Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:19 27.04.24 
Любители на животните
   >> Котки
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
Тема Re: Пухкава котка търси приемен домнови [re: denii]  
Автор Aмpитa (Скорпион)
Публикувано22.06.10 07:57



Във всички котки,(както и във всички живи същества) е заложено от природата да се възпроизвеждат и да продължават рода си, а не за да ни служат като плюшени играчки или за ядене на китайци и виетнамци. Ти Господ ли си, че да решаваш дали ще се възпроизвеждат или не?

Не само котета, но всякакви животинчета направо си умират ако останат без родители...Такива са законите на природата, остават да живеят само тези, които успеят да оцелеят. Другите умират, понякога в жестоки мъки...

Ако намекваш, че тези котета са изхвърлени от някой дом, ми възможно е. Човекът по принцип е най-голямата напаст - толкова животни е затрил от лицето на Земята и толкова жестокости е сътворил. Но едва ли би тръгнала да намаляваш населението на Земята чрез кастрация. Въпреки тази свръхпопулация на човека натоварва Земята до краен предел...

Малко се отклоних, най-важното, което исках да кажа е, че бъдещите стопани са в ПРАВОТО СИ да избират дали искат да кастрират котето си или не. Те са тези, които трябва да решат. Постъпваш некоректно спрямо тези, които очакваш да вземат котетата ти. Затова не се чуди ако няма желаещи...



Тема Re: Амрита, изглежда нищонови [re: Чpeвoyroдниk]  
Автор Aмpитa (Скорпион)
Публикувано22.06.10 08:11



Защо хората тогава не си правят такива превентивни операции?! Или поне тези, при които има наследствена обремененост както е при мен? Да отида да ми махнат стомаха, за да не се разболея от рак на стомаха както майка ми, а за превенция направо да ми махнат и яйчниците и матката?! Ще си живея направо супер! Поне ще съм спокойна, че няма да се разболея от рак на тези органи...



Не искам да причинявам това на котето ми освен ако не се налага...Искам да си остане лудото диваче, което си е, а не плюшена играчка без живец...Пък колкото живее толкова, но поне ще е истинска и естествена.



Тема Кастрацията не отнема жизнеността!нови [re: Aмpитa]  
Автор Живoтинka (Невестулка)
Публикувано22.06.10 14:49



Моят котарак е кастриран, но е истински луд дивак - тича, скача, катери се по дърветата /когато го заведем на вилата/, лови мишки и пиленца... всички инстинкти са налице... Съвсем истински и жив си е... Изобщо не е вярно, че кастрацията прави котетата "плюшени играчки". Може би неправилно хранене... или не знам какво, но не и кастрацията!

Ти имаш право да си имаш своето мнение, както и Дени си има своето... Когато ти спасяваш коте и му търсиш дом, тогава постъпвай както намериш за добре... Но когато друг е поел инициативата за това не можеш да му се месиш, давайки акъл, който не ти е поискан...

Аз осинових моето коте с помощта на Дени - взех си го кастриран. Ако исках некастрирано коте щях да си потърся такова - всеки постъпва според разбиранията си.

Редактирано от Живoтинka на 22.06.10 14:50.



Тема Re: Амрита, изглежда нищонови [re: Aмpитa]  
Автор Zhimi (чушкопек)
Публикувано22.06.10 15:59



Трябва да видиш моите две мадами как топуркат из къщата и тогава да говориш за живец. Едната направо лети с дълги грациозни скокове (подозираме я че разтваря малки невидими крилца).


Кастрирани са на седеммесечна възраст, сега са на 1 година и 9 месеца. Имат различни характери, въпреки че са сестрички и продължават да са си същите диваненца, каквито бяха, когато ги взех от обява за бездомни на триседмична възраст.
Преди да ги кастрирам, едната се разгонваше през 10-15 дни (започна от 5-я месец) и беше толкова тъжна картинка - плач, песни, жално скимучене и нужда от 100% обръщане на внимание. А когато съвпадна да са разгонени двете заедно - освен, че ревяха с двойни сили, започваха яростно да се пердашат една друга.

Редактирано от Zhimi на 22.06.10 16:02.



Тема Re: Кастрацията не отнема жизнеността!нови [re: Живoтинka]  
Автор Aмpитa (Скорпион)
Публикувано23.06.10 08:31



Нали ако беше толкова хубаво нещо кастрацията, първо на вас щяхте да си я приложите след като вече не сте в детеродна възраст...Но защо не на животните, те са безгластни букви, без права, без мнение...



Значи кастрацията не може да не се отразява на котката, защото де факто организмът й не може да произвежда същите хормони...



Тема Re: Подкрепям!нови [re: Aмpитa]  
Автор Luchezara ()
Публикувано23.06.10 19:33



Напълно те покрепям!!!! И мен ме отвращава кастрацията, още повече когато е ненужна и истерична, както при много уж котколюбители!






Тема Re: Кастрацията не отнема жизнеността!нови [re: Aмpитa]  
Автор papyy (стара коткарка)
Публикувано24.06.10 14:48



Писна ми от псевдо знаещи и просто медицински неграмотни субекти, които дават акъл.
ЗА домашния любимец собственикът носи отговорност и има право да решава за неговото бъдеще. В момента имам морален казус за моя котарак, болен от нерводермит, който много се измъчва, отслабна и от 7.5 кг стана 4. Предлагат ми евтаназия и се колебая, но сигурно няма да издържа да го гледам как се мъчи и ме гледа с молещи очи за помощ. Болестта е нелечима, също както и разгонването. Нима ви прави садистичен кеф да гледате как се измъчва бедната котка при разгонване, което се учестява или я пускате на котарак и после маценцата в кофата? Ако могат да си оцелеят.
Понеже предлагате на човек кастрация, то никъде не се приравняват като права домашните любимци и хората. Има обаче държави по света, с различен тип законодателство / основано на нехристиянска ценностна система /, в които страдащите от тежки наследствени заболявания нямат право на потомство.
Ако се замислите като разумен човек ще ви стане ясно, че, ДА! всъщност е правилно от гледна точка на потомството да не му бъде вменявано правото на дефектно съществувание.
В БГ законодателството съществуват редица заболявания, които са опасни за партньора и потомството и медицински свидетелства за брак не се издават или се изисква изрично съгласие на партньора. Напр. шизофрения, СПИН и др.
Има и други не толкова популярни заглавия в списъка.
Законодателството се съобразява с обществените потребности и ползи, с истинската хуманност, а не с позьорство и празнодумство на лЕбералните разглезени момиченца.
Много съм любопитна, ако идеите си за безконтролното раждане и ако оцелее потомството на домашната ви котка, как ще реагира вашият съжител или приятел. Сигурно като се разболее и него ще го пуснете така, ако си оцелее - естествен отбор.
И по неже предлагате на клубарка разни неща, то аз ви питам, когато се разболеете чакате естествения отбор или вдигате врява до Бога и тежко му на вашето JP





Тема Re: Пухкава котка търси приемен домнови [re: denii]  
Автор papyy (стара коткарка)
Публикувано24.06.10 14:51



Извинявай Дени за спаменето на темата ти за нуждаещото се животинче, но това направо изби рибата!



Тема Re: Кастрацията не отнема жизнеността!нови [re: papyy]  
Автор Aмpитa (Скорпион)
Публикувано24.06.10 21:03



„ЗА домашния любимец собственикът носи отговорност и има право да решава за неговото бъдеще.”

И аз точно това казвам. След като няма възможност да бъде стопанка на всичките бездомни котета, които прибира, да остави на бъдещите им стопани да решат дали искат да кастрират котето си или не...Ако толкова държи на кастрацията и има възможност може да им предложи тя да я осигури. Но не да им отнема ПРАВОТО НА ИЗБОР да решават бъдещето му. Като иска някой да й гледа котетата, ми да уважава неговото мнение и желания.
Другото просто не ми се коментира. Мисля, че няма какво повече да кажа по темата.



Тема Re: Кастрацията не отнема жизнеността!нови [re: Aмpитa]  
Автор Konfetka (марсианка)
Публикувано24.06.10 23:38



Права сте, Амрита: осиновителят трябва да получи некастрирано коте. Негова работа е какво ще го прави после.
В един-два форума за мацинки се подвизават маниаци - предимно жени, обсебени от идеята, че трябва да изловят всички котани на света и да ги кастрират. Голям "бой" отнасят тези, които им противоречат - и за кастрацията, и за други неща.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.