Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:09 28.04.24 
Любители на животните
   >> Котки
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
Тема Re: МОЛЯ!!!!!!нови [re: Rapidfire]  
Автор denii (писанка)
Публикувано24.07.10 15:25



Вашата котка е сива, Бюти е кафява.
Освен всичко друго котето в момента е в нов дом. Има си стопани, с които също трябва да говоря преди да заведа чужд човек у дома им, за да им вземе котката, към която вече са положили не малко грижи и емоции.
А понеже в момента си имам и други грижи с мое коте, изобщо нямам намерение да хукна в момента. Изчакайте няколко дни, за да уточним нещата.



Тема Re: МОЛЯ!!!!!!нови [re: Rapidfire]  
Автор PipilotaViktualija (не онази)
Публикувано24.07.10 15:26



Разбирам нетърпението ти да видиш животинката, след като имаш съмнение, че може и да е твоята. Без съмнение, и аз бих била ужасно нетърпелива. И се надявам Дени да прояви нужното разбиране, тъй като съмненията се изчистват на живо, а не чрез размяна на снимки. А пък дано да се окаже, че се намерите с изгубената писана...






Тема Re: МОЛЯ!!!!!!нови [re: denii]  
Автор Rapidfire (магьосник)
Публикувано24.07.10 15:31



Ами просто ми дайте координати и ние ще си ги уточним и без посредничество. Или им дайте моите, които съм оставила на ЛИЧНИ. Толкова ли е трудно? Котките са снимани с различни фотоапарати, цветовата гама е различна.

Не мога да разбера ВАС, какво по-точно ви притеснява?
Никой не иска да хуквате на никъде. Има телефони за това.
Или страданието по изгубено животно за вас не е емоция?

Трябва да правим добро от злото, защотото то няма от какво друго да бъде направено


Тема Re: МОЛЯ!!!!!!нови [re: PipilotaViktualija]  
Автор Rapidfire (магьосник)
Публикувано24.07.10 15:33



Нисък поклон и много благодаря за съчувствието, което не срещам от отсрещната страна.

Трябва да правим добро от злото, защотото то няма от какво друго да бъде направено


Тема Re: Пухкава котка търси приемен домнови [re: denii]  
Автор alfeniks (i m e Kseniq)
Публикувано25.07.10 11:07



Фостърчето е само оправдание,аз получих подарък две бели синоеки юначета за синовете си от жена в Казанлък, която изхранва около 7 нейни,7чужди котки и още толкова котета, но ги отглежда в огромен двор,свързан с други съседски дворове.
Помъчих се да я убедя да кастрира,но не постигнах успех.



Тема Re: МОЛЯ!!!!!!нови [re: Rapidfire]  
Автор denii (писанка)
Публикувано25.07.10 13:23



Съжалявам, Репидфайър, но на този етап среща няма как да се получи. Стопаните прочетоха темата и разбира се са ужасени от начина на мислене тук. Категорично отказват да пуснат чужд човек от тук в дома си. Не мога да ги принудя и да си влоша отношенията с тях.
Бюти в момента се чувства добре, ако не се аклиматизира в апартамента ще замине в двора в Австрия.
От снимките и поведението на твоята котка ясно се вижда, че това не е Бюти. Бюти не позволява никакъв човешки контакт. Пъхането й в клетка е невероятен стрес за нея, а и за нас.
За Бюти вече няколко месеца полагам неимоверни усилия. Сега най-сетне всичко е наред, дори има невероятния шанс за живот в двор в Австрия, който наистина малцина получават. А ти дори не помниш, не знаеш кога е изчезнала. Ясно е, че твоят двор е необезопасен, а вероятно в момента и не можеш да отделяш необходимото внимание на животните си.
И ще те помоля да не ми пращаш заплахи от сорта на "Девойко, давам ти 24 часа"!
Стопаните четат тук. Можеш да им кажеш каквото сметнеш за добре. Ще те държа в течение какво се случва и ако стопаните променят решението си, ще помислим какво и как да направим. Аз лично искам най-доброто за котката, а не за хората. Най-доброто към момента е котката да е на спокойствие, защото тя смени няколко дома, при едно от местенията беше толкова изнервена, че ме ухапа 8 пъти по ръката. Едно посещение в момента ще включва насилствено изваждане от дивана където тя стои когато има хора.



Тема Re: Пухкава котка търси приемен домнови [re: alfeniks]  
Автор Дopa Toнeвa (непознат )
Публикувано25.07.10 13:23



И аз не мисля,че е вашата котка.Как пък на една от снимките, въпреки цветовата гама, едната котка е сива, а другите две са си кафяво тигрови?
Не сивеят всичките.
И щом Дени не желае да ви показва котката , това е.Сега тя е попечител и е вложила много нерви, усилия, стрес и средства за тази котка вече няколко месеца.
Вие дори не знаете кога е изчезнала вашата.Двора ви не е обезопасен, имате си и здравословни проблеми и очевидно не сте в течение какво и кога с е случва на любимците ви.
От където и да го поглденем, не е добра идея тази котка да идва при вас.
Осиновете друго коте ако са ви малко котките.
Тази си има поепчител и има шанс за прекрасен живот.Всичко останало е егоизъм!
Дени, браво за всичко което правиш за тази маца и много други!

Редактирано от Дopa Toнeвa на 25.07.10 15:00.



Тема Re: МОЛЯ!!!!!!нови [re: denii]  
Автор Rapidfire (магьосник)
Публикувано25.07.10 14:41



Какъв начин на мислене, каква клетка?
Тук в тази тема аз единствено помолих да видя котката
Това което срещнах беше вискомерното отношение на хора, които си въобразяват че могат да управляват съдбите на хора и животни.
Тези които са писали по-горе нямат нищо общо с мен, това просто е тяхното мнение.
Аз ти дадох 24 часа за отговор на една елементарна молба.
Не знам какво си въобразваш, че си, но си много, ама много далеч от милосърдието, също и приятелите ти, щом като отнемаш надеждата на един човек да намери или дори да види същество, което е загубил и го заклеймяваш без дори да го познаваш.

Е добре.
Щом ще е така, така да бъде.

Трябва да правим добро от злото, защотото то няма от какво друго да бъде направено


Тема Re: Пухкава котка търси приемен домнови [re: Дopa Toнeвa]  
Автор bira_moreМодератор (бира)
Публикувано25.07.10 14:46



Само едно не ми е ясно - котката се крие под диваните (по писанията на Дани), плаши се, недопуска хората до себе си. Дали котката се чувства добре? Или е важно Дани да се чувства добре?
Дали е по добре да живееш под дивана, или в двор? Къде би предпочела да живее котката ако има право на избор? Или майната и на котката и на коетшките и желания - важно е какво смята Дани за добро.

Bеer? Mоre?




Тема Re: Пухкава котка търси приемен домнови [re: Дopa Toнeвa]  
Автор Rapidfire (магьосник)
Публикувано25.07.10 14:48



Госпожо, дворът ми Е обезопасен.
Вие как знаете без да сте го видяли?
След последните иновции е заприличал на кокошарник, но какво не правим за тях..
Котката е прескочила при съседите от място, което бяхме пропуснали, докато мой приятел рехабилитатор се опитваше да намести една от 5-те дискови хернии, с които се сдобих докато оправях въпросния двор.
Съседката вместо да ме извика, изгонила котката навън.
Вие как знаете с кое съм в течение и с кое не, без да ме познавте и сте видяли къщата ми?
И КОЕ ПО-ТОЧНО ВИ ДАВА ПРАВО ДА МЕ СЪДИТЕ ИЗОБЩО?!

За какво милосърдие претендирате след като здравословните проблеми за вас са нещо, коетоп следва да се накаже, а не нещо на което би следвало да се помогне?

Аз не публикувах обява ИМЕННО ЗАЩОТО на снимката цветовете на котката не отговарят на истинските и според мене беше безсмислено.
Искам просто да я видя
НА КАКВО ОСНОВАНИЕ СРЕЩАМ ТОЗИ ВИСОКОМЕРЕН ОТКАЗ?

Трябва да правим добро от злото, защотото то няма от какво друго да бъде направено



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.