Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:54 21.05.24 
Природни науки
   >> Физика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | (покажи всички)
Тема Re: Гери дали не грешиш в някои специални случаи?нови [re: Герисъм]  
Автор Exhemus (овчар)
Публикувано27.08.16 12:11



Ти схващаш ли какво значи Статистически закони? Защото за да са верни им трябват огромно количество молекули или други микрообекти.
Вземи една браунова частица. Видимо с просто око е, че тя за дълъг период може да се движи сравнително еднопосочно, черпейки енергия от хаоса


А щом един такъв период може да се види, що пък да не може да се хване?

Тук съм за да разговарям с философи, овце си имам!

Тема Re: Гери дали не грешиш в някои специални случаи?нови [re: Exhemus]  
Автор Герисъм (корав оптимист)
Публикувано27.08.16 12:21



"Вземи една браунова частица. Видимо с просто око е, че тя за дълъг период може да се движи сравнително еднопосочно, черпейки енергия от хаоса"

За още по-дълъг период може да се движи еднопосочно в обратна посока, и за много дълъг период резултатът да е осреднено нула. Такива движения се наричат флуктуации, и в лабораторни уссловия се обясняват с нееднаквите условия по пътя на частицата, които могат да дадат преференциална посока на изместване. Причини за това много, начинът на наблюдение и осветяване например като първа стъпка, крайното време за наблюдение - наблюдаваш само отрязък от хаотичната траектория, и т.н. Ако това беше някакъв закон, всички браунови частици в една проба бавно и славно щяха да дрейфат в една посока. Ама именно наличието на такъв дрейф показва, че нещо не е наред и пробата е компрметирана. :).Та и по-горе това обяснявах - при равновесие един диод може да пропусне в едната посока, друг в другата, и така...

Добре е късметът да ти се усмихва, но не е добре като почне да ти се хили!


Тема Re: Гери дали не грешиш в някои специални случаи?нови [re: Герисъм]  
Автор Tom_cat ()
Публикувано27.08.16 12:27



Колкото за диодите - при ректените не могат да минат обикновени диоди, проблемът там е че трябва да се изправя ток с на практика оптическа честота, терахерци, и за сега там няма голям избор.
Че не могат да минат обикновени диоди ми е напълно ясно, но все пак все още не ми е ясно защо именно тунелни диоди, както казах, те не са точно изправителни. Единственото с което се връзва е, че са високочестотни. Т.е. може би няма други достатъчно високочестотни диоди, които да свършат работа за такова приложение. Ще трябва да се чете по въпроса.



Тема Re: Гери дали не грешиш в някои специални случаи?нови [re: Exhemus]  
Автор Tom_cat ()
Публикувано27.08.16 12:28



Как можеш да правиш симулация, за нещо, което твърдиш, че нямаш теория?
Та нали за да направиш симулация, трябва да имаш математически модел? Като нямаш модел, ще направиш симулация на макарите на дядо си.



Тема Re: Гери дали не грешиш в някои специални случаи?нови [re: Tom_cat]  
Автор Герисъм (корав оптимист)
Публикувано27.08.16 12:33



Ами аз доколкото схванах от разни прочетени материали, опитват различни възможности за диоди, но в момента за практически експерименти го правят с каквото имат работещо.

Добре е късметът да ти се усмихва, но не е добре като почне да ти се хили!


Тема Re: Гери дали не грешиш в някои специални случаи?нови [re: Tom_cat]  
Автор Герисъм (корав оптимист)
Публикувано27.08.16 12:36



Може да търсиш по ключови думи като nantenna и по-рядко graphenna, за оптичните и инфрачервени ректени.

Добре е късметът да ти се усмихва, но не е добре като почне да ти се хили!


Тема Re: Гери дали не грешиш в някои специални случаи?нови [re: Exhemus]  
Автор Tom_cat ()
Публикувано27.08.16 13:09



Прекрасно знам какво е ниво на Ферми, и навремето съм изучавал доста задълбочено полупроводниковите прибори. Просто не те разбрах какво имаш предвид.
За целите проводници обаче, не мога да помогна





Тема Re: Гери дали не грешиш в някои специални случаи?нови [re: Tom_cat]  
Автор Exhemus (овчар)
Публикувано27.08.16 14:14



Не съвсем. Няма аналитична теория, защото ще е много сложна. Но нагледна представа има.
Как например ще действа симулацията на един ензим?
Съставя се топково-пръчков модел на молекулата му. Естествено тя може да заеме милион конформации, кето не може да се представи аналитично. Средата от други молекули се представя по подобен начин. Използват се графични редактори, разработени доста добре заради тримерните игри и виртуалната реалност.

За всяка молекула от симулацията се задава случайна позиция и импулс по различните степени на свобода, съобразявайки се със съответното разпределение.
Запуска се симулацията, при която даже може да има и визуализация на екрана.
Движението и блъскането между обектите са достатъчно добре разработени заради игрите. Резултатът може да се получи автоматично по зададено правило или чрез спиране на симулацията на определен такт и ръчно изброяване на целевите молекули от изображението.
За сведение ще дам инженерната представа на една валентна връзка:
-Валентната връзка се къса след разтегляне над 4%
- Ако две валентни връзки образуват ъгъл, при промяна на ъгъла до 4deg
едната връзка се чупи
-двете части на молекулата свободно се въртят около валентната връзка. На практика не е свободо, а е нещо като прещракване ключа на котлон заради временните водородни мостове например.



Тук съм за да разговарям с философи, овце си имам!

Тема Re: милият aaamilнови [re: Tom_cat]  
Автор xristogagovGmailcom229 (пришълец)
Публикувано27.08.16 21:46



безхаберник си и такъв ще си останеш, какво да обяснявам на малоумник, вземи се образовай пък после пиши, и я кажи що ти се лепи пердето у гъзъ



Колкото по същество за ректена, ако става въпрос за тези, които работят с видима светлина,


Тъпако , ректена не работи с видима светлина.

(и нека да пребъде во веки веков само истината)

Тема Re: милият aaamilнови [re: xristogagovGmailcom2]  
Автор Герисъм (корав оптимист)
Публикувано27.08.16 21:51



"ректена не работи с видима светлина."

, те за това сега са измислили графеновите наноантенки. Ама ти като само си фантазираш, няма от къде да ги знаеш тея работи

Добре е късметът да ти се усмихва, но не е добре като почне да ти се хили!


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.