Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:27 27.04.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - Проф. Д-р И.Кременскинови [re: пpoф. д-p И. Kpeмeнc]  
Автор gernini (непознат )
Публикувано19.01.10 18:03



Здравейте Проф. Д-р И.Кременски,
Името ми е Гергана Николова и съм на 31 години. На 28. 12. 2009 г. си направих фетална морфология със заключение: Не се сканират стр. аномалии, несъвместими с живота. По мое желание дадох кръв за биохимичен скрининг. Тогава бях бременна в 15,1г.с. Резултатите от БХС ги взех на 14.01.2010г. Гинеколожката ми ги погледна и видя, че резултатът ми е: Biochemical risk for TR. 21 - 1:74 (а референтната стойност за възрастта ми е 1: 548). Тъй като риска е прекалено висок, т.е резултатите не са добри, тя ми направи отново фетална морфология със заключение че всичко е в норма (тогава бях в 17,5г.с). Въпреки това ми препоръча да направя амиоцинтеза. Много съм притеснена и ви моля да ме посъветвате какво да предприема? Има ли нужда от амниоцентеза и каква е вероятността бебето да е с увреждания?
Предоставям ви по подробна информация от резултата от БХС:
MEASURED SERUM VALUE

value Corr. MoMs
AFP 12.1 IU/ml 0.55
fb-hCG 13 ng/ml 0.92
uE3 0.87 nmol/l 0.14

Gestation age 15+3

и отстрани с черни букви е написано:
The calculated risk for Trisomy 21 is above the cut off which represents an increased risk.
The uE3 level is low.

Благодаря предварително!
С уважение :
Гергана Николова



Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - Проф. Д-р И.Кременскинови [re: jana]  
Автор pipilota 21 (непознат )
Публикувано19.01.10 18:51



Представа си нямате колко съм ви благодарна за това, че ми отговорихте толкова бързо, д-р Кременски! След вашите компетентни думи се чувствам много по-спокойна. Незнам как е възможно гинеколожката ми да ме стресне по този начин, но не искам да ви ангажирам с това сега. Тъй като съм млада и ми е първа бременност лесно се плаша от резултати, които не разбирам. Задължително ще последвам съвета ви и ще дойда до София в близките 2 седмици за да си направя изследването Фетална морфология. Бих дошла още сега, но снежното време не ми го позволява. Благодаря ви отново. Пожелавам ви много успех и най-вероятно скоро ще се видим.
тел: 0896337238 - Ако има нещо обезпокоително за доизясняване!
С уважение:
Яна Чолакова



Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - Проф. Д-р И.Кременскинови [re: jana]  
Автор puhchev (непознат )
Публикувано21.01.10 12:17



Здравейте Проф. Д-р И.Кременски,
на 33 години съм, с трета бременност (едно раждане и един missed аборт). В момента съм бременна в 18-та седмица. Във вторник си направих БХС и резултатите ми са следните:

РИСК за болест на ДАУН: 1:10000
РИСК за болест на ЕДУАРДС: 1:2600
РИСК за ДЕФЕКТИ НЕВРАЛНА ТРЪБА/КОРЕМНА СТЕНА: Нисък
Free - bCG (бета-ХОРИОНГОНОДОТРОПИН): 3.79 ng/ml (при граници [3.9-42.8])
AFP (алфа-фетопротеин): 43.1 U/ml (при граници [19.6-68.5])
Възрастовият (статистически) риск за болест на Даун (T21) 1:580
Възрастовият (статистически) риск за болест на Едуардс (Т18) 1:5200

Това, което ме притеснява е ниският Free - bCG.
Бихте ли ми казали това проблем ли е и какво се налага от тук нататък?

Предварително Ви благодаря за отговора!

поздрави: Десислава



Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - Проф. Д-р И.Кременскинови [re: gernini]  
Автор пpoф. д-p И. Kpeмeнckи (доктор)
Публикувано21.01.10 18:00



Здравейте Гергана,

Най-важното в момента е да запазите спокойствие.

Изследванията очевидно не са правени при нас. Това ме ограничава да ги коментирам.

Надявам се, че Сте от София и няма да бъдете изключително затруднена да ни посетите и на място да дискутираме проблема и възможностите за решаването му.

Ако се наложи ще направим нови изследвания.

Разбира се всичко ще бъде безплатно.

Успех

Кременски

www.lmpbg.org


Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - Проф. Д-р И.Кременскинови [re: puhchev]  
Автор пpoф. д-p И. Kpeмeнckи (доктор)
Публикувано21.01.10 19:36



Здравейте Десислава,

Резултатът Ви е много добър.
Нямате основание за допълнително притеснение.
Ниският плацентарен хормон е често явлеине и много рядко е свързан с проблеми.

От тук нататък е от изключителна важност да проведете изследването "фетална анатомия" в 19-22 седмица при квалифициран за целта специалист.

Успех

Кременски

www.lmpbg.org


Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - Проф. Д-р И.Кременскинови [re: пpoф. д-p И. Kpeмeнc]  
Автор puhchev (непознат )
Публикувано22.01.10 16:34



Много Ви благодаря за бързия отговор!



Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - Проф. Д-р И.Кременскинови [re: пpoф. д-p И. Kpeмeнc]  
Автор Anabelka (непознат )
Публикувано25.01.10 11:43



Здравейте Проф. Д-р И.Кременски!

Преди малко получих резултатите си от БХС и съм леко притеснена от показанията за риск за синдрома на Даун. Тъй като имам среща с моят гинеколог чак на 10.02. се обръщам към Вас за съвет.

На 30 год. и 2 месеца съм, при раждането 30.6
Г.В: 17 седмици и 5 дни, Гест. възр. по УЗ: 17.2, Тип бременност: Single, BPD (mm): 37.3

18 г.с.

ВАШИЯТ РИСК за болест на ДАУН е определен на 1 от 600
ВАШИЯТ РИСК за болест на ЕДУАРДС е определен на 1 от 30000
ВАШИЯТ РИСК за ДЕФЕКТИ НЕВРАЛНА ТРЪБА/КОРЕМНА СТЕНА е Нисък
Free-bCG [3.9-42.8] - 15.3 ng/ml
AFP [19.6-68.5] - 24.1 U/ml

Възрастовият (статистически) риск за болест на Даун (т21) е 1 от 900
Възрастовит (статистически) риск за болест на Едуардс (Т18) е 1 от 8100

Искам също в тази връзка да Ви запитам дали има влияние върху резултата и факта, че съм на заместителна терапия с Еутирокс 75 мкг. заради Тиреоидит на Хашимото?

Благодаря предваритено за Вашият отговор!

С уважение: Олга

Редактирано от Anabelka на 25.01.10 17:13.



Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - Проф. Д-р И.Кременскинови [re: Anabelka]  
Автор пpoф. д-p И. Kpeмeнckи (доктор)
Публикувано25.01.10 21:35



Здравейте Олга,

Правя уговорката, че коментарът ми важи напълно, само, ако резултатът е от нашата лаборатория.

Нямате основание за допълнително безпокойство. Риск 1:600 е под 0,2% или поне 3 пъти по-нисък от риска на амниоцентезата.

Много важно е специализираното ултразвеково изследване "фетална анатомия".
Не е задължително да бъде на 3Д апарат, но е задължително да бъде проведено от над 2Д специалист.

Успех

Кременски

www.lmpbg.org


Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - Проф. Д-р И.Кременскинови [re: пpoф. д-p И. Kpeмeнc]  
Автор Anabelka (непознат )
Публикувано25.01.10 21:44



Здравейте Д-р И.Кременски и благодаря за бързия отговор!

Да, резултатите са от вашата лаборатория, пробата е взета във Варна в МБАЛ "Св. Марина".

Още веднъж благодаря за успокоителните думи! Изследване при специалист по фетална анатомия ми предстои до 2 седмици.

С уважение,

Олга



Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - Проф. Д-р И.Кременскинови [re: jana]  
Автор moli84 (непознат )
Публикувано27.01.10 18:10



Здравейте Проф. Д-р И.Кременскир
имам въпрос на който намирам противоречив отговор в интернет.Преди за разбера че съм бременна пих витамин А по 7500 Miu на ден/ имах проблеми с акне/общо около 30 дни.3-4 дни преди закъснението го спрях т.като се осъмних за бременност.Какви са рисковете да съм навредила на бебето и може ли чрез някакво изследване да се разбере/БХС ИЛИ ФМ/Лекуващата лекарка каза че няма проблем,но в интернет пише че се натрупва в организна. В понеделник ще правя БХС, а в сряда вероятно ФМ.В момента съм в 11 г.с. и 3 ден .Ще Ви бъда благодарна ако успеете да ми отговорите




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.