Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:26 27.04.24 
Религия и мистика
   >> Йога
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
Тема Re: За и против личното безсмъртиенови [re: Aлekc]  
Автор vitaminko (новак)
Публикувано27.05.07 15:01



Във всички случаи, драги ми Витаминко, ти и сега не съществуваш, освен като някакъв съзнаващ себе си десктоп на своя биокомпютър.

Тогава излиза, че си говориш сам.

Освен това защо плащам данъци и сметки? Нали ме няма.

Абе как хем ме няма, хем имам въображение, което пък от своя страна ме лъже, че аз съществувам.

П.П. Всичко, което си написал няма никаква доказателствена стойност. Нали разбираш. Това просто си е твоя светоглед. Не ми пречиш. Моя светоглед не е такъв. Нима това не ти е достатъчно?



Тема Re: За и против личното безсмъртиенови [re: vitaminko]  
Автор SlMRAN (диваненце)
Публикувано27.05.07 15:25



като заговорихме за светоглед..
много е интересно това,че всеки човек гледа по различен начин на света ... което не означава,че светът е различен

според теб защо светът бива възприеман по толкова много начини от хората / не знам животните как го възприемат, но ми се струва,че не са чак толкова объркани във възприятията си

ако материалните неща/видимите/ се възприемат по безброй различни начини, то колко ли различни гледни точки има за бог примерно
всички ние имаме тяло,ум,чувства, интелект....и при всички ни те така са ни завладели-всеки по различен начин-,че не ни позволяват да виждаме еднакво-

Бог е само в очите на"наблюдаващия" Го...и в такива очи нито има нещо друго,нито виждат нещо друго.


Тема Re: За и против личното безсмъртиенови [re: SlMRAN]  
Автор vitaminko (новак)
Публикувано27.05.07 18:35



Уникалността за теб проблем ли е? За мен не е. Аз със сигурност не искам да имам твоята гледна точка.





Тема Re: Krainata cel v Yogaнови [re: titiksha_]  
Автор vitaminko (новак)
Публикувано27.05.07 19:02



Е как, кой пита? Дива Орхидея пита. Не можа ли да разбереш?





Тема Re: За и против личното безсмъртиенови [re: vitaminko]  
Автор diwa_orhideq ()
Публикувано27.05.07 22:08



Цялата тази работа с безсмъртните същности прилича на зле скатан страх от смъртта :)))))





Spirit Horse, ride for me

Тема Re: Krainata cel v Yogaнови [re: Yogin]  
Автор krist_ (непознат )
Публикувано28.05.07 00:20



Май целта на Йога се изчерпва с постигането само на това.





Тема Re: За и против личното безсмъртиенови [re: vitaminko]  
Автор Aлekc (ПроГностик)
Публикувано28.05.07 01:17



Естествено това моето си е светоглед.

Както и това твоето си е светоглед и нищо повече.

С други думи аз имам едни представи за себе си и за света, а ти други.

Представите обаче са нещо субективано, нали?

Моите са едни, твоите други. Днес имаме едни представи за нещата, а утре току-виж може да проимаме и други.

А действителността само по себе си не е представа, а първопричина за тези наши толкова различни представи.

Ами, драги ми Витаминко, аз нали точно това ти приказвах - че представите ти нямат обективно съществуване. Всичко каквото съзнаваш си е чисто субективна продукция на твоето въображение.

Като умреш от цялата тази твоя лична представа за света (свят с център Витаминко) нищо няма да остане.

А както са казали още древните индуси по повод на нашите сънища и представи:

Това, което е нереално в началото и нереално в края, е нереално и в средата.

Много съжалявам, драги мой Витаминко, ама ти и твоя свят наистина сте само една твоя субективна фантазия и нищо повече.

Ти винаги се съзнаваш като център на твоя свят, както и всяко друго съзнателно същество съзнава себе си като център на своя собствен свят.

Но в обективния свят ти си само една от безбройните елементи на Цялото...

Ние не можем да умрем, защото просто никога не сме се раждали.


Тема Re: За и против личното безсмъртиенови [re: Aлekc]  
Автор diwa_orhideq ()
Публикувано28.05.07 09:01



Защо не отидеш при децата умиращи бавно от глад, жажда и мърсотия и да им обясниш, че цялата им реалност е просто собственото им въображение...

:)))

Spirit Horse, ride for me

Тема Re: Krainata cel v Yogaнови [re: Darth_Vader™]  
Автор 1+1=3 (философ)
Публикувано28.05.07 19:05



"Целта на йога е да живееш в хармония със заобикалящия свят, като същевременно научаваш колкото се може повече, докъдето стигнеш ... "


Ей пръдльо, какво ти разбира гаванката от йога бре запъртък?

1.Ти не можеш да живееш в хармония със заобикалящия свят ДОКАТО НЕ ПОСТИГНЕШ ХАРМОНИЯ СЪС СЕБЕ СИ!

2.Ти не можеш да постигнеш хармония със себе си ДОКАТО НЕ ПОСТИГНЕШ ХАРМОНИЯ СЪС СВОЯ СЪЗДАТЕЛ - БОГ.

3.Крайната Цел на йога е ИМЕННО ПОСТИГАНЕТО НА ТАЗИ ХАРМОНИЯ. /№ 2/


4.За постигането на тази Цел на йога се изисква:
Посветеност
Отречение от света и светските интриги /нещо непостижимо за теб на тоя етап !/
Практикуване ежедневно и ежечасно медитация и овладяване на ума /нещо непосилно за твоят разюздан примитивен ум обзет от страсти и желание за интриги/
Никакво словоблудство /за такива като тебе - абсурд/



"Крайните цели са измислени от властолюбци и шарлатани - няма крайна цел - има ежедневна, въплатена във всеки един миг!"

Крайната Цел на йога е измислена преди много векове и тези, които са я постигнали са узнали какво е СебеРеализацията и Най-Върховното Блаженство на света.


Пръдливи посерковци като тебе които дрискат постулати в клубове като този - трябва да получават БАН от всякъде!

Аре бегай в клубовете за пубери!!!







Тема Re: За и против личното безсмъртиенови [re: diwa_orhideq]  
Автор Aлekc (ПроГностик)
Публикувано28.05.07 19:17



Извинявай, но защо не отидеш ти при тях и да им обясниш, че няма нищо по-истинско от това, което изживяват в момента?

Когато някой е безнадежно болен - например от рак - и съществуването му е изпълнено със страдания в най-буквалния смисъл на думата, той започва да копнее смъртта да го избави от неговите телесни и душевни неволи.

Съвсем възможно е той да вярва в отвъдния живот и в силата на живота изобщо и да разглежда своето трагично здравословно състояние като временно изпитание.

И заедно с един италиански поет да възкликне:

"И само мисълта, че има смърт ми дава сили да живея!"

Ние не можем да умрем, защото просто никога не сме се раждали.



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.