Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:42 21.05.24 
Природни науки
   >> Физика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | (покажи всички)
Тема Re: Радио физика, симулациинови [re: Tom_cat]  
Автор YpaBHeHue (нерешимо)
Публикувано12.08.16 06:32



Има ли един, от когото ти не си се обидил и не си нападнал на лична основа, за това, че е различен от теб - като говори смислени неща по темата?

Не ни занимавай с личните си емоции от четенето, нито - с мнението си за хората, а пиши собствените си мисли по темата. Отново - без твоята емоция, особено за твоята оценка за никоя личност (положителна или отрицателна) - това не е твой бизнес!

*
Ако съм безпощадно аргументиран, защо не предположите, че очевидно личността ми е грешна?!


Тема Re: Радио физика, симулациинови [re: YpaBHeHue]  
Автор xristogagovGmailcom229 (пришълец)
Публикувано12.08.16 06:59



Остави го този, пердето отдавна му е паднало за смислен и значим диспут. Той е просто един от многото форумни дебили и инфантилници тук .



(и нека да пребъде во веки веков само истината)

Тема Re: Радио физика, симулациинови [re: YpaBHeHue]  
Автор Tom_cat ()
Публикувано12.08.16 08:23



Аз мисля, че написах. Дотолкова, доколкото можах да разбера от половинчатите обяснения на автора на темата, той иска да постигне разлика в температурите на две тела, респективно разлика в енергиите, без да се извършва работа и без да се изразходва външна енергия, което няма как да стане, нужно ли е да обяснявам защо?
Много се извинявам, че съм те засегнал теб лично, но колко смислени неща да казва авторът, който не прави разлика между електрони и токоносители?
Колко смислени неща да казва авторът, който иска да преобразува електрическа енергия в светлинна без загуби с помощта на лампа с нажежаема жичка, която както всички знаем е с отчайващо нисък КПД?
И много се извинявам, ако съм изразил някаква лична емоция, но ми направи впечатление, че почти още от първия си пост авторът започна да се държи като обидено дете и да се цупи, и самият той да се държи неуважително и да обижда Гери, а след това и всеки друг, който изказа мнение, че неговата работа няма да стане.
А ти се явяваш тук и сега да ме критикуваш, понеже си прочел нещо, но може би не си прочел предисторията, а дори и да си я прочел, вероятно просто имаш лично отношение към мен.

Само ми кажи ти ли беше по-рано с ник Вредител? Ако не си, значи ти дължа едно извинение, ако си, си получил каквото си търсил. Нужно ли е повече да разводняваме темата? Тя впрочем не търпи развитие, така като гледам.



Тема Re: Радио физика, симулациинови [re: xristogagovGmailcom2]  
Автор Tom_cat ()
Публикувано12.08.16 08:25



пердето отдавна му е паднало за смислен и значим диспут.
Нима? Аз ли бях този, който започна с простотиите когато аз поставих един съвсем смислен въпрос? Или имаш време, което ти се губи?



Тема Re: Радио физика, симулациинови [re: zaphod]  
Автор Milenn (турист)
Публикувано13.08.16 15:56



абе как всъщност всички се пънат да правят "свободна" енергия - дето е толкова ефтина .

да се опитат да направят нещо дето е технически постижимо :) - леки и ефтини батерии , по няколко ГВт на грам, ако може, ама да не избухват от поглеждане :) и ще си намерят безплатен транспорт до слънцето да ги зареждат :)

или да намалят цената, обема, теглото , КПДто на слънчевите батерии. все решими "дребни" технически проблеми. ама за това си трябва математика :)



Тема милият aaamilнови [re: aaamil13@abv.bg]  
Автор Exhemus (овчар)
Публикувано24.08.16 23:48



От това, което криво ляво си обяснил, перпетуум мобиле няма да стане.

Когато преобразуваш светлина в едната половина, фотоволтаикът прехвърля 20%,
а другите 80 деградират в топлина. В другата половина източникът също има кпд и там имаш деградиране в топлина.
Това общо взето са детинщини и ако клубът и той не беше деградирал, модераторът щеше да те отсвири.
Да се излъже термодинамиката? Може би. Напоследък КМ излъга компютържийското съсловие, може пък и ТД да излъже:)

В тая област има вече нещо готово - ректените. Проучи ги.

Тук съм за да разговарям с философи, овце си имам!


Тема Re: милият aaamilнови [re: Exhemus]  
Автор xristogagovGmailcom229 (пришълец)
Публикувано25.08.16 07:01



От това, което криво ляво си обяснил, перпетуум мобиле няма да стане.

Когато преобразуваш светлина в едната половина, фотоволтаикът прехвърля 20%,
а другите 80 деградират в топлина. В другата половина източникът също има кпд и там имаш деградиране в топлина.
Това общо взето са детинщини и ако клубът и той не беше деградирал, модераторът щеше да те отсвири.
Да се излъже термодинамиката? Може би. Напоследък КМ излъга компютържийското съсловие, може пък и ТД да излъже:)

В тая област има вече нещо готово - ректените. Проучи ги.


Тъпаците в този форум още не са разбрали че не става дума за перпетуум мобиле, а за прехвърляне на енергия от една термодинамична система в друга, и да термодинамиката може да бъде излъгана напук на някои закостенели мозъчни дебили. Що се касае до деградация на енергия в топлина, няма такова понятие в термодинамиката, има само неразбиращи зомбита каращи само на личностно окачествяване. Топлината може перфектно да бъде преобразувана и отнесена от едната система в другата със технологията на ректените, и втори закон на термодинамиката ряпа да яде, ама за да се разбере това си требе пипе, а не ръсене на боклукчийски "компетентности"



(и нека да пребъде во веки веков само истината)

Тема Re: милият aaamilнови [re: xristogagovGmailcom2]  
Автор Герисъм (корав оптимист)
Публикувано25.08.16 11:07



Ректените не нарушават вторият закон на термодинамиката. Въобразяваш си.

Ти си представяш един идеализиран вариант, като че ли ректените работят охладени при абсолютната нула. Да, при такава ситуация те могат да уловят вскаква излъчена енергия. Но и фотоволтаиците, и всяка друга термодинамична система ще прави същото при тези усовия

Реално ще се държи като машина на Карно с най-ниското охлаждане.

Но ректените работят при ненулева температура. При това положение те си имат праг, не могат да работят с излъчване, чиято "оптична температура" е по-ниска от температурата на околната среда. И кпд-то им за близко до това излъчване силно намалява, пак според закона на Карно. Което условие също идва от ограниченията на втория принцип на термодинамиката.

Да, пипе си трябва да ги разбираш нещата, а не да повтаряш нещо като грамофон. А компететността се придобива с учене, не с пуйчене.

Добре е късметът да ти се усмихва, но не е добре като почне да ти се хили!

Тема Re: милият aaamilнови [re: xristogagovGmailcom2]  
Автор zaphod (мракобес)
Публикувано25.08.16 12:33



и да термодинамиката може да бъде излъгана напук на някои закостенели мозъчни дебили
даже и да може, ти не можеш.




NE SUTOR ULTRA CREPIDAM


Тема Re: милият aaamilнови [re: Герисъм]  
Автор xristogagovGmailcom229 (пришълец)
Публикувано25.08.16 18:28



< Ректените не нарушават вторият закон на термодинамиката. Въобразяваш си. >

Не го нарушават но само в рамките на термодинамиката, тук се намесват обаче и законите на електромагнетизма, ти не си много наясно с тези ректени, тяхното КПД не зависи от високата температура както е при фотоволтаиците, и макар за сега да превръщат с по малко КПД от тази на фотоволтаиците, са по обещаващи за в бъдеще, когато тази технология ще се развие доста бързо и адекватно със настоящите енергийни и екологични проблеми. Ти, както и заход така и не схванахте какво точно нарушават ректените. Аз твърдя че чрез тази технология може да се прехвърли топлина от по студено тяло към по топло, нещо забранено от термодинамиката. Така че чисто в обхвата на термодинамичните закономерности, няма нарушение на 2 закон на термодинамиката, обаче извън тази наука се нарушава че пращи



(и нека да пребъде во веки веков само истината)


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.