Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:24 30.04.24 
Природни науки
   >> Физика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | (покажи всички)
Тема Радио физика, симулациинови  
Автор aaamil13@abv.bg (непознат )
Публикувано05.08.16 14:55



Здравеите,

Имам идея за топлинен източник и се сблъсках със симулации в зона радио и квантова физика, ако на някой му се занимава и има познания в симулация и оптимизация на физични процеси нека пише.
Идеята е свързана с ИЧ излъчването на черно тяло.

Поздрави.



Тема Re: Радио физика, симулациинови [re: aaamil13@abv.bg]  
Автор zaphod (мракобес)
Публикувано07.08.16 08:31



трудно ще стане, аз имам много сериозен опит във симулациите, но не ми се занимава. който пък му се занимава, едва ли има опит.
но като човек с опит ще ти кажа една "тайна" - симулациите на сложни системи са изключително ненадеждни, погледни метео прогнозите, като изключим късосрочните прогнози, дето няма кой знае какво да се сбърка, идва циклон, начи идва циклон, след 3-4 дена са на практика съвсем хвърляне на зарчета.




NE SUTOR ULTRA CREPIDAM


Тема Re: Радио физика, симулациинови [re: aaamil13@abv.bg]  
Автор aaamil13@abv.bg (непознат )
Публикувано07.08.16 11:17



За сложно - да сложно е, иначе нямаше да търся помощ. Но пък за сметка на това е интересно и обещаващо, с доста добри перспективи за развитие като технология имайки в предвид потенцияла на идеята. До колкото ми стигнаха силите и познанията шансовете за успех са големи, за съжаление във факултет физика на СУ ми казаха че на знаят защо ама няма да стане - така де отказаха помощ. Така че все още се търси ....
Благодаря за отговора, лошото е че и аз зная с какво се сблъсквам - така е от осем години.
<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от aaamil13@abv.bg на 07.08.16 11:27.</EM></FONT></P>

Редактирано от aaamil13@abv.bg на 07.08.16 11:30.



Тема Re: Радио физика, симулациинови [re: aaamil13@abv.bg]  
Автор Герисъм (корав оптимист)
Публикувано07.08.16 12:12



Не знам какво сте разказали във факултета по физика на СУ, за да ви кажат, че няма да стане, но това което казвате тук изобщо не е достатъчно за да се прецени принципно ще ли, не ще ли да стане. И чак после, ако потенциално ще, има смисъл да се говори за модели, симулации и каквото още е нужно. Щото може и идеята да няма живот по принцип, някакво скрито противоречие с базови установени закони..

Добре е късметът да ти се усмихва, но не е добре като почне да ти се хили!


Тема Re: Радио физика, симулациинови [re: Герисъм]  
Автор aaamil13@abv.bg (непознат )
Публикувано07.08.16 12:46



Нямам желание да споря осбено ако спора не е градивен, просто написах че имам нужда от помощ и ако някой има интерес да се свърже с мен. А за СУ - коментирах че не проявиха интерес, да се чувствам ли виновен за това? А до колко ясен съм бил в СУ, нямам представа, след час разговор отговора беше " не зная защо но няма да стане"- въобще не коментирам познанията и възможностите там, дори обратното не бих споделил идеята си ако смятах че не са достатъчно къдърни. А предполагам че закон във физиката дето да гласи "незнам защо ама няма да стане" - няма, или поне във тази която аз чета.



Редактирано от aaamil13@abv.bg на 07.08.16 12:50.



Тема Re: Радио физика, симулациинови [re: aaamil13@abv.bg]  
Автор Герисъм (корав оптимист)
Публикувано07.08.16 13:01



Във физиката има други закони, по които да се разбере може ли да стане или да не стане. Затова и предлагам ако искате да спорелите нещо конкретно за обсъждане, може да се очертаят някакви насоки. Не става дума за безсмислен спор.

Към коя катедра във факултета сте се обърнали, ако не е тайна?

Добре е късметът да ти се усмихва, но не е добре като почне да ти се хили!


Тема Re: Радио физика, симулациинови [re: aaamil13@abv.bg]  
Автор aaamil13@abv.bg (непознат )
Публикувано07.08.16 13:03



И да наистина не е лоша идея да внеса малко яснота в идеята. Става дума че имам идея как да се намали обмена на енергия еднопосочно в система от две тела с еднаква начални температури, като по този начин да се получи температурна разлика между двете тела. ANSOFT HFSS каза ок.



Тема Re: Радио физика, симулациинови [re: Герисъм]  
Автор aaamil13@abv.bg (непознат )
Публикувано07.08.16 13:06



Физика на твърдото тяло, но от уважение не споменавам имена.



Тема Re: Радио физика, симулациинови [re: aaamil13@abv.bg]  
Автор Герисъм (корав оптимист)
Публикувано07.08.16 13:08



Дали не сте навлезли в областта на грешката на метода на крайните елемеенти в тая симулация?

Добре е късметът да ти се усмихва, но не е добре като почне да ти се хили!


Тема Re: Радио физика, симулациинови [re: Герисъм]  
Автор aaamil13@abv.bg (непознат )
Публикувано07.08.16 13:10



Ако знаех нямаше да търся помощ




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.