Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:10 26.04.24 
Хоби, Развлечения
   >> Туризъм
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | (покажи всички)
Тема Re: Antifadromaнови [re: AntiFadroma]  
АвторFadroma (Нерегистриран)
Публикувано02.08.06 14:47



Не мога да разбера ние за опазването на иракли ли говорим в темата или за миналото,защо политизараш така въпроса? Аз споменах ,че преди 1989 обикновенните деца ходихме на лагери с ужасни хигиенно-битови условия и родителите ни плащаха за това за разлика от другарите от СССР на който децата им идваха на нашето море БЕЗ ПАРИ и живееха в хубави условия.Канчетата ,къщите на повечето хора тогава бяха наистина празни ако си забравил какво беше преди 1989 отиди на лекар! На мен сега не ми е виновен някой,на такива като теб някой и виновен,че не може да ходи повече на Иракли нали за това е дискусията по темата .Мога същото да ти кажа на теб ,да захващаш ръкави да бачкаш и да си платиш истинска почивка на море може в България ,Турция, Гърция,Хърватия! Там отиди и ще намериш "диви" места който тук ти липсват има и в Италия хубави места за море а и отвъд океана също.Само не ми казвай,че нямаш пари за такива почивки защото ще излезе ,че "ти е празно канчето".Тогава ще ти задам въпроса кой ти държи канчето празно и кой пък сега ти е виновен на теб нали 1989г отмина отдавна?



Тема Re: Antifadromaнови [re: Fadroma]  
АвторAntFadroma (Нерегистриран)
Публикувано02.08.06 17:05



Напъваш се да кажаеш нещо, ама както и да го почнеш, все не става.
Ясно е, че имаш тежък емоционален проблем, и не знам за какво иде реч.
Почна се от Иракли, но за теб е най - добре да свърши с посещение при личния лекар.
Хвани се да бачкаш нешо и стига писа тъпизми.



Тема Re: Antifadromaнови [re: AntFadroma]  
АвторFadroma (Нерегистриран)
Публикувано02.08.06 19:14



Тъпизмите ги пишеш ти ,защото няма какво смислено да ми кажеш в твоя защита.А кой трябва да е на лекар това няма да ти реши проблема с Иракли.Лично аз бачкам от 18 годишен за теб не знам.Аз не се напъвам да кажа ами съм го казал много пъти и за такива катот еб пак ще кажа,че за да се защити Иракли трябва да се защити не само от строителство а и от катунарите! Други въпроси имаш ли за да ти обясня?



Тема Re: Препъникамъкнови [re: Fadroma]  
АвторПpeпъниkaмъk (Нерегистриран)
Публикувано02.08.06 23:36



Значи ти си против палатките и против строежите.
Тогава защо не плачеш за Иракли? Защо, вместо да говориш за ограничен достъп, екологично изграден къмпинг, контрол над чистотата и т.н., най-много те вълнува кой къде си мие....., кой какви бутилки мята и тем подобни? Смяташ, че хотелите решават проблема с чистотата? С инфраструктурата? С канализацията?
Та пак да те питам. Ти защо не плачеш за Иракли?



Тема Re: Antifadromaнови [re: Fadroma]  
АвторПpeпъниkaмъk (Нерегистриран)
Публикувано02.08.06 23:46



Аз имам въпрос.
За теб еднакво ли е опъване на палатка и построяване на голям хотел с прилежаща инфраструктура. Ако да - няма за какво да говорим. Ако не - то, според теб, трябва ли да има реципрочност в реакцията срещу двете?
и още нещо. Препоръчваш на хората да ходят да търсят диви места чак по Италия.
Разбирам. Да строим тук, за да ходим там. Понеже клошари спят по пейките в парка, ти предлагам да пострим и там един голяяяяяяяяяяям хотел. А който иска зеленина - да ходи в Гватемала, да речем.
Поздравявам те. Продължавай в същия дух!



Тема Re: Antifadromaнови [re: Fadroma]  
Авторaнoним (Нерегистриран)
Публикувано03.08.06 07:46



А пък азси мисли, чистотата на хотелите скоро ще изгърми имайки в предвид как се строи как няма инфраструктура как всичко се прави набързо заради лесните пари.С очите си съм виждала тръби неизвестно от къде да изливат мръсотия директно във водата на плаж.А защо намесваме пък клошарите? Това из цял свят го има , както и катунарите де, но благодарание на клошарите в тази държава поне частично се прави разделно събиране на боклука.Между другото преди 2-3 години в Родопите имаше световен събор на хипитата и докато в началото местните ги гледали с недоверие накрая страшно много ги харесали и как не, след като вървейки,ако намерят боклук на земята го взимали за да го хвърлят на съответното място.Аз питам, някой чистофайник от хотел това ще го направили?Едва ли?Виждайки кочината в която живеем според мен западняците са я приели , а и кой ти налага солени глоби ,като у тях за дето си се изплюл на улицата ?На запад имат фантастични къмпинги.И тук могат или можеше да се направят, обаче не се прави подобно нещо.Защо?Парите за пране са твърде много?Бърза и голяма печалба?



Тема Re: Препъникамъкнови [re: Пpeпъниkaмъk]  
АвторFadroma (Нерегистриран)
Публикувано03.08.06 11:47



Първо никой не е казал ,че ще се строят голями хотели а и да се построят евентуално това е проблем на собствениците а не ваш проблем-палаткаджийте,нали.Второ ако се обяви за защитена територие е абсолютно все едно дали ще го съсипят хотели или незаконни къмпинг.Може би вие искате да е "защитена територия" само за строежи а за палатки да не е защитена така ли.Ако обаче се ходи само с палатки през цялото лято където няма инфраструктура за къмпинг то тогава територията престава да е "девствена" и да бъде защитена и тогава законните собственици на земята имат правото да си строят.По принцип и по закон в парковете е забранена дори и на клошари да опъват палатки както в Борисовата градина така и на планина Витоша и всичко което се води парк или резерват.Ако е защитена териотрие за строежи и палатки нищо не ви пречи да си наемете квартири и апартаменти в Емона,Баня,Обзор и с колита да ходите всеки ден на плажа на Иракли и в края на деня да се връщате по квартирите,както прпавих аз.В неделя заминава за две седмици на Черноморец в апартамент с две стай баня кухня хладилник с две тераси и тиливизор с кабелна а на плаж ще ходя всеки ден с колата на къмпинг "Градина" като си плащам такса от два лв за да влеза с колата.Защо не се опитате да отидете на все още незастроената територия "Градина" и да си опънете палатките на плажа без да плащате под предекст ,че е "защитена териотрия" а вие сте "природозащитници" обичащи дивото и естевеното с "широки души и голями сърца".Няма да можете защото ще ви изхвърлят като мръсни котета както на Градина така и на Каваците Смокиня Оазис просто разберете че за вас Иракли вече е история законните собсвеници на земята ще влязнат във владение или държавата ще го направи резерват като Ропотамо но хубавото е ,че и в двата случая ВИЕ с катуните губите битката.



Тема Re: Antifadromaнови [re: aнoним]  
АвторФaдpoмa (Нерегистриран)
Публикувано03.08.06 12:09



Че хотелите са нагъсто застроени си абсолютно прав,както и ще се наложи да ги събарят,също че и замърсяват.Хтелите и около хотелите на запад са идеално ч исти както и тези в Турция,Испания,Гърция, който не вярва да отиде и ще види сам но никой там няма да ти позволи да се живее на палтки на самият плаж,бъди сигурен.Тука и да има страхотни къмпинги както в Гърция Хърватия Италия пак ще се реве за Иракли защото на тези къмпинги ще трябва да се плаща а на Иракли може дза е пълна мизерия ,без вода,тоалетни бани но е БЕЗПЛАТНО ето това е мъката на Бай Ганьо на морето в иракли за това е целият този шум и плач.В сайта даспасимиракли и тук в форума не ти ли стана ясно ,че е в силата старата поговорка"каквото и да ти се говори и разправя ,сещай се ,че става въпрос заПАРИ" Много от тези катунари съм ги чувал как се хвалят после в София че били 1-2 месеца "на море" без да споменават как са мизерували.Всичките жени който познавам от тези катунари са не наред и нечистоплътни представи се само като знаеш ,че жените имат нужда от малко поразлична хигиена от мъжете за какво става дума.Не си ли виждал на Иракли как си мият главите в морето и си мият мазната посуда с пясък и сапун в морето.Пак ти казвам целият протест е заради пари мисля че темата се изтърка и повоче няма какво ново да добавя.Безразборното строителство на морето не дава право на тези катунари да искат тази местност да е за тяхната безплатна почивка има си закони добри или лоши ите трябва да се спазват от строители и тези с палатките.



Тема Re: Antifadromaнови [re: Фaдpoмa]  
АвторCkoт(Фицджepaлд) (Нерегистриран)
Публикувано03.08.06 13:29



Забрави да се похвалиш с имота си на Иракли...за к'ви кинти го взе....или е наследствен...демек некоя бабичка от вашто село (Баня) си ощастливил....и тя от благодарност ти завеща нивата. Иначе такъв борец за "правдата и свободата на частната собственост по принцип" ми е доста странно...



Тема Re: Antifadromaнови [re: Фaдpoмa]  
Авторaнoним (Нерегистриран)
Публикувано03.08.06 13:51



Ами в случая ти ревеш на тема пари , че всичко трябва да се плаща.Аз не мисля, че всичко на този свят се плаща с пари , природата ни е дала много , а ние се правим на интересни ,че трябва да плащаме нещо на някой, който е пътник като всички,който не притежава нищо.Всики има право на избор има правото на свобода да живее като катунар или в 100 звезден хотел. Бедата е ,че в душата си сме катунари независимо как изглеждаме отвън.И то сме катунари в по-скоро лошият си вид.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.