Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:18 17.05.24 
Природни науки
   >> Астрономия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | (покажи всички)
Тема Re: ИКС и НКСнови [re: тapaтaнчo]  
Автор симеон (съмнителен)
Публикувано29.01.13 18:40



Не мисля точно така , първо хомогено поле не съществува , по голямата или по малката нехомогеност , аз я разбирам като разлика в намаляването или увеличаването в зависимост от посоката в която мерим даденото грави поле, за метър или секунда. логично е че тяло с малка маса но висока плътност да има силно нехомогено поле отколкото тяло с голяма маса и малка плътност , на такова тяло грави полето му ще запазва градиента си един и същ , на по голямо растояние от центъра му , тоест полето му ще бъде слабо нехомогенно.





Тема Re: ИКС и НКСнови [re: Гepиcъм]  
Автор симеон (съмнителен)
Публикувано29.01.13 18:41



То се учи от човек който разбира и е коректен в диалозите си , а не от такива като теб





Тема Re: ИКС и НКСнови [re: симеон]  
Автор Гepиcъм (корав оптимист)
Публикувано29.01.13 18:52



Аха, това опит да се оправдаеш че не учиш ли е?

Per warez ad scientiam


Тема Re: ИКС и НКСнови [re: Гepиcъм]  
Автор тapaтaнчo (идиот)
Публикувано29.01.13 19:34



Аз не твърдя нищо за подвижност в собствената система, просто те насочвам да се замислиш защо спътника е стационарен, а не статичен. Извинявам се за грешката.

В българския език двете думи са синоними и значението им е неподвижен. Ако твърдиш, че едната или двете думи имат по-различно значение, кажи какво е то.



Тема Re: ИКС и НКСнови [re: симеон]  
Автор laplandetza (новак)
Публикувано29.01.13 20:02



В лекциите на Феймън добре е обеснено.Има значение размера.При голям обект с огромни размери до известно растояние от повърхноста , тялото може го смятаме като „плоско„ , като нещото има повърхност.Ако си представим , че може да има тяло с огромни почти безкрайни размери на правоъг.паралелипипед,тъй ли се казваше

, плоска повърхност, колкото и да се отдалечава даден предмет от него ,полето винаги е хомогено.



Тема Re: ИКС и НКСнови [re: laplandetza]  
Автор симеон (съмнителен)
Публикувано29.01.13 20:19



В лекциите на Феймън добре е обеснено.Има значение размера. не съм казал че нямаПри голям обект с огромни размери до известно растояние от повърхноста , тялото може го смятаме като „плоско„ да но силата на едно грави поле намалява квадратично с отдалечаването от центърът , като нещото има повърхност.Ако си представим , че може да има тяло с огромни почти безкрайни размери на правоъг.паралелипипед,тъй ли се казваше, плоска повърхност, колкото и да се отдалечава даден предмет от него ,полето винаги е хомогено. Хомогено поле аз разбирам когато силата му е една и съща , независимо от растоянието.




Редактирано от симеон на 29.01.13 20:21.



Тема Re: ИКС и НКСнови [re: тapaтaнчo]  
Автор Гepиcъм (корав оптимист)
Публикувано29.01.13 20:29



Не, не са синоними. Кажи ми какво да се разбира под "стационарен ток по проводник". Не е статичен, т.е. неподвижен, нали?



Per warez ad scientiam

Тема Re: ИКС и НКСнови [re: симеон]  
Автор laplandetza (новак)
Публикувано29.01.13 21:20



„Хомогено поле аз разбирам когато силата му е една и съща , независимо от растоянието. „

Точно това .Растоянието до центъра няма никакво значение, при размери на „повърхноста„ клонящи към безкрайност.



Тема Re: кой ти е крив че си правнови [re: laplandetza]  
Автор симеон (съмнителен)
Публикувано29.01.13 21:37







Тема Re: ИКС и НКСнови [re: Гepиcъм]  
Автор B0081 (B0081)
Публикувано29.01.13 21:50



Не, не са синоними. Кажи ми какво да се разбира под "стационарен ток по проводник". Не е статичен, т.е. неподвижен, нали?

Разбира се , прав си както винаги :


Стационар (от лат. stationarius — неподвижный)

Markup



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.