Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:54 23.04.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - Проф. Д-р И.Кременскинови [re: jana]  
Автор anastasi (непознат )
Публикувано15.09.09 18:46



Здравейте Проф. Кременски,
Позволявам си да Ви пиша, защото с радост виждам, че отговаряте на въпроси.
Получих резултата от БХС (11-14 г.с.) и не съм сигурна дали трябва да предприемам нещо по-нататък.

Възраст 34.
Биохимичен скрининг 11 -14 седмица
13 г.с.(12+4 – 13+6)
Резултат на бременна жена
Вашият риск за болест на DOWN е определен на 1 от 6200
Вашият риск за болест на EDUARDS е определен на 1 от 100000
Вашият риск за болест на PATU е определен на 1 от 100000
Вашият риск за болест на TURNER е определен на 1 от 100000
Вашият риск за болест на ТРИПЛОДИЯ е определен на 1 от 100000

Информация за консултиращия лекар
Биохимичен риска за DOWN е определена на 1 от 2400
Възрастовият риск за DOWN ( Т 21) е 1от 450
Възрастовият риск за EDUARDS ( Т 18) е 1 от 4000
Възрастовият риск за PATU( Т 13) е 1 от 12000
Възрастовият риск за TURNER е 1 от 6900
Възрастовият риск за ТРИПЛОДИЯ ( немоларна) е 1 от 100000

Биохимични и УЗ показатели

PAPP-A - норма 866-7499 ; резлутат 4832.2 mU/l (Мо=2851 mU/l)
Free-bCG - норма 13.2-92 ; резлутат 30.9 ng/ml (Мо=33.4 ng/ml)

NT - норма =<3 ; резлутат 0.4 mm


Какво трябва да предприема от тук нататък?
Благодаря!
Анастасия



Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - Проф. Д-р И.Кременскинови [re: anastasi]  
Автор пpoф. д-p И. Kpeмeнckи (доктор)
Публикувано17.09.09 16:48



Здравейте Анастасия,

Резултатът Ви е много добър и силно се надявам, че измерената NT е наистина 0,4 mm. но дори и да не е, контролният резултат без NT е също много одбър - 1: 2400. Опитайте се да превърнете риска в % и ще се уверите колко е нисък.

От тук нататък:
1) Ултразвуков преглед след 15-та седмица за отхвърляне на спина бифида - проблем в кръбначния стълб на бебето;
2) Специализиран ултразвуков преглед "фетална анатомия" в 19-23 седмица и
3) Успех

Кременски

www.lmpbg.org


Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - Проф. Д-р И.Кременскинови [re: пpoф. д-p И. Kpeмeнc]  
Автор anastasi (непознат )
Публикувано18.09.09 17:30



Благодаря Ви Проф. Кременски,

Притесненията ми бяха сварзани и с факта, че имам 1-ви братовчед с Даун.

Имам запазен час при Д-р Димитър Марков и искрено Ви благодаря за коментара.

Ще следвам стъпките, които ми написахте.

Благодаря Ви още веднъж.
Бъдете здрав!

Анастасия



Тема Re: Брат със синдром на Даун и миседнови [re: jana]  
Автор assam1 (минаващ)
Публикувано24.09.09 00:11



Здравейте проф. Кременски,преди 1 седмица преживях мисед аборт в началото на 8 г.с. Спря сърдечната дейност на ембриона.Без симптоми.Установи се при рутинен преглед.Последва вакуумен кюртаж.
На 38 г.11 м. съм, 2 нормални момчета на 15 и 5 години.До сега не съм имала проблеми със зачеването.И при трите ми бременности е ставало от раз, т.е. не сме се пазили 3 пъти за 16 години.
Но сега след този мисед - трябва ли да правя предварителни изследвания за предпазване от следващ мисед с оглед това, че брат ми е даун и аз съм на късна възраст за бебеправене.Ясно е, че желаем трето дете.
Поздрави, Теодора.



Тема Re: Брат със синдром на Даун и миседнови [re: assam1]  
Автор пpoф. д-p И. Kpeмeнckи (доктор)
Публикувано26.09.09 12:42



Здравейте Теодора,

Мойте най-искрени съчувствия за случилото се. За съжаление спонтанните аборти са много често и поянкога трудно контролируемо явление - 20% от всички бременности завършват по този начин. Това в никъкъв случай не е повод за паника и не означава, че сте изпуснали големия шанс да имате трето дете.
Най-добре е да обсъдим проблема в нашата консултация, за да не се изпадне в недоразумения. Консултациите са безплатни. Моля, носете някакъв документ за брат си.

Успех

Кременки

www.lmpbg.org


Тема Re: Благодаря за бързия отговорнови [re: пpoф. д-p И. Kpeмeнc]  
Автор assam1 (минаващ)
Публикувано29.09.09 15:29



Надявам се да се срещнем.
Поздрави!
Теодора



Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - Проф. Д-р И.Кременскинови [re: jana]  
Автор marena (непознат)
Публикувано07.10.09 21:39



Здравейте, проф. Кременски, на 32 години съм, със съпруга ми сме предприели процедура ИКСИ, но съпругът ми е със У-делеция. Обясниха ни, че ако евентуално заченем момче, то също ще е със делеция и също ще е пректически стерилно, но във всички други аспекти ще бъде здраво,а ако имаме момиче, то ще е напълно здраво. Вярно ли е това, защото се притеснявам тази делеция да не е свързана с някакви други генетични проблеми и да доведе до дете с някакви малформации, дори и да е момиче /тоест няма У хромозома/?Тоест, ако след ИКСИ то имаме момче, то ще е стерилно и с делеция, но без други проблеми, а ако е момиче ще е напълно здраво? Отговорът Ви ми е необходим за да зная дали да настоявам за предимплантационна диагностика или не! Благодаря !



Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - Амниоцентезанови [re: jana]  
Автор 5pet (самсара)
Публикувано08.10.09 23:28



Проф. Д-р И.Кременски,
Казвам се Петя Василева и съм на 39 години. Аз съм с балансирана транслокация м/у хр. 2 и 9. Цитогенетичното изследване го правих при доц. Ангелова в МБАЛ "Св. Марина" Варна.
В момента съм бременна в 17 седмица.
Въпросът ми е към кой лекар в София да се обърна за амниоцентеза. Зная, че е от значение лабораторията с която работи лекаря, както и че за мен е важно да се направи НЕ само онова стандартно ДНК изследване, което включва три-четири тризомии, а е необходимо култивиране.
Извинявам се за обърканото и некомпетентно изказване, но съм притеснена т.к. днес докато си записвах час за д-р Мазнейкова секретарка ми каза, че това което искам не може да стане при тях. Резултат ще получа само за тризомия 21, 13 и 18.
Предварително благодаря!
Бъдете жив и здрав!

"Нищо не е вярно, преди да си го помислим."


Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - Проф. Д-р И.Кременскинови [re: marena]  
Автор пpoф. д-p И. Kpeмeнckи (доктор)
Публикувано09.10.09 10:37



Уважаема Госпожо,

У-делецията/те може да създаде само проблемите, които има съпруга Ви.
Най-добре е да обсъдим проблема на място при нас.
Консултациите са безплатни.

Успех.

Кременски

www.lmpbg.org


Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - Амниоцентезанови [re: 5pet]  
Автор пpoф. д-p И. Kpeмeнckи (доктор)
Публикувано09.10.09 10:49



Здравейте Петя,

Във вашия случай хромозомното изследавне е задължително.
Бързият тест ще получите като екстра, но в конкретния слумай той не е информативен, само ще Ви успокои за наличието на бройни аномалии.

Изследавнията и амниоцентезата са безплатин.
При избор на оператор ще Ви поискат 100 лева.

Най-много амниоцентези правят до. Димитрова, доц. Карагьозова и д-р Марков. Останалити също са много добри. По принцип до амниоцентези не се допускат не достатъчно квалифицирани оператори.

Записванеот става на нашите телефони, посочени в електронната страница 2-3 дни пердварително с:
-Кръвно група
-Обща кръвна картина от последната седмица с с протромбиново време.
- направление №7 за хоспитализация

Успех

Кременски

www.lmpbg.org



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.