Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:33 21.05.24 
Природни науки
   >> Астрономия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | (покажи всички)
Тема Re: ИКС и НКСнови [re: Гepиcъм]  
Автор B0081 (B0081)
Публикувано30.01.13 00:16



Одеве Абсолют спомена за Петков. Ти май наистина в момента се опитваш да докажеш че Земята е в движение спрямо собстената си КС. Мухоцентризмът процъфтява.

Редактирано от B0081 на 30.01.13 00:20.



Тема Re: ИКС и НКСнови [re: B0081]  
Автор Гepиcъм (корав оптимист)
Публикувано30.01.13 00:33



И все пак, просвети нас невежите, как съчетаваш в твоята логика два взаимоизключващи се термина - орбита и неподвижност, използвани в тази дефиниция? Може ли нещо което е неподвижно да се движи по орбита?



Per warez ad scientiam

Тема Re: ИКС и НКСнови [re: B0081]  
Автор Гepиcъм (корав оптимист)
Публикувано30.01.13 00:34



Е, както и при отправните системи, много лесно можеш да се възвеличаеш - като си въобразиш че нещо знаеш :)

Per warez ad scientiam


Тема Re: ИКС и НКСнови [re: B0081]  
Автор Гepиcъм (корав оптимист)
Публикувано30.01.13 00:41



"Какво движение предполага спътника ?"

Ми ти сам даде дефиниция от руското вики - движение по орбита.


"Движение !!! ало събуди се вече, движение спрямо какво ? "

Орбитата по която се движи - според дефиницията с която ме замери - спрямо какво е?


"Естествено че става въпрос за - спрямо повърхността на Земята -той затова и се нарича ГЕОстационарен спътник. "

Ти остави гео- то, наблегни на стационарността, там е разковничето. Иначе щеше да се казва съвсем логично геонеподвижен спътник




"А твоите фантазии няма как да ги разбера."

Ми имаш проблем, и то сериозен. А имаш проблем и да осъзнаеш горният проблем. Но тук вече спасение утопающих дело рук самых утопающих... Замисли се де, нали това предлагам. И с обяснения, и с примери, да разчупиш черупката.

Per warez ad scientiam

Тема Re: ИКС и НКСнови [re: Гepиcъм]  
Автор B0081 (B0081)
Публикувано30.01.13 00:47



И все пак, просвети нас невежите, как съчетаваш в твоята логика два взаимоизключващи се термина - орбита и неподвижност, използвани в тази дефиниция? Може ли нещо което е неподвижно да се движи по орбита?

Изразяваш се като гаражен гений.

Неподвижен и движещ се, спрямо какво ? Поставен така въпроса, както си го формулирал е несъстоятелен.

Въртенето на Земята е отговора на твоя въпрос. Ако Земята не се въртеше, нямаше да има геостционарна орбита.
Спътникът е неподвижен спрямо дадена точка от Земята.
Земята се върти.
Спътникът се движи по орбита.

Markup


Тема Re: ИКС и НКСнови [re: Гepиcъм]  
Автор B0081 (B0081)
Публикувано30.01.13 00:51



Замисли се де, нали това предлагам. И с обяснения, и с примери, да разчупиш черупката.

Стационарен спътник е движещ се, така ли ?

Спрямо какво е движещ се ?

Markup

Редактирано от B0081 на 30.01.13 00:52.



Тема Re: ИКС и НКСнови [re: B0081]  
Автор Гepиcъм (корав оптимист)
Публикувано30.01.13 00:59



"Неподвижен и движещ се, спрямо какво ? Поставен така въпроса, както си го формулирал е несъстоятелен. "

Аз не съм го измислял. Ти ме замери с дефиниция, в която участват и двата термина. Спрямо какво и т.н. фактология трябва да бъдат част от дефиницията, така че отговорите които търсиш ги имаш там. Но не отговаряш за каквото те питам.


"Въртенето на Земята е отговора на твоя въпрос. Ако Земята не се въртеше, нямаше да има геостционарна орбита. "

А ако спътника не се въртеше около земята, щеше ли да има? :)

Сега схвана ли смисъла на термина 'стационарен'? Обединява процес - движение по орбита в случая, с характеристика, постоянна във времето - неподвижност спрямо повърхността на земята. Демек 'стационарен' не е само 'статичен', не е 'само неподвижен' а е нещо много повече. Което и обяснявам от толкова време, и въпроса отдавна щеше да е приключил ако инатът ти беше по-продуктивен. Същото беше и с инерциалните системи, но Бог с тях.

Per warez ad scientiam


Тема Re: ИКС и НКСнови [re: B0081]  
Автор Гepиcъм (корав оптимист)
Публикувано30.01.13 01:02



"Стационарен спътник е движещ се, така ли ? "

А за какво е орбитата в дефиницията? Има ли орбита без да се движи спътника? Как стават тея работи




"Спрямо какво е движещ се ?"

Питай си дефиницията с която ме замери, каква е тая орбита и спрямо какво е движението по нея. Не ме питай мене. И аз това питам, как съчетаваш едновременно неподвижен спътник и движението му по орбита :)

Per warez ad scientiam

Тема Re: ИКС и НКСнови [re: Гepиcъм]  
Автор B0081 (B0081)
Публикувано30.01.13 01:10



Сега схвана ли смисъла на термина 'стационарен'? Обединява процес - движение по орбита в случая, с характеристика, постоянна във времето - неподвижност спрямо повърхността на земята. Демек 'стационарен' не е само 'статичен', не е 'само неподвижен' а е нещо много повече. Което и обяснявам от толкова време, и въпроса отдавна щеше да е приключил ако инатът ти беше по-продуктивен. Същото беше и с инерциалните системи, но Бог с тях

Какво значи повече от статичен и повече от неподвижен ?
В крайна сметка подвижен ли е или е неподвижен спрямо Земята ? Защото тука няма три положения. Повече подвижен или повече неподвижен



Трябва да го уточниш това.

Аз съм наясно за какво говориш. Само че спрямо Земята геостационарния спътник си е неподвижен отвсякаде.

Редактирано от B0081 на 30.01.13 01:17.



Тема Re: ИКС и НКСнови [re: Гepиcъм]  
Автор B0081 (B0081)
Публикувано30.01.13 01:13



Питай си дефиницията с която ме замери, каква е тая орбита и спрямо какво е движението по нея. Не ме питай мене. И аз това питам, как съчетаваш едновременно неподвижен спътник и движението му по орбита :)

Аз питам теб, за да ми кажеш спрямо какво е движещ се, защото явно не е спрямо
точката от повърхността на Земята.
Явно спрямо Слънцето е движещ се, ама нас кво ни интересува спрямо Слънцето, когато говорим за ГЕОстационарен спътник ?

Markup



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.