Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:07 28.04.24 
Любители на животните
   >> Котки
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
Тема Re: Пухкава котка търси приемен домнови [re: Konfetka]  
Автор Aмpитa (Скорпион)
Публикувано21.07.10 16:46



Как са я убили?

И защо? За да й отмъстят, че не им се е галила в замяна на храната, която й дават? Нямам думи просто...Единственото, което ме успокоява при такива случаи е, че всичко в този живот се връща...

Винаги има риск една израснала навън котка да не може да се адаптира и да не се чувства добре затворена в апартамент. Не я разбирам тази мания за задомяване на животните на всяка цена, без значение как те се чувстват.

Това се отнася и в обратния случай – котките, израснали в домашни условия, не могат да оцелеят на улицата. Много е важно как е свикнало да живее едно коте от мъничко.



Тема Re: Пухкава котка търси приемен домнови [re: Konfetka]  
Автор PipilotaViktualija (не онази)
Публикувано22.07.10 11:46



Не знам как си представяте, че една котка може да има прекрасен живот навън, при градски условия? Че и да ражда котета, които да оцеляват? Направо ви се чудя. Грижите ли се за бездомни котки? Проследявате ли какво става с котилата им "навън", в чудесния им живот? Би било чудесно да можеше да е истина, ала не е- може би е възможно някъде, в малко селце, само с добри хора и без бездомни кучета, въпреки че и тяхната никак не е лесна, ама това е друга тема...

П.П. Едната ми котка не беше гальовна цели 6 години- живееше си нормално, радваше се на живота очевидно, ала не обичаше да бъде галена и притеснявана, на което отговаряше задължително с хапане и драскане. Просто се съобразихме с това. Иначе можеше да ми стои в скута и да мърка сладко, но не желаеше ласки... Сега е вече на 7 години и започва чак сега да се променя и да става по- хрисима и търсеща ласка. Ала не можах да я оставя на "чудесния" й живот навън, защото я спасих една нощ, ранена, след сблъсък с три бездомни кучета. Ако не ги бях прогонила и не я бях прибрала тогава (беше съвсем млада писанка), прекрасният й живот на улицата щеше да бъде ужасно кратък...


Редактирано от PipilotaViktualija на 22.07.10 11:51.



Тема Да не говорим, че...нови [re: PipilotaViktualija]  
Автор PipilotaViktualija (не онази)
Публикувано22.07.10 16:53



... акълът ми не побира тона към човек, който на дело прави непосилно много от години за бездомните животни, както и изместването на въпроса единствено по посока на "кастрация или не".






Тема Re: Пухкава котка търси приемен домнови [re: PipilotaViktualija]  
Автор Konfetka (марсианка)
Публикувано22.07.10 16:55



О-о-о! Започна да ми писва от заяждания.


Вашата котка е една бира, тази, която обсъждаме тук - друга бира. Май не схващате разликата.
Има маци, които харесват живота навън. Има маци, които харесват живота в къща или апартамент, но не си падат по галенето. Или си падат по него, но в по-късна възраст.
Преставам да се изказвам по тази тема.
Желая от все сърце коментираната тук писанка да е добре - независимо къде и с кого. Подчертавам: ДА Е ДОБРЕ!




Тема Re: Пухкава котка търси приемен домнови [re: Konfetka]  
Автор PipilotaViktualija (не онази)
Публикувано22.07.10 17:25



Само да уточня, че аргументираната и възпитана обмяна на различни мнения не е заяждане.
Иначе, съм съгласна, че няма нужда от повече Ваши мнения тук- те са ясни.






Тема Re: Пухкава котка търси приемен домнови [re: PipilotaViktualija]  
Автор ZoVe (непознат )
Публикувано22.07.10 20:02



Konfetka излага мненията си аргументирано и възпитано. В случая по-рязката сте Вие.
Що се отнася до това чии мнения са нужни в този форум, Ваша милост не е тази, която решава. Хайде по-кротко!



Тема Re: Пухкава котка търси приемен домнови [re: ZoVe]  
Автор PipilotaViktualija (не онази)
Публикувано22.07.10 20:28



Ами, аз съм достатъчно кротка, така че не ми правете анализ, нито пък забележки. Нито пък има нужда от медиатори.




Тема Re: Пухкава котка търси приемен домнови [re: Konfetka]  
Автор orhideja (red_coral)
Публикувано23.07.10 11:25



Мисля, че е грешка да се сравнява котката с едно диво животно, като тигър или лъв, и да и се приписват неговия начин на живот и потребности. Котката е доместицирано животно и то от милиони години. Тя е свикнала да живее в близост до човека и да ползва удобствата на цивилизацията. Нещо интересно, което чух от един документален филм за котките тези дни: котката сама се е доместицирала, като е търсила близост до човека и неговите житни запаси (заради мишки), а не е била принудително доместицирана от него. Котката е доместицирания вариант на дивата котка, която е по-голяма на ръст и има съвсем различен характер, и никога не се е срещала в сеганишния си вид в природата.



Тема Re: Пухкава котка търси приемен домнови [re: denii]  
Автор baba_yaga (непознат )
Публикувано23.07.10 11:42



Хайде да сложим край на пререканията, а?!
Рядко влизам тук - причината е многото дърдорене за сметка на малкото действия.
Папилота, престани да да се правиш на велика. Орхидея, всеки може да копира нещо отнякъде и да го пейстне на друго място.
Аман от предвзети философствания!
Глупаво е да искаш на всяка цена да си последен (при вземането на думата).
Не съм напълно съгласна с Конфетка, но в никакъв случай не толерирам Папилота.
Хора, приемайте по-спокойно чуждите мнения!



Тема Re: Пухкава котка търси приемен домнови [re: baba_yaga]  
Автор MechoPuh. (пристрастен)
Публикувано23.07.10 13:38



Много се чудех дали да пиша изобщо ... Темата отдавна се изроди като всяка друга тук. Нямам много какво да кажа по темата или поне не нещо, което вече да не съм казвала, а смятам за излишно да се повтарям и потретвам. Виждам обаче, че други потребители не само във всяка тема каканижат едно и също с цел да дразнят ами и го правят от по няколко различни никнейма. Нещо, което не смятам за редно и почтено! Във всеки форум има някакъв определен ред и смятам, че няма да е излишно модераторите да въдворят малко дисциплина и тук. konfetk, baba-yaga, ZoVe ... wild_cat, обиждаш ни като смяташ, че не те разпознаваме зад различните ти етикетчета. Всеки има право на мнение, но то не става по-правилно или "тежко" като се изразява по този начин. Тъкмо напротив!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.