Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:51 27.04.24 
Религия и мистика
   >> Йога
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
Тема Re: Krainata cel v Yogaнови [re: diwa_orhideq]  
Автор Aлekc (ПроГностик)
Публикувано24.05.07 13:18



Остроумна и точна като винаги!



Ние не можем да умрем, защото просто никога не сме се раждали.

Тема Re: Krainata cel v Yogaнови [re: diwa_orhideq]  
Автор Aлekc (ПроГностик)
Публикувано24.05.07 13:19





Ние не можем да умрем, защото просто никога не сме се раждали.

Тема Re: Krainata cel v Yogaнови [re: Aлekc]  
Автор diwa_orhideq ()
Публикувано24.05.07 15:42



Винаги ми е много приятно, като ми лепнеш едно 'материалист' на челото



Spirit Horse, ride for me

Тема Re: Krainata cel v Yogaнови [re: diwa_orhideq]  
Автор Aлekc (ПроГностик)
Публикувано24.05.07 19:33



Все пак по ти отива да ти лепна "материалистка".

И може би не на челото...



Ние не можем да умрем, защото просто никога не сме се раждали.

Тема Re: Човекът е смъртен, но дали ти наистина си човек?нови [re: Aлekc]  
Автор SlMRAN (диваненце)
Публикувано25.05.07 11:42



"""Докато гледаш на себе си като на тленно човешко същество, ти ще бъдеш такова.

Но когато започнеш да си задаваш въпроса: "кой съм аз?", ти ще започнеш да се осъзнаваш по един коренно различен начин - казвам ти го от личен и неопровержим логически опит - като вечно същество, което се изживява временно чрез тази преходна форма."""
....................................................................
Ако трябва да говорим реално,тези неща не могат да се осъзнаят с четене или обяснения...а с личен опит.Витаминко е прав да не приема думите ти...много е прав,защото няма такъв опит.Докато нещо не се изживее лично...
Не е естетично и правилно в халба за бира да се налива шампанско...



Бог е само в очите на"наблюдаващия" Го...и в такива очи нито има нещо друго,нито виждат нещо друго.

Редактирано от SlMRAN на 25.05.07 11:53.



Тема Re: Човекът е смъртен, но дали ти наистина си човенови [re: SlMRAN]  
Автор Aлekc (ПроГностик)
Публикувано25.05.07 13:51



Така е!

Витаминко е напълно прав да не приема думите ми на вяра.

Но поне може да осъзнае, че е приел, че е Витаминко на чиста вяра!

Нима оплодената яйцеклетка е имала съзнание, че е Витаминко?

Разбира се, че не!

Витаминко е фикция, която се е появила доста по-късно и като всяка фикция е обречена на изчезване, в момента в който обективните причини, които са направили възможна нейната поява престанат да действат.

Но това "аз" което в момента се мисли за "Витаминко" е съществувало и преди появата на тази фикция, и ще съществува след изчезването и.

Ние не можем да умрем, защото просто никога не сме се раждали.


Тема Re: Krainata cel v Yogaнови [re: diwa_orhideq]  
Автор titiksha_ (Narayana das)
Публикувано25.05.07 18:07



"тити това ли практикуваш?"
Кое това?

Но какво те ползва какво практикува тити. Какво въобще го ползва някой какво практикувам?
Днес отново ми стана малко тъжно че не мога да доведа всички до това което практикувам... Но това няма значение...
И въобще какво значение има тити и нещо около него, за някого та и за самия тити дори

...

По добре си задай въпроса Кой пита какво практикува тити...
Защо пита... И най вече Кой/коя съм аз. Това е върховен въпрос с върховен отговор. А Рамана Махариши е пич...


ОМ НАМО НАРАЯНАЯ - Мантрата на Двапара Юга ;)

Тема Re: Човекът е смъртен, но дали ти наистина си човенови [re: Aлekc]  
Автор titiksha_ (Narayana das)
Публикувано25.05.07 18:10





ОМ НАМО НАРАЯНАЯ - Мантрата на Двапара Юга ;)

Тема Re: Krainata cel v Yogaнови [re: titiksha_]  
Автор diwa_orhideq ()
Публикувано25.05.07 18:50



titi е много потаен



Bon Jovi e пич

Spirit Horse, ride for me

Тема Re: Krainata cel v Yogaнови [re: titiksha_]  
Автор paparosko (толерантен)
Публикувано25.05.07 22:16



Здравей titiksha,

Доколкото съм запознат Сиддхите са представители на Крийя Йога.
Както пишеш, след използването на специални йогически техники се пробуждат висшите духовни способности и се проявяват осемте свръхестествени сили. Това означава ли, че всичките велики 18 Сиддхи са постигали тези свръхестествени способности?
За Бабаджи не става дума, тъй като той постоянно е обожествяван и според това, което се пише за него, явно има защо.
По аналогия може ли да се счита, че всеки човек, след пълно овладяване и достатъчно практикуване на специалните йогически техники може да пробуди и използва тези свръхестествени способности? Според теб това възможно ли е?
Забелязах, че някои от пишешите в Клуб Йога са меко казано отрицателно настроени към хора (например Саи Баба), които използват такива способности.
Според теб това отношение нормално ли е, или този, който е постигнал такива способности трябва да не ги афишира пред масите, а да ги пази за специални случаи? Има ли в този случай някаква етика?

Никога не казвай никога!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.