Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:09 25.05.24 
Хоби, Развлечения
   >> Туризъм
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | (покажи всички)
Тема Re: Скотнови [re: Ckoт(Фицджepaлд)]  
АвторФaдpoмa (Нерегистриран)
Публикувано03.08.06 13:54



Скот за последно ти казвам,че съм женен от 15 год и некакви бабички не са ми преписвали нищо.Абсолютно никакъв имот нямам нито на Иракли нито никъде по морето защото съм си 5-то поколения софиянец и затова нямам наследство по морето и по селата,жена ми също е от София.Аз съм борец не за правдата и свободата на частната собсвеност а за правдата и справедливоста за всичко в страната както и за спазване на действащите в момента закони било то лоши или добри и за спазмавето на христянските добродетели който всеки христянин би трябвало да знае и да спазва.Това е по въпроса имоти на морето НЯМАМ нито аз нито някой от родата ми на мен и на жена ми.Просто съм за справедливоста и закона който трябва да се спазва.Помислите си и вие и ще видите ,че не сте прави.



Тема Re: Antifadromaнови [re: aнoним]  
АвторФaдpoмa (Нерегистриран)
Публикувано03.08.06 13:58



Аз не рева за пари защото си плащам морето!!! Реват тези който опъват палатки на Иракли за да не плащат нищо.Реват и ,че тази земя е частна собственост и ще бъдат гонени от там ето го "смешния плач " за иракли.Много добре знаеш ,че съм прав и въпреки пак не си признаваш ,че спорим безмислено вече.



Тема Засега това:нови [re: Fadroma]  
Авторj (Нерегистриран)
Публикувано03.08.06 21:44



Строежите в Иракли се замразяват за година
Междуведомствена група ще разглежда всяко от 800-те инвестиционни намерения
3 Август 2006

Строителството в района на местността Иракли се забранява за период от една година. Това съобщи в четвъртък след заседанието на кабинета министърът на околната среда и водите Джевдет Чакъров. Заповедта ще бъде подписана от него в петък.

Забраната ще важи за площ от 39 000 декара в района на Иракли, тъй като те са евентуални защитени територии, с редки растения и животински видове според характеристиките на Европейския проект "Натура 2000". Възможно е тези терени да станат защитени територии, както други 681,3 хектара в района.

Предстои да се създаде междуведомствена работна група с представители на няколко министерства, на областните управи на Варна, Балчик и Бургас, както и на сдружението на общините, които да разглеждат инвестиционните намерения за строителство района на Иракли, съобщи Чакъров. По думите му за строежи в крайморската територия са заявени над 800 инвестиционни предложения. Работната група ще изготви критерии, по които да оцени и прецизира всяко от намеренията за строежи.

"Моята цел е да постигнем координация между институциите и взаимодействие между всички ведомства, които имат отношение към въпроса", посочи Чакъров.

“Към момента има утвърдени териториални устройствени планове, в общините издават съответните разрешения, след това се разговаря с МРРБ и МОСВ се оказва последната инстанция, която на пожар спира или ограничава този вид дейности. Крайно време е в страната да се наложи единна процедура и съгласуване на всички действия от компетентните орани, ако искаме да опазим околната среда и Черноморието”, заяви Чакъров.





Тема Re: Antifadromaнови [re: Фaдpoмa]  
АвторCkoт(Фицджepeaлд) (Нерегистриран)
Публикувано04.08.06 01:18



Фадраомчо, приятелю
мноо ми стана близък, изказа си целата душевност и разбирания за живота....
Са...кво гласи Закона....дет толкоз го рекламираш...ПЛАЖОВЕТЕ СА НА ВСИЧКИ. Значи АЗ КАТО ПЛАЩАМ ДАНЪЦИ (вервай ми - много са деба!) кво ми пречи както си седя на плажа....и да си остана там да си спя кво....(освен така любимата ти чистоплътност....ма тя си е мой проблем......и не смятам да я коментирам с гейове....)

Та в този ред на мисли...Значи ако аз искам да си легна да си спя на което и да е място в България, без да влизам в частна собствност....къв е проблема......ако искам и край магистралата ще легна...моя си работа....на никой не преча! Според теб т.н. мизерни скотове в чия собственост спят....в частната отгоре У НИВЯТА.... или на плажа....който е на всички...и на мангалите даже! Или някой си е заплюл и плажа за негов.....щот имал дедо му нива отгоре.

Освен това...аз за къмпинг бих платил и съм плащал ма да ми направят условия кат за плащане....А не като на Арапя, Смокини, Каваци и всички подобни места дето селените си взеха земите и заградиха....и не им стига акъла, че повече кинти ше изкарат ако облагороят района или да се обединят и да направят нещо заедно....секи чака ГОЛЕМИЯ ПЕРАЧ да му купи ШИБАНАТА нивичка ба мизерния му безпаричен и безидеен дядо за швейцарски кинти.
И да построи ХОТЕЛ....с главно "Х". Може да няма асфалтов път...може да няма канализация, може да няма плаж ма кво ми дреме, нали изпрах кинтите бах го у хотела....ма сега че го кръстим...."Парадайз Биич Холидейз Вилидж"

КАК НЕМА ПОВЕЧЕ СВЛАЧИЩА БЕ.....малко са им по Албенско...



Тема Re: Препъникамъкнови [re: Fadroma]  
АвторПpeпъниkaмъk (Нерегистриран)
Публикувано04.08.06 09:10



Първо, строежът на каквото и да е в милата ни татковина, не е проблем само на собствениците. Има си едни одобрения, едни общи общи устройствени планове и други такива глупости, които никой не пише и никой не спазва.
Пак те питам - кое е по-сериозното зло? Голям хотел или 30 палатки? Защо не ревнеш и срещу хотелите, а само срещу палатките?



Тема Re: Скотнови [re: Фaдpoмa]  
АвторПpeпъниkaмъk (Нерегистриран)
Публикувано04.08.06 09:12



Е щом си за законите, то да се спрем на следния компромисен вариант:
Палатките са построени в нарушение и не бива да са там.
Хотелите навлизат в защитена територия и не бива да са там.

Става ли?
Или за хотелите имаш малко по-различно мнение?



Тема Re: Antifadromaнови [re: Фaдpoмa]  
АвторПpeпъниkaмъk (Нерегистриран)
Публикувано04.08.06 09:15



Едно уточнение. Крайбрежната плажна ивица, където се опъват палатки, не е частна собственост. Разбираш от принципи, но не си си прочел Конституцията, радетелю за законност.



Тема Re: Antifadromaнови [re: Пpeпъниkaмъk]  
АвторDidovishte (Нерегистриран)
Публикувано04.08.06 18:20



Вижте - тук доста се изписа, истината е, че и най големите природолюбители пооставят по нещичко след себеси ако щеш фас ако щеш тоалетна хартия.
Тази година отидох на Иракли за първи път, тръгнах с големи очаквания за прекрасен чист плаж невероятна природа и тн... ами не беше чист, даже никак, направо си беше гнусничко та решихме да преспим на бунгалата, обяснявах като латерна на хората с мен че тук всъшност е много чисто по принцип, ама то бурята е изкарала много боклук... и сам не си вярвах
Има закон за защитените територии - той е единственият начин места като иракли да бъдат спасени и то не само от бетона ами и от къмпингуващите. Този закон забранява не само строежите а и къмпингуването, но пък всеки може да ходи и да разглежда резервата, да се къпе в морето и тн...
за мен 80% от боклуците по такива места са резултат от времето което кампингуващите прекарват там преди да заспят, не всички кампингуващи са такива но да кажем че повечето са! и резултатът е налице
Всеки който твърди противното нека просто иде до първото усамотено далеч от туристическите пътеки езеро в Пирин - оглеждаш се и просто прекрасно чистичко и всичко си е както трябва - виждаш прясно утапкана трева от палатка - казваш си " абе и тук идват да спят хора ама това са природолюбители и виж колко си е чистичко" и после някак си забелязваш голям камък под който има скрити консерви боклуци бутилки повечето очевидно на доста годинки

,
не че Пирин не е резерват та от тук и мисълта че закона сам по себеси не стига а трябва и някой да го следи за спазването му
с 2 думи: Нека няма строежи - дано най после самите хора от местата в близост до морето ски пистите и тн започнат да разбират че цялото това "развитие" на регионът им само ги обрича на глад
Нека има къмпинги, но не като претапканите изпълнения на юг от Созопол където дори палатката няма как да си опънеш цялата а за условията които ти се предлагат там .... мъка
не и къмпинги като каубоиските изпълнения на Арапя където всеки е бил по 4 колчета казал е че това е негово и там важат негожите правила
... май твърде много искам... искам като отида на такова място и то да изглежда недокосната, да се чувствам като откривател ако щете, нищо че там по същото време има още 20 30 100 човека, искам обаче и щом е резерват НИКОЙ да не къмпингува там, дори аз, пък ако ще и всички да сме природолюбители и да си изнасяме всичкият боклук след това!!!



Тема Re: препъникамъкнови [re: Пpeпъниkaмъk]  
АвторФaдpoмa (Нерегистриран)
Публикувано04.08.06 18:38



Разбира се,че в конституцията пише ,че крайбрежната ивица е публична държавна собственост, и никой няма право да я обсебва както хотелиери частници така и палаткаджий, ако земята в позволената зона зад ивицата стане частна собственост много добре знаеш ,че по време на строежа на хотелите а и след построяването на хотели или коплекс от "затворен" тип никой няма да допусне палаткаджий до имота си а и никой няма да ги допуска с палатки на бреговата ивица мисля,че знаиш много добре в каква ситуация ще изпаднат догодина тези с палатките.Чакъров забрани строежа за 1 год но позволява строителството на пречиствателни станций който са необходими за комплекса.Скоро фадромите ще започнат строеж на пътища и пречиствателни станций и водопрово и канализация.Догодина ще е построена и на базата на тази вече изградена инфраструктура,Чакъров ще разреши строежите.



Тема Re: Didovishteнови [re: Didovishte]  
АвторФaдpoмa (Нерегистриран)
Публикувано04.08.06 18:44



Радвам се ,че най-накрая някой да мисли логично и справедливо в този форум.Ако беше отишъл в разгара на сезона и минеш на разходка през целият плаж и гората до него с палатките ще се убедиш сам с очите и ушите си какво виждаш и чуваш и ще разбереш какви "природозащитници" къмпират там.Абсолютно си прав ,че големите замърдявания на Иракли са от "летният сезон" но не на птиците.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.