Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:24 21.05.24 
Природни науки
   >> Физика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | (покажи всички)
Тема Re: Радио физика, симулациинови [re: YpaBHeHue]  
Автор Герисъм (корав оптимист)
Публикувано16.10.16 19:01



Само не забравяй да си избършеш палците, от които изсмука какво би трябвало да сме казали, че ще лепнат... А после е добре да си преговориш наистина за какво става дума. И накрая отбележи: разпределена или съсредоточена полляризация, минималните загуби са едни и същи. А чоекът се опитва да излъже именно минималните загуби, демек да спечели енергия от топлинният шум.

Добре е късметът да ти се усмихва, но не е добре като почне да ти се хили!


Тема Re: Радио физика, симулациинови [re: Герисъм]  
Автор YpaBHeHue (нерешимо)
Публикувано16.10.16 21:12



Навремето, Едисон също като теб "разбира" идеята и изгонва от кабинета си човека, който му предложил идея за генериране на студ чрез апарат, захранван с електричество като казва нещо от сорта: "Хората толкова не разбират законите на физиката и това, че електрическия ток неизбежно произвежда топлина, че чак този мисли, че с електрически ток може да произвежда студ." Напомням, че първият хладилник е без компресор и работи като с нагревател се затопля "хладилния агент".

Ти си "разбрал", че идеята на хората, които конструират антена с нарочно вграден нелинеен елемент добиват електрическа поляризация чрез акумулация го правят като загряват антена с тока, който се индуцира в нея и след това, спектърът на топлинния шум го преобразуват в постоянна съставка.

Аз какво съм разбрал е друго. Ти съдиш, какво ти си разбрал, а не - моето разбиране.

Здрасти, глупчо!

*
Ако съм безпощадно аргументиран, защо не предположите, че очевидно личността ми е грешна?!


Тема Re: Радио физика, симулациинови [re: YpaBHeHue]  
Автор Герисъм (корав оптимист)
Публикувано16.10.16 21:28



В околните коментари изобщо не обсъждаме аз какво съм разбрал, а ти какво мислиш че аз съм бил разбрал. Струва ми се, че има малка разлика. Нито за поляризация нещо съм говорил, нито за спектри пък на топлинният шум съм споменал нещо. Обсъждаме само изсмуканото от твоите пръсти как трябвало да изглежда света около тебе.

Добре е късметът да ти се усмихва, но не е добре като почне да ти се хили!


Тема Re: Радио физика, симулациинови [re: Герисъм]  
Автор YpaBHeHue (нерешимо)
Публикувано16.10.16 21:37



Разликата между нас е, че ти не можеш да напишеш с конкретика, какво си разбрал за моето разбиране. А аз винаги мога да изкажа твоите твърдения с терминологията на науката. Конкретиката, с която го правя, показва без шикалкавене, разбрал ли съм или не съм твоите размишления.

*
Ако съм безпощадно аргументиран, защо не предположите, че очевидно личността ми е грешна?!


Тема Re: Радио физика, симулациинови [re: YpaBHeHue]  
Автор Герисъм (корав оптимист)
Публикувано16.10.16 21:48



Конкретното което става на всички ясно е, че се опитваш да си фантазираш какво аз съм трябввало да съм разбрал според тебе. От това по-голяма конкретика накъде? Аз само ти казвам, че тези ти мисли не са част от реалността. А с каква терминология можеш да изкажеш моите твърдения, които аз не съм изказвал, божа работа, знам че можеш да ме изненадаш много тука. Но изказаната до тук конкретика си демонстрира всичко което е нужно.

Добре е късметът да ти се усмихва, но не е добре като почне да ти се хили!


Тема Re: Радио физика, симулациинови [re: Герисъм]  
Автор YpaBHeHue (нерешимо)
Публикувано16.10.16 22:03



Ти никога не си писал с конкретика. Това, което си написал, е тук.

Не си пропуснал нито едни от моите разговори с когото и да е, за да премериш своя ръст чрез моя. И никога не си коментирал разсъжденията ми с никаква конкретика, и винаги коментираш мен, а не казаното от мен.

Та, все не си достатъчно дорасъл... за да можеш да говориш с мен за физика, вместо за моето ниво и пр...

Здрасти, нисък!

*
Ако съм безпощадно аргументиран, защо не предположите, че очевидно личността ми е грешна?!


Тема Re: Радио физика, симулациинови [re: YpaBHeHue]  
Автор Герисъм (корав оптимист)
Публикувано16.10.16 22:30



Дали никога не съм писал с конкретика, е много спорен въпрос, теза която ще загубиш ако тръгнеш да я поддържаш. Но в случая само направих коментар въру едно твое подвеждащо твърдение. На теб явно ти се води празен спор, щото от този коментар направи цяла мелодрама с елементи на водевил оценявайки собственото си ниво по физика. Но съжалявам че съм те лишил от аргументи за да се впуснеш в някаква по-конкретна оценка за мене.

Добре е късметът да ти се усмихва, но не е добре като почне да ти се хили!


Тема Re: Радио физика, симулациинови [re: YpaBHeHue]  
Автор xristogagovGmailcom229 (пришълец)
Публикувано17.10.16 19:30



Навремето, Едисон също като теб "разбира" идеята и изгонва от кабинета си човека, който му предложил идея за генериране на студ чрез апарат, захранван с електричество като казва нещо от сорта: "Хората толкова не разбират законите на физиката и това, че електрическия ток неизбежно произвежда топлина, че чак този мисли, че с електрически ток може да произвежда студ." Напомням, че първият хладилник е без компресор и работи като с нагревател се затопля "хладилния агент".

Здравей уравнение, кажи какъв е този първи хладилник, който може да произвежда студ без компресор, само с електрически ток и нагревател, като се затопля хладилен агент.

(и нека да пребъде во веки веков само истината)


Тема Re: Радио физика, симулациинови [re: xristogagovGmailcom2]  
Автор Tom_cat ()
Публикувано17.10.16 20:36



Хехе, ти нали много разбираше от физика бе, гагов?
И не си чувал за безкомпресорен хладилник?
Че то едно време повечето хладилници за битова употреба бяха такива. На баба ми, бог да я прости хладилника беше такъв.



Тема Re: Радио физика, симулациинови [re: Tom_cat]  
Автор xristogagovGmailcom229 (пришълец)
Публикувано18.10.16 19:09



ти само си чувал и нищо повече не знаеш, също като баба си



(и нека да пребъде во веки веков само истината)


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.