Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:52 28.04.24 
Любители на животните
   >> Котки
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
Тема Re: Пухкава котка търси приемен домнови [re: Aмpитa]  
Автор angel_sin (завеяна ...)
Публикувано11.07.10 22:31



мила, ти си завършен психопат ....
Днес намерихме прясно застрелян гълъб ... горкото същество, явно не е било достатъчно добро, за да оцелее при естественият подбор в центъра на София



Дени, съжалявам, че никой не я е взел още ...




<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от angel_sin на 11.07.10 22:32.</EM></FONT></P>

Редактирано от angel_sin на 11.07.10 22:32.



Тема Re: Пухкава котка търси приемен домнови [re: angel_sin]  
Автор denii (писанка)
Публикувано12.07.10 14:50



Взеха я. Ще получи втори шанс, този път за постоянен дом.
Тази тема се изкриви.
Стискам палци на Бюти да не се връща към реалността в БГ.



Тема Re: Пухкава котка търси приемен домнови [re: denii]  
Автор denii (писанка)
Публикувано20.07.10 10:22



Не случи котето отново.
В момента търсим за хубавицата сравнително безопасен двор, с някой, който би я хранил.
Тя е вече и ваксинирана.



Тема Re: Пухкава котка търси приемен домнови [re: angel_sin]  
Автор Aмpитa (Скорпион)
Публикувано20.07.10 12:02



Ми дай тогава да затворим всички животни в приюти и зоопаркове, да няма такива, които да живеят на свобода, за да живеят в абсолютна сигурност.

Но дори и зоопарка не можа да предпази преди време муфлоните от кучета, които ги разкъсаха...

Изроди е имало, има и винаги ще има, няма как да предпазим всички животни от тях...Съжалявам за гълъба, наистина...



Аз пък преди няколко дни видях майка котка с коте в един двор на блок. И двете бяха рижави, малкото беше копие на майка си... Гледахме се няколко минути, после малкото скочи в двора...Стоплиха ми сърцето.

Наистина много искам всички котки да са щастливи...А мисля, че са най-щастливи, когато са на свобода и в същото време има какво да ядат...А за това хората могат да им помогнат, като дават на уличните котки храна. Не е нужно да ги прибират освен ако не са малки изоставени котенца или пък са болни...

Котаракът на една приятелка непрекъснато си излиза навън (те са на първия етаж), когато е отворен прозореца или балкона. Понякога го няма с дни, но винаги се връща. Знае, че има сигурна храна. Това е един наистина добър вариант според мен. И съм убедена, че този котарак е наистина много по-щастлив като излиза навън отколкото ако само беше затворен в две стаи (защото нейния апартамент е гарсионера).



Тема Re: Пухкава котка търси приемен домнови [re: denii]  
Автор Konfetka (марсианка)
Публикувано20.07.10 15:39



"Не случи котето"...
Ами ако не може да се адаптира към живот в затворено помещение и му харесва дивеенето навън, сред природата?! Някои животинки изключително трудно се социализират, други пък - хич.
Най-лесното е да се хвърля вината върху стопаните.
Защо не си го вземете пак у вас?!





Тема Re: Пухкава котка търси приемен домнови [re: Konfetka]  
Автор denii (писанка)
Публикувано20.07.10 15:53



Да си го взема у нас?! ПАК?!?! Абе, защо не четете преди да пишете?!
Именно защото не се социализира, по една или друга причина, му търся място, където да "дивее" сред природата.
Лелееее, пишман станах, че продължих да пиша тук!!!

Редактирано от denii на 20.07.10 15:53.



Тема Re: Пухкава котка търси приемен домнови [re: denii]  
Автор Konfetka (марсианка)
Публикувано20.07.10 22:13



Следя темата и тук, и в други сайтове, наясно съм с проблема. Но щом стопаните са ти криви, прибери отново котето - това имах предвид. На друго място, където има повече жени, мислещи като теб, даваш ясно да се разбере, че си опитала да образоваш въпросните стопани. Т.е. правиш дебел намек, че те не са в ред и затова мацата не се е социализирала.
Що се отнася до този форум, той, както и всички останали, е доброволен. Никой не те насилва да участваш.
Успехи в одисеята с писаната!



Тема Re: Пухкава котка търси приемен домнови [re: Konfetka]  
Автор PipilotaViktualija (не онази)
Публикувано20.07.10 23:17



Вероятно изразът "стопаните са ти криви" е малко пресилен, тъй като, уви, повечето хора не желаят да вложат особено усилие в приобщаването на една такава животинка. Аз, например, трудно бих могла да си представя да взема едно животинче и да го върна. С някои просто е необходимо повече търпение, а това е въпрос на любов.




Тема Re: Пухкава котка търси приемен домнови [re: Konfetka]  
Автор Aмpитa (Скорпион)
Публикувано21.07.10 08:25



Да вземеш и да кастрираш животинче, което очевидно си е свикнало и му харесва на свобода, отгоре на всичкото е много хубаво и може да роди невероятно хубави котета, не само не е нормално, това е адски гадно спрямо животинката. Не само не са й помогнали, но са я измъчили.



П.П. Дори и да й намерят двор, каква гаранцията, че ще стои там и няма да избяга?!



Тема Re: Пухкава котка търси приемен домнови [re: Aмpитa]  
Автор Konfetka (марсианка)
Публикувано21.07.10 13:16



Наистина следя темата от самото начало - преди година в нашия квартал (столичният "Дървеница") се подвизаваше 3-годишна маца, абсолютно копие на тази, за която става дума тук. За съжаление писаната бе зверски убита от съседи. Впоследствие узнах, че била тяхно домашно коте, не я харесали, защото "... не е достатъчно гальовна и често се крие в кьошетата" и я изхвърлили.
Ветът, при когото водя моя котанчо, ми каза, че въпросните комшии дълго време опитвали да опитомят красавицата, но безуспешно. Той още в началото ги посъветвал да я оставят в естествената й среда и да се грижат за нея, мотивирайки се с това, че доста котки предпочитат да живеят сред природата, а не затворени в къща (апартамент). Но "стопаните" не го послушали.
Дано страхотната писана от тази тема има чудесен живот навън!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.