Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:55 21.05.24 
Природни науки
   >> Астрономия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | (покажи всички)
Тема Re: ИКС и НКСнови [re: Гepиcъм]  
Автор симеон (съмнителен)
Публикувано28.01.13 22:53



не си разбрал , за твоите става на въпрос





Тема Re: ИКС и НКСнови [re: тapaтaнчo]  
Автор симеон (съмнителен)
Публикувано28.01.13 23:09



Ми аз нали това ти казвах, че Луната не се върти околоосно относно Земята, а ти в продължение на 4-5 поста отричаше!
Виж как е започнал спора:
http://clubs.dir.bg/showthreaded.php?Board=astro1&Number=1952673873&page=0&view=collapsed&sb=5
И в следващия си пост ти казвам, че щом се върти синхронно, все едно относно Земята, Луната не се върти около оста си, а ти отричаше като зомб!!!
Да , така е , просто аз се обърках в хода на ръсъжденията си , извинявам се



А какво искам да кажа с понятието въртене относно гравитационно поле:
Досега говорихме за движение и покой относно разни измислени КС, ИС и НЕИС, докато гравитационното поле е нещо реално.
Ако тяло се върти в хомогенно грав. поле, в собствената си КС то няма да изпитва никакви други сили, освен центробежни, но всички грав. полета които познаваме са нехомогенни, интензитетът им намалява с отдалечаване от тялото което го създава. Когато тяло се намира в нехомогенно грав. поле, то частите на това тяло попадат в зони с различен интензитет, тези негови части които са по-близко разположени до тялото създаващо грав. поле са привличани по-силно от по-отдалечените части, по този начин нехомогенното грав. поле се опитва да разпъне телата които са разположени в него.
до тук съм съгласен А ако тяло разположено в нехомогенно поле се върти, то тези сили се местят по тялото и деформациите също се местят.
също съм съгласен
Причината Луната да предизвиква на Земята по големи приливи и отливи отколкото Слънцето (въпреки че слънцето привлича земята 180 пъти по-силно отколкото луната привлича земята) е, че на това разстояние на което се намира луната гравитационното и поле е много по-нехомогенно, близо 7% е разликата с която луната привлича близките и далечни части на земята, докато слънчевото грав. поле е с доста по-малка нехомогенност 0.017%, поради много по-голямата отдалеченост от земята.
Мисля че по голямата/по малката нехомогенност на едно гравитационо поле , се дължи на плътноста на тялото, а не на растоянието от него.




Тема Re: ИКС и НКСнови [re: симеон]  
Автор Гepиcъм (корав оптимист)
Публикувано28.01.13 23:14



Всяка гледна точка визира отправна система, която обхваща всичко и няма нищо външно за нея.

Per warez ad scientiam


Тема Re: ИКС и НКСнови [re: симеон]  
Автор Гepиcъм (корав оптимист)
Публикувано28.01.13 23:15



А, проявяваш завидно плиткоумие. Бори се още.

Per warez ad scientiam


Тема Re: ИКС и НКСнови [re: HeaндepтaлeцaДжo]  
Автор B0081 (B0081)
Публикувано29.01.13 00:48



Гери го е обяснил много добре. Не виждам причина да го повтарям.
Който иска подробности - учебници по механика - бол. Поне в библиотеките ги има.


А аз се чудех защо е таково мъртвило в клуб физика. Сеа разбрах вече, там Гери е обяснил на всички всичко, и тези които искат подробности сега седят в библиотеката и четат учебници.



Гери нищо не е обяснил, само тук там някакви аксиоми/постулати пуска и като не му отърва отива към абстракции.
Както се вижда имаш голям принос в темата : Хора мислете, .....четете учебници. Критика и препратки към образователни материали, мисля че и аз бих се справил с такъв "висш" пилотаж във физиката.

Може би не разполагаш с време или желание, това е друг въпрос.

Markup

Тема Re: ИКС и НКСнови [re: B0081]  
Автор Гepиcъм (корав оптимист)
Публикувано29.01.13 02:05



"Критика и препратки към образователни материали, мисля че и аз бих се справил с такъв "висш" пилотаж във физиката. "

Но очевидно не се справяш.

Per warez ad scientiam


Тема Re: ИКС и НКСнови [re: симеон]  
Автор HeaндepтaлeцaДжo (фанат от гУрЪтЪ)
Публикувано29.01.13 12:00



В отговор на:

Какво падане бълнуваш , спътника си седи там горе без да помръдва



Айде първо да си изясниш, какво представлява геостационарната орбита.
Пак ще повторя, орбита, айде още веднъж: ОРБИТА, пак повтарям: ОРБИТА, че дано да зацепиш.

Редактирано от HeaндepтaлeцaДжo на 29.01.13 12:03.



Тема Re: ИКС и НКСнови [re: HeaндepтaлeцaДжo]  
Автор Гepиcъм (корав оптимист)
Публикувано29.01.13 12:22



Не го затруднявай толкова момчето, много сложни неща го питаш :)

Per warez ad scientiam


Тема Re: ИКС и НКСнови [re: HeaндepтaлeцaДжo]  
Автор тapaтaнчo (идиот)
Публикувано29.01.13 16:32



Айде първо да си изясниш, какво представлява геостационарната орбита.
Пак ще повторя, орбита, айде още веднъж: ОРБИТА, пак повтарям: ОРБИТА, че дано да зацепиш.


В неинерциалната КС на Земята геостационарният спътник е неподвижен, айде още веднъж геостационарен, подчертавам стационарен, че дано да зацепиш.





Тема Re: ИКС и НКСнови [re: тapaтaнчo]  
Автор Гepиcъм (корав оптимист)
Публикувано29.01.13 16:37



Прави разлика между дтационарен и статичен



Per warez ad scientiam


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.