Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:49 13.05.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - Проф. Д-р И.Кременскинови [re: dantelini]  
Автор пpoф. д-p И. Kpeмeнckи (доктор)
Публикувано18.05.09 19:07



Здравейте,

Нека на поръчката да бъде отразена дозата и времето от когато се прилага утрогестана.

Ако, не сте от София:
1) Серумът от кръвната проба да бъде изолиран до 30 минути.
2) Ако времето е с температура над 20 градуса, серумът е жеалтелно да бъде транспортиран в хладилна чанта.

Ако, Сте от София не се притеснявайте за посочените по-горе условия и поискайте среща с лекар или с мен.

Успех

Кременски

www.lmpbg.org


Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - Проф. Д-р И.Кременскинови [re: jana]  
Автор deskata1O2O (непознат )
Публикувано19.05.09 08:43



родих в осмия месец момиченце.Оказа се с хидроцефалия и куп други проблеми.Почина на 11 месеца.Въпроса ми е хидроцефалията генетично заболяване ли е?Благодаря предварително за отговорите.Има ли вероятност да се случи при втора бременност?



Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - Проф. Д-р И.Кременскинови [re: deskata1O2O]  
Автор пpoф. д-p И. Kpeмeнckи (доктор)
Публикувано19.05.09 14:30



Уважаема Госпожо,

Заповядайте с цялата налична медицинска документация да обсъдим проблема в нашата консултация.
Без предварително записване. от 22 од 27-ми отсъствам.
Консултациите при мен са безплатни.

Бъдете здрава

Кременски

www.lmpbg.org


Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - Проф. Д-р И.Кременскинови [re: пpoф. д-p И. Kpeмeнc]  
Автор deskata1O2O (непознат )
Публикувано19.05.09 18:50



Благодаря за бързия отговор.Ще дойда.



Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - Проф. Д-р И.Кременскинови [re: jana]  
Автор genefan (член)
Публикувано20.05.09 14:05



Проф. Кременски,

Обръщах се вече няколко пъти към вас с молба да ми отговорите по-подробно по този въпрос:
14) Геномни проекти. Български геномен проект.

Това, впрочем вълнува не само мен, но и много други българи. Излезе това ваше интервю в пресата:
"Масов скрининг на генома в страните от Източна Европа ще стартира в края на годината. Това ще стане със средства по 7-ма рамкова програма на ЕС, обяви за "Стандарт" проф. Иво Кременски, ръководител на Националната генетична лаборатория по време на форум в Албена за бъдещето на геномиката. Изследванията ще стават на доброволен принцип. Личната информация ще бъде надеждно защитена, обясни специалистът. В Еврокомисията ще се изпращат само обобщени данни, по които ще се оценява масовото предразположение към социално значими болести, ще се търсят и нови гени и генни мутации."



Конкретно въпроса ми е кои точно участъци от генома ще се изследват и какви изводи ще се направят не само за медицински цели, а и за етнически произход ( У хромозома и мтДНК).
Има запитвания как може да с даде доброволно проба и дали ще станат известни резултатите лично за дарителя. Къде и как ще можем да прочетем научни публикации по този повод и т.н.



Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - Проф. Д-р И.Кременскинови [re: ilov]  
Автор ros_sa (непознат )
Публикувано21.05.09 20:08



Здравейте проф.Кременски.Със съпруга ми искаме да си направим генетични изследвания.Миналата година бебето ми се роди мъртво в 9 месец - след аутопсията се оказа ,че е със малформации. Имаме едно здраво момче на 7.Аз съм на 34.Как мога да се свържа с Вас или предварително да си запишем час за консултация ,т.к. сме от далече.
Предварително благодаря,бъдете здрав.



Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - Проф. Д-р И.Кременскинови [re: ros_sa]  
Автор пpoф. д-p И. Kpeмeнckи (доктор)
Публикувано27.05.09 10:06



Здравейте,

Всеки ден след 9 часа с цялата налична медицинска документация.
Без записване

Бъдете здрави

Кременски

www.lmpbg.org


Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - Проф. Д-р И.Кременскинови [re: jana]  
Автор kotka3 (Катюша БМ-13)
Публикувано29.05.09 08:50



Уважаеми проф.Кременски,бих искала да Ви попитам дали при Вас може да се направи ДНК тест за бащинство,на каква цена е и за колко време приблизително става готов резултата?Благодаря Ви предварително за отговорът!



Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - Проф. Д-р И.Кременскинови [re: kotka3]  
Автор galina_6 (непознат )
Публикувано30.05.09 16:27



Здравейте проф.Кременски!
Нe съм от София,и нямах възможност да изчакам резултатите от ранният БХС, но успях да ги проверя онлайн.
Като цяло оставам с впечатлението,че няма нещо съвсем обезпокоително,но все пак бих желала,ако имате възможност да направите много кратък коментар.
Предварително Ви благодаря за отделеното време и внимание!

Възраста ми е :32г и 10 месеца
Забележки: MAEDD: 33,4 / GA : 13 / weight 63.kg / Pregnansy type: single / CRL: 67.0 mm / Nuchal Translucency:1.5 Nasal bone:-Present
SERUM БХС ( 11-14 г.с) под 36 год-0,5 мл-качествен

Биохимичен скрининг 11-14 г.с
13г.с(12+4-13+6)

РЕЗУЛТАТ ЗА БРЕМЕННАТА:

Вашият риск за болестта на DOWN е определен на – 1 от 5500
Вашият риск за болестта на EDWARDS е определен на – 1 от 100000
Вашият риск за болестта на PATAU е определен на – 1 от 100000
Вашият риск за болестта на TURNER е определен на – 1 от 100000
Вашият риск ТРИПЛОИДИЯ е определен на – 1 от 100000

РЕЗУЛТАТ ЗА КОНСУЛТИРАЩИЯ ЛЕКАР:

Биохимичен риск за DOWN е определен на – 1 от 510
Възрастовият риск за DOWN (Т21) е – 1 от 590
Възрастовият риск за EDWARDS (Т18) е – 1 от 5300
Възрастовият риск за PATAU (Т13) е – 1 от 16000
Възрастовият риск за TURNER е – 1 от 6700
Възрастовият риск за ТРИПЛОИДИЯ (немоларна) е - 1 от 100000

Биохимични и УЗ показатели

PAPP-A (плацентарен протеин) {866-7499} - 2895,4
Free – bCG (бета-ХОРИОНГОНОДОТРОПИН) {13,2-92} - 61,8
NT (нухална транслусенция) =/<3 - 1.5

В същия ден направих фетална морфология при доц.Томова и е измерена нухална транслусенция 0,14.
Това малко ме притеснява.,но при всички случаи се надявам да получа Вашето компетентно мнение.



Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - Проф. Д-р И.Кременскинови [re: galina_6]  
Автор пpoф. д-p И. Kpeмeнckи (доктор)
Публикувано02.06.09 19:24



Здравейте,

От представения резултат няма основеине за притеснения.
Рискът за болест на Даун показва, че 1 бременна от 5500 може да роди дете с болестта. За сравнение, риск от 1:1000 е равен на 0,1% - Вашият е 5,5 пъти по-нисък.
Рискът от амниоцентезата (дава 100% резултат ДА или НЕ) е около 1:250 - или 22 пъти по-висок от 1:5500.

Моля, Ви сравнете двата риска.

Не забравяйте:
1) След 15-та седмица ултразвуков преглед за спина бифида.
2) В 19-23 седмица фетална анатомия за други рискове.
3) Няма да коментирам прегледа на доц. Томова (водещ специалист в областта), който показва поне 10 пъит по-нисък риск от получения.
4) Опитайте се да мислите не само за рискове, но и за големите шаносве, които Ви очакват.

Успех

Кременски

www.lmpbg.org



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.