Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:22 28.04.24 
Любители на животните
   >> Котки
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
Тема Re: Пухкава котка търси приемен домнови [re: Rapidfire]  
Автор Дopa Toнeвa (непознат )
Публикувано25.07.10 14:56



Аз за наказание за вашите пробелми не съм говорила.Но да не знаете дали котката ви я няма от месец или 5 месеца и повече?!Явно не ви е по силите да се грижте добре за тях.Дори и да сте била на легло, най вероятно ваши близки са хранели поне тези котки.Никой от тях ли не знае, та дори и съседката, кога се е случило това.4 месеца разлика в хронологията не са никак малко.
За Бюти има и опция с двор и Дени работи по въпроса.
А и тонът на личните бележки към Дени не говори никак добре за вас.
И аз бих постъпила като нея.

<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от Дopa Toнeвa на 25.07.10 14:57.</EM></FONT></P>

Редактирано от Дopa Toнeвa на 25.07.10 15:01.



Тема Re: Пухкава котка търси приемен домнови [re: bira_more]  
Автор denii (писанка)
Публикувано25.07.10 15:01



Именно заради това на котката й се намери двор и то на място, където съседите няма да я изгонят навън, няма да има кой да я простреля в случай, че е откраднала кюфтето им, няма да я сгази първият идиот в случай че попадне на улицата, няма да я изядат бездомни кучета ако попадне на улицата и няма да я изтрови друг идиот.
Рапидфаър, познаваме се и все пак все още си ми неясна. Губиш си котката, не й лепиш обяви, защото снимките били невалидни, не я търсиш, не помниш кога точно е изчезнала. Аз като един страничен човек да речем намерил въпросната котка, привързал се към нея малко или много, как точно да ти я върна и да знам, че тя отива на добро място и че следващия път когато избяга, няма да й се случи нещо лошо?
За мен това не е твоята котка, това държа да го подчертая. Младост и паметника Левски е огромно разстояние с много движение и кучета.



Тема Re: Пухкава котка търси приемен домнови [re: denii]  
Автор bira_moreМодератор (бира)
Публикувано25.07.10 15:22



Въпроса е че всичките "Радини вълнения" биха се решили от една среща - на котка и стопанка. Ако котката не е Миси - всичко приключва. Ако е Миси, и си познае стопанката - тогава също мисля че всичко е ясно. Разбира се е ясно за коткарите.
В смисъл истинския коткар знае добре че непритежава котката. Истинския коткар знае че котката го притежава.
Разбира се за човек който прави бизнес с котки, и се прави на коткар, мнението на котката няма значение. Има значение какво той мисли за добро за котката, или какво той представя за добро за котката.
Не знам и не ме интересува дали ти правиш бизнес с котки. Определено е сигурно едно - не си коткарка. Ако беше коткарка, щеше да осигуриш среща, и щеше да оставиш решението в лапите на котката.

Bеer? Mоre?




Тема Re: Пухкава котка търси приемен домнови [re: Дopa Toнeвa]  
Автор bira_moreМодератор (бира)
Публикувано25.07.10 15:24



Интересно ми е какво ли биха казали австрийците ако разберат че им дават коте което не е имало шанс за избор?

Bеer? Mоre?




Тема Re: Пухкава котка търси приемен домнови [re: denii]  
Автор Rapidfire (магьосник)
Публикувано25.07.10 15:37



Абе момиче!
КОЙ ТИ ДАВА ПРАВО ДА СЪДИШ ХОРАТА БЕ?!!!!
Да не си господ?!
Ти случайно знаеш ли, че това е наказуемо от съдбата?!
Защо дърпаш дявола за опашката да ти се случи нещо такова и на тебе?
Съседката която изгони котката си счупи ръката три дни след това и още не може да я раздвижи.
КАКВИ ПО-ТОЧНО СЕ ЯВАВЯВАТЕ ВИЕ, че да решавате дали ще ми вземете котката или не?!
(ако е моята, защотои за разлика от вас аз не се правя на безсмъртна)
Хайде сега като вземате такива решения да легитимирате що за организация сте и кой ви дава такива права!
Защото по закон такива има само общината и полицията!
Нито ме познавате, нито сте ми виждали къщата, за да правите велемудри умозаключения!
За обща култура ви препоръчвам да гледаш филма "Белия Бим, Черното ухо" да си помислите добре за страданието и смирението, което явно ви липсва!

И тъй като 24-те часа скоро изтичат ще постарая вси1ки да разберат колко струва вашето така наречено милосърдие!
Ако котката е Миси, тя няма да се социализира, защото познава и приема само мене и мъжа ми.
ако я пуснете в кой да е двор, дори и в Австрия, тя ще избяга, за да се опита да се върне.
Ако е тя, НЕ ПРАВИТЕ ДОБРО В МОМЕНТА!
Причинявате страдания и на нея и на нас!
Пка повтарям
ИМАМ ПРОСТА МОЛБА!
ИСКАМ ДА Я ВИДЯ!
Кои сте вие двете да решавате, че не съм достойна тя да бъде изпълнена?!

Трябва да правим добро от злото, защотото то няма от какво друго да бъде направено


Тема Re: Пухкава котка търси приемен домнови [re: bira_more]  
Автор Дopa Toнeвa (непознат )
Публикувано25.07.10 15:44



По нелепо нещо не бях чувала.
Ако питаш една котка от улицата иска ли да лети със самолет и т.н. или да си остане около кофите, естествено ,че ще остане.Но дали това е най доброто за нея?
И това за бизнеса е абсолютна глупост.Айде вие правете такъв бизнес.Ще се радвам ако успеете!
Манталитета ви явно не допуска, че някой може да си усложнява толкова живота и да харчи пари по котките, само от мисъл за тяхното добро.
При наличие на изобилие от добри котки и котенца, защо й е на Дени да прави "бизнес " точно с дива и несоциална котка?В изказването ви няма грам логика или истина.
Сегашните стопани не желаят да се срещат с тази жена.
Какво повече искате.
Поради впечатленията които и аз имам от изявата й тук и личните й бележки(заплахи) , и аз не бих искала контакт с нея.Струва ми се неуравновесена и ненадеждна.
А котката със сигурност ще е добре , там където ще отиде.
ТЯ и идея няма(ако изобщо е Миси, което аз не вярвам) ,че може да живее и по добре.
Но ще се убеди.
И не виждам за какво е целия тоя дебат.Котката си има спасител, попечител и бъдещ дом.

Към Рапид Файър:

Аз никого не съдя.Но пък вие продължавате да заплашвате, вас не ви ли е страх от съдбата?
Никой нищо не е взимал от вас, много си повярвахте ,че това е Миси,но не е.
И щом три дни по късно съседката си е счупила ръката, датата на изчеване се знае?
А за полиция и община можете да говорите , ако котките ви са регистрирани, чипирани и с платен данък.
Имате ли паспорт?
В случая аз не казвам кой какво на кого да взима или връща, изразявам лично мнение.
Вашата история не ми вдъхва доверие, ама никак.По скоро ме плашите и не бих искала да ви срещам.
Но Дени сама ще си прецени какво да прави.

<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от Дopa Toнeвa на 25.07.10 15:48.</EM></FONT></P><P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от Дopa Toнeвa на 25.07.10 15:52.</EM></FONT></P>

Редактирано от Дopa Toнeвa на 25.07.10 15:53.



Тема Re: Пухкава котка търси приемен домнови [re: Дopa Toнeвa]  
Автор Rapidfire (магьосник)
Публикувано25.07.10 15:53



Госпожо,
вие просто си търсите повод.
Каква съм не можете да знаете.
Нито е ваша работа да решавате и да давате оценки.
Но определено не сте хора, които искате да помогнете истински. Иначе този разговор нямаше да се състои или щеше да се състои на четири очи,между мене и там ... някоя от вас.
В какво точно ме подозирате, че нещо не ми стига фантазията?
Аз за разлика от т.нар. приемно семейство, нямам никакви страхове да ви пусна в дома си, въпреки че едва ли разполагате с документи, даващи ви това право. Дадох ви и двата си телефона, а домашния по принцип не го давам на никого и го знаят не пове1е от 10 човека.
Вас от какво ви е страх? Че ще ви скоча с брадва?
Но май е по-лесно от растояние да се лепят етикети, а човещината се загуби някъде по пътя.
В продължение на цял ден вчера аз отправям коленопреклонни молби за едно елемнетарно нещо - да видя котката.
Вие тука ме третирате като престъпник, без право на обжалване. Важи само вашето менние.
На какво основание не е ясно, но аз такива неща НЕ ТЪРПЯ!
Както и някакви самозванци да се разпореждат със съдбата на животните в частност и с моята.
Заплахите могат да бъдат разни.
Да аз заплашвам!
Заплашвам на три езика да разясня на целия свят, че сте си присвоили права, които никой не ви е давал!
Че не помагате, а причинявате болка на хора и на животни.
И че нарушавате законите на страната.
Това което гледате в Animla Planet и което и аз гледам, не е валидно за България а вие не сте зоополиция, слава на всички богове!
Останалото поемам аз.

Редактирано от Rapidfire на 25.07.10 16:06.



Тема Re: Пухкава котка търси приемен домнови [re: Rapidfire]  
Автор denii (писанка)
Публикувано25.07.10 16:01



Спорът е приключен. Стопаните не желаят никой да им ходи в дома и да им гледа котката. Австрийците са напълно наясно със ситуацията и ни съжаляват. Те не могат да разберат как толкова загрижена стопанка се сеща за любимеца си 4 месеца след изчезването му.
А ако ще си говорим за общини и прочие - котката съм я намерила на улицата. Няма чип и нищо, което да докаже, че тя е нечия собственост.
Ако стопаните премислят, ще им дам ваши координати да се разбирате.
До тогава аз приключвам спора.
И държа да кажа, че отдавна не съм към никоя организация. Ако ще предприемате нещо, правете го с личното ми име.



Тема Re: Пухкава котка търси приемен домнови [re: Rapidfire]  
Автор koтkoяд (непознат)
Публикувано25.07.10 16:02



На мен Анимал Планет не ми е коректив.
Но вие какви права имате, над всяка котка която прилича на вашата?
Имаме си БГ закони, за домашните любимци, за данъците, за чиповете, вече си има регистър.
И освен вашето твърдение, нямате друго.
Котки с този цвят дал господ.Ами дай да оплюете всички в София които имат такава котка, или да им тръгнете на гости?
Та вие дори обяви не сте пуснали след случката(която не се знае кога е станала, въпреки счупването на ръка на съседката).
Приликата е случайна, но явно гузната ви съвест, че не сте направили повече и на време за котката си, сега ви кара да тормозите Дени и да се вкппчвате в тази котка.
Друго нямам и няма да кажа.
Не съм виждала дори котката, но изразявам мнение по така постваената тук тема.
Успех на Бюти!

Редактирано от koтkoяд на 25.07.10 16:04.



Тема Re: Пухкава котка търси приемен домнови [re: koтkoяд]  
Автор Rapidfire (магьосник)
Публикувано25.07.10 16:12



Струва ми се че по правилата на елементарната човещина, добро възпитание и милосърдие имам правата:

1. На възпитан отговор.
2. на нормално отношение, а не като към престъпник
3. На едно просто нещо - да я видя.

Аз права нямам над никой, нито над човек нито над животно, но за разлика от вас го знам добре
ВИЕ си въобразявате, че имате право да решавате съдбите им.
Е може, но за това всеки си носи отговрността.

С поведението на цялата кохорта тука, вие доказвате само едно
- че сте решили дори да е тази която загубих, да не ми я връщате.

ТОВА на какво основание питам аз. И с какво право?

Трябва да правим добро от злото, защотото то няма от какво друго да бъде направено



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.