Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:56 27.04.24 
Религия и мистика
   >> Йога
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
Тема Re: Някои размисли за смъртта и умиранетонови [re: vitaminko]  
Автор SlMRAN (диваненце)
Публикувано20.05.07 23:15



" човек се очиства от страховете си като се сблъска с тях. "
Според мен това не е точно очистване от страховете-по скоро е сливане със страха и приемането му като не-страх.Просто се променя гледната ти точка към страха,но не се очистваш от него



Тема Re: "Бог прави всичко за теб, ти просто не му пречнови [re: SlMRAN]  
Автор Aлekc (ПроГностик)
Публикувано20.05.07 23:35



Сърдечно благодаря за прекрасния ти поздрав!



Ние не можем да умрем, защото просто никога не сме се раждали.

Тема Re: Някои размисли за смъртта и умиранетонови [re: Aлekc]  
Автор vitaminko (непознат)
Публикувано20.05.07 23:56



"Лично аз смятам, че смъртта е загадка."

И моите изчисления показват същото.

Следователно не може да се каже нито дали има живот след смъртта, нито дали няма. Или може би именно защото нито едно от двете твърдения не може да се докаже, затова смъртта е загадка. Все пак смъртта като събитие не е загадка. Тя е права успоредна на абсцисата. Загадка е какво се случва с този, който е умрял - изчезва ли безвъзвратно или преминава в друга форма на съществуване. Въпроси върху, които може да се спекулира дълго и безрезултатно. Поне на този етап от развитие на науката. Остава да приемем непредотвратимостта на смъртта и неизвестността относно това дали тя е крайна спирка или разпределителна станция. Останалото вече го казах в първия си постинг в тази тема. Сриване на илюзии, фокусиране върху настоящето и т.н.

ОК, нямам нищо против да подходиш изследователски към проблема със смъртта, но аз отсега ти казва, че не смятам да се разделям със страха от смъртта. Първо защото мисля, че това е невъзможно и второ защото не толкова самия страх, а неговата доза е от значение. Важното според мен за всеки страх е той да не вцепенява човека. Нали се сещащ - смел е този, който рискува въпреки страха от загуба. Този, който не се страхува въобще просто не съзнава риска. *



Тема Re: Някои размисли за смъртта и умиранетонови [re: vitaminko]  
Автор Aлekc (ПроГностик)
Публикувано21.05.07 00:47



Не схванах само ти на какви рискове си готов да се подложиш въпреки естествения си страх от смъртта.



Това, че или има живот след смъртта, или няма не е особено дълбоко прозрение.

Но пък е добра стартова основа за подобна дискусия.

Има обаче и други схащания по въпроса.

Някои езотерични традиции смятат, че човек, подобно на животните е смъртен по природа, но за разлика от тях е способен да трансформира чрез различни психофизически практики определени биоенергии в ново "безсмъртно" тяло.

Това тяло, наречено "астрално" всъщност не е безсмъртно, а се отличава с по-голяма продължителност на живота.

Висшата цел е изработване на тяло, което е безсмъртно в рамките на слънчевата система.

За нас с теб в момента е важна само основната идея: човек не е безсмъртен по природа, но ако положи определен вид съзнателни усилия е способен да надживее смъртта си.

Какво смяташ за тази идея от чисто теоретична гледна точка?

Приемлива ли е като хипотеза?

Ние не можем да умрем, защото просто никога не сме се раждали.

Тема Re: Някои размисли за смъртта и умиранетонови [re: Aлekc]  
Автор SlMRAN (диваненце)
Публикувано21.05.07 10:10



" ако положи определен вид съзнателни усилия е способен да надживее смъртта си. "
Да.
"Смъртта" може да се "надживее" тогава,когато човек спре да се идентифицира с физическото си тяло-когато привързаността към тялото изчезне,...когато азът изчезне.
Затова и се казва"Съразпнах се с Христа и сега вече не аз живея,а Христос живее в мен".
Когато се стигне до това"а Христос живее в мен",тогава вече си надживял смъртта,защото няма как Онзи,Който Живее в теб,да умре-понеже е безсмъртен,безграничен,неподвластен на закони и прочие


П.П а може би това е крайната цел в йога: Съразпнах се с Христа и сега вече не аз живея,а Христос живее в мен-Христовото,Висшето Съзнание

Редактирано от SlMRAN на 21.05.07 10:23.



Тема За различните видове безсмъртиенови [re: SlMRAN]  
Автор Aлekc (ПроГностик)
Публикувано21.05.07 11:56



Не бързай!



Аз искам да използвам дискусията си с Витаминко, за да покажа че зад баналното "или има живот след смъртта, или няма" се крият много загадки.

Има поне три различни вида безсмъртие:


1. Безлично индивидуално безсмъртие.

Като умре даден обикновен човек, неговата финна енергитична структура също се разпада, но не толкова бързо, колкото примерно тази на едно куче. Записите" от земния му живот обаче се съхраняват в магнитното поле на неговия микрокосмос.

Когато този микрокосмос отново се свърже с дадено предстоящо да се роди дете, част от този натрупан в миналото опит влиза в нова употреба.

В случая можем да говорим не за лично безсмъртие, а за безлично индивидуално безсмъртие, за безсмъртието на натрупаната от индивидуалния поток на съществуване информация.


2. Лично условно безсмъртие.

Много хора се опитват да отложат с всевъзможни средства личната си смърт. Има легенди според които, някои отделни малки групи хора още в дълбока древност са съумяли да открият "елексира на младостта", който дава възможност на техния организъм да се презарежда директно от биосферата на планетата. Разбира се, ако подобен "безсмъртен" биологически човек бъде взривен, например в колата си, той ще загине.

Други пък замразяват телата си с надеждата, че един ден, когато науката напредне достатъчно, те ще бъдат събудени от своя мъртвешки сън за дълъг и пълноценен живот.

Трети се надяват да удължат неограничено дълго живота си с помощта на новите нанотехнологии.

За окултистите обаче всички тези методи не са особено интересни. Защото те по никакъв начин не гарантират безсмъртието на личността.

Поради това те си поставят за цел да изградят и укрепят още приживе една фина енергетична структура и да прехвърлят в нея съзнанието си - първоначално по време на сън, а след физическата си смърт окончателно.

Тази форма на безсмъртие обаче има големи недостатъци.

Оказва се, че захранването на тази енергетична структура може да стане единствено посредством специфични биоенергии (етери), изработени от човешки организми.

Това налага този вид условно лично безсмъртие да се гарантира с постоянно смучене на енергия от живите хора.

На дребно това може да стане чрез спиритични сеанси, но това не решава проблема на вече съществуващите многочислени религиозни и окултни ордени в "огледалния свят".

Техният основен "бизнес" е фанатичната религия и сляпата суеверна вяра във всичките и всевъзможни форми.

Поради това и светът е на такъв хал - небесните мутри се борят на живот и смърт за да запазят по-дълго противоестественото си вампирично лично безсмъртие.

В момента, когагото се появи някой Пратеник на Първичната Светлина като Исус или Мани, те биват безпощадно унищожавани, а ученията им изопачавани до неузнаваемост.

Все пак доста открити предупреждения на тази тема са запазени в четирите Евангелия.


Сред тях е и следният многозначителен текст, включен в глава 4 на Евангелието от Лука:

5. И като Го възведе на висока планина, дяволът Му показа всички царства във вселената в един миг миг време.

6. И рече Му дяволът: Тебе ще дам властта над всички тия царства и гславата им, понеже тя е мене предадена, и аз я давам, комуто искам;

7. ако, прочее, ми се поклониш , всичко ще бъде Твое.

8. Иисус му отговори и рече : махни се от мен, сатана! защото писано е: "Господу, Богу твоему се покланяй и Нему едному служи."



3. Безусловно свръхлично безсмъртие.

За него засега предпочитам да не говоря.

Най-малкото, защото то определено не е за всеки...

Ние не можем да умрем, защото просто никога не сме се раждали.

Тема Re: Krainata cel v Yogaнови [re: Yogin]  
Автор krist_ (непознат )
Публикувано21.05.07 21:06



Ако Йога означава съединение с Бог, въпросът може да се перефразира: Каква е крайната цел на съединението с Бог?...
според мен- да бъдеш отново с Любимия!





Тема Re: Krainata cel v Yogaнови [re: Yogin]  
Автор BlackWolf (ловец)
Публикувано22.05.07 11:53



Скъпи, като погледна с изплакнати очи (да не говорим с третото!), картината е още по-трагична...



Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!

Тема Re: Krainata cel v Yogaнови [re: BlackWolf]  
Автор Kyбчe (непознат )
Публикувано22.05.07 12:39



Тези които гледаш кой ги е определил като йогИ?



Тема Re: Krainata cel v Yogaнови [re: Kyбчe]  
Автор BlackWolf (ловец)
Публикувано22.05.07 13:45



Аха... Я сега кажи кои са истинските йоги и къде да ги намерим, че ми е интересно да видя поне един.



Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.