си представя след всичко това, с какви очи бихте се нарекли милосърдни.

Редактирано от Rapidfire на 26.07.10 01:29.



Тема Re: Пухкава котка търси приемен домнови [re: denii]  
Автор Rapidfire (магьосник)
Публикувано26.07.10 00:31



Хорица?
Момиченце, ти ме разсмиваш..
Живей си с тази предства за мене, щом те успокоява.
Котката си я търсих и обикалях из махалата в 12 часа през нощта с адски болки в кръста и в двата крака.
И на сутринта. И наследващата нощ. И така цяла седмица.
Ама не си ти тази ня която ще рапортувам, ясно? Не си ми нито на знанията, нито на уменията, нито на годините.

Трябва да правим добро от злото, защотото то няма от какво друго да бъде направено


Тема Re: Пухкава котка търси приемен домнови [re: Rapidfire]  
Автор papyy (стара коткарка)
Публикувано26.07.10 04:44



Rapidfire Вие и Вашият спътник Бирата отново се включихте и прогонихте и последният коткар от този клуб. КОТКАР- човек, който обича котките, а не себе си.
Браво! И Вие господин Бира още? не сте модератор в клуб Котки, за да стои М зад името Ви.
Дали ще ме изгони модераторът от клуба? Отдавна съм го напуснала фактически, понякога влизам да чета, всеки път съм все повече неприятно изненадана.

МОЛЯ подкрепете читанка.инфо
http://bgpetition.com/chitanka_info/index.html



Тема Re: Пухкава котка търси приемен домнови [re: Rapidfire]  
Автор PipilotaViktualija (не онази)
Публикувано26.07.10 10:48



Честно казано, съчувствам ти в създалата се ситуация, но това с агресивните "помияри" можеше да го пропуснеш- това е друга тема и в нея също участват същества, които не са виновни за участта си. А пък като чуя изобщо определението "помияри", получавам алергични пристъпи.






Тема Re: Пухкава котка търси приемен домнови [re: Rapidfire]  
Автор orhideja (red_coral)
Публикувано26.07.10 11:59



"Девойко, давам ти 24 часа."

Rapidfire, не смятам, че можеш да поставяш ултиматуми на denii. denii с нищо не ти е длъжна. Освен това, не е сигурно дали котката е твоята, не можеш да го докажеш с чип или снимки, даже и да я беше видяла.

Снимките на котката, които denii е постнала, са доста нагледни. Ти от тях не можеш ли да прецениш дали това е твоята котка? Твоята котка кафява ли беше или сива? Имаше ли беличко около врата?



Тема Re: Пухкава котка търси приемен домнови [re: papyy]  
Автор bira_moreМодератор (бира)
Публикувано26.07.10 15:50



Защо да те гоня? Това пък въобще не го чатнах.
Заработването на бан, не е никак лесна и проста работа.
Не ми е ясно как аз съм прогонил коткар. В смисъл - точно както ти казваш, че коткар е човек който обича котките, не виждам как коткар няма да осигури възможност за среща между котка и нейния човек.
Аз поне, колкото и да съм се разправял/карал, колкото и да не харесвам някого заради идеите му, мненията му, начина на изказване, не бих правил никакви обструкции да се види с коте което съм намерил, за да разбере дали е неговото или не.
Скандалите между клубарите са си скандали между клубарите - не виждам защо една животинка трябва да страда заради това че аз харесвам/не харесвам някого.

Bеer? Mоre?




Тема Re: Пухкава котка търси приемен домнови [re: bira_more]  
Автор PipilotaViktualija (не онази)
Публикувано26.07.10 16:45



Честно казано, и аз не разбирам къде е толкова проблемът. А и се поставям на мястото на някой, който ще остане със съмнението, че това може и да е неговото коте... Както в много други клубове, уви, и тук, отделният случай се разглежда в контекста на някакви цялостни отношения, което пречи на обективността, а в случая и на други неща...

При цялата ми симпатия към благородното дело на Дени по принцип...




Тема Re: Пухкава котка търси приемен домнови [re: Aмpитa]  
Автор alfeniks (i m e Kseniq)
Публикувано28.07.10 13:27



Напълно подкрепям Амрита, моите момчета редовно извеждат навън двете ни бели юначета, кога с каишки, кога не. Пред блока ни в Стара Загора има голяма градинка и игрище и разходката не е проблем.



Тема Re: Пухкава котка търси приемен домнови [re: papyy]  
Автор Rapidfire (магьосник)
Публикувано29.07.10 11:25



Pappy, ти изобщо прочете ли за какво става дума?
Така съм уморена от талибани..
Не ние гоним дени, тя ме изгони отдавна и това е една от причините толкова късно да видя тези снимки.

Единственото, което ме побърква е, че може Миси да седи под оня диван без да смее да излезе.
Но страданието на едно животно, явно няма никакво значение за вас.
Важното е да се накаже стопанина, за да чувствате че сте изпълнили дълга си.

Дано сте щастливи, от това, което правите

Трябва да правим добро от злото, защотото то няма от какво друго да бъде направено

Редактирано от Rapidfire на 29.07.10 11:28.



Тема Re: Пухкава котка търси приемен домнови [re: Rapidfire]  
Автор Konfetka (марсианка)
Публикувано29.07.10 12:15



Не мога да повярвам на очите си: Х изгонил У оттук?!
Очевидно някои си позволяват прекалено много, а други, понеже са чувствителни, се отдръпват и страдат.
Абе хора, вече 21 години у нас има демокрация. Всеки е свободен да изказва собствено мнение, да защитава собствени възгледи. И никой не бива да му забранява да излага мнението и възгледите си публично. И никой не бива да се дразни от публичното излагане на мнения и възгледи. Нали истината се ражда в спора, в дискусията, а не в скандалите и налагането на становища с удар на юмрук по масата?!
Рапидфайър, възможно е Миси да е всъщност Бюти. Но ти си наказана да НЕ разбереш това, понеже някога си докривяла някому и той ти е дръпнал шалтера. Ако беше по-послушна, това нямаше да те сполети. Съжалявам, че съм толкова директна.
Пожелавам ти да се намерите с Миси!
Успех!





Тема Re: Пухкава котка търси приемен домнови [re: Konfetka]  
Автор bira_moreМодератор (бира)
Публикувано01.08.10 15:55



Анджък де - наказана, послушна. Вече минаха 20 години от как можем да не сме послушни. А дали е Миси или Бюти - няма да разберем. Дени явно крие нещо. Може да крие нещо което няма общо с котките, но явно крие нещо. Или пък се кефи че и е паднало да раздава правосъдие. Както ти се изказа - наказана. Ама то наказанието е от Дени.
Лошото е че има котка която дори по думите на Дени се чувства дискомфортно. Страхува се, крие се, не се социализира, въпреки че явно е домашно коте, щом посещава тоалетната. И това "асоциално" коте ще бъде пратено в Австрия, където ако не се социализира, може да стигне и до евтаназия.

Bеer? Mоre?




Тема Re: Пухкава котка търси приемен домнови [re: bira_more]  
Автор PipilotaViktualija (не онази)
Публикувано01.08.10 17:10



Какво точно се очаква от едно социализирано коте и какво по- точно е несоциализираното на въпросната Бюти? Не желае контакт, драска, хапе, какво по- точно? Защото аз не разбирам какво толкова пречи да имаш котка, която не е "комуникативна" в класическото възприемане на контакт с домашен любимец. Както и съм убедена, че е невъзможно, ако едно животно не сменя стопаните си постоянно, а остане досатъчно дълго време в един дом и с едни стопани, да не се социализира все някога. Убедена съм, че това би станало, макар и след по- дълъг период от време и малко повече търпение от страна на хората... Едната ми котка също беше много наплашена и недоверчива, негальовна, няколко години не обичаше ласки и прекалена близост, но вече е на 7 години и поведението й е доста променено в позитивен план.




Тема Re: Пухкава котка търси приемен домнови [re: denii]  
Автор alfeniks (i m e Kseniq)
Публикувано01.08.10 19:49



Само един въпрос към Деница: Кое й е щастливото на тази котка, от твоите мисля, например. Не забелязваш ли границата от доброто към лошотията.
Моите момчета всеки ден извеждат двамата ни пухчовци, ти си я сложила в клетка. Вижда се колко й е весело,горкичката.
Каква е причината да опонираш на стопанката на "пухкавата котка" от снимките, като при нея котето ще се чувствува най-добре.
Фанко.
http://prikachi.com/images.php?images/389/2385389N.jpg



Тема Re: Пухкава котка търси приемен домнови [re: PipilotaViktualija]  
Автор bira_moreМодератор (бира)
Публикувано03.08.10 15:45



Не знам - като приберем някоя котка, обикновено се социализира в рамките на месец - два. В началото е шаш и паника, след това обменя мнения с останалите и накрая - може да не е най-гальовното коте, ама не драска и се навира под дивана само когато реши да прави напук, а не от страх.

Bеer? Mоre?





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.