Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:56 17.05.24 
Природни науки
   >> Физика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | (покажи всички)
Тема Re: Радио физика, симулациинови [re: aaamil13@abv.bg]  
Автор Герисъм (корав оптимист)
Публикувано08.08.16 18:25



Просто се опитвам да ти представям понятни за всички модели. В случая колкоот енергия погълне фотоволтаика като светлина, толкова енергия връща като ток. Това е модел на огледало. Ако вече въведем и загуби, моделът се нарушава, но в този си вид е това.

малко повече абстрактно мисленне, ще ти е по-лесно да изтръскаш нещо от всяка идея.

Добре е късметът да ти се усмихва, но не е добре като почне да ти се хили!


Тема Re: Радио физика, симулациинови [re: Герисъм]  
Автор aaamil13@abv.bg (непознат )
Публикувано08.08.16 18:30



И колкото енергия(светлина) погълне фотоволтаика от едната система толкова ще прехвърли в другата. Е... Това и аз казвам. Не разбирам ту си съгласен ту не си. Нещо си като частица с двоинствен характер.



Тема Re: Радио физика, симулациинови [re: aaamil13@abv.bg]  
Автор Tom_cat ()
Публикувано08.08.16 18:38



Топлообмен между две тела с еднаква температура има, нарича се лечение.
Ами щом се нарича лЕчение, обърни се към медицината



Физичноте проявления ( до tom_cat) са нещо което се случва, независимо дали знаем за тях, за справка - топлобмен, излъчване на идеално черно тяло.
Добре ми са известни тези понятия. Както ти беше посочено, впрочем не само от Гери, за да работи подобно нещо е необходимо извършване на работа, или демон на Максуел, което пак те праща при приказките от 1001 нощ.

Прави впечатление, че това, което не ти отърва го премълчаваш някак.
И да наистина, не е нужно да си сменяш никовете, след като твърде лесно се издаваш. Отначало тръгна да играеш роля, после се забрави и директно показа отношението си. Тъпо наистина. Но пък ми е кеф как Гери те разбива като да те удря товарния влак

Редактирано от Tom_cat на 08.08.16 18:41.



Тема Re: Радио физика, симулациинови [re: Герисъм]  
Автор Tom_cat ()
Публикувано08.08.16 18:42



Загубите той сам си ги е въвел, като е споменал, че източникът на светлина бил лампа с нажежаема жичка.



Тема Re: Радио физика, симулациинови [re: aaamil13@abv.bg]  
Автор Tom_cat ()
Публикувано08.08.16 18:43



А ти нещо си скаран с правописа ми се струва. Особено не знаеш кога да ползваш И, кога да ползваш Й.



Тема Re: Радио физика, симулациинови [re: aaamil13@abv.bg]  
Автор Герисъм (корав оптимист)
Публикувано08.08.16 18:55



"И колкото енергия(светлина) погълне фотоволтаика от едната система толкова ще прехвърли в другата. Е... Това и аз казвам"

Ми като го казваш и ти, колко му е да съобразиш, че работи като огледало за енергията, и да не зацикляш в глупав спор?

Да съм съгласен с какво? С неизказаните ти очаквания? Не знам, съгласен ли съм с тях? Пък ако четеш по-внимателно какво казвам, а не какво си мислиш че казвам, би трябвало да ти се изясни



Добре е късметът да ти се усмихва, но не е добре като почне да ти се хили!

Тема Re: Радио физика, симулациинови [re: aaamil13@abv.bg]  
Автор xristogagov@Gmail.com-229 (пришълец)
Публикувано08.08.16 20:22



Здравей , топлинен диод можете да направите от ректенен приемник на ИЧ, в 2 топлино балансирани камери в едната от която е поместен ракетна той превръща ИЧ от едната камера в ток който нагрява другата камера.

{Който не може да атакува мисленето, напада мислещият}


Тема Re: Радио физика, симулациинови [re: xristogagov@Gmail.co]  
Автор aaamil13@abv.bg (непознат )
Публикувано08.08.16 21:46



Не е нужно да им даваш идеи, прав си така е, но така или иначе няма да те разберат. За някой от тях даже няма и топло обмен чрез лъчение. Това ми беше и началната идея, сега е подобрена. Това беше и причината да дам пример с фотоволтаик, най-близко и на-разбираемо, но уви явно трудно за възприемане.

Редактирано от aaamil13@abv.bg на 08.08.16 21:48.



Тема Re: Радио физика, симулациинови [re: xristogagov@Gmail.co]  
Автор aaamil13@abv.bg (непознат )
Публикувано08.08.16 22:41



Гагов, до сега две идеи не реализирах - едната за охлаждане чрез изпращане на лъчение в космоса, и една за нов живот на лампите с нажежаема жичка ( чрез селективен рефлектор за ИЧ, който пропуска видимата светлина). Трябва ли да чакам и останалите ми идеи да заминат и то само защото няма време за тях.



Тема Re: Радио физика, симулациинови [re: xristogagov@Gmail.co]  
Автор zaphod (мракобес)
Публикувано09.08.16 07:02



или от малка перчица която има контра в едната посока и се върти от ударите на брауновите частици?
или пък малки антени които ловят инфрачервеното лъчение и го изправят с диод?




NE SUTOR ULTRA CREPIDAM



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.