Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:10 09.05.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - Проф. Д-р И.Кременскинови [re: mihaella77]  
Автор пpoф. д-p И. Kpeмeнckи (доктор)
Публикувано15.12.09 14:02



Здравейте,

За сега нещата вървят добре.
Последните изпитания са около до 15 януари.
Силно се надявам, че след тази дата, освен болни, които изследваме и в момента ще започннем да изследваме новородените.

Весели празници

Кременски

www.lmpbg.org


Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - Проф. Д-р И.Кременски [re: пpoф. д-p И. Kpeмeнc]  
Автор mihaella77 (непознат )
Публикувано16.12.09 13:36



Благодаря Ви за отговора, проф. Кременски!

Хубави празници, Ви пожелавам!



Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - Проф. Д-р И.Кременскинови [re: jana]  
Автор filili (непознат )
Публикувано17.12.09 19:15



Здравейте проф. Кременски,

казвам се Галя, на 32г от Варна. В рамките на една година имам два мисед аборта /в 5-6 г.с/. Още след първия, направих някои изследвания свързани с тромбофилия:

-фактор V Leiden
-мутация G20210А в протромбиновия ген
-носителство на халотип А2
-PAI-1
-генетичен вариант C677T в гена на MTHFR --> хетерозиготен носител по мутантен алел

Изследванията ми са добри, с изключение на мутацията свързана с усвояване на фолиева киселина. За съжаление едва сега разбирам, че е трябвало да взимам по-висока доза. Според вас възможно ли е това да е причина за неуспешните ми бременности и какви допълнителни изследвания е необходимо да направя. Благодаря предварително!



Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - Проф. Д-р И.Кременскинови [re: filili]  
Автор MapиAнн (непознат )
Публикувано20.12.09 20:32



Здравейте проф. Кременски,
На 26 години съм. Обезпокоена съм от резулатите от първия ми БХС и по-точно от завишените показатели:
PAPP-A (866-7499) - 10220.9
Free-bCG (13.2-92) - 61.5
Какво точно означават те и има ли място за притеснение? Като цяло рискът от Синдром на Даун е 1:16000 (1:5700, при възрастов риск 1:1300). В момента очаквам резултатите от втория БХС.
Благодаря Ви!



Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - Проф. Д-р И.Кременскинови [re: filili]  
Автор пpoф. д-p И. Kpeмeнckи (доктор)
Публикувано21.12.09 12:30



Здравейте Галя,

Малко е вероятно посочения резултат за MTHFR да бъде причина за двата спонтанни аборта. В тези случаи фолиевата киселина наистина трябва да бъде в по-висока доза 3 х 3 от 0,4 милиграма.

Най-добре е да се обърнете към доц Ангелова във Варна 0898684701 и обсъдите проблема. Тя ще ви назначи и изработи хромозомно изследване на двамата, антифосфолипидни антитела на Вас и т.н.

Ако желаете можете да ни посетите и в София

Успех
и весели празници.

Кременски

www.lmpbg.org


Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - Проф. Д-р И.Кременскинови [re: пpoф. д-p И. Kpeмeнc]  
Автор filili (непознат )
Публикувано21.12.09 14:47



Благодаря проф. Кременски! Жив и здрав да сте! Весели празници!





Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - Проф. Д-р И.Кременскинови [re: пpoф. д-p И. Kpeмeнc]  
Автор denitsa_cher (непознат )
Публикувано21.12.09 15:08



Проф. Кременски,

Бих искала да се консултирам с Вас, относно генетичен проблем.
Имам 2 неуспешни бременности, първата – „кухо яйце” завърши с кюртаж в 7 г.с. и втората беше „кухо яйце”, завършила отново с кюртаж в 9 г.с. След вторият аборт, гинеколожката ми ме прати при доц. Савов, пуснахме генетични и имунологични изследвания. При имунологичните, всичко е в норма. Резулатът от генетичните е :

Фактор V Laiden – R506Q Нормален генотип
Протромбин – G/A 20210 Нормален генотип
Инхибитор на PAI 4G/5 Хомозиготен носител 4G/4G



Консултирах се с доц. Савов, това което той ме посъветва беше, при следваща бременност, да започна прием на Аспирин Протект или Фраксипарин. Не съм го разпитвала за подробности, тъй като разчитах, че гинеколожката, която посещавам ще бъде достатъчно запозната. При консултация и преглед при нея, тя съвсем ме обърка, след като ми каза, че тези хепарини можели да се приемат след 12 г.с., но при мен проблемите са в много ранен етап и въпросът и двата пъти беше, че няма ембрион в плодния сак.
Интересува ме, дали преди установена бременност,още по време на опитите за забременяване, е нужно да се приемат тези медикаменти, за да може качествено да се осъществи имплантиране и още от самото начало да бъде добре снабдено с всичко, което е необходимо, за да се развие ембрион.
А също така, бих искала да попитам, дали резултатите от генетичните изследвания, са достатъчно голяма причина, за два поредни пъти диагноза „кухо яйце” ? И дали е удачно да потърся причината и на „друго място”?
Забравих да допълня, че съм с таласемия (леката форма

Моля за Вашето компетентно мнение и съвет!
Благодаря Ви предварително!


Деница Чернева

<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от denitsa_cher на 21.12.09 15:10.</EM></FONT></P>

Редактирано от denitsa_cher на 21.12.09 15:11.



Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - Проф. Д-р И.Кременскинови [re: filili]  
Автор denitsa_cher (непознат )
Публикувано21.12.09 15:56



Проф. Кременски,

Бих искала да се консултирам с Вас, относно генетичен проблем.
Имам 2 неуспешни бременности, първата – „кухо яйце” завърши с кюртаж в 7 г.с. и втората беше „кухо яйце”, завършила отново с кюртаж в 9 г.с. След вторият аборт, гинеколожката ми ме прати при доц. Савов, пуснахме генетични и имунологични изследвания. При имунологичните, всичко е в норма. Резулатът от генетичните е :

Фактор V Laiden – R506Q Нормален генотип
Протромбин – G/A 20210 Нормален генотип
Инхибитор на PAI 4G/5 Хомозиготен носител 4G/4G



Консултирах се с доц. Савов, това което той ме посъветва беше, при следваща бременност, да започна прием на Аспирин Протект или Фраксипарин. Не съм го разпитвала за подробности, тъй като разчитах, че гинеколожката, която посещавам ще бъде достатъчно запозната. При консултация и преглед при нея, тя съвсем ме обърка, след като ми каза, че тези хепарини можели да се приемат след 12 г.с., но при мен проблемите са в много ранен етап и въпросът и двата пъти беше, че няма ембрион в плодния сак.
Интересува ме, дали преди установена бременност,още по време на опитите за забременяване, е нужно да се приемат тези медикаменти, за да може качествено да се осъществи имплантиране и още от самото начало да бъде добре снабдено с всичко, което е необходимо, за да се развие ембрион.
А също така, бих искала да попитам, дали резултатите от генетичните изследвания, са достатъчно голяма причина, за два поредни пъти диагноза „кухо яйце” ? И дали е удачно да потърся причината и на „друго място”?
Забравих да допълня, че съм с таласемия (леката форма

Моля за Вашето компетентно мнение и съвет!
Благодаря Ви предварително!


Деница Чернева



Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - Проф. Д-р И.Кременскинови [re: MapиAнн]  
Автор пpoф. д-p И. Kpeмeнckи (доктор)
Публикувано21.12.09 17:03



Здравейте МариАнн,

Така описани резултатите не дават основание за безпокойство.

В случая е важен рискът за Даун и другите 4 изброени състояния, които са много добри.

Тъй като, фурумът се чете от всички и има опастност от недоразумения, и ако все още имате безпокойство Ви предлагам да обсъдим "проблема" в нашата консултация.

При получаване на резултатът от втория биохимичен скрининг (който сигурно е вече достъпен на нашата страница) поискаите да Ви се предложи "интегриран риск" от всички показатели и задължително консултация от наш лекар.

Това е Ваше право и консултацията е безплатна.

Весели празници.

Кременски

www.lmpbg.org


Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - Проф. Д-р И.Кременскинови [re: denitsa_cher]  
Автор пpoф. д-p И. Kpeмeнckи (доктор)
Публикувано21.12.09 17:33



Здравейте Деница,

Със сигурност съм лекар, но никога не съм си позволявал да назначавам лечение с медикаменти, освен безвредния витамин - фолиева киселина.

Предлагам Ви, в удобно за Вас време да обсъдим проблама в нашата консултация. По описаните от Вас изследвания оставам с впечатлението, че не всичко е извършено.

Моля, носете всички налични изследвания до този момент.
Колкото до лечението ще Ви организирам консултация с топ-специалист в областта.

Консултациите са безплатни.

Весели празници.

Кременски.

www.lmpbg.org



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.