Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:10 27.04.24 
Религия и мистика
   >> Йога
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
Тема Re: Krainata cel v Yogaнови [re: 1+1=3]  
Автор Darth_Vader™ (power)
Публикувано28.05.07 19:36



Крайната цел на пръдльото е да се насере. Но не само да се насере, но и да се омаже целия. В тази си цел си абсолютен шампион!


Интригите са патент на гургувците. А истинската йога е самостоятелен път, без гугувци, дето не само пърдят, ами и здраво се осират, ама последователите им много бързо ближат "свещената" субстанция, и не приемат нищо друго.

Крайната цел на йога е да си в хармония със света, а не в хармония със пръдливи гургулици и техните осрани последователи!

Good is a point of view.And the Jedi point of view is not the only valid one.

Тема Re: За и против личното безсмъртиенови [re: Aлekc]  
Автор Darth_Vader™ (power)
Публикувано28.05.07 19:42



Ти сигурен ли си в това което говориш? Защото има много голяма разлика между временните изпитания и вечните ...


А прекосяването на пустотата е метафора, зад която се крие преминаване в невъобразимо и необяснимо състояние, но при всички положения ак е поредица от изпитания, но извън обхвата на сегания ни тип възприятие.

Good is a point of view.And the Jedi point of view is not the only valid one.

Тема Re: За и против личното безсмъртиенови [re: Darth_Vader™]  
Автор Aлekc (ПроГностик)
Публикувано28.05.07 20:38



Аз съм сигурен в едно: че не е нужно да се напъваш много нито за да се родиш, нито за да умреш.

Колкото пък до правенето на деца, природата се е постарала да го направи максимално приятно и привлекателно и за двата пола.

Затова съм спокоен, че и без да се правя на йог, свръхчовек или нещо друго от този род, няма да бъда пратен на боклука и след смъртта си.



Ние не можем да умрем, защото просто никога не сме се раждали.

Тема Re: За и против личното безсмъртиенови [re: Aлekc]  
Автор Darth_Vader™ (power)
Публикувано28.05.07 21:51



Ако смяташ, че продължаваш да живееш чрез децата си - да, но тогава твоят живот не е твой, а на предците ти. Което пък от своя страна е теория подходяща на племенните образувания...


В този ред на мисли крайната цел е глупава, ако не знаеш ясно каква точно е целта. Ако гургувците определят целите, това не са целите на йога, а целите на гуругуругуру.... като гълъби се перчат и се въртят в кръг да излъжат простите гълъбици, че уж има зрънца, че да дойдат наблизо и да клъвнат...

Йога не е за надути гълъби и прости гълъбици!

А ти от кои си ?

Good is a point of view.And the Jedi point of view is not the only valid one.

Тема Re: За и против личното безсмъртиенови [re: Darth_Vader™]  
Автор Aлekc (ПроГностик)
Публикувано29.05.07 01:31



Струва ми се, че вече отговорих на този въпрос.

Аз съм от тези, които, ако се наложи, спокойно ще посрещнат още утре смъртта си с твърдото убеждение, че едни и същи и еднакви за всички закони управляват видимия и невидимия свят, съдбините ми в този и отвъдния живот.



Ние не можем да умрем, защото просто никога не сме се раждали.

Тема Тапас - един от "инструментите"нови [re: Yogin]  
Автор titiksha_ (Narayana das)
Публикувано31.05.07 00:47



допримасящ може би за постигане на крайната цел.

"Думата тапас буквално означава „топлина” или „пламтеж”. Ранното име за йоги във Ведите, най-древните духовни текстове в Индия, е било тапасвин или практикуващ тапас, доброволно предизвикателство към себе си. Суря, името на Бог във Ведите, се отнася за слънчевото божество. Според Ведите, Суря е истинският практикуващ тапас, и затова е първооснователят на Йога, познат като Хиранягарбха (Златна утроба на Слънцето). В Бхагавадгита (4.1) Слънцето, Вивасват се споменава като първият учител по йога. Древните йоги или тапасвини са обожавали слънцето, и останки от тази архаична йога все още се откриват в Слънчевия поздрав, свойствен за всички традиции по Хатха йога."

И цялата статия:



ОМ НАМО НАРАЯНАЯ - Мантрата на Двапара Юга ;)

Тема Извинявам се за една грешканови [re: titiksha_]  
Автор titiksha_ (Narayana das)
Публикувано31.05.07 17:23



в текста, към който съм дал линк.
Благодаря на божествената diva orhideia

че ми обърна внимание.

В изречението:

"....Според Патанджали „Чрез тапас (интенизивна практика) нечистотата в тялото и сетивата се разрушава и се постига съвършенство”. (I.43) ..."

Естествено става въпрос за сутра 43 от Садхана Пада (II.43) а не от Самадхи Пада(I.43).

Извинявам се и благодаря на Deva-ta Orhideia

ОМ НАМО НАРАЯНАЯ - Мантрата на Двапара Юга ;)

Тема Re: Krainata cel v Yogaнови [re: Yogin]  
Автор 1421 (непознат)
Публикувано08.06.07 16:15



Predlagam da pogovorim za krainata cel v Yoga.
Kakva e tia?Dali da izgradim maksimalno gyvkavo tialo,razviem
sidhi/svryh sili/ ili se izolirame ot obshtestvo otivaiki v niakoi ashram
v India naprimer ili v peshtera v Himalaite...
Kakvo mnenieto Vi po tozi vypros?

Здравей Мите,здравейте приятели....еми..много Сме близо до Целта толкова близо ,че Сме получили отговора преди да зададем въпроса Си
...дето казва Хуанджиакадеми ...-айде да Ви е дар от Мен!
Нямя или,или.....само (И)
Да,да ...изграждаш гъвкаво тяло,развиваш сидхите и се изолираш в ашрама!
Ако искаме да се скрием и изолираме от хората има само едно място дето няма да ни открият и няма да се сетят да ни потарсят там,
просто влезаме в сърцата им и гототово..сигорно място ....няма изобщо да се сетят да Ни потарсят там.



Тема Re: Krainata cel v Yogaнови [re: 1421]  
Автор huanjiМодератор (непознат)
Публикувано09.06.07 16:07



Поздрави и много се радвам да те видя пак.


Надявам се да си наблизо...не само в духовен, но и във физически план.



Тема Re: За и против личното безсмъртиенови [re: Aлekc]  
Автор Darth_Vader™ (power)
Публикувано09.06.07 17:18



Знаеш ли, че ми напомняш на едни котета от старата ми работа. Вярваха, че всеки ден идват някакви хора, които даваха храна. И в един момент, когато си заминаха хората, котките не знаеха кой ще ги храни. След 10-на дена отидох на същото, вече пусто място и ги видях - полуумрели от глад се втурнаха срещу мен, радостни, че ще ги нахрани някой. Та тяхната вяра в "природния" закон, който се е спазвал неизменно от рождението им, в един момент се оказва куха вяра.

Твърдото убеждение може да се основава на абсолютно сигурно знание, но не и на надежди и вяра, че нещо щом се е повтаряло дълги години, е вечно и неизменно!

П.С.
Надявам се в котките да се събуди първичния им истинкт, защото със старата вяра са загубени...

Good is a point of view.And the Jedi point of view is not the only valid one.



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.