Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:51 28.04.24 
Любители на животните
   >> Котки
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
Тема Re: Кастрацията не отнема жизнеността!нови [re: Konfetka]  
Автор Aмpитa (Скорпион)
Публикувано25.06.10 00:13



Абе направо да ги затрият от лицето на Земята, намалявайки популацията им до максималния минимум, сигурно ще са най-щастливи...

Така ще са спестили страданията на милиони котета и ще са извършили най-благородната кауза...



Тема Re: Пухкава котка търси приемен домнови [re: Aмpитa]  
Автор denii (писанка)
Публикувано25.06.10 00:33



Eто ти съвсем скорошен пример, драга ми Амрита.
Момиче осинови глухо коте от нас. Некастрирано. Тъй като е от нашите среди, вярвах, че като му дойде времето, ще вземе мерки. Котката забременя, момичето се оказа заобиколено от много котки, защото имаше и други и пусна котенцата на село. В момента няма нито едно от тях.
Дали намеквам? Не, направо ти го казвам. Всички обяви на намерени котета по кофите са от домашни котки. Една бездомничка и коята и да е котка не би изоставила поколението си. И самият факт, че ти не можеш да схванеш и ме питаш дали съм намеквала, ми говори, че просто мисленето ти е толкова...как да се изразя по-меко, не знам, че явно няма смисъл да се пъна тук. Ти имаш некастрирана котка, която не кастрира след първата пиометра. Абсолютно безотговорно поведение. Всеки доктор ще ти каже, че това може да се случи отново с неясен изход. И ти си готова да подложиш любимеца си още веднъж на подобно нещо?!
И да, аз имам право да реша. Нещо повече, аз съм задължена да реша. Когато съм я хванала от улицата, взела, аз решавам да направя живота й по-добър отколкото е бил. А не да я дам на някоя пикла, която с цел и без цел ще се забавлява на гърба на животните, които ще раздава на този и онзи, който на свой ред ще раздава на този и онзи и половината ще свършат на улицата тровени и газени само защото на някой му се ще поколение от милото му котенце. Защото в България хората не са хора поне масата. Те изхвърлят животните са заради бебета, заминаване или просто защото са твърде шумни или дерат.
В цялата тази история става дума за едно понятие - отговорност, което ти очевидно не схващаш. Затова защо не си попишеш в темите от сорта на ах и ох и не оставиш тези за кастрацията на мира. Защото колкото и да се пънеш, хората няма да спрат да кастрират, защото други хора няма да спрат да размножават и изхвърлят и понеже за първите хора не е важно само писето до тях на дивана да е добре, ще продължат да помагат докато вторите хора плюят по тях удобно настанени пред компютъра.
И понеже си сравнително нова тук, тази тема не е дъвкана от сега. От години пиша тук по едни и същи теми и всичко, което може да бъде казано е казано, а аз мааааалко се поуморих от такива хора, затова ще те помоля отново да си гледаш темите ах и ох, а аз ще си гледам моите и дай Боже от моите поне едно същество излезе с щастлив край за съдбата си.



Тема Re: Кастрацията не отнема жизнеността!нови [re: Aмpитa]  
Автор Konfetka (марсианка)
Публикувано25.06.10 14:13



В интерес на истината трябва да кажа, че съм ЗА кастрацията. Както тук вече бе обяснено, тя наистина не потиска жизнеността и предотвратява много заболявания и страдания на мацинките.
Но смятам за налудничаво главната житейска цел (на когото и да е) да се изчерпва с прибиране на котанки от улици, мазета, храсталаци, поля, гори и т.н. и задължително кастриране.
Право на всеки е да избере с какво да се занимава, кого и какво да харесва, да изразява статновища по различни въпроси. Нямам нито намерение, нито желание да наливам ум и разум на себеподобните. Да си отглеждат мъркащи сладури и сладурани (както вече споделих, аз също се грижа за един красавец, който се разполага като пет пари в кесия в къщата ми), но да ловят и кастрират на всяка цена ... не е нормално.



Тема Re: Пухкава котка търси приемен домнови [re: denii]  
Автор Aмpитa (Скорпион)
Публикувано30.06.10 18:10



Има всякакви изроди, които са готови да захвърлят новородени котета на улицата, но все пак мнозинството от хората, които си взимат котки, обичат животните и не биха ги изоставили безпомощни. Отделно има и много, които се грижат за уличните котки...Знам две места в София (умишлено няма да кажа къде са), където котките си живеят превъзходно, даже понякога отказват да ядат кренвриш и салам, толкова добре са нахранени. За сравнение моите котки досега никога не са отказвали като им дам.

Просто остави котките да си живеят на свобода, ако искаш да им направиш добро! Те са създадени от природата, за да живеят свободно, за да тичат, да ловят мишки и птички, да раждат котета и да продължават рода си. Остави ги на спокойствие да живеят живота си! Това, което искаш да направиш – да кастрираш всички котки и да ги махнеш от улиците и от външната среда – това е ГЕНОЦИД!



Тема Re: Пухкава котка търси приемен домнови [re: Aмpитa]  
Автор denii (писанка)
Публикувано30.06.10 22:20



Ако можех да кастрирам всички бездомни котки на мига, пак нямаше да реша проблема. Всичко ще бъде постарому само за няколко месеца. Но и това не го осъзнавате вие.
Размножавайте си котките, спете спокойно като раздадете поколенията, но моля ви спрете да ми пишете в темите. Те са с цел не за и против кастрацията, а със съвсем друга цел. Ако исках да си губя времето в спорове с хора като вас, щях да си пусна тема за това.
Бюти търси дом. Сега и в момента. Иначе другата седмица се връща на улицата. Вероятно доволните от това ще бъдете вие. Поне някой ще е доволен.



Тема Re: Пухкава котка търси приемен домнови [re: denii]  
Автор Aмpитa (Скорпион)
Публикувано01.07.10 14:17



Доколкото съм разбрала от всички мнения, които съм чела от теб реша, искаш да се кастрират всички улични и всички домани котки и да не се размножават повече. Дори на едно място призоваваше хората да не взимат котета, родени в дом.

Какво означава това? Ако тази твоя идея някой ден недай си Боже се осъществи, това означава първо да изчезнат всички породисти котки, а после и всички останали...

Или може би след като успеете да намалите популацията им до някакъв максимален минимум, тогава ще тръгнете да ги спасявате и размножавате като изчезващ вид, каквито вече има в изобилие...Просто нямам думи!





Тема Re: Пухкава котка търси приемен домнови [re: Aмpитa]  
Автор Konfetka (марсианка)
Публикувано01.07.10 18:47



Амрита,
Лицето, подвизаващо се в този форум като дении - не зная защо, но компютърът ми не може да изписва букви на латиница - в други форуми фигурира като деница-аврамова. Разбрах това когато видях снимките на Рижко и Джак, пуснати в темата на орхидея.
Та, в другите форуми това лице се изказва още по-драстично. Там по принцип си общуват жени - маниачки на темата "да кастрираме колкото се може повече бездомни котки". Една колежка влиза в тези форуми и опонира на маниачките - тя ме светна за онова, което се пише там. Два пъти четох постовете на тези жени и сигурно няма да потретя.
Е, всеки може да се изказва по каквито и да било въпроси, ама пък толкова крайни становища никога не съм срещала. Мисля, че не трябва да се влияем от заядливи каки и лели. Важното е, че обичаме котките и се грижим колкото можем за тях.





Тема Re: Пухкава котка търси приемен домнови [re: Konfetka]  
Автор denii (писанка)
Публикувано01.07.10 21:51



А добър ден, госпожо :)
Хората ме знаят тук, не откриваш топлата вода.
Да, Амрита, призовавам при това открито да не се взимат домашни котета, да не се публикуват техните обяви на сайтове като бездом и да се осиновяват истински бездомни котки.
Направо съм за лудницата





Тема Re: Пухкава котка търси приемен домнови [re: Aмpитa]  
Автор denii (писанка)
Публикувано01.07.10 21:56



Не, Амрита не си ме разбрала. Пак се налага да ме прочетеш. Съвсем нямам това предвид. Аз обичам малки котета. Прекрасно е да гледаш как растат и опознават света. Но още по-прекрасно е когато ги прибереш от улицата и ги видиш вече спокойни и щастливи. А най-прекрасно би било ако никога не ги намираш на улицата. Защото в момента сайтовете преливат от "ПОМОЩ! СУКАЛЧЕТА ТЪРСЯТ ДОМ".
Ох, хабя се тук само по една единствена причина. Тук срещнах хора като Гатофила, Животинка, Тара и Галя, която даде временен дом на клошарка котка докато замине и дори накрая се разчувства при раздялата. Само заради тия хора продължавам да упорствам тук, защото все още вярвам, че ще се появат още такива.
Иначе благодарение на това, което се случва тук, много други престанаха да пишат и както виждате клубът просто замира и доскучава.



Тема Re: Пухкава котка търси приемен домнови [re: denii]  
Автор Aмpитa (Скорпион)
Публикувано02.07.10 10:04



Е, няма как да стане, хем поголовна кастрация, хем да има малки сладки котенца...Тези две неща просто са взаимоизключващи се.

Освен това ти правиш ли разлика кога една котка се чувства добре, живеейки навън и кога е на кофти място? Защото ако е на относително спокойно място, където получава предостатъчно храна от хората и в същото време си е на свобода и си ражда котетата, аз смятам, че е хиляди пъти по-щастлива от една кастрирана котка, затворена в апартамент...Аз така ги виждам нещата. И за мен е кощунство да се кастрират и затварят тези котки. Такива са котките от двете места в София, за които вече писах. Смятам, че определено са по-щастливи от моите собствени котки...

Вярно, че навън има всякакви изроди, които могат да се изгаврят с котетата или кучета, които могат да ги разкъсат...Но на подобни рискове сме изложени дори ние хората. На никой обаче не му е хрумнало да се крие в апартамента си, освен ако няма фобия от отворени пространства или от тълпи.

В крайна сметка котките на улицата се научават да оцеляват и да се предпазват от опасностите. Докато домашните котки са ужасно уязвими. Не искам всички котки да бъдат превърнати в толкова слаби, беззащитни и уязвими същества, които не могат да оцелеят сами и съществуват единствено благодарение на милостта на хората.

Недай си Боже избягат или пък самите стопани в един момент решат да ги изхвърлят, тогава тези котки нямат никакъв шанс да оцелеят. Защото когато един човек е способен да изхвърли едно беззащитно котенце, според мен е способен да постъпи така и със собствената си котка ако в един момент вече не му изнася да я гледа. И тогава тези котки са оставени на произвола на съдбата...

Чувала съм за разни села и вили, че давят новородените котета. Нашата съседка, която ни донесе голямата ни котка от вилата си в Банкя, каза, че ако не вземем котето, просто ще го удави като другите. Тези хора не обичат животните, държат ги само, за да им ловят мишки. Всичко опира до самосъзнанието и съвестта на хората. А тях просто няма как да ги промениш...Това е и другата причина поради която смятам, че за котките е добре да са на свобода и да могат да оцеляват сами.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.