Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:53 21.05.24 
Природни науки
   >> Астрономия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | (покажи всички)
Тема Re: ИКС и НКСнови [re: Гepиcъм]  
Автор B0081 (B0081)
Публикувано27.01.13 17:52



Понятия без смисъл са за теб. То трябва да има нещо в едно място което да осмисля нещата. Като го няма това нещо - получаваме чиста загуба на време.

Като приемеш Земята за материална точка, елеменираш въртенето й, и край, и нищо не се случва - елеминираш стационарния спътник.
Само не ми казвай че тази материална точка ще я приемеш въртяща се, щото ще станеш за смях.

Markup

Редактирано от B0081 на 27.01.13 17:54.



Тема Re: ИКС и НКСнови [re: B0081]  
Автор Гepиcъм (корав оптимист)
Публикувано27.01.13 18:12



Ами като имат за тебе някакъв смисъл, сподели го с останалите. Щото в езикът на физиката няма такива понятия, а телепатията още не е толкова развита...


"Като приемеш Земята за материална точка, елеменираш въртенето й, и край, и нищо не се случва"

Глупости. Напротив, това ми развързва ръцете да работя с произволно избрано въртене на отправната система. Материалната точка задава само началото на отправната система, самата система се върти, ама това е висш пилотаж за тебе и съвсем ще се сдухаш... Ти механика май не си учил и тая абстракция също е избягала от тебе. Ми не става само с инатене, трябва и минимум основа да имаш.

Но за неграмотниците да, смях пада като в кръчма по политически теми



Per warez ad scientiam

Тема Re: ИКС и НКСнови [re: Гepиcъм]  
Автор B0081 (B0081)
Публикувано27.01.13 18:29




Научи се да използваш абстракциите правилно.

Глупости. Напротив, това ми развързва ръцете...

По скоро ти развързва езика да говориш безсмислици.
Висш пилотаж ? Прав си, твоите фантазии са висш пилотаж за мен.

Казвам ти сериозно, дай да не си пишем, че само ми губиш от времето.

Markup


Тема Re: ИКС и НКСнови [re: B0081]  
Автор Гepиcъм (корав оптимист)
Публикувано27.01.13 18:33



Мда, усетил си се в какво небрано лозе си, и сега се опитваш с агресивност да прикриеш пораженията

Живей си.

Per warez ad scientiam

Редактирано от Гepиcъм на 27.01.13 18:33.



Тема Re: ИКС и НКСнови [re: Гepиcъм]  
Автор B0081 (B0081)
Публикувано27.01.13 18:54



Напротив, ако подходиш без предрасъдъци, и проследиш въпросът логически, и ти ще стигнеш до заключения до които стигам и аз.

Markup


Тема Re: ИКС и НКСнови [re: B0081]  
Автор Гepиcъм (корав оптимист)
Публикувано27.01.13 19:02



Ти до заключения не стигаш, ти само аксиоми изказваш. Видяхме го при опитите ти да обосновеш що е то 'инерциално тяло', сега със 'движението' на земята пак. За заключения се иска фактология и мислене върхи нея, при тебе липсват и двете. Предлагам за логика да говорим когато я има.

Седни си на щестте букви и помисли - за отправна точка може да служи център на масите на система от тела, т.е. не е задължително да има физическо тяло там. И пак се върни на отправната система, белким ти светне че не е нужно отправно тяло, нито пък поведението му е задължително за свойствата на системата. Но аз съм с големи резерви нещо подобно да се случи...

Per warez ad scientiam


Тема Re: ИКС и НКСнови [re: Гepиcъм]  
Автор laplandetza (новак)
Публикувано27.01.13 19:54



Взех се обърквам от вашия разговор.Не мога да постигна абстракция за ИКС , т. е мога , но някаква „относителна ИКС„ .Например за решаване на практически реални проблеми на Земята, ИКС за земни условия

, обаче нали и тя се върти заедно със Земята, значи не е истинска ИКС.Такава за описване на Слънчева система,движение на планети ,комети и пр. сус Слънце/неподвижно, обаче и тя е относителна ИКС, щото тая ИКС се движи с ускорение и т.н.т. В никакъв случай немога си представя абсолютна ИКС, не разбирам как, като от познанията ми до тук всичко се движи с ускорение И тука е острия въпрос , съществува ли изобщо някакво движение без ускорение, и какво всъщност казва ото за ИКС и за инерциално движение или покой.Някой да обясни ?



Тема Re: ИКС и НКСнови [re: laplandetza]  
Автор Гepиcъм (корав оптимист)
Публикувано27.01.13 20:00



Движението с ускорение не е болката. Според ОТО тяло, свободно падащо в хомогенно гравитационно поле (демек според обичайните представи движещо се с ускорение), добре се вписва като тяло неподвижно в инерциална система. Е, то не се среща често и хомогенно гравитационно поле :)

Инерциална система е абстракция, която помага да се формулират законите на физиката в проста форма, която форма после може да се усложнява при различни практически ситуации. Така че не е нужно да има реална ИС, ползата от нея е само познавателна.

Per warez ad scientiam


Тема Re: ИКС и НКСнови [re: Гepиcъм]  
Автор laplandetza (новак)
Публикувано27.01.13 20:35



Предполагах , че е нещо тъакова, свободно падащо тяло пак е с ускорение, орбитиращо тяло около ннекакъв център пак ускорение, незнам дали е така и се казва така, в двата случая инерцията компенсира гравитацията


Има ли теоретична възможност за коя да е „ИКС„ /реална,която не е съвсем ИКС , да се пресметне резултатното ускорение за даден момент?



Тема Re: ИКС и НКСнови [re: laplandetza]  
Автор Гepиcъм (корав оптимист)
Публикувано27.01.13 20:57



Има теоретична възможност да измери ускорението.

Per warez ad scientiam



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.