Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:26 26.04.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - Проф. Д-р И.Кременскинови [re: valiakoleva]  
Автор пpoф. д-p И. Kpeмeнckи (доктор)
Публикувано19.06.09 20:57



Здравейте Валентина,

По принцип не коментирам резултати на други лаборатории, освен тази на Варна, която е под наш контрол.

Да се надяваме, че въпросната лаборатория е направила коректено изследване.
Мисля, че е най-добре да ни посетите с готовност за хоспитализация и евентуално след консултациа и преглед, ако решите да се направи амниоцентеза. В момента най-важното е да не се изпада в паника и да се прецени риска от пътуването.
Амниоцентезата (вземане на околоплодна течност) е нискорискова процедура - поне 2 пъти по-нисък риск от получения при изследването. Но това ще се прецени и обсъди на място. За целта Ви е необходима кръвна група и обща кръвна картина с протромбиново време.

Успех

Кременски

www.lmpbg.org


Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - Проф. Д-р И.Кременскинови [re: kdimitrova2]  
Автор пpoф. д-p И. Kpeмeнckи (доктор)
Публикувано19.06.09 20:59



Здравейте,

ДА

След 11 часа

Бъдете здрава

Кременски

www.lmpbg.org


Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - Проф. Д-р И.Кременскинови [re: пpoф. д-p И. Kpeмeнc]  
Автор Aнджeлa (rain)
Публикувано25.06.09 13:34



Уважаеми проф. Кременски ,
Получих резултатите си от БХС и отново се обезпокоих.
Вчера по телефонът ми казаха ,че всичко е наред ,но днес като взех изследването прочетох следното:
Вашият определен риск за :
Болест на Даун-1:9100;
Болест на Едуардс:1:9000;
Дефекти на неврална тръба/коремна стена-нисък;

Възрастов риск за :
Болест на Даун-1:1000
Болест на Едуардс:9400
Но имам повишен алфа-фетопротеин и това ме обезпокои.
Какво може да значи повишаването на този хормон ?
По принцип имам кървене и проблеми с плацентата ,ако това би дало някакво отражение за това изследване.
Изследването ми е проведено в Майчин дом София.
Лекарката ми знае за повишаването на този хормон ,но ме вика на ФМ в 20 г.с. сега съм към края на 18 г.с.
Предварително Ви благодаря!



Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - Проф. Д-р И.Кременскинови [re: Aнджeлa]  
Автор пpoф. д-p И. Kpeмeнckи (доктор)
Публикувано26.06.09 09:16



Уважаема Госпожо,

Така описани резултатите нямате основание за безпокойство,
Ако, алфа-фетопротеина (индикатор за ултразвуков преглед с цел изключваен на спина бифида) беше тревожно висок, нямаше да има резултат "Дефект на невралната тръба/коремната стена - НИСЪК".

Моля, изчакайте спокойно "Феталната анатомия" в 19-та седмица.

Успех

Кременски

www.lmpbg.org


Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - Проф. Д-р И.Кременскинови [re: пpoф. д-p И. Kpeмeнc]  
Автор Aнджeлa (rain)
Публикувано26.06.09 13:41



Безкрайно Ви благодаря ,проф. Кременски ,
за бързият отговор и успокоителните думи!
Мнението Ви беше изключително важно за мен и сега много по-спокойно ще изчакам следващата Фетална морфология.
Бъдете здрав!



Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - Проф. Д-р И.Кременскинови [re: jana]  
Автор dobredo6al (непознат )
Публикувано27.06.09 11:32



ЗДРАВЕЙТЕ, ПИШЕ ВИ МАЙКА НА ДЕТЕ БОЛНО ОТ МУСКУЛНА ДИСТРОФИЯ ДЮШЕН.ПРАВИЛИ СМЕ ИСЛЕДВАНИЯТА ПРИ ВАС.ИСКАМ ДА ПОПИТАМ ИМА ЛИ НЕЩО НОВО ОТНОСНО ЕВЕНТОАЛНО ЛЕЧЕНИЕ.АКО ИМА МОЛЯ ВИ ЗА ОТГОВОР.ПРЕДВАРИТЕЛНО ВИ БЛАГОДАРЯ.



Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - Проф. Д-р И.Кременскинови [re: Aнджeлa]  
Автор lrinata (непознат )
Публикувано28.06.09 01:25



Здравейте проф.Кременски!
Правих при Вас изследване за Тромбофилия и онзи ден взех резултата,всички показатели са наред с изключение на този: Инхибитор на Плазминогенния активатор-PAI <0 Хетерозиготен носител 4G/5G.Въпроса ми е,какво означава това и при планиране на бременност налага ли се и ако да,каква терапия?Имам една неуспешна бременност(8 г.с.-мисед) от първи опит Инвитро март тази година и сега наесен предстои втори опит.Благодаря предварително за отговора.
Поздрави!



Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - Проф. Д-р И.Кременскинови [re: пpoф. д-p И. Kpeмeнc]  
Автор aniTakova (непознат )
Публикувано28.06.09 13:55



Здравейте, проф. Кременски.
Казвам се Светлана. Бременна съм в 12 г.с. и съм на 38год. и 8 мес. Имам един спонтанен аборт в 7 г. с. преди две години. Разбирам, че имам висок възрастов риск за генетични аномалии.

Въпросите ми са:

1.След като ранен БХС 11-14 г.с. се препоръчва за жени до 35 години, означава ли това, че за жени над 35 години (38год. и 8 мес при мен) остава варианта амниоцентеза?

2. Има ли смисъл тогава от БХС в 11-14 г.с.? Дори и резултатите ми да са добри, това ще изключи ли амниоцентеза, независимо от високия възрастов риск? Не изключвам скрининга в 15-19 г.с.

Колебая се много за ранен БХС, тъй като съм от Варна и пътуване до София ме притеснява, а от друга страна не съм склонна да разчитам на куриерски услуги, било то и с охладител.

Освен стандартните утрогестан и неофолик, правя вливания на Имуновенин и Интралипид, редувам Фраксипарин 0.3мл и аспирин протект през ден по препоръка на доц. Конова след доказани имунологични проблеми (НК, ТАТ,АФА), генетично носителство на 4G/4G и хетерозиготно носителство по мутантен алел на генетичен вариант C677T в гена на Метилентетрахидрофолат редуктаза

Предварително Ви благодаря за отделеното време.
Светлана



Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - Проф. Д-р И.Кременскинови [re: lrinata]  
Автор пpoф. д-p И. Kpeмeнckи (доктор)
Публикувано28.06.09 18:12



Здравейте,

Като начало вземайте ниски дози аспирин протект - 100 милиграма (1 хапче дневно)
Най-добре е да ни посетите в удобно за Вас време за да се обсъди поведението по време на бременност.

Успех

Кременски

www.lmpbg.org


Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - Проф. Д-р И.Кременскинови [re: dobredo6al]  
Автор пpoф. д-p И. Kpeмeнckи (доктор)
Публикувано28.06.09 18:15



Здравейте,

За съжаление, Госпожо - нищо ново.
Ако се появи, ние писмено ще уведомим всички семейства и ще съобщим по всички медии.

Кураж

Кременски

www.lmpbg.org



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.