Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:19 23.04.24 
Хоби, Развлечения
   >> Туризъм
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | (покажи всички)
Тема Стига сте плакали за Иракли!  
АвторFadroma (Нерегистриран)
Публикувано22.03.06 23:10



На 37г съм от София.През 1975г за първи път попаднах в пионерскея лагер Иракли.Майка ми беше медицинска сестра и всяко лято я пращаха там и тя ме взимаше с нея.Така всяка година бях в лагера от 1975 до 1985г. Беше абсолютно диво място освен лагера и бунгалата на тогавашния "Благоевски район" на София.Още тогава ми направи впечатления голямият плаж и дивата природа и липсата на други хора освен нас учениците водени на плажа от спасителя Глушков и хората от бунгалата.Всеки ден над Иракли прелетяваше хеликоптер който дебнеше за случайни посетители с палатки.Когато хеликоптера засичаше палатки веднага изпаращаха джипка на милицията при палатките и бяха гонени незабавно.По късно палаткаджийте започнаха да се крият в гората зад лагера където хеликоптера трудно можеше да ги види.От лагера ми останаха добри спомени въпреки мизерните условия.Докато ние живеехме като скотове в такива пионерски лагери с външни тоалетни и външни бани с почти студена вода на Кранево и ММЦ Приморско в тухлени сгради а не като нас в бараки и със всички екстри и много по добра храна ученици от "братския" СССР.Но това е друга тема на разговор.Вие плачете за Иракли защото е било диво място.Да така е беше диво до ноември 1989г до тогава милицията гонеше всеки с палатка отам може би ще се почудите защо?Ами защото тази местност Иракли заедно с плажа беше база за десант на войските от "Варшавския договор"!! Това беше единствената причина да остане това място диво още преди 1989.От 1998 до 2001 отново идвах на Иракли с жена ми и друго приятелско семейство но не на палатки а на квартира в село Баня. Просто за да съживя детските спомени но не останах много доволен от видяното.Сульо и Пульо бяха почнали да ходят там от кол и въже всякакви типове спяха на палатки явно за да не плащат на други места всичко беше пълно с бутилки от алкохол имаше и доста дрогирани.краят на плажа към нос Емине беше пълен с празни бутилки.Там си беше направил лагер на който присъстваха и деца тартора на "Зелени патрули" Амадеус Кръстев-лудия който пиеше и пушеше и ходеше гол с непълнолетните ученици.Може би плачете за това че сте ходили на море с малко пари и сте живяли като скотове миейки си посудите в морето както повечето съм виждал да правят.Затова не се сърдете ,че някой ще строи нещо мисля ,че разбрахте защо Иракли беше останал единственият оазис незастроен!!!!



Тема Re: Стига сте плакали за Иракли!нови [re: Fadroma]  
Авторзлa raд (Нерегистриран)
Публикувано22.03.06 23:15



:)) Ми да ти еба майката педераст осведомен!



Тема Re: Стига сте плакали за Иракли!нови [re: злa raд]  
Автор Yassen ()
Публикувано23.03.06 10:52



Предполагам това е типична реакция на човек, който:

1. Си мие мазните съдове в морето;
2. Пуши тревица до затъпяване;
3. Пийва ракийца до оскотяване.


Но обича природата

Красотата ще спаси света...


Тема Re: Стига сте плакали за Иракли!нови [re: Yassen]  
Авториckpицa oт въrлeн (Нерегистриран)
Публикувано23.03.06 11:10



И ходи гол.



Тема Re: Стига сте плакали за Иракли!нови [re: Fadroma]  
Авторвapнeнka (Нерегистриран)
Публикувано23.03.06 11:29



Може и така да е ,но за съжаление Цялото Черноморие се превърна в бетонна площадка и ако се пощади това кътче-защо не?
Може би за някои то е било като "Плажът" и даже ревностно са пазели своите биваци от нови нашественици.
Може би това е Стара планина и море 2 в 1- а какво по хубаво от това !



Тема Re: Стига сте плакали за Иракли!нови [re: Fadroma]  
АвторДъra (Нерегистриран)
Публикувано23.03.06 13:51



Аз съм от Бургас и имам прекрасни спомени не само от Иракли, а и от други райски кътчета , но когато се прибирам в къщи през последните години нямам желание да стъпя там. Боли ме като гледам в какво са ги превърнали "къмпингуващите". Куцо и сакато ходи там, но без нужното отношение към мястото и го съсипва /като скиорите и планината/. Не искам да се строи там /застрои ли се веднъж - пиши го бегало!/, но честно казано, не знам кое сега е по-малката злина - застрояването или боклуците и празните бутилки.
Ако има начин да се преборим с мърлящината би да не се строи разбира се/ ще е супер.



Тема Re: Стига сте плакали за Иракли!нови [re: злa raд]  
АвторДoxтoopy (Нерегистриран)
Публикувано24.03.06 13:46



Ебати простотията да псуваш по нета. Затова сме стигнали до тука и по-далеч ще стигнем. Например и като построят на Иракли нови къщички за цигани. Ако не друго, поне сме дали на Европата яки псувни. И така некакси ни олеква, орахатяваме се значи и изхожданията ни по голема нужда стават по-редовни и безболезнени.



Тема Re: Стига сте плакали за Иракли!нови [re: Fadroma]  
АвторHE CEPETE!!! (Нерегистриран)
Публикувано24.03.06 15:08



Искам да знам какво са правили и какви са били преди всички тези сульовци и пульовци, които осраха цялата природа в България. Техните родители къде са ги водили на почивка, как са ги възпитавали и т.н.
Мога да разкажа аналогичен случай за язовир Доспат. По същото време 1975-1982 г. това беше диво и райско място. В момента е осрано от пластмаса и стъклен амбалаж. Лятото е пълно с всякаква паплач на която единствената и цел е да превърне всичко в бунище.



Тема Re: Стига сте плакали за Иракли!нови [re: Fadroma]  
Автор Шaмaн (син)
Публикувано24.03.06 21:56



"" Сульо и Пульо бяха почнали да ходят там от кол и въже всякакви типове спяха на палатки явно за да не плащат на други места всичко беше пълно с бутилки от алкохол имаше и доста дрогирани.краят на плажа към нос Емине беше пълен с празни бутилки.Там си беше направил лагер на който присъстваха и деца тартора на "Зелени патрули" Амадеус Кръстев-лудия който пиеше и пушеше и ходеше гол с непълнолетните ученици.Може би плачете за това че сте ходили на море с малко пари и сте живяли като скотове миейки си посудите в морето както повечето съм виждал да правят.Затова не се сърдете ,че някой ще строи нещо мисля ,че разбрахте защо Иракли беше останал единственият оазис незастроен!!!!""

1. Не ти ли е хрумвало, че някои хора не ходят на палатка, защото е безлатно?
2. Не си ли проявявал усилие да разбереш, че не всички палаткуващи използват канабис, алкохол и т.н.?
3. А още ли не си разбрал, че много по-скотско е да се натъпчеш в една бетонна стая метър на два, да живееш с още петстотин човека в бетонното недомислие, наречено хотел, да ходиш по бетонните алеи и дори на плажа да смърди на бетон, защото в съседство на наетия от "момчетата" чадър, се строи ново бетонно чудо със стаи метър на два...

Ако клубните тоалетни, неоновите светлини и мощните баси /съчетани с подчертано ориенталски вокални извивки/ ти липсват, то мога да разбера позицията ти. Много е не-скотска и фешън. Дерзай, като гледам, скоро ще фадромиш на воля.



Тема Шаман , изказа се неподготвен!нови [re: Шaмaн]  
АвторFadroma (Нерегистриран)
Публикувано26.03.06 23:31



Много добре знаеш за какво ти говоря,излишно е да се правиш на луд! Повечето от тези с палатките на Иракли живееха като скотове! Или може би ти ако си бил там на палатка не си носил вода за пиене и миене безплатно от чешмата на бунгалата? Или може би си купувал минерална вода от с Баня или Обзор! Би ли ми обяснил къде си се къпал на Иракли??? Само не ми казвай,че си се къпал на бунгалата защото том ги заключваха за палаткаджий. Спомням си как някъде през 98г мисля че беше валя 5 дена дъжд без да спре и тези в палатките подгизнаха.Аз като по прост си бях наел квартира в с Баня и дъжд не ме валеше както и се къпах с топла вода и имах н ормална тоалетна а не като палаткаджите в гората.Като войник имам 10 месеца " живеене" на палатка така ,че знам какво е.Нямам нищо против да изкарам 3-4 дена на палатка но като тези на Иракли в тази мизерия мисля ,че е недопустимо поне за мен ,човек който се къпе всеки ден! Колкото до това кой пил и пушил трева много от палаткаджите на Ирокли правиха точно това, мисля че много добре го знаеш.Явно си подразнен от факта,че вече безплатно ходене на палатка на Черно море НЯМА!!! Който обича палатките винаги ще си намери някоя ливада или язовир който е все още без аренда където да си разпъне палатката.



Тема Re: Шаман , изказа се неподготвен!нови [re: Fadroma]  
АвторCkoт (Фицджepaлд) (Нерегистриран)
Публикувано27.03.06 02:18



А тебе май това, че вече безплатно ходене на палатка на Черно море НЯМА те радва най-МНОГО...къпан интелектуалецо от село Баня...



Тема не е за Иракли, за чистото енови [re: Fadroma]  
Авторradi (Нерегистриран)
Публикувано27.03.06 08:42



Кое е безплатното на палатките? Да навъртиш няколкостотин километра, да си разпънеш палатката, да си поддържаш сърфа ли, или колелото, или къмпинг-оборудването... дотука споменах ефтинии за над 2000 лева и всяка година си купуваш нещо за още едно 500. Без колата за ходене на море/планина.
Безплатно е за онези с "кастфона" (емпитрито), съответната предимно популярна (Бг) музика, кебапчетата и псувните. Те нямат разходи - бира, ракия, кебапчета, а боклука си оставят.
Аз искам платено място за палатки. С празен плаж, чист, без кошчета, спасители и чадъри, с плажна растителност, водорасли и умрели делфини и всякакви естествени чудесии. Но на кой да плащам за това? Та то НЕ трябва някой да си мръдва и пръста за моята почивка. Но стигаме до това, че плажът и той пари струва - може да се нечий, а уж е на всички.
Но това се отнася за утре, това лято плажовете са уж за всички.

Иракли не е било за десант, ами цялата зона е ПВО, от Елените до Варна, с пари на СИВ, а на практика е ловен резерват за този онзи... детски фантазии имаш, а вече си голям!



Тема малко еротика, това е животинсконови [re: Fadroma]  
АвторДивo живoтнo (Нерегистриран)
Публикувано27.03.06 08:54



Виж сега, да те науча. Имам си една лопата, малка е. Като за лозе, но три пъти по-малка. С нея копая сняг, пясък и пръст. Като отидеш на къмпинг (плаж) си вземи такава. Когато ди се допикае или нещо повече, разходи се достатъчно, че да си на непосещавано място, гребни с лопатката един два пъти и като си разтовариш, гребно обратно два пъти.
Всъщност аз по животински си намирам някоя буца пръст или камък и с него оправям работата.



Тема Re: За тези, които искат да спасят Иракли!нови [re: radi]  
АвторHиkи (Нерегистриран)
Публикувано27.03.06 10:23



Ето един линк:



Само, че ако от "За земята" успеят и мястото наистина стане защитена територия, това ще е краят и на палатките.

Не споделям мнението на Fadroma, че строежът на хотел е по-доброто, но съм съгласен с него/нея, че където има безразборно разпъване на палатки резултатът е страшна мръсотия. За справка - състоянието на Камен Бряг, местността Паша дере край Варна и още куп други места.

Мисля, че изграждането на един нормален къмпинг е разумният компромис. Миналата година ходихме за 9 дни в Италия на планинско-плажен-културен туризъм. Спахме основно в къмпинги за по-евтино. Имах очаквания, че ще бъде гадно, мръсно, пренаселено / съдейки по спомените си от българските къмпинги в края на 70-те /. Нищо подобно - райска красота, чистота, изобилна растителност - лимонови дръвчета, кактуси, палми. Къмпингите по правило са на доста голяма площ и е помислено за предпочитанията на различните туристи - има бунгала, има каравани, има места за опъване на палатки, има нормални тоалетни, бани. И естествено ги няма гадните бетонни чудовища - хотелите.

Някой ден подобни места може би ще има и у нас. Надявам се...



Тема Re: За тези, които искат да спасят Иракли!нови [re: Hиkи]  
АвторHacлykи (Нерегистриран)
Публикувано27.03.06 12:16



Е, най-после нещо разумно - къмпинги!
Ама такива каквито би трябвало да бъдат - с нормални хигиенни условия, но запазено усещане за диво място и достатъчно просторни. Е, и сравнително евтини, разбира се. Била съм на такъв къмпинг, но за съжаление не в България. Наистина е възможно! При наличие на достатъчно такива къмпинги, сигурна съм че ще намалеят диво къмпиращите и най-вече съпътстващата мизерия. Макар че в никакъв случай не смятам дивото къмпиране за нещо нежелателно - просто би трябвало да бъде достатъчно отговорно и не толкова масово. С други думи - там където има много палаткуващи хора - Иракли, Доспат, Камен бряг и т.н. би било добре да има къмпинг. Който иска да си палаткува диво - да го прави съзнателно и да пази чисто. За себе си не знам кое предпочитам - бих ходила на палатка и на къмпинг и без къмпинг, зависи от мястото и дали съм с децата.



Тема Re: За тези, които искат да спасят Иракли!нови [re: Hacлykи]  
Автор .mitko. (пчела)
Публикувано27.03.06 16:09



Присъединявам се без уговорки!

П.П. Но независимо ако и да няма вече нито палатки, нито къмпинг, и дори никога да не отида на това място (не съм ходил), пак сто пъти предпочитам За Земята да спечелят, защото колко кв.километра необитаемата, но истинска природа останаха в БГ и изобщо?



Тема Ради,недей да говориш глупости!нови [re: radi]  
АвторFadroma (Нерегистриран)
Публикувано27.03.06 18:29



Детските фантазий нямат нищо общо със скапаната ни аматьорска армия до 2004г.Къде го видя това ПВО???? Мога да ти посоча за пример няколко ПВО където пиле не прехвръкваше камо ли ученици на лагер или почиващи на бунгалата.Но не искам да отлонявам темата за тъпата ни армия от онова време.Мястото на Иракли трябваше да бъде чисто и празно само за десант от СССР за не помня коя армия точно която беше дислоцирана на Кримският полуостров!!! Така ,че глупостите за ПВО можеш да ги разправяш на приятели като пиете ракия и си говорите за казармата.Най- близките военни тогова бяха на самият нос Емине.А южно от Емине са Слънчев бряг и през 80-те започнаха Елените да строят и там ли е било ПВО.Може би бъркаш полигона Шабла където артилерия и ПВО си правеха годишни лагери с много алкохол!!!



Тема Камен бряг?нови [re: Hиkи]  
АвторA7 (Нерегистриран)
Публикувано28.03.06 19:18



Абе къде ги видя тези боклуци и мизерии по Камен бряг? Тези, дето редовно си ходим там дори фасове не хвърляме по земята. Без майтап! Освен това редовно през август, когато пребивавам там, почиствам боклуците. Даже на два пъти с кметицата изнасяхме боклука от огънчето. Изобщо в тези изводи не включвай Камен бряг.
Въх, обидих се! Споко сега, хората могат да живеят на палатки и да няма мизерия и боклуци. Въпрос на организация и съвсем малко работа.
А за Италия си прав, и аз бях на къмпинг за 5 дни и беше най-доброто място, където съм нощувал. Бях месец и половина в Италия, смених много места за живеене.
Сега нещо любопитно: според общинската статистика на Флоренция от около 230 000 холандци, които преспиват на територията на общината годишно, някъде към 200 000 спят на къмпинг. Това са нощувките де, не броя хора.
Ако се направи някакъв такъв ГОЛЯМ и добре уреден къмпинг на Иракли няма да е лоша идея, макар и компромис.



Тема Ти ...нови [re: Fadroma]  
АвторФaдpoмa2 (Нерегистриран)
Публикувано28.03.06 19:29



Ти си зомбиран ърбън-мутант с продухан мозък. Стой си в бетонните грозотилища, наречени "курорти", пийвай биричка и яж пържени картофки и мри в мизерия. Абе що си губя времето с такива изпаднали типове, обречени от еволюцията на мъчително съществуване и ранна смърт?
Вземи се оправи и после ми прави жалки опити да ми философстваш за това кой какъв бил. Всъщност нямаш право да ми казваш аз как да си изкарвам ваканцията и къде да спя и живея. Не можеш да ми квалифицираш начина на живот защото си е мой. Изобщо ако сега пукнеш, човечеството няма нищо да загуби.
И да ти кажа нещо просто и ясно: аз съм вегетарианец, не пуша и не пия (ама нито капка алкохол), за наркотици и дума да не става, пазя чисто (събирам моя и чужди боклук в найлонови чували), пазя природата (не паля огън примерно) и ходя на Иракли. Въх, какво противоречие!!!
Изобщо проблемът си ти. Но ми е криво, че се опитваш и мен да ме набуташ с собствената си бетонна мизерия като бетонираш ВСИЧКО! Щото те е яд затова че си никой. Един от масата изпадналци, заврени в бетонен хотел, озвучаван от чалга от близката дискотека, "обслужван" от някакви пълни идиоти, станали собственици на хотел. Баси подигравката с Човека!



Тема Re: Ти ...нови [re: Фaдpoмa2]  
АвторHиkи (Нерегистриран)
Публикувано29.03.06 10:33



Хайде сега.

Струва ли си да се впрягаш чак толкова? Разни хора - разни идеали.



Тема Re: Камен бряг?нови [re: A7]  
АвторHиkи (Нерегистриран)
Публикувано29.03.06 11:14



Честно казано аз лично не съм ги виждал.

Зимата на 2002 ходих на Камен Бряг на излет. По това време на годината няма хора по Черноморието и на мен така ми харесва повече. Беше чисто.

2 години по-късно / лятото на 2004 /ми казаха, че било страшна мръсотия - камара с боклук, която напълно скривала контейнера за отпадъци сложен там. Явно, че контейнерът не се подменя редовно т.е. няма регулярно изнасяне на отпадъците от района. Отделно ми казаха, че е гъчкано с народ - палатки, спални чували, всички скални ниши заети. Отказах се повече да ходя там дори и зимата. От думите ти разбирам, че има промени към по-добро, но ... там където ходят много хора има и много боклук. Казваш, че всеки август като ходиш там почистваш боклуците. Еми значи буклуци има. Щото вие дето ходите редовно там може и да чистите ама освен вас и много други ходят редовно и нередовно и нито чистят, нито пазят.

Ще взема да се завъртя някой ден това лято нататък от любопитство ей тъй на: да погледам чистата природа ама големи съмнения имам, че само ще се разочаровам. Дано не съм прав.



Тема Re: как пък че ненови [re: Fadroma]  
Авторraja (Нерегистриран)
Публикувано31.03.06 19:58



irakli e nai priemlivoto divo nezastroeno strahotno mqstom i nqma na4in da ne iskame da si za6titime teritoriqta ti neznam na kuv akul si oba4e izob6to neznae6 za kvo stava na vupros tvoita kompetentnost za maika ti i za policiiqta ne e nujna i mai ne si bil tam naskoro nqma nikvi patruli i nikoi neiska DA spi v kumpingi i primorsko i neznam kvo utre e protesta i cqla sofiq otiva natam dano da si spasim plaja vsi4ki koito iskat da si davat parite za da sa na po4ivka da go napravqt nqkude drugade irakli si e na6to mqsto .........a ti 4ovek izob6to neznam za kvo pla4e6 oba4e v momenta ne ti e momenta da se obqsnqva6 po toq na4in li4no bih ti smazala mutrata........



Тема Re: как пък че ненови [re: raja]  
АвторFadroma (Нерегистриран)
Публикувано31.03.06 23:16



Чакай,малко сега!Защо ще ми смазваш мутрата!!!Ако толкова ти ке смазват Мутри можеш да отидеш на плажа при тези който ще строят затворено селище забранено за такива като теб! Просто трябва да приемеш факта,че на Иракли място за палаткаджий вече няма! Може да си протестираш колкото искаш но протеста ви е обречен.Дали някой ще строи или ще е защитена територия палатки на Иракли няма да има вече.След като няма вода която да тече безплатно като чешмата на бунгалата сама се сещай какво те чака.И по леко с нервите.



Тема Re: как пък че ненови [re: Fadroma]  
АвторПpиpoдa (Нерегистриран)
Публикувано02.04.06 05:57



Хора ,много съм далече от България!!! Още уча, но ще се върна някой ден ,защото обичам красивата ни родина. Дано да успеете да защитите Иракли, защото не е останало почти нищо от дивата природа на Българското Черноморие. Който иска да строи хотелите си да го направи, но да е на няколко километра -8, 9 ,10 от бреговата ивица. Борете се . Успех!!



Тема Re: как пък че ненови [re: Пpиpoдa]  
АвторHaдeждa (Нерегистриран)
Публикувано03.04.06 10:40



Хора моля ви вземете се в ръце!!! Нека да опазим природата която ни е останала по черноморието(за тези които не знаят и на Камен бряг ще се строи!!)
ако успеем да направим Иракли защитена местност пак можете да му са радвате от сърце и душа само,че без да свиним (с чувалче, краи строго определени места за палене на огън, без отпадъци след нас и с любов и уважение към дарът които имаме!!!)Ние можем поне веднъж да направим нещо наистина правилно и смислено.Ако се интересувате как да опазим Иракли вижте сайта www.daspasimirakli.com Знам че на всички ни се драйфа от комплекси тип Слънчев бряг, нека се постараем да няма повече такива докато все още можем и има макар и малко природа останала.



Тема Хъмм! А къде е гнилото?нови [re: Haдeждa]  
Автор galuni (непознат )
Публикувано03.04.06 19:35



... в цялата работа за Иракли? Изведнъж се вдигна много шум за поредното място. Нито е първо, нито е последното застроено такова.
Аз съм отписал Бг, дано не съм прав. Дано няма гнило и запиша Бг отново като част от света.
Нечий интерес за печелене на пари...? Поне е и в наш интерес, който и да стои зад това.

Редактирано от galuni на 03.04.06 23:14.



Тема Re:нови [re: galuni]  
Автор Бo^ (Бо)
Публикувано04.04.06 11:49





A word is enough to the wise.

Тема Re: Стига сте плакали за Иракли!нови [re: злa raд]  
Автор GROHOT (непознат)
Публикувано05.04.06 00:03



НЕ ЗНАМ КАК СЕ ОСМЕЛЯВАТ НЯКАКВИ .................ВЪОБЩЕ ДА ГОВОРЯТ ВЪВ ФОРУМИТЕ ЗА ИРАКЛИ ПО ТОЗИ НАЧИН,ЕДВА ЛИ НЯКОИ ОТ ВАС СИ ДАВА СМЕТКА ЗАЩО Е ВСИЧКО ТОВА, ЕДИН ИЛИ ДВАМА ЩЕ СПЕЧЕЛЯТ, А ЩЕ ЗАГУБЯТ ХИЛЯДИ ХОРА ДА НЕ КАЖА ЦЯЛА БЪЛГАРИЯ ОТ ДЕВСТВЕНАТА КРАСОТА НА Н. ЕМИНЕ И ОКОЛНОСТТА. НЯМА ДА ПАДАМ ПО НИСКО КАТО ПОЧНА И АЗ ДА ПСУВАМ НЕ Е ТОВА РЕШЕНИЕТО НА ДАДЕН ПРОБЛЕМ МАКАР ЧЕ У НАС ВСЕКИ СЕ ОПИТВА ПО ТОЗИ НАЧИН ДА НАЛАГА МНЕНИЕ ИЛИ ДА ПОКАЖЕ СИЛА. НЕКА КОИТО МОЖЕ ДА ЧЕТЕ ДА ПРОЧЕТЕ ДУМА ПО ДУМА ТОВА КОЕТО ЩЕ КАЖА: ПРЕДИ БЛИЗО 23 ГОДИНИ ПОСЕТИХ СЕЛО БАНЯ, БЯХ С МОИТЕ РОДИТЕЛИ , МАЛКАТА СИ СЕСТРИЧКА,И СЕМЕЙНИ ПРИЯТЕЛИ НА МОИТЕ РОДИТЕЛИ. ТОГАВА АЗ ЕДИН ДЕСЕТГОДИШЕН ХЛАПАК КОИТО НЕ Е ОБИЧАЛ ДА ХОДИ НА МОРЕ СЕ ВЛЮБИХ В СЕЛОТО, ПЛАЖА И ЦЯЛАТА МЕСТНОСТ. ИМАШЕ ЛАГЕР С МНОГО ДЕЦА, НЯКОИ ОТ ТЯХ МИ БЯХА СЪУЧЕНИЦИ, ИМАШЕ КЕЙ И МАЛКО РИБАРСКО КЪТЧЕ , КЪДЕТО МЕСТНИТЕ РИБАРИ СИ ДЪРЖАХА ТАКЪМИТЕ, ИМАШЕ ЕДНО СКРОМНО БАРЧЕ ИЛИ ЛАВКА, КАКТО И КЪМПИНГ С НЯКОЛКО БУНГАЛА С ВЪНШНА ТОАЛЕТНА И БАНЯ НА СЕГАШНАТА ОБЩИНА "ТРИАДИЦА", ИМАШЕ И ДЕТСКИ КЪТ С КАТЕРУШКИ, БЕСЕДКИ И Т.Н. СКРОМНО НО КРАСИВО. БЕШЕ ТИХО И СПОКОЙНО МАЛКО ХОРА ПРЕДИМНО ОТ СОФИЯ ТУК ТАМЕ ОТ БУРГАС,ВАРНА , РУСЕ, СТАРА ЗАГОРА И МОЖЕ БИ ОТ ДРУГИ ПО МАЛКИ ГРАДОВЕ. ИМАШЕ И ЧУЖДЕНЦИ НА ПАЛАТКИ КОИТО СИ ХОДЕХА ГОЛИ НО НИКОЙ НА НИКОГО НЕ Е ПРЕЧИЛ, ВСЕКИ СИ БЕШЕ ЗАСТАНАЛ ТАКА, ЧЕ ДА НЕ ПРИТЕСНЯВА ОКОЛНИТЕ. В СЕЛОТО НАМЕРИХ МНОГО ПРИЯТЕЛИ С КОИТО И ДО ДЕН ДНЕШЕН ПОДДЪРЖАМ КОНТАКТ. 23 ГОДИНИ МОЕТО СЕМЕЙСТВО НЕ ОТИДЕ ДРУГАДЕ НА ПОЧИВКА , НЕ ЗАЩОТО НЯМАХМЕ ПАРИ И ТАМ В СЕЛОТО СИ ПЛАЩАХМЕ ЗА КВАРТИРА И ЗА ХРАНА, НЕЗАВИСИМО ОТ ФАКТА, ЧЕ С НЯКОЛКО СЕМЕЙСТВА СМЕ ПРИЯТЕЛИ. НО КОИТО НЕ Е БИЛ ТАМ НЕ МОЖЕ ДА СИ ПРЕДСТАВИ СУТРИН ОТ БАЛКОНА ИЗГРЕВА , ЗЕЛЕНИТЕ ГОРИ КАКТО И ТИХИТЕ НОЩИ , КАТО СЕ ОГЛЕДАМ НЕ ВИЖДАМ ХОТЕЛИ ИЛИ ДЕЦА ДА КВИЧАТ КАТО ПРАСЕТА НА ЗАКОЛЕНИЕ И ДА ВРЪНКАТ МАЙКИТЕ СИ ЗА СЛАДОЛЕД А БАЩИТЕ ИМ ДА ГЛЕДАТ КАТО БИЧЕТА С БИРА В РЪКА. СМЕЛО МОГА ДА ЗАЯВЯ ,ЧЕ ТАМ НА ПОЧИВКА ХОДЕХА НОРМАЛНИ ХОРА КОИТО ЦЯЛА ГОДИНА БЛЪСКАТ И ЖЕЛАЯТ САМО ТИШИНА , МОРЕ И ЗЛАТИСТ ПЯСЪК, А НЕ НА ПЕДЯ ОТ ТЕБ ДА ИМА ДРУГ КОИТО ДА СИ ИЗТУПА ПЕШКИРА И ТЕ ПОСИПЕ С ПЯСЪК ПО ГЛАВАТА ИЛИ ДЕЦА ДА ТЕ ПРЕСКАЧАТ.............. МОЖЕ НЯКОЙ ДА СЕ СМЕЕ НА ВСИЧКО ТОВА НЕГОВА СИ РАБОТА НО МЕ БОЛИ КАТО ГЛЕДАМ КАК В БЪЛГАРИЯ КРАСИВИ ДЕВСТВЕНИ МЕСТА КАТО ИРАКЛИ ВМЕСТО С МАЛКО СРЕДСТВА ДА СЕ ПОДДЪРЖАТ СЕ РАЗСИПВАТ ЗА ДА МОЖЕ НЯКОЯ БЕЗСЪВЕСТНА НО БОГАТА ТВАР ДА СИ ПОСТРОИ ЧАСТЕН ХОТЕЛ. ДА ИМА ЕДИН ЕЛЕМЕНТ ТАМ "ЗЕЛЕНИ ПАТРУЛИ" АМАДЕУСЧО, НО НИКОГА НЕ Е ПРЕЧИЛ НА КОГОТО И ДА Е, ЛАГЕРА ЗАМИРАШЕ С ВСЯКА ИЗМИНАЛА ГОДИНА, БУНГАЛАТА СЕ БЯХА ПРЕВЪРНАЛИ В РАЗВЪДНИЦИ НА ОСИ , ИМАШЕ КЕЙ КОЙТО С ГОДИНИ СЕ РАЗРУШАВАШЕ И ДЪЛГО ВРЕМЕ СТЪРЧАХА МЕТАЛНИТЕ МУ ОСНОВИ НА КОИТО НЕ РЯДКО НЯКОЕ ДЕТЕ СЕ УДРЯШЕ. НО ПЛАЖЪТ БЕШЕ НАИСТИНА ЧИСТ А ПО ВЪПРОСА ЗА ШИШЕТАТА И БОКЛУЦИТЕ ТОВА ВСЕКИ ДА СЕ ЗАМИСЛИ ДАЛИ В КЪЩИ КАТО СЕ НАХРАНИ ОТИДЕ И СИ ХВЪРЛИ ОСТАТЪЦИТЕ ОТ ЯДЕНЕТО В ХОЛА НА ПАНЕЛКАТА. ПРОСТО ВЪПРОС НА ЕЛЕМЕНТАРНО ВЪЗПИТАНИЕ. РЕШЕНИЕТО БЕШЕ ДА СЕ РАЗШИРИ ЛАГЕРА ДА СЕ МОДЕРНИЗИРА НО НЕ 4 ИЛИ 5 ЕТАЖНИ ХОТЕЛИ А ПОВЕЧЕ БУНГАЛА , ДЕТСКИ КЪТ, ЗАЩО НЕ ЕДНА ДИСКОТЕКА. ЩЕ МИНАТ МНОГО ГОДИНИ ДОКАТО ТОВА СТАНЕ КУРОРТ КАКВАТО И РЕКЛАМА ДА СЕ НАПРАВИ ПОВЕЧЕТО ТУРИСТИ НЕ САМО ОТ БИВШИЯ СССР ЩЕ ПРЕДПОЧИТАТ ЗЛАТНИ ПЯСЪЦИ , СЛЪНЧЕВ БРЯГ, КИТЕН, НЕСЕБЪР И Т.Н. ПЪТЯТ КОЙТО ВОДИ КЪМ ПЛАЖА В МОМЕНТА СЕ РАЗШИРЯВА А ПРЕДИ БЕШЕ ЕДНА ЛЕНТА И ДВЕ КОЛИ С МЪКА СЕ РАЗМИНАВАХА. ПРЕДИ ЕДНА СЕДМИЦА БЯХ ТАМ ДА ВИДЯ КАКВО СТАВА Е БЯХА ЗАПОЧНАЛИ ДА СЪБАРЯТ НЯКОЛКО ОТ БУНГАЛАТА............. ПО СРЕДАТА НА ПЛАЖНАТА ИВИЦАТА КЪДЕТО ИМАШЕ БАДЕМОВА ГОРА И ТЯ С ГОДИНИТЕ ИЗЧЕЗНА В МОМЕНТА ТАМ СЕ СЕКАТ БЕЗРАЗБОРНО И ИГЛОЛИСТНИ ДЪРВЕТА ЦЯЛАТА ПРИРОДА ОТИВА НА.................. ДАЛИ НЯКОЙ ЗНАЕ , ЧЕ ТАМ ГОРЕ НАД ПЛАЖА ИМА ОСТАНКИ ОТ ДРЕВНА БЪЛГАРСКА КРЕПОСТ КАКТО И ОТ МАНАСТИР КОЙТО Е РАЗРУШЕН ОТ ПЛЕМЕТО "КЪРДЖАЛИИ". ЗАЩО ХОТЕЛИ КОЙТО ИМА ПАРИ НЕКА ДА НАПРАВИ КУРОРТ ОТ СЕЛСКИ ТИП С МАЛКИ ЕДНО ФАМИЛНИ КЪЩИ. ИДИОТСКОТО В СЛУЧАЯ Е , ЧЕ МИНАЛАТА ГОДИНА МОИТЕ РОДИТЕЛИ БЯХА ЗА ПОРЕДЕН ПЪТ НА ПОЧИВКА ТАМ НА БУНГАЛАТА АЗ ОТИДОХ ПО КЪСНО И ЕДИН ДЕН ОКОЛО 14 ЧАСА СЛЕДОБЕД КОГАТО ВСЕКИ ПРИДРЕМВА ЗАПОЧНАХА ДА ПРИСТИГАТ ДЖИПОВЕ С ЧУЖДЕНЦИ, НЯКОЙ МНОГОЪГЪЛНИК ИМ ПРАВИЛ ЕКСКУРЗИЯ ДО ДЕВСТВЕНИ МЕСТА, ХОРАТА БЯХА ВЪЗМУТЕНИ НЕ ЗАЩОТО ИДВАХА ЧУЖДЕНЦИТЕ АМИ ЗАЩОТО ИМАШЕ И МАЛКИ ДЕЦА КОИТО СПЯХА А ТЕ СИ ПАРКИРАХА ДЖИПОВЕТЕ ДО БУНГАЛАТА. ДАЛИ НЯКОЙ ОТ ОНЕЗИ ЗАПАДНЯЦИ НЕ СИ ГО Е ХАРЕСАЛ ИЛИ ОНЕЗИ.................. БРАТЯ ДИНЕВИ ПРОДЪЛЖАВАТ ДА РУШАТ ПРИРОДАТА С БЕЗСМИСЛЕНИТЕ СИ ХОТЕЛИ. НЕКА ОНЗИ ФУКЛЬО ДЕТО ХОДИЛ И ТОЙ НА ИРАКЛИ И НЕ МУ Е ПО ВКУСА И ГО Е ГНУС ОТ БОКЛУЦИТЕ ДА СИ ХОДИ НА ПОЧИВКА НА БАХАМИТЕ. АЗ ПЪТУВАМ ДОСТА ЧЕСТО ПО ДЕСТИНАЦИЯТА СОФИЯ-БУРГАС-ВАРНА-СОФИЯ И МОГА ДА ВИ УВЕРЯ, ЧЕ НЕ САМО ИРАКЛИ А МИ И В ОБЗОР Е НЕЩО СТРАШНО СТРОЯТ СЕ ХОТЕЛИ ОГРОМНИ ЕДИН ДО ДРУГ, ЕДВА ЛИ СЕ СПАЗВАТ НЯКАКВИ СТРОИТЕЛНИ НОРМИ,В САМИЯТ КРАЙ НА ГРАД ОБЗОР ПО ПОСОКА ВАРНА НЕ СЕ МИНАВА СТРОИТЕЛНИ МАШИНИ НАВСЯКЪДЕ...........ТО БИВА ПРАНЕ НА ПАРИ АМА ТОВА Е НЕЩО УНИКАЛНО. Е НЕКА СИ СТРОЯТ ХОТЕЛИТЕ СЛЕД КАТО ПОСЕГНАХА И НА ИРАКЛИ ЩЕ СЕ БОРИМ ДА ОЦЕЛЕЕ ТОВА КЪТЧЕ НЕЗАСЕГНАТО ОТ БЕТОН , АЛУМИНИЙ И ДР. А НА ВСИЧКИ КОИТО НЕ ХАРЕСВАТ ИРАКЛИ ЗАРАДИ ТОВА ИЛИ ОНОВА ЩЕ ИМ КАЖА ОТИДЕТЕ В СИНЕМОРЕЦ ДА ВИДИТЕ КАКВО Е ТАМ И ТАМ СЕ СТРОИ А ИМАМ СНИМКИ НА ТЕЗИ МЕСТА ТАКИВА КЪТЧЕТА НЯМА НИ ЕДНА СТРАНА В СВЕТА И ЗАТОВА НЯКОЙ СЕ СТРЕМЯТ ДА ЗАПРИЛИЧАТ НА ХАХАХА ........."ЕВРОПЕЙЦИ" .ДА БЪДЕМ ЕДНАКВИ, ЗАЩО СИ МИСЛИТЕ ,ЧЕ ИДВАТ ПРИ НАС В БЪЛГАРИЯ ЧУЖДЕНЦИТЕ, ЗАЩОТО СМЕ РАЗЛИЧНИ ЗАЩОТО НЕ ИСКАТ ХОТЕЛИ ,А МАЛКИ КЪЩИЧКИ ДОРИ ПАЛАТКИ ДА УСЕТЯТ ПРИРОДАТА. ИМАМ ПРИЯТЕЛИ ОТ ЧУЖБИНА С КОИТО СЕ ЗАПОЗНАХ В СЕЛО БАНЯ КОИТО ИМАТ ДОСТА ПАРИ НО ИДВАТ ТУК ЗАЩОТО ТЕ НЯМАТ НИТО ШАРЕНИТЕ ЧЕРГИ НА БАБИТЕ НИ НИТО ГОРИТЕ НИТО ЧИСТИТЕ ПЯСЪЦИ И Т.Н. НА НАС ТОВА НЕ НИ ХАРЕСВА ЗАЩОТО НИ Е ДАДЕНОСТ И ХАРЕСВАМЕ ТАМ ..........ВСИЧКО ЗАПАДНО.
А НА ОНЯ ФАДРОМАТА НЕ СИ МНОГО ПО ГОЛЯМ ОТ МЕН СИГУРНО СМЕ СЕ ВИЖДАЛИ ТАМ ПО ПЛАЖА И НЕДЕЙ МИ КАЗВА ЧЕ НЕ ТИ Е ХАРЕСВАЛО НЕЗАВИСИМО ОТ БОКЛУЦИТЕ ,НО ТАМ НА ИРАКЛИ ЗА РАЗЛИКА ОТ ДРУГИ КУРОРТИ ВОДАТА БЕШЕ ЧИСТА И МАЛКО ХОРА ПИКАЕХА В НЕЯ. ДОРИ СИ ВОДИЛ И ЖЕНА СИ И НА СЕЛОТО СИ БИЛ СИГУРНО ТЕ ПОЗНАВАМ ИЛИ ПОНЕ СМЕ СЕ ЗАСИЧАЛИ КАКВИ СПОМЕНИ ЩЕ ВРЪЩАШ КАТО ОТИДЕШ СЛЕД ГОДИНИ. ТАМ ИМАМ ПРИЯТЕЛИ В СЕЛОТО И ВСЯКА ВЕЧЕР СЕ СЪБИРАХМЕ И МЕСТНИТЕ СТАРЦИ НЯКОИ БОГ ДА ГИ ПРОСТИ ПОКОЙНИЦИ НИ РАЗКАЗВАХА ИСТОРИИ И НИ ПЕЕХА СТАРИ БЪЛГАРСКИ ПЕСНИ И НИ СВИРЕХА НА ГАЙДИ. ХОРАТА КОИТО ХОДЕХА ТАМ ОСЪЩЕСТВЯВАХА И СОЦИАЛЕН КОНТАКТ С МЕСТНИТЕ ЖИТЕЛИ А НЕ КАТО СКОТ ДА СЕ ЗАВРЕШ В КВАРТИРКАТА ДА СИ СПИШ , НА КРЪЧМА Я В ОБЗОР ИЛИ СЛЪНЧЕВ БРЯГ ИЛИ С ПРИЯТЕЛИ НА НЯКОЯ ТЕРАСКА ДА СИ ПИЕТЕ РАКИЙКАТА. А ПО ВЪПРОСА ЗА ХЕЛИКОПТЕРА .....ЕЙ СЛАДУР ТОЗИ ХЕЛИКОПТЕР НЕ ГОНЕШЕ ПАЛАТКАДЖИИ А ГЛЕДАШЕ ЗА НАРУШИТЕЛИ НА ГРАНИЦАТА НИ ,И СЕГА ПРЕЛИТА ХЕЛИКОПТЕР НЕ ТОЛКОВА ЧЕСТО НО ПАК ЛЕТИ. ЗНАМ ГО НЕ САМО ОТ МЕСТНИТЕ ХОРА А И АЗ БЯХ ТАМ И ГЛЕДАХ ХЕЛИКОПТЕРА КАТО ПРЕЛИТАШЕ. АКО СА ГОНЕЛИ НЯКОГО ТОВА Е БИЛО ЕДИНИЧЕН СЛУЧАЙ А НЕ ПОСТОЯННО . И ТАМ НЯМА СУЛЬО И ПУЛЬО КАКТО СЕ ИЗРАЗЯВАШ А ХОРА КОИТО ОТКРИВАТ КРАСОТАТА НА ПРИРОДАТА, ГОЛЯМА РАБОТА ЧЕ ОНЕЗИ НЕЩАСТНИ ХОРИЦА ГИ Е ВАЛЯЛ ДЪЖД И ПОДГИЗНАЛИ... ЧУДО ГОЛЯМО. ПРИРОДА.
А КЪМ ВСИЧКИ КОИТО МИЛЕЯТ ЗА ИРАКЛИ ЩЕ КАЖА , НЕ СЕ БЕЗПОКОЙТЕ РАНО ИЛИ КЪСНО ЩЕ СЕ ПОЯВИ НОВ ЕВГЕНИ БАКЪРДЖИЕВ КОЙТО ЩЕ БУТНЕ ВСИЧКИ НЕНУЖНИ ХОТЕЛИ,АКО НЕ ПАДНАТ ОТ ДЕЙСТВИЯТА НА ПРИРОДАТА -СВЛАЧИЩА.
И ОЩЕ НЕЩО ЩЕ ХОДЯ НА ИРАКЛИ ДОКАТО МЕ ДЪРЖАТ КРАКАТА, ЕДИН ДЕН И МОИТЕ ДЕЦА И ЖЕНА ЩЕ ЗАВЕДА ТАМ В СЕЛОТО И НА ПЛАЖА , АЗ ЛИЧНО ОТИВАМ ТАМ И ЗАРАДИ МЕСТНИТЕ ХОРА КОИТО СА ПРЕКРАСНА КОМПАНИЯ, А МОРЕТО Е НА ВСИЧКИ НЕ МОГАТ С НИКАКЪВ ЗАКОН ИЛИ ХОТЕЛ ДА МЕ СПРАТ ДА ХОДЯ ТАМ, И ДА СЕ НАСЛАЖДАВАМ НА ПРИРОДАТА ДА ГЛЕДАМ МОРЕТО И ЗЛАТИСТИЯТ ПЯСЪК.



Тема Re: Стига сте плакали за Иракли!нови [re: GROHOT]  
Автор_ (Нерегистриран)
Публикувано05.04.06 11:01



радвам се, че има такива хора



Тема Re: ZA BOGA BRATQ NE STROITEнови [re: Fadroma]  
Автор irakli (непознат )
Публикувано11.04.06 20:37



Na koi mu hruman tazi ideq da zastroqvat irakli?Osakatqvat edno prekrasno i divo mestence.4-5god hodih na more tam.Mai sega nqma da mi se otdade vazmognost.Dano pone ne srutqt i lagera za deca,4e togava savsem q ocapahme.Domakina Hristo polaga6e tolkova usiliq da podarga red a sega.....MI SAS BADEMOVATA GORA KAKVO 6TE STANE?I 4AKALITE?Nqmam dumi.PO SKORO TRQBVA DA SE VZEMAT MERKI.PODPISVAM SE VAV VSQKA EDNA PODPISKA,az i cqloto mi semeistvo.TOVA E NEDOPUSTIMO.NO MI E 4UDNO AKO SE OPANAT PALATKITE KAKVO 6TE STANE?KAK 6TE NI IZGONQT?DA SPASIM IRAKLI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! za kontakti -Roamnti4niq@abv.bg



Тема Re: ZA BOGA BRATQ NE опъвайте палаткинови [re: irakli]  
АвторFadroma (Нерегистриран)
Публикувано11.04.06 21:43



Съжалявам приятел,но безплатното "ходене на море" и замърсяване на природата с палаткаджий като теб СВЪРШИ! Ако искаш палатка бягай на "Градина" ако още ще функционира.Миналата година цената за каравана на ден беше символична-20лв, а за палатка още по малко.Ако нямаш 20лв за палатка на ден или каравана къде си тръгнал? Дори и да не се строй нищо на Иракли палатки там няма да има.Който иска да ходи на плажа там да си наеме квартира в Баня или Обзор.Нали всички палаткаджи се пишете "природозащитници" но не ви пречи да пребивавате там с палатките си и да замърсявате незаконно с боклуци и да използвате безплатно водата от бунгалата който за щастие вече ги гътнаха.Скоро и лагера ще гътнат.Като ученици там често си повтаряхме следното : В концентрационен лагер Иракли храната е като през войната! Хубавото беше ,че бяхме деца и това за храната и мизерията в лагера ни беше единствения проблем тогава,и много се радвахме когато ни водиха на плажа до обяд и можехме да се потопим в морето.А следобед плаж забрави, дружинната ръководителка и директора на лагера бдяха да спазваме следобедна "почивка" от 14-16ч :)



Тема Re: Стига сте плакали за Иракли!нови [re: Fadroma]  
АвторCkoт (Фицджepaлд) (Нерегистриран)
Публикувано12.04.06 01:47



фАДРОМЧО, гей психопат си ти...мойто момче, кои какво говори...ти все за пионерските лагери, храната в тях, село Баня и соцромантиката и руските военни тайни....
И все палаткаджийте са ти виновни...да не би да са те ебали тия палаткаджии и затова толкоз да си им набрал....
А ако ства въпрос за боклуците по плажа, най-много цапат къпаните селендури като теб дето ходят на плаж....



Тема Re: ZA BOGA BRATQ NE опъвайте палаткинови [re: Fadroma]  
АвторHиkи (Нерегистриран)
Публикувано12.04.06 09:22



А пък аз мисля, че вече прекаляваш. От цялото ти разписване в тази тема разбрах, че лагерните дни от детските ти години са оставили неизличим отпечатък. При това свързан с негативни емоции. Може би просто е трябвало да кажеш на майка си, че лагера не ти харесва и не искаш да ходиш там повече. Явно си свикнал на удобства от малък. Само че хората са различни. На някои им харесва липсата на удобства, която за теб е синоним на концентрационен лагер.

Може би е крайно време да откриеш, че не всички хора мислят по един и същи начин. Както и, че ако си имал/а някакви проблеми в детството си виновните за тях не са посетителите на този форум.



Тема Re: Скотнови [re: Ckoт (Фицджepaлд)]  
АвторFadroma (Нерегистриран)
Публикувано12.04.06 14:05



Когато българина няма какво да каже за да защити тезата си, най-често почва да обижда опонента си в хомосексуализъм поне в България за ориенталци като теб това е обида.Дали съм хетеро, би, или хомосексуален това за теб няма значение защото няма да ти реши проблема с Иракли.Палаткаджийте ми пречеха поне там с нечистоплътноста си, шума,алкохолизма,и боклуците който правеха! И не на последно място това ,че такива като теб ореваха форумите и спамят за това ,че не могат да бъдат вече безплатно на Иракли.Ето това ми е проблема.Иначе от лагера въпреки мизерията имам добри спомени защото все пак бяхме деца.Яд ме е,че тогава за българските ученици лагерите бяха мизерни а за съветските на ММЦ Приморско пълен лукс и то безплатно за тях!!! Ако имаш други проблеми за иракли ги сподели!



Тема Re: Скотнови [re: Fadroma]  
Автор_ (Нерегистриран)
Публикувано12.04.06 16:35



батенце, няма коментирам написаното .. от доста време насам по темата Иракли ... ама как можа да нацелиш тоя тъп nick



Тема Re: Скотнови [re: _]  
Автор BORlMORT (Търсещ)
Публикувано28.05.06 22:15



Това са хората,почистили Иракли. Да,същите,които спят на палатки и "замърсяват незаконно":








Тема Re: Скотнови [re: BORlMORT]  
АвторFadroma (Нерегистриран)
Публикувано29.05.06 14:19



Защо не се сетихте да почиствата от 1990 до 2005г??? Сега когато видяхте,че ви бият шута от вече частни терени се правите ,че почиствате.Най-доброто почистване ще направят сега фадромите като изчистят от иракли такива като вас и палатките ви и другите боклуци който направихте там.



Тема Re: Скотнови [re: Fadroma]  
Авторtoia izverg ot kade se vze (Нерегистриран)
Публикувано29.05.06 14:30



Ще видим къде ще си изхвърля отпадъците читсия ти хотел, смешнико!



Тема Платен евтин PR май си.нови [re: Fadroma]  
АвторAaaaaxxx! (Нерегистриран)
Публикувано30.05.06 11:55



Изобщо колко ти платиха от Суис пропъртис за тая смрад в нета,а?



Тема Re: Платен евтин PR май си.нови [re: Aaaaaxxx!]  
Автор BORlMORT (Търсещ)
Публикувано30.05.06 17:10



Фадромааааа,фадрома...... Някой американски психиатър би могъл да направи добри пари от тежкото ти детство,дало отпечатък на сегашните ти комплекси......




Тема Re: Платен евтин PR май си.нови [re: BORlMORT]  
АвторФaдpoмa (Нерегистриран)
Публикувано30.05.06 19:46



Веж сега пич,тука не е важно какво ми е било детството,тежко или леко.Това е без значение за темата в клуба.Важното е че имате проблем и той не е детството ми а ,че тази година няма да ходите без пари на Иракли! Това е голямата ви болка и е ясно ,че истината за това много ви боли.И мен ме боли ,че сложиха ръка на къмпинг Градина но какво да правя всеки да се спасява поединично! Колкото това дали някой ми плаща мога да те уверя ,че никой не ми е платил нищо за да пиша в този клуб.Просто според правилата на дира изказвам лично мнение.За съжаление мнението ми съвпада с реалноста за иракли и вашите интереси за безплатната ви почивка там която свърши.Съветвам ви вместо да се жалвате тука да потърсите други алтернативи за море ,че сезона почва.Аз вече май ще се ориентирам окончателно за море в Турция или при роднина в Испания.Нашето Черно море е много скъпо и предлага некачествени услуги!Всеки има избор и може да си прави избора и изводите сам!Нямам нищо против вас но просто не сте прави да ревете!



Тема Re: Платен евтин PR май си.нови [re: Фaдpoмa]  
Автор JWalker (оптимист)
Публикувано30.05.06 20:19



Нашето Черно море е много скъпо и предлага некачествени услуги! Така е, защото е мутризирано, каквото за съжаление е бъдещето и на Иракли. А последните 15 години показаха, спасяването поединично е гибел за всички.



Тема Re: Платен евтин PR май си.нови [re: JWalker]  
Автор lXN (непознат )
Публикувано12.07.06 18:19



Ами каквито хората, такава им и къщата, добре бе драги, като си осерем къщата, ще ходим да живеем, в чуждата къща ли, ходете си и в Турция и в Гърция, ама как може капчица да не ви е жал за родината ви и за това за което, са си пролели кръвта, умни и честни хора, та да останат след тях къпани дебелосерковци и пропаднали пияници да се карат кой бил цапал по-малко, ами като се карате, що не се огледате и не видите, че тук таме е останал някои, който се опитва да всели здрав разум в изветрелите ви кратуни. Не виждате ли че и едните и другите сте едни и същи, ами защо не вземете, тези дето само приказвате, да спрете вредните за здравето навици и да почнете да работите повече, като за начало, защо кото знаете, толкова много пикантерии, не ги подкрепите с доказателства и да рзобличите мърлячите дето си хвърлят боклуците и творят безумици, не можете ли да разберете, че тези които строят хотели и те кампингуват и сигурно даже сте се засичали, и когато си хвърлят боклуците е трябвало всички да им се нахвърлите, да се насерат и повече да не правят така, дебелите мазни пръдльовци !
Иначе за къмпинг, трябва да има, иначе няма кой да стопанисва, местността, и той трябва да бъде извън защитената територия, на плажа да може да оставаш само да спиш със спален чувал, без никакви други екстри, освен огън, за който пак трябва да има строги правила. За тези неща могат да се организират конкурси, които да се оценяват от гражданите и след публичен дебат се избере кой ще стопанисва къмпингите. Но да стигнем до там трябва да разкараме корумпираните чиновници и на тяхно място, да изберем хора които не са обиграни мошенници. Като се оправи София след това ще се оправят Областните центрове и чак тогава Общините, а ние сме се хванали да се чудим кой от кой бил по-прав, какво значение има това, важното е какъв е резултата, за сега е в полза на няколко дебели насранковци. А ристю багеристю хич да не се опитва и той да се слага барабар с мъжете, ами да вземе да се освести, че къвто е охлюв много бързо може да остане без жалката си черупка - мечтите за СССР - бля, бла, бля и едва ли някой би желал да слуша жалките му брътвежи !

http://www.daspasimirakli.com//phpBB2/viewtopic.php?t=244&postdays=0&postorder=asc&start=15



Тема Re: Платен евтин PR май си.нови [re: Фaдpoмa]  
АвторAmot (Нерегистриран)
Публикувано14.07.06 15:48



Фадрома, хайде да се хванем на облог, че ако искам това лято ще спя безплатно на Иракли? Нещо те боли за безплатното - да нямаш земя или хотел по морето? И да стоят празни?
Аз не се жалвам и не рева, а правя каквото мога за да имаме природа. А ти какво правиш? Имаш ли цел различна оттази да се сърдиш и обиждаш другите.
Спасяваш се сам - опитай се първо да имаш добри спомени, добри приятели и добра душа. Всичко останало само ще дойде.
И се обзалагам, че ще имам по-добри спомени от теб, и за Иракли и за това лято и за морето.



Тема Re: Стига сте плакали за Иракли!нови [re: Fadroma]  
Автор natam-nasam (непознат)
Публикувано14.07.06 16:49



Не съм съгласна с твърдението, че хората живеят на палатки само и само да не плащат. Има си много други причини, като желанието за единение с природата например, които трудно могат да бъдат обяснени.
Колкото и да е странно, не всеки си пада по хотели и хората, които предпочитат "дивото" също би трябвало да имат избор. Нека има и от едното и от другото, но това, което става в момента е, че малко по малко ни лишават от правото ни на избор - ако искаш да ходиш на море, бъди богат и ходи по хотели.
Между другото, по хотелите има всякакви хора (както и по палатките) - не са никакъв пример за култура и морално поведение.



Тема Re: Платен евтин PR май си.нови [re: Amot]  
АвторFadroma (Нерегистриран)
Публикувано15.07.06 00:03



За съжаление съм от София и нямам никакви имоти по морето!Може и да спиш на катуна си но без вода и тоалетна и баня представям си на какво ще заприличаш!



Тема За Fadromaнови [re: natam-nasam]  
Авторsigratni (Нерегистриран)
Публикувано15.07.06 08:31



Много ми е интересно, че мислиш, че всички искат да ходят на палатки само за да не плащат. Достатъчно средства имам и мога да си позволя да плащам, освен това си нодя и 100 литрови чували, където слагам ВСЯКО! мое боклуче. Не разбираш ли, че сред организираните места за къмпингуване се губи живата връзка с природата. Аз просто мечтая за място, което е наистина диво и стихийно. Като отидеш в чужбина ще намериш ли необлагородена от човека природа. Не приятел! Макар, че май удобствата повече ще те радват като гледам. Нещо спомена и за армията преди 2004 г. Мога да те уверя, тъй като работя с сферата на националната сигурност, че армията от онези дни беше много повече армия, а сега просто е на доизживяване и вегетира. Палаткаджийството е начин на философия, на съществуване, без което не можем, защото по цяла година сме принудени да ходим на срещи в тесните костюми по мръсните улици и все нещо изпускаме, и все нещо отлита. Представи си да се отпуснеш на сгъваемото столче пред палатката и да слушаш морето и пукането на съчките в огъня. Обаче е напразно. Ти не го разбираш. Ако някога имам приятелка съм си казал, че има само три места в България, където бих могъл да предложа брак на една жена: извор "Живата вода" на Витоша, Аладжа манастир или пък в самото море край Иракли. Какво по хубаво да започнеш живота си с друг човек, потопен в непреходното. Да спасим непреходното Иракли. Само хората сме преходни и така трябва да си остане.



Тема Re: Стига сте плакали за Иракли!нови [re: иckpицa oт въrлeн]  
АвторTuxoMup (Нерегистриран)
Публикувано17.07.06 15:02



мисля че ник-а на този индивид обяснява всичко. сладур, акто не искаш, ходи си в Слънчев Бряг, и се радвай на глиганята!
явно са те водили насила на лагера, или си пипнал някоя срамна болест от някоя от голите комшийки, не знам, , и не ме интересува, но тази битка ЩЕ БЪДЕ спечелена, кокото и такива като теб да се правят на щраус в пясъка, свирещият пясън ка Иракли(ако си бил там наистина знаеш за какво говоря).



Тема Re: Шаман , изказа се неподготвен!нови [re: Fadroma]  
АвторTuxoMup (Нерегистриран)
Публикувано17.07.06 15:34



брато, не си прав!
никога не е имало проблем да се изкъпеш в душовете, даже в последните години взимаха по 1.5 лв за услугата!
вода не продаваха на капана и затова се взима от обзор, изпил съм няколко BMW-та в капана на Иракли, не само аз!



Тема Re: За Fadromaнови [re: sigratni]  
АвторFadroma (Нерегистриран)
Публикувано17.07.06 17:24



Ходил съм на много места из България,спал съм и на палатка за по два-три дена и то на позволени места.На всички места където съм бил имам снимки така ,че е глупаво да ме обвиняваш ,че не разбирам и не съм се докосвал до природата! Ако сти истински защитници на природата ще пазите Иракли не само от строежи но и от катунари.Факт ,че си траете за катуните и участвате в тях показва какви "природозащитници" сте!



Тема Re: ZA BOGA BRATQ NE опъвайте палаткинови [re: Hиkи]  
АвторMEPИ (Нерегистриран)
Публикувано25.07.06 21:29



БИХ ИСКАЛА ВЕЧЕ ДА ИЗКРЕЩЯ НА ТОВА СЪЩЕСТВО/ФАДРОМА/....БОЖЕ МОЙ, НИМА НЕ ТИ ДОЖАЛЯВА ПОНЕ МАЛКО ЗА ТАЗИ НАША БЪЛГАРИЯ, СЪРЦЕ НЯМАШ ЛИ, ДУША НЯМАШ ЛИ........БИЛ ЛИ СИ ИЗОБЩО НЯКОГА ДЕТЕ, КАКВО ПРАВИШ ВСЪЩНОСТ В ТОЗИ ФОРУМ, ТОЙ Е ЗА ХОРА СЪС СВОБОДЕН ДУХ И ГОЛЕМИ СЪРЦА, ВЪРВИ СИ ПО ПЪТЯ ДРЕБНО ЧОВЕЧЕ И СТОЙ ПО-ДАЛЕЧЕ ОТ ИРАКЛИ



Тема Re: Mеринови [re: MEPИ]  
АвторFadroma (Нерегистриран)
Публикувано25.07.06 23:33



Нещо си се объркала.Тук не става въпрос дали ми е жал или не.А става въпрос ,че според вас Иракли не трябва да се застроява а да остане"девствено " място.Но на практика излиза ,че вас ве стяга чепика не заради природата и за "девственото" място а заради това ,че няма да можете да опъвате катуна на иракли повече.Дали съм дребно или едро човече може да се види от хилядите снимки който имам из България."Свободният дух и голяме сърца" на такива като теб на Иракли се виждат след малко напиване и дрогиране от "природозащитници".За България ме е жал защото има такива съпруги на Бай Ганьо като теб за които е важна далаверата а не природата.Да именно далаверата даси разпънеш катуна на иракли въпреки ,че е забранено.Чудно ми е защо след като имате"свободен дух и голями сърца" не си опъвате катуните на 4-5 км западно от иракли там сред гората има страхотни места за "любители на природата" като вас? Но няма море и плаж но пък ако наистина обичаш толкова да си на палатка след гората ще ти е наистина хубаво.ако искаш обаче море и плаж трябва да постъпиш като ме и да приготвиш 1300-1600лв за трима човека за 15 дена на квартира в Черноморец.Цената е от 12-15 лв на легло в стаите са с санитарен възел и 24ч топла вода.На плаж се ходи всеки ден с кола на къмпинг "Градина" като плащаш 2лв вход за да ти мине колата поне толкова беше миналата година.Но "природозащитници" като теб искат без пари на брега на морето.Е няма вече!А колкото до това дали ще стоя далече или близо до иракли решавам аз.Ходил съм прекалено много на това място но не на катун и вече съм далеч от него но за твое съжаление и те ще стоиш далеч от Иракли вече по обясними причини, който мисля че ги знаеш!Дребните хора са такива като теб "любетели на природата" който нападнаха и Ропотамо затова там сега сложиха денонощна охрана.



Тема Re: Mеринови [re: Fadroma]  
АвторXacпeл (Нерегистриран)
Публикувано25.07.06 23:42



Море "без пари" ще има винаги, загубеняко, то за това е и създаддено, а ти плащай като каруцар щом така се чувстваш "осигурен"



Тема Малоумници като теб болнови [re: Fadroma]  
АвторAntiFadroma (Нерегистриран)
Публикувано26.07.06 16:06



За да се направи нещо малоумно (всъщност не толкова малоумно колкото изгодно на определени среди) удобни обяснения от типа на твото писание може да се изсмучат от пръстите колкото искаш. Особено в България - страната в която правото е на страната на този който пусне във везните на Темида по - дебела пачка. А хората които ходят на палатки не са такива - няма как да си наемат мастити адвокати и да платят на определени министри за да им прокарат интересите. Кои са тези интереси? На тези които с незаконна търговия и по - най различни незаконни начини натрупаха милиони, които трябва да вложат някъде. Строителството се оказа един доста удобен начин за пране на пари, които съсипаха курорти като Слънчев бряг, Несебър и Златни пясъци.
Виждам че си доста озлобен по отношение на "братския съветски съюз" - затова може да отидеш да целунеш задника на някой американски брат. Те сега ще си имат и база тук, та няма да е нужно да пътуваш чак до братска Америка за да го реализираш.
Не знам какъв е повода да си озлобен, но доскоро на редица неудачници това беше много удобно обяснение за това че са некадърници - просто родени такива, без някой да им е виновен. А като си мераклия да има строителство - купи някоя запустяла нива и построи ферма или завод. Това с долнопробните хотели вече взе да писва. От това че по естествен път направихме от курортите градове до морето единствения резултат е че идват туристи "2-звези" за 5 звезните ни хотели (които реално не заслужават и 3).
Бутилките от къмпинзите могат да се почистят лесно, ако община Несебър реши, но именно това е ценното - оставяш едно място да запустее, никакви грижи и пристигат "облагородяващите" строители на съвременна България.

Анатема Вам "Строители" на съвременна България!



Тема Re: Mеринови [re: Fadroma]  
Авторaнoним (Нерегистриран)
Публикувано26.07.06 17:19



Плащам си за палатката на Тевното в пирин ,въпреки че не е редно ,защото травата едва ли се коси и полива , това си го прави природата, нося си боклука в раницата , но си плащам за тоя дето духа.Та не разбирам, защо си превърженик на бетонджиите.Мисля си че по-лесно се чисти този боклук от недобросъвестни летовници ,отколкото бетонните конструкции .Дюните на Слънчев бряг ги сасипаха- изровиха ги ,изравниха ги , плажовете са гъчкани от летуващи, и стерилно почистени.Няма и поман от хубавата брегова ивица Свързваща Несебър със слънчев бряг . Е, за какво говорим тогава.Явно не си ходил за повече от два дена на планина безда се позамиеш и да влачиш 20 кг раница смалки деца.Ако не правиш секс чистотата с разните хигиенни препарати изобщо не липсва.Планината е достатъчно чиста за разлика от нашето изродено съзнание.



Тема Re: Малоумници като теб болнови [re: AntiFadroma]  
АвторFadroma (Нерегистриран)
Публикувано26.07.06 20:35



Де се чука, де се пука,или защо биеш негрите.Това може да се каже за писанията ти.Тук в тази тема не става въпрос за САЩ,или дали съм неудачник или не или дали съм озлобен или не явно същноста на темата не ти допада и понеже знаеш ,че не може дакажеш нещо смислено в защита на катунарите пишеш за глупости.Но аз ще те върна към темата а тя е ,че неоправдано "природозащитници" се жалват ,че не могат повече да живеят на катуни в частни земи на Иракли.Къде бяха тези "Природозащитници" когато през 1993 започна масово застроявате по Сл бряг и други места, за последен пример е къмпинг "Оазис" Защо тогава не протестираха.Защото много добре знаят че там никой няма да ги пусне с палатки.Аз съм за това ,че трябва да има и хотели и къмпинги за палатки и каравани НО, за всичко трябва да се плаща.А ако наистина някой от вас го интирисуваше "девствената" природа на Иракли то трябваше да надигнете протест едновременно срещу задстрояването и незаконното къмпиране!Нямам нищо против хората който идват с коли всеки ден от Обзор с Баня,Емона и си стоят на плажа,почиват си и после с колите се пребират.Аз го правех това от 1998 до 2002 година и нямах никакъв проблем .



Тема Хаспелнови [re: Xacпeл]  
АвторFadroma (Нерегистриран)
Публикувано26.07.06 20:40



Може и да съм "загубеняк" според теб но от това което си написъл виждам ,че и ти си осъзнал простата истина,че море на такъв хубав плаж като Иракли без пари вече НЯМА да има! Виж за такива мераклий на безплатно къмпиране засега можее би ти остава скалите около Тюленово или някой каменисти и лоши брегови ивици!



Тема Re: Малоумници като теб болнови [re: Fadroma]  
Авторaнoним (Нерегистриран)
Публикувано26.07.06 21:13



Между другото такси за влизане в морето има ли,а такса за дишането на въздуха? Е, като се има в предвид държавата и хората и това ще се въведе сигурно.Пропуснах, липсва данък за новородени?То на човек да не му се живее на тоя свят.



Тема Re: Хаспелнови [re: Fadroma]  
АвторXacпeл (Нерегистриран)
Публикувано26.07.06 23:50



Хубав плаж е където няма хора като теб. Идеален плаж е където няма никакви хора освен мен. Съмнявам се че ще схванеш написаното... поне не преди жлъчта ти да отрови и мутренската "Градина" :)



Тема Re: Малоумници като теб болнови [re: Fadroma]  
АвторAнтиФaдpoмa (Нерегистриран)
Публикувано27.07.06 08:31



Дървено философче си и това си е.
Всъщност какво искаш да кажеш?
Не разбирам? Какви катунари бре?
"Всичко да се плаща" - на кого?
На предприемчивите хора с фадроми?
Аз постоянно плащам, за какво ли не - такса смет за апартамент от 70м2 в центъра на Соф е 140лв. Е, И? Квартала е като в Бангладеш.
И кои са "катунарите"?
Тези "Катунари" са ученици, студенти и предимно млади българи.
Един от тези "катунари" например е чичо ми който години наред ходеше на това място - още от соц. временета, когато това е било "десантен плацдарм".
Хората имат право да протестират, и дано да успеят, поне този път.
Места за строеж по морето има бол - близко до инфраструктура, на територията на бивши военни поделения и т.н.
"Иракли" може да бъде почистен за една седмица перфектно от всякакви битови отпадъци, които между впрочем не са толкова много, и при добра организаця може да се събират. Но бетона който се е излял върху пясъка на Созопол, Несебър и други перли на нашето черноморие трудно ще бъде почистен. И за какво ми е той? За да идват повече пенсионери от Германия и алкохолизирани хулигани от британските острови? Ходих веднъж на Слънчев бряг през 2003 (преди съм бил за последно през 1990) - мерси, повече не желая да виждам това място. Разни фадроми са насипали навсякъде хотели, ресторанти, басейни и какви ли не бардаци от бетон и алуминий.
Изчезнали са горичките и дюните от моето детство - може би за това не мога да го приема в сегашния му вид - вече не е "Слънчев" а "Бетонен" бряг.
Вчера в автобуса от Соф за Бургас, който аз използвах до Ст. Загора една лелка ми наду главата - постоянно й звъняха, тя звънеше - вероятно беше проектант ВиК, пътуваше по спешност към морето - на някакъв обект в Слънчев бряг канализацията беше почнала да връща обратно. Супер!
Бял ден да не видят тези които ще построят нещо на Иракли, друго не мога да кажа.



Тема Re: Малоумници като теб болнови [re: Fadroma]  
Автор_ (Нерегистриран)
Публикувано27.07.06 09:40



"НО, за всичко трябва да се плаща."

и що?
защо да трябва?
кой е този, който напира да плаща, при положение, че може и без
някой, който иска да се представи като по-заможен ... да се разграничи от "простолюдието"?
комплекс некъв, батенце
ти на какъв се правиш, на чистоплътен?
да си чистоплътен е нещо нормално и някакси не става за парадиране ...


инак ... видно е, че усърно следиш дискусиите във форума
дали пък няма да те облагородят ... малко ...



Тема Re: Малоумници като теб болнови [re: AнтиФaдpoмa]  
АвторFadroma (Нерегистриран)
Публикувано27.07.06 15:46



Недей да лъжеш като дърт циганин.Чичо ти никога не е бел на палатка до самият плаж на Иракли защото всеки ден прелиташе хеликоптер и пращаше УАЗ-ка с милиция която правеше актове на всеки с палатка,под предлог ,че е няма къде да се регистрира.Навремено ако престоиш някъде извън вас повоче от 24часа трябваше да се "регистрираш".Чичо ти няма как да е бил там и до самият плаж защото казвам пак милицията не пускаше никого там.Може да попиташ Трайчо с бар-караваната която беше до скоро на плажа, спасителят Глушков от София и местните от селата Баня и Емона.Имаше малко хора с палатки който за по няколко дена ги разпъваха в горите на лагера но на плажа забрави.А отосно това за катунарите ако незнаеш ще ти кажа.Катунарите са циганско племе което се скита по гори и планини е каруци или стари коли и камиони и живеят на палатки и се топлят и готвят с крадени дърва от горите.Те не се къпят с вода защото на катуна им няма вода и ходят до тоалетна в гората.Ако не виждаш нищо общо между циганите-катунари и тези на Иракли с палатките то това се и твой проблем.Лицензираният къмпинг затова е такъв защото има изградена тоалетна с вода за къпане и миене има ток и мед пункт.Затова се плаща таска на такива любители на палатките.Аз също ходя на палатка за по 2-3 дена но само когато съм на риба на някой язовир.Имам абсолютно всичко нужно за къмпиране като кола,ремарке,походни легла палатка ,чували, петромакси ,газови котлони,12 волтови луминисценти и още каквото дребно се сетиш.А това ,че на нашите курорти наляха бетон изобщо няма връзка с темата защото земите на Иракли са частна собственост и ще се правят каквото решат собствениците или ще са хотели или защитена териотрия забранена за хотели и палатки нещо като Ропотамо.Ако тази истина не ти харесва не мога да ти помогна с нищо!



Тема Re: Малоумници като теб болнови [re: _]  
АвторFadroma (Нерегистриран)
Публикувано27.07.06 16:08



Виж сега когато не ти изнася истината удобно е да казваш на опонента си "комплексар" както и да е аз не се обиждам всеки от нас си има някакви комплекси които обаче не са важни за темата.Ами трябва да се плаща на всяко място или имот който е чужд и искаш да го ползваш рабра ли ме?Няма значение кой е собственика дали фирма ,частно лице,или държавна собственост.ако имота или къщата и земята са твой то естетсвено не плащаш наем за това а си плащаш само определените от държавата данъци.Има много места далеч от Иракли където можеш безплатно да си опънеш палатката!Сега разбра ли ме, а колкото до това дали съм чистоплътен ще ти кажа,да чистоплътен съм зимният сезон се къпя един път на ден,а летният 2-3 пъти на ден.За мен всеки уважаващ и чистоплътен човек не би живял на палатка на Иракли повече от 2-3 дена.Изключваме ситуацията във военно време или други извънредни ситуаций.



Тема до анонимнови [re: aнoним]  
АвторFadroma (Нерегистриран)
Публикувано27.07.06 16:16



Аноним. Ще ти кажа честно какво мисля за теб но може и да се лъжа.Според мен ти си единственият засега от клуба изказал се по темата който усещам,че мисли реално и нормално незнам защо но така ми се струва.Както така ми се струва ,че ти си съгласен е с мен но не го показваш гласно тук в форума но както и да е.И на мен ми е неприятно ,че когато тръгна за риба повечето от водоемите са отдадени под аренда и трябва да плащам за да си метна въдиците и разпъна палатката но това е.Дори и за водоемите изцяло държавна собственост пак има забрани през размножителният период и се иска редовен риболовен билет за който се плаща 25лв годишно.Но какво да правя когато нямам частен водоем си плащам за да ползвам чуждите същото е и за морето съгласен съм с теб ,че държавата иска такси и данъци за какво ли вече не но пак ти казвам това няма нищо общо с темата за иракли.



Тема Re: Малоумници като теб болнови [re: Fadroma]  
Авторaнoним (Нерегистриран)
Публикувано27.07.06 22:29



Ти си само за американският начин на живот, но за жалост това си има един минус-алергиите.Последните изследвания казват,че човек трябвало да избира между глистите и алергиите/доста е грубичко ,но съм на път дасе съглася/.



Тема Re: Стига сте плакали за Иракли!нови [re: Fadroma]  
Авторsyn (Нерегистриран)
Публикувано01.08.06 12:54



Fadroma ne znam kakv ti e problema, no izobsto ne mi puka za dushevnite ti terzania i ce ne si bil na lager w tuhlena vila kraj moreto i ne si jal ceren hajver. Ti si javno drebna dushica kojato se interesuva ot kanceto na drugite. Procetoh dostatucno pisanita ti v tozi forum za da razbera ce si s tipicen mantalitet na sin na bivsh partien funkcioner, kojto se opitva da vprjagra prostickite nestica i da gi politizira. Poneze ne te e enja kakvo ste ostane sled teb za v budeste na pokoleniata, imam delovo predlozenie: zasto ne vzemesh da se grumnesh, ili po-dobre da se udavish ce da ne razashjash zaraza v suznaniata na horata. Ako ne mozesh sam obadi se ste ti pomogna!! A otnosno Itrkali, krajno vreme e "investitorite" da razberat ce ne sa nedosegaemi i sa smurtni, ce stroenoto moze da se subori / po-moderno "da se vzrivi" :) /.
Hajde fadroma sus zdrave i hodi da si placikash trutkata v betoneno korito!!!



Тема Re: synнови [re: syn]  
АвторFadroma (Нерегистриран)
Публикувано01.08.06 23:36



Виждам ,че събитията около застрояването на иракли са те озлобили много,но немота да ти помогна.ако бях син на партиен функционер нямаше да съм по лагери а на почивните станций на БКП.А когато твойто канче го държат празно започваш естесвено да гледаш и в други канчета.ивеститорите наистина е хубаво да знаят ,че не са досегаеми но тази паплач с палатките според теб и те ли трябва да бъдат недосегаеми намлизайки в частни имоти?Трътката може да си плацикам в морето а после да вляза в бетона и с топла вода да я измия.А ти катунарино къде ще си измиеш третката като отидеш на тоалетна в гората на иракли? Нали си любител на чистата природа? Та кажи къде ще си измиеш трътката и други органи на тялото ти?



Тема Re: synнови [re: Fadroma]  
АвторПpeпъниkaмъk (Нерегистриран)
Публикувано02.08.06 09:00



Нивото на общуване става все по-екзотично.
Сигурно е чудесно да се застрои едно от малкото диви места по българското черноморие. Сигурно това те изпълва с фадромна радост.



Тема Re: synнови [re: Fadroma]  
АвторAntiFadroma (Нерегистриран)
Публикувано02.08.06 13:13



Аз бях като дете на почивните станции но не на ЦК, а на ДСиМС (Държавен и министерски съвет - сега вече тези станции са на народното събрание). Бил съм на тази на Слънчев бряг и тази на Дружба. Въпреки че бяхме на станцитята на ДС&МС на Дружба не ни пускаха да влизаме в комплекса на ЦК (сега почивна база "Слънчев Ден" - едно от най приятните места за почивка, бившите домове са станали хотели, един даже ***** ), но както и да е ...
Е И?
Кой ти държи канчето празно?
И защо мислиш че някой трябва да ти го пълни?
Преди беше виновна системата - на всичко кьораво, куцо, сакато и природно тъпо и некадърно трябваше някой да е виновен. Кой?
Разбира се партията, социализма, и т.н. Те отминаха.
С това отминаха безплтното образование, безплатното здравеопазване, социалната политика, почивните станции (имаше за всички организации и заводи), но това вече е минало.

Кой ти е виновен на теб сега?
Кой ти държи канчето празно?
Уви, вече сме див капитализъм на 100%. Захвашай ръкави и бачкай, после си мисли за канчето.
Ако те влече, стани шофьор на фадрома.



Тема Re: Препъникамъкнови [re: Пpeпъниkaмъk]  
АвторFadroma (Нерегистриран)
Публикувано02.08.06 14:20



Изобщо не е чудесно да се застроява Иракли което беше диво място до 1990г Защото след 1990 изобщо не е диво заради незаконно обитаване на плажа и горите в местноста.Но ето и ти както другите плачеш че " дивото4 място се унищожава от строежа а за наркоманите пияниците ексхибиционистите бедняците с палатки през цилият летен сезон не плачеш така ли.Моята позиция е ПОВТАРЯМ ПАК: Ако Иракли остане защитена територия то трябва да е защитена от строежи и палатки и всякаква човешка дейност както Ропотамо,Аркутино,езерото Сребърна.ако не си разбрал тезата ми ще ти повторя пак ето това ми е проблема защитена териотрия -ДА но както против строежи така и против катуни.Други въпроси имаш ли?



Тема Re: Antifadromaнови [re: AntiFadroma]  
АвторFadroma (Нерегистриран)
Публикувано02.08.06 14:47



Не мога да разбера ние за опазването на иракли ли говорим в темата или за миналото,защо политизараш така въпроса? Аз споменах ,че преди 1989 обикновенните деца ходихме на лагери с ужасни хигиенно-битови условия и родителите ни плащаха за това за разлика от другарите от СССР на който децата им идваха на нашето море БЕЗ ПАРИ и живееха в хубави условия.Канчетата ,къщите на повечето хора тогава бяха наистина празни ако си забравил какво беше преди 1989 отиди на лекар! На мен сега не ми е виновен някой,на такива като теб някой и виновен,че не може да ходи повече на Иракли нали за това е дискусията по темата .Мога същото да ти кажа на теб ,да захващаш ръкави да бачкаш и да си платиш истинска почивка на море може в България ,Турция, Гърция,Хърватия! Там отиди и ще намериш "диви" места който тук ти липсват има и в Италия хубави места за море а и отвъд океана също.Само не ми казвай,че нямаш пари за такива почивки защото ще излезе ,че "ти е празно канчето".Тогава ще ти задам въпроса кой ти държи канчето празно и кой пък сега ти е виновен на теб нали 1989г отмина отдавна?



Тема Re: Antifadromaнови [re: Fadroma]  
АвторAntFadroma (Нерегистриран)
Публикувано02.08.06 17:05



Напъваш се да кажаеш нещо, ама както и да го почнеш, все не става.
Ясно е, че имаш тежък емоционален проблем, и не знам за какво иде реч.
Почна се от Иракли, но за теб е най - добре да свърши с посещение при личния лекар.
Хвани се да бачкаш нешо и стига писа тъпизми.



Тема Re: Antifadromaнови [re: AntFadroma]  
АвторFadroma (Нерегистриран)
Публикувано02.08.06 19:14



Тъпизмите ги пишеш ти ,защото няма какво смислено да ми кажеш в твоя защита.А кой трябва да е на лекар това няма да ти реши проблема с Иракли.Лично аз бачкам от 18 годишен за теб не знам.Аз не се напъвам да кажа ами съм го казал много пъти и за такива катот еб пак ще кажа,че за да се защити Иракли трябва да се защити не само от строителство а и от катунарите! Други въпроси имаш ли за да ти обясня?



Тема Re: Препъникамъкнови [re: Fadroma]  
АвторПpeпъниkaмъk (Нерегистриран)
Публикувано02.08.06 23:36



Значи ти си против палатките и против строежите.
Тогава защо не плачеш за Иракли? Защо, вместо да говориш за ограничен достъп, екологично изграден къмпинг, контрол над чистотата и т.н., най-много те вълнува кой къде си мие....., кой какви бутилки мята и тем подобни? Смяташ, че хотелите решават проблема с чистотата? С инфраструктурата? С канализацията?
Та пак да те питам. Ти защо не плачеш за Иракли?



Тема Re: Antifadromaнови [re: Fadroma]  
АвторПpeпъниkaмъk (Нерегистриран)
Публикувано02.08.06 23:46



Аз имам въпрос.
За теб еднакво ли е опъване на палатка и построяване на голям хотел с прилежаща инфраструктура. Ако да - няма за какво да говорим. Ако не - то, според теб, трябва ли да има реципрочност в реакцията срещу двете?
и още нещо. Препоръчваш на хората да ходят да търсят диви места чак по Италия.
Разбирам. Да строим тук, за да ходим там. Понеже клошари спят по пейките в парка, ти предлагам да пострим и там един голяяяяяяяяяяям хотел. А който иска зеленина - да ходи в Гватемала, да речем.
Поздравявам те. Продължавай в същия дух!



Тема Re: Antifadromaнови [re: Fadroma]  
Авторaнoним (Нерегистриран)
Публикувано03.08.06 07:46



А пък азси мисли, чистотата на хотелите скоро ще изгърми имайки в предвид как се строи как няма инфраструктура как всичко се прави набързо заради лесните пари.С очите си съм виждала тръби неизвестно от къде да изливат мръсотия директно във водата на плаж.А защо намесваме пък клошарите? Това из цял свят го има , както и катунарите де, но благодарание на клошарите в тази държава поне частично се прави разделно събиране на боклука.Между другото преди 2-3 години в Родопите имаше световен събор на хипитата и докато в началото местните ги гледали с недоверие накрая страшно много ги харесали и как не, след като вървейки,ако намерят боклук на земята го взимали за да го хвърлят на съответното място.Аз питам, някой чистофайник от хотел това ще го направили?Едва ли?Виждайки кочината в която живеем според мен западняците са я приели , а и кой ти налага солени глоби ,като у тях за дето си се изплюл на улицата ?На запад имат фантастични къмпинги.И тук могат или можеше да се направят, обаче не се прави подобно нещо.Защо?Парите за пране са твърде много?Бърза и голяма печалба?



Тема Re: Препъникамъкнови [re: Пpeпъниkaмъk]  
АвторFadroma (Нерегистриран)
Публикувано03.08.06 11:47



Първо никой не е казал ,че ще се строят голями хотели а и да се построят евентуално това е проблем на собствениците а не ваш проблем-палаткаджийте,нали.Второ ако се обяви за защитена територие е абсолютно все едно дали ще го съсипят хотели или незаконни къмпинг.Може би вие искате да е "защитена територия" само за строежи а за палатки да не е защитена така ли.Ако обаче се ходи само с палатки през цялото лято където няма инфраструктура за къмпинг то тогава територията престава да е "девствена" и да бъде защитена и тогава законните собственици на земята имат правото да си строят.По принцип и по закон в парковете е забранена дори и на клошари да опъват палатки както в Борисовата градина така и на планина Витоша и всичко което се води парк или резерват.Ако е защитена териотрие за строежи и палатки нищо не ви пречи да си наемете квартири и апартаменти в Емона,Баня,Обзор и с колита да ходите всеки ден на плажа на Иракли и в края на деня да се връщате по квартирите,както прпавих аз.В неделя заминава за две седмици на Черноморец в апартамент с две стай баня кухня хладилник с две тераси и тиливизор с кабелна а на плаж ще ходя всеки ден с колата на къмпинг "Градина" като си плащам такса от два лв за да влеза с колата.Защо не се опитате да отидете на все още незастроената територия "Градина" и да си опънете палатките на плажа без да плащате под предекст ,че е "защитена териотрия" а вие сте "природозащитници" обичащи дивото и естевеното с "широки души и голями сърца".Няма да можете защото ще ви изхвърлят като мръсни котета както на Градина така и на Каваците Смокиня Оазис просто разберете че за вас Иракли вече е история законните собсвеници на земята ще влязнат във владение или държавата ще го направи резерват като Ропотамо но хубавото е ,че и в двата случая ВИЕ с катуните губите битката.



Тема Re: Antifadromaнови [re: aнoним]  
АвторФaдpoмa (Нерегистриран)
Публикувано03.08.06 12:09



Че хотелите са нагъсто застроени си абсолютно прав,както и ще се наложи да ги събарят,също че и замърсяват.Хтелите и около хотелите на запад са идеално ч исти както и тези в Турция,Испания,Гърция, който не вярва да отиде и ще види сам но никой там няма да ти позволи да се живее на палтки на самият плаж,бъди сигурен.Тука и да има страхотни къмпинги както в Гърция Хърватия Италия пак ще се реве за Иракли защото на тези къмпинги ще трябва да се плаща а на Иракли може дза е пълна мизерия ,без вода,тоалетни бани но е БЕЗПЛАТНО ето това е мъката на Бай Ганьо на морето в иракли за това е целият този шум и плач.В сайта даспасимиракли и тук в форума не ти ли стана ясно ,че е в силата старата поговорка"каквото и да ти се говори и разправя ,сещай се ,че става въпрос заПАРИ" Много от тези катунари съм ги чувал как се хвалят после в София че били 1-2 месеца "на море" без да споменават как са мизерували.Всичките жени който познавам от тези катунари са не наред и нечистоплътни представи се само като знаеш ,че жените имат нужда от малко поразлична хигиена от мъжете за какво става дума.Не си ли виждал на Иракли как си мият главите в морето и си мият мазната посуда с пясък и сапун в морето.Пак ти казвам целият протест е заради пари мисля че темата се изтърка и повоче няма какво ново да добавя.Безразборното строителство на морето не дава право на тези катунари да искат тази местност да е за тяхната безплатна почивка има си закони добри или лоши ите трябва да се спазват от строители и тези с палатките.



Тема Re: Antifadromaнови [re: Фaдpoмa]  
АвторCkoт(Фицджepaлд) (Нерегистриран)
Публикувано03.08.06 13:29



Забрави да се похвалиш с имота си на Иракли...за к'ви кинти го взе....или е наследствен...демек некоя бабичка от вашто село (Баня) си ощастливил....и тя от благодарност ти завеща нивата. Иначе такъв борец за "правдата и свободата на частната собственост по принцип" ми е доста странно...



Тема Re: Antifadromaнови [re: Фaдpoмa]  
Авторaнoним (Нерегистриран)
Публикувано03.08.06 13:51



Ами в случая ти ревеш на тема пари , че всичко трябва да се плаща.Аз не мисля, че всичко на този свят се плаща с пари , природата ни е дала много , а ние се правим на интересни ,че трябва да плащаме нещо на някой, който е пътник като всички,който не притежава нищо.Всики има право на избор има правото на свобода да живее като катунар или в 100 звезден хотел. Бедата е ,че в душата си сме катунари независимо как изглеждаме отвън.И то сме катунари в по-скоро лошият си вид.



Тема Re: Скотнови [re: Ckoт(Фицджepaлд)]  
АвторФaдpoмa (Нерегистриран)
Публикувано03.08.06 13:54



Скот за последно ти казвам,че съм женен от 15 год и некакви бабички не са ми преписвали нищо.Абсолютно никакъв имот нямам нито на Иракли нито никъде по морето защото съм си 5-то поколения софиянец и затова нямам наследство по морето и по селата,жена ми също е от София.Аз съм борец не за правдата и свободата на частната собсвеност а за правдата и справедливоста за всичко в страната както и за спазване на действащите в момента закони било то лоши или добри и за спазмавето на христянските добродетели който всеки христянин би трябвало да знае и да спазва.Това е по въпроса имоти на морето НЯМАМ нито аз нито някой от родата ми на мен и на жена ми.Просто съм за справедливоста и закона който трябва да се спазва.Помислите си и вие и ще видите ,че не сте прави.



Тема Re: Antifadromaнови [re: aнoним]  
АвторФaдpoмa (Нерегистриран)
Публикувано03.08.06 13:58



Аз не рева за пари защото си плащам морето!!! Реват тези който опъват палатки на Иракли за да не плащат нищо.Реват и ,че тази земя е частна собственост и ще бъдат гонени от там ето го "смешния плач " за иракли.Много добре знаеш ,че съм прав и въпреки пак не си признаваш ,че спорим безмислено вече.



Тема Засега това:нови [re: Fadroma]  
Авторj (Нерегистриран)
Публикувано03.08.06 21:44



Строежите в Иракли се замразяват за година
Междуведомствена група ще разглежда всяко от 800-те инвестиционни намерения
3 Август 2006

Строителството в района на местността Иракли се забранява за период от една година. Това съобщи в четвъртък след заседанието на кабинета министърът на околната среда и водите Джевдет Чакъров. Заповедта ще бъде подписана от него в петък.

Забраната ще важи за площ от 39 000 декара в района на Иракли, тъй като те са евентуални защитени територии, с редки растения и животински видове според характеристиките на Европейския проект "Натура 2000". Възможно е тези терени да станат защитени територии, както други 681,3 хектара в района.

Предстои да се създаде междуведомствена работна група с представители на няколко министерства, на областните управи на Варна, Балчик и Бургас, както и на сдружението на общините, които да разглеждат инвестиционните намерения за строителство района на Иракли, съобщи Чакъров. По думите му за строежи в крайморската територия са заявени над 800 инвестиционни предложения. Работната група ще изготви критерии, по които да оцени и прецизира всяко от намеренията за строежи.

"Моята цел е да постигнем координация между институциите и взаимодействие между всички ведомства, които имат отношение към въпроса", посочи Чакъров.

“Към момента има утвърдени териториални устройствени планове, в общините издават съответните разрешения, след това се разговаря с МРРБ и МОСВ се оказва последната инстанция, която на пожар спира или ограничава този вид дейности. Крайно време е в страната да се наложи единна процедура и съгласуване на всички действия от компетентните орани, ако искаме да опазим околната среда и Черноморието”, заяви Чакъров.





Тема Re: Antifadromaнови [re: Фaдpoмa]  
АвторCkoт(Фицджepeaлд) (Нерегистриран)
Публикувано04.08.06 01:18



Фадраомчо, приятелю
мноо ми стана близък, изказа си целата душевност и разбирания за живота....
Са...кво гласи Закона....дет толкоз го рекламираш...ПЛАЖОВЕТЕ СА НА ВСИЧКИ. Значи АЗ КАТО ПЛАЩАМ ДАНЪЦИ (вервай ми - много са деба!) кво ми пречи както си седя на плажа....и да си остана там да си спя кво....(освен така любимата ти чистоплътност....ма тя си е мой проблем......и не смятам да я коментирам с гейове....)

Та в този ред на мисли...Значи ако аз искам да си легна да си спя на което и да е място в България, без да влизам в частна собствност....къв е проблема......ако искам и край магистралата ще легна...моя си работа....на никой не преча! Според теб т.н. мизерни скотове в чия собственост спят....в частната отгоре У НИВЯТА.... или на плажа....който е на всички...и на мангалите даже! Или някой си е заплюл и плажа за негов.....щот имал дедо му нива отгоре.

Освен това...аз за къмпинг бих платил и съм плащал ма да ми направят условия кат за плащане....А не като на Арапя, Смокини, Каваци и всички подобни места дето селените си взеха земите и заградиха....и не им стига акъла, че повече кинти ше изкарат ако облагороят района или да се обединят и да направят нещо заедно....секи чака ГОЛЕМИЯ ПЕРАЧ да му купи ШИБАНАТА нивичка ба мизерния му безпаричен и безидеен дядо за швейцарски кинти.
И да построи ХОТЕЛ....с главно "Х". Може да няма асфалтов път...може да няма канализация, може да няма плаж ма кво ми дреме, нали изпрах кинтите бах го у хотела....ма сега че го кръстим...."Парадайз Биич Холидейз Вилидж"

КАК НЕМА ПОВЕЧЕ СВЛАЧИЩА БЕ.....малко са им по Албенско...



Тема Re: Препъникамъкнови [re: Fadroma]  
АвторПpeпъниkaмъk (Нерегистриран)
Публикувано04.08.06 09:10



Първо, строежът на каквото и да е в милата ни татковина, не е проблем само на собствениците. Има си едни одобрения, едни общи общи устройствени планове и други такива глупости, които никой не пише и никой не спазва.
Пак те питам - кое е по-сериозното зло? Голям хотел или 30 палатки? Защо не ревнеш и срещу хотелите, а само срещу палатките?



Тема Re: Скотнови [re: Фaдpoмa]  
АвторПpeпъниkaмъk (Нерегистриран)
Публикувано04.08.06 09:12



Е щом си за законите, то да се спрем на следния компромисен вариант:
Палатките са построени в нарушение и не бива да са там.
Хотелите навлизат в защитена територия и не бива да са там.

Става ли?
Или за хотелите имаш малко по-различно мнение?



Тема Re: Antifadromaнови [re: Фaдpoмa]  
АвторПpeпъниkaмъk (Нерегистриран)
Публикувано04.08.06 09:15



Едно уточнение. Крайбрежната плажна ивица, където се опъват палатки, не е частна собственост. Разбираш от принципи, но не си си прочел Конституцията, радетелю за законност.



Тема Re: Antifadromaнови [re: Пpeпъниkaмъk]  
АвторDidovishte (Нерегистриран)
Публикувано04.08.06 18:20



Вижте - тук доста се изписа, истината е, че и най големите природолюбители пооставят по нещичко след себеси ако щеш фас ако щеш тоалетна хартия.
Тази година отидох на Иракли за първи път, тръгнах с големи очаквания за прекрасен чист плаж невероятна природа и тн... ами не беше чист, даже никак, направо си беше гнусничко та решихме да преспим на бунгалата, обяснявах като латерна на хората с мен че тук всъшност е много чисто по принцип, ама то бурята е изкарала много боклук... и сам не си вярвах
Има закон за защитените територии - той е единственият начин места като иракли да бъдат спасени и то не само от бетона ами и от къмпингуващите. Този закон забранява не само строежите а и къмпингуването, но пък всеки може да ходи и да разглежда резервата, да се къпе в морето и тн...
за мен 80% от боклуците по такива места са резултат от времето което кампингуващите прекарват там преди да заспят, не всички кампингуващи са такива но да кажем че повечето са! и резултатът е налице
Всеки който твърди противното нека просто иде до първото усамотено далеч от туристическите пътеки езеро в Пирин - оглеждаш се и просто прекрасно чистичко и всичко си е както трябва - виждаш прясно утапкана трева от палатка - казваш си " абе и тук идват да спят хора ама това са природолюбители и виж колко си е чистичко" и после някак си забелязваш голям камък под който има скрити консерви боклуци бутилки повечето очевидно на доста годинки

,
не че Пирин не е резерват та от тук и мисълта че закона сам по себеси не стига а трябва и някой да го следи за спазването му
с 2 думи: Нека няма строежи - дано най после самите хора от местата в близост до морето ски пистите и тн започнат да разбират че цялото това "развитие" на регионът им само ги обрича на глад
Нека има къмпинги, но не като претапканите изпълнения на юг от Созопол където дори палатката няма как да си опънеш цялата а за условията които ти се предлагат там .... мъка
не и къмпинги като каубоиските изпълнения на Арапя където всеки е бил по 4 колчета казал е че това е негово и там важат негожите правила
... май твърде много искам... искам като отида на такова място и то да изглежда недокосната, да се чувствам като откривател ако щете, нищо че там по същото време има още 20 30 100 човека, искам обаче и щом е резерват НИКОЙ да не къмпингува там, дори аз, пък ако ще и всички да сме природолюбители и да си изнасяме всичкият боклук след това!!!



Тема Re: препъникамъкнови [re: Пpeпъниkaмъk]  
АвторФaдpoмa (Нерегистриран)
Публикувано04.08.06 18:38



Разбира се,че в конституцията пише ,че крайбрежната ивица е публична държавна собственост, и никой няма право да я обсебва както хотелиери частници така и палаткаджий, ако земята в позволената зона зад ивицата стане частна собственост много добре знаеш ,че по време на строежа на хотелите а и след построяването на хотели или коплекс от "затворен" тип никой няма да допусне палаткаджий до имота си а и никой няма да ги допуска с палатки на бреговата ивица мисля,че знаиш много добре в каква ситуация ще изпаднат догодина тези с палатките.Чакъров забрани строежа за 1 год но позволява строителството на пречиствателни станций който са необходими за комплекса.Скоро фадромите ще започнат строеж на пътища и пречиствателни станций и водопрово и канализация.Догодина ще е построена и на базата на тази вече изградена инфраструктура,Чакъров ще разреши строежите.



Тема Re: Didovishteнови [re: Didovishte]  
АвторФaдpoмa (Нерегистриран)
Публикувано04.08.06 18:44



Радвам се ,че най-накрая някой да мисли логично и справедливо в този форум.Ако беше отишъл в разгара на сезона и минеш на разходка през целият плаж и гората до него с палатките ще се убедиш сам с очите и ушите си какво виждаш и чуваш и ще разбереш какви "природозащитници" къмпират там.Абсолютно си прав ,че големите замърдявания на Иракли са от "летният сезон" но не на птиците.



Тема Re: Antifadromaнови [re: Didovishte]  
Авторaнoним (Нерегистриран)
Публикувано04.08.06 18:46



Ами нали знаеш , мястото на боклука е собствената ти раница, да ама и има и алпинисти и пещерняци и туристи които си мислят ,че то ще изгние.Да ама след цяло едно поколение.И все пак по добре и по- лесно се чисти такъв боклук отколкото бетонният.Нека изберем по- малкото зло, след като съществуват и такива природолюбители.



Тема Re: Скотнови [re: Ckoт(Фицджepeaлд)]  
АвторФaдpoмa (Нерегистриран)
Публикувано04.08.06 18:50



Мисля ,че много добре знаеш ,че никой не може да обсебва с палатки,заведения,хотели плажната ивица не виждаш ли ,че дъвчем на едно място много добре знаеш,че съм прав и не си го признаваш.То и едни цигани мислеха ,че могат да си направят катуна по околовръстното в София в кв Малинова долина.Дойтоха циганите и на частен имот си построиха катуна защото им харесало мястото.Но закона си е закон и дойдоха фадромите и събориха катуна.Много нерви му струваше на собственика да владее и ползва имота но закона се спази и циганите бяха изгонени.Всяка прилика между тези цигани и "природозащитниците" от Иракли е случайна.



Тема Re: препъникамъкнови [re: Фaдpoмa]  
Авторaнoним (Нерегистриран)
Публикувано04.08.06 18:56



Много лошо ! На това се вика запушване на уста , хвърляне прах в очите , временно забвение на проблема ,заблуда на обществото.Ако те благодарение на разрешените дейности си постелят чергата за след година грях им на душата ! Грях им на душата на всички държавни еко- институции заЛЪЖАТА!



Тема Re: Скотнови [re: Фaдpoмa]  
Авторaнoним (Нерегистриран)
Публикувано04.08.06 19:05



Фадрома, знаеш ли ,че депутатите приемат законите за собствена облага , че депутатите ЛЪЖАТ гледайките в очите, , че 90% от законните постройки в нашата държава от последните 10 години по черноморието ни сигурно са след тлъсти рушофети.Писна ми от ЛЪЖИ!



Тема за Фадрома!!!нови [re: Фaдpoмa]  
АвторDidovishte (Нерегистриран)
Публикувано07.08.06 10:07



Фадрома - в началото си мислех че защитаваш някаква теза и просто се опитваш да убедиш и другите, ама не! ти просто дразниш хората.
Никой тук не иска хотели, хотелите може да направят плажа чист но няма да спасят мястото

ако искаш мястото да си остане такова каквото го помниш - надяваи се да го направят резерват и най после някой да следи закана за защитените територии да се спазва! Пак ще можеш да си спиш в селцето при добрите хора там, ще можеш да си ходиш на добрият стар плаж че дори и палатките няма да ги има.
А ако ти тупнат отгоре 2 3 - 10 кащички по на 4 5 - 7 етажа мястото нищо няма да спечели, надявам се дори собствениците нищо да не спечелят но...
На всичкото отгоре помисли си ако се направи "хотелско комплексче" на територията на резерват колко време ще трябва на соствениците да се сетят че могат да предлагат на гостите си да ловуват... о тогава отиването на плаж може да се превърне в приключение...
Искам резерват и това е! Никой да не строй , никой да не спи, а всеки да се наслаждава на мястото! Останалите да си строят някъде другаде...



Тема Re: за Фадрома!!!нови [re: Didovishte]  
Автор.митko. (Нерегистриран)
Публикувано07.08.06 13:54



Точно това е - искаме резерватите на първо място да са СЪХРАНЕНА ПРИРОДА.
Това изключва строителството и т.н. агресивни човешки интервенции.
Дали към тези дейности влиза и бивакуването - това е отделен въпрос, но той може да се постави след като прородата бъде защитена със закон от по-голямото , от трайното зло, което е застрояването. Защото палатките изчезват на момнта, но постройките остават столетия.



Тема Re: за Фадрома!!!нови [re: .митko.]  
АвторAHOHИM (Нерегистриран)
Публикувано07.08.06 14:18



САМО ДЕТО ПОЧНАХА И ПЛАНИНИТЕ ДА ЗАСТРОЯВАТ- ВИЖ ПАМПОРОВО



Тема Re: Стига сте плакали за Иракли!нови [re: GROHOT]  
Авторsugar (Нерегистриран)
Публикувано15.08.06 01:48



Евала!!!! Това е, което е.
Аз само с две думи да кажа - на 18 и все съм ходила по разни курорти на море, а тая година(юли месец) за пръв път отидох на палатка на Иракли. По-хубава ваканция не съм имала, да ви разказвам колко е прекрасна българската природае безсмислено, ама ме е страх, че някой ден ще имам деца и те няма да могат дор на 18 да преоткрият природата и това, което аз преоткрих това лято. Ей за това ме боли....



Тема Re: как пък че ненови [re: Fadroma]  
Авторvujo (Нерегистриран)
Публикувано17.08.06 13:05



Четох, четох и ми стана смешно. фадрома, фадрома!!!! - направо ми се дощя да ти направя портрет (психологически) - не мога да рисувам.
с твоите постоянни напявания, че няма място за палаткаджии, че няма вече безплатна вода и т.н ми се струва че си някакъв леко превъзмогнал мизерното си съществуване индивид - мислейки се за някаква (можеби средна класа) и мразещ тези които не плащат за всичко. и какво си мислиш? като си плащаш за всичко ти дава право да освинваш където и да отидеш, защото повярвай ми хора с твоето мислене "осират" дивите места навсякъде. Аь ги наричам келти (игра на думи е само и означава човек с ниска култура на поведение в природата) Вярно е, водата е била безплатна, но кой я е плащал да ми кажеш - предполагам наемателите на бара. че там наистина колко пари са оставени (не бих казал БЕЕМВЕТА а цели хотели)- нормално е ,и е нищо като сума да се платят няколко стотици кубика от безценната ти водица - отгоре на това не става и за пиене много. наистина в последните 5 години започнаха да идват разни келти, които осраха хубавото Иракли. преди имаше много палатки но нямаше буклук и мухи лайнарки поради простата причина, че се ходеше с малка лопатка до масовите гробове в гората - хем чисто хем културно. за къпането няма да говорим - щом много държиш да се къпеш всеки ден с топла вода и сапун - наистина си урбанистичен мутант - вземи малко се образовай - не е много здравословно това дето го правиш. водата слънцето и солта в нея имат доста добро въздействие върху кожичката ти, ама кво да те образовам - мий си се - може би ти намирисват краката;-)
за пушенето и пиенето: ти сигурно не пушиш и не пиеш и можеби в курортите не се пуши и пие? абе що си губя времето с теб, купи си чувал пясък и цимент и си бетонирай на воля



Тема Re: Fadromaнови [re: Фaдpoмa]  
АвторTиxo (Нерегистриран)
Публикувано20.08.06 00:38



Fadroma много си тъп. Не се учудвам че чрноморието ни заприлича на боклуджйиска кофа и то заради хора с твоя интелект. Говориш за боклуците а знаеш ли , каде отиват канализационните води на Слънчев Бряг, Несебър,Созопол, Ахелой,Елените и др. ?
В морето , което се къпеш и му се кефиш .


Кои ти плаща бе "циганин"?



Тема Re: Fadromaнови [re: j]  
АвторTиxo (Нерегистриран)
Публикувано20.08.06 00:51



Виж:
http://science.cult.bg/irakli2005/087-Tabela_Irakli.jpg



Тема Re: Fadromaнови [re: Tиxo]  
Авторj (Нерегистриран)
Публикувано20.08.06 06:27




да, и какво следва от това: че както е забранено строителството, така е забранено и къмпирането и паленето на огън. По смисъла на тая заповед и "строителите" и "ираклианците" са в нарушение.



Тема PS:нови [re: Tиxo]  
Авторj (Нерегистриран)
Публикувано20.08.06 06:30



PS: Двама се карат, третият губи в случая.



Тема Re: Стига сте плакали за Иракли!нови [re: GROHOT]  
Авторshmatkata (Нерегистриран)
Публикувано22.08.06 18:47



mnogo sum suglasna s tova mnenie! az li4no tazi godina otigoh za purvi put na Irakli i bqh naistina o4arovana ot krasotata na prirodata!tam ne poznavah nikoi i za 2 dni ostanovih kontakti s horata ot tam! priqtni hora,koito naistina tursqt spokoistvie i ti6ina. Nikoga nqma da zabravq otno6enieto, krasotata i spokoistvieto na tova kut4e dadeno ni ot Bog! ne trqbva da pozvolim na nikogo da ni otneme takava dadenost!s nai golqmo jelanie dogodina pak bih oti6la tam, stiga da razpolagam s vreme, finansi i t.n. HORA, zamislete se! koito ne e hodil tam opredeleno mnogo e izpusnal. Otidete i se nasladete na vsi4ko ot koeto moje da se nujdae edin 4ovek po vreme na po4ivkata si! Opredeleno tova e mqsto koeto nikoga prez jivota si,nikoi ne moje da zabravi ako e vidql!





Тема Фадрома, в първи клас май си останал да повтаряшнови [re: Fadroma]  
АвторЛиTo (Нерегистриран)
Публикувано26.08.06 01:25



Фадрома, вземи се научи на правопис, преди да сереш по форумите.
Множественото число на палаткаджия не е "палаткаджий", нито пък имаш каквито и да е "фантазий", понеже като гледам в главата ти куха, само ветър духа.

Или не се учи на нищо, то вече май ти е късно така или иначе, само си вържи един камък на шията (още една дума, на която множественото число не е "ший") и скочи в морето. На по-дълбочко да е само.
Планетата ще ти е благодарна.

И макар някоя риба да умре, хапвайки от отровната ти плът, напоена с чалга и бетон, ще освободиш човечеството от тежкия товар да изтърпява смрадния ти дъх на плиткоумен слуга на базсмилието.



Тема Re: Фадрома, в първи клас май си останал да повтаряшнови [re: ЛиTo]  
АвторФaдpoмa (Нерегистриран)
Публикувано27.08.06 01:17



Лито.Виждам,че когато няма какво да кажеш за да ме опровергаеш,или да предложиш нещо,най-лесно е да обръщаш темата на 180 градуса визирайки моята грамотност.Но тука проблема е че грамотен или неграмотен палаткаджийте-катунари,наркомани,алкохолици,ексхибиционисти,ще б ъдат прогонени далеч от Иракли.Знаеш ,че частни гардове пазят законната частна собственост.Така,че съжалявам те защото тази година ти е бил май-последният сезон на море без пари!



Тема Re: Фадрома, в първи клас май си останал да повтарнови [re: Фaдpoмa]  
Авторqwerty (Нерегистриран)
Публикувано27.08.06 08:52



абе пич, ти си ли спал на диво някога? заспивайки, звездите да са ти отгоре, знаеш ли това чувство ? Но както и да е, ако гледаме принципно, да, Иракли се води защитена местност от държавата, и като така там е забранено както къмпирането така и строителството. И щом е така, там така наречените "собственици" е трябвало да бъдат обезщетени, а не да им се връща земята, която те да продадат на мутрите, настанили се там. Както се разбра, "швейцарската" компания си е от наши момчета.



Тема qwertyнови [re: qwerty]  
Авторfadroma (Нерегистриран)
Публикувано27.08.06 10:12



Да.Спас съм по начина по който ме питаш.Знам го това чувство зведите да са ви отгоре.Като войник ми с събират само около 9 месеца спане на палатки и открито.Освен това съм рибар и имам цялостно къмпинг оборудване от петромакс до кола и ремарке и всичко нужно за къмпинг.Ходя когато имим време на палатка за риба но за 2-3 дена максимално поне досега.Спал съм доста често извън палатката точно под звездите с цел да си пазим въдиците защото ,често се случва някой да те окраде докато си спиш в палатката под звездите.Така е в Българие по дивите места,краде се.Имаше и един стар виц за това ще ти го кажа.Холмс и Уотсън спят на палатка навън.По едно време Уотсън се събужда от нещо и почва да бута Холмс за да го събуди питайки го " Холмс ,защо виждам звездите на небето" Елементарно,Уотсън откраднали са ни палатката!



Тема Re: qwertyнови [re: fadroma]  
Авторqwerty (Нерегистриран)
Публикувано27.08.06 11:25



Тогава те разбирам напълно. Гадно е да видиш едно хубаво място затрупано с пластмаса и стари огнища с недоизгорели боклуци. Така правят хората. Това не искаш ти, аз също не го искам. Аз съм ходил на рибарски места, въпреки, че не съм рибар, с компания, и сме оставяли по-чисто, отколкото сме намирали. Според мене спасението не е в строежа на грандоманските хотели, а в направата на един съвременен къмпинг, както се прави по света, а останалата част от местността наистина да бъде защитена и от мутри и от оставящи боклуците си любители на първичното - пласътмасата е вторична, нали.



Тема Re: qwertyнови [re: qwerty]  
АвторFadroma (Нерегистриран)
Публикувано27.08.06 20:39



Радвам се,че поне с теб стигнахме до някакво съгласие.Каквото и да стане по натам има няколко варианта за бъдещето на Иракли и те са: застроява се Иракли с хотели,малки или голями,построява се на Иракли един хубав къмпинг по всички стандарти на ЕС, трето Иракли се обявява за резерват където е забранено всякакво строителство и къмпиране и инвеститорите и собствениците на земи пият по няколко студени води.Последният вариант който няма как да стане по никакъв начин за ужас на "природозащитниците" е Иракли да си остане местност от Р България където е забранено всякакво строителство ,но пък абсолютно всеки от цяла България Сульо,Пульо,Атанас и Спас и всякакви "природозащитници" от България и чужбина да имат постоянен достъп и да могат да правят каквото си искат в тази местност особенно лятно време!Е този филм обаче за жалост на "природозащитниците" вече спря да се прожектира и за в бъдеще също няма да се пуска.Който е гледал филма "На море без пари на Иракли" гледа който не е да е! Ако някой има други идей за бъдещето на Иракли да ги сподели.Само моля без обиди ,нека има сериозни мниния а който няма какво да каже да си трае!



Тема Re: qwertyнови [re: Fadroma]  
Автор lXN (непознат )
Публикувано07.10.06 11:07



Изобщо не ме ебе за правописа.
Искам да се изразя точно и ясно, не е важно Нане да е добре а Вуте да е зле. Защото всички сме много богати ще ходим на Средиземно море, защото от североизток много духа. Интересно само защо богатите имат гори, а в България богатите нямат гори. Да ви еба майката селска проста на всички пукали, дето само бекате и мечите, защото докато си чешите рогите и краставата вълна, междувременно шефката на Русалка си прави най-богата свадба за ваша сметка, утре Банев няма да го има, тя ще остане и пак ще го духате ако междувременно не имигрирате, а майките и бащите си ще ги оставите да си купуват дърва за огрев от циганите и ще им пращате пари от чужбина за това, защото сте много умни и много богати, циганите са по-добре от вас, защото знаете ли един циганин какво ми каза: "Аз ако изкарвам под 10 бона се махам от тази държава" Пак ходете си купувайте дърва от циганите и цигари и алкохол без бандерол и коли на старо от Германия и апартаменти в новото строителство, защото между другото, манго като работи на строежа взима по 10 лв на квадрат докато вие докато си чешите мъдите или не взимате нищо или по 10-20 лв на ден и всичкото вино и ракия дето се пие в тази държава е за ваша сметка и за сметка на българската природа и българските деца, вашите деца педераси тъпи, а после си продайте и земята и изпийте парите, а децата ви да се скитат не мили не драги по цял свят.



Тема Re: qwertyнови [re: lXN]  
Автор lXN (непознат )
Публикувано19.10.06 19:47



Фадрома, от всичките ти постове които си пуснал разбрах най-същественото, че си посредствен, което ще рече кон с капаци или правиш всичко защото така е редно, но не и защото някога си обръщал внимание на нещо друго освен на трътката си. Познавам и други задръстеняци като теб, може да си много добре материално защото се трудиш много, но освен това няма какво друго да ни кажеш, затова е нямало смисъл изобщо да досаждаш на хората с персоната си, това че всеки може да прави каквото си иска е вярно и за двете страни в спора, друг е въпросът за морала, който е сбъркан в гена на Българите, ако има нещо за което съм съгласен с теб е реда, но законите трябва да са за всички, затова няма да се откажа да грача докато не видя че наистина е така. И овен това понякога целта оправдава средствата, какво от това че хората им са празни канчетата, нали са живи и се борят за място под слънцето имаш нещо против хората които не се къпят по 3 пъти на ден лятото, ами кажи защо, нима ти пречат, нима имат кой знае какъв избор освен да работят за 10 лева и да ходят на море без пари, ако нарушаваха законите и морала и бяха по-добре според твоите критерии тогава щеше ли да ги приемеш в групата на стереотипа ти? Като не ги приемаш какъв избор им даваш освен да те плюят, защо не кажеш нещо за себе си като си такъв бразцов екземпляр да се поучим от тебе и да не ни са празни канчетата :) Ама че си задръстен задръстен си, не защото не си ходил на палатка, на къмпинг или каквото и да е било там, ами защото освен че си напред нищо друго няма какво да кажеш.



Тема Re: Стига сте плакали за Иракли!нови [re: Шaмaн]  
АвторVSP (Нерегистриран)
Публикувано07.11.06 23:26



Bravo! Pozdravqvam te za tezi dumi Шаман.
Dosta se zasegnah ot "Сульо и Пульо бяха почнали да ходят там от кол и въже всякакви типове спяха на палатки явно за да не плащат на други места всичко беше пълно с бутилки от алкохол имаше и доста дрогирани"



Тема Re: Срамота!!!!нови [re: lXN]  
АвторHяkoй (Нерегистриран)
Публикувано22.11.06 23:33



По тази тема има доста мнения...не съм чел всичките, но няма да остана безучастен.
Като малък още в продължение на 10г. всяко лято бях на Иракли...и то на палатка. Далеч от всякаква цивилизация. Беше страхотно! И казвам беше, защото наистина вече не е същото. За голямо съжаление!!!
Честно казано сега и не искам да ходя там, защото искам да запазя поне един красив спомен!

Хора!!!! Опомнете си разберете, че трябва да запазим природата!!!!!!!!!
Там има растителни видове, които отдавна са в различни червени книги!!!

Защо е задължително да унищожим всичко чисто и да го превърнем в дива кочина, както е в Слънчев бряг и много други?!?!?!?!?!!!!!!!!!!!



Тема Re: Срамота!!!!нови [re: Hяkoй]  
АвторKos (Нерегистриран)
Публикувано05.01.07 01:15



Всички вие, които умирате за природата на Иракли, знаете ли че в Иракли има частна собственост и е незаконно да къмпингувате на нея. Забранено е също къмпингуването на места различни от указаните.

Вие за природата на Иракли ли сте или за плажа на Иракли. Така или иначе с бетон и без бетон палатките там за забранени.

Така ли ще запазите природата в Иракли, каква девствена природа, ако продължавате с тия палатки, скоро няма да я има.
То било хубаво първо малко да знаеш, после да пишеш.



Тема Re: Срамота!!!!нови [re: Kos]  
Авторти мa yби (Нерегистриран)
Публикувано05.01.07 09:41



ха-ха-ха-ха-хаааааааааааааа



Тема Re: Срамота!!!!нови [re: ти мa yби]  
Авторradical (Нерегистриран)
Публикувано05.01.07 11:53



Дивото къмпиране /защото това на Иракли е точно такова/ е също толкова гадно колкото и бетона които се излива навсякъде. Пълна пънкария.



Тема Re: Срамота!!!!нови [re: radical]  
АвторMиcтpaл (Нерегистриран)
Публикувано09.02.07 22:46



Така да видим сега.Аз съм от Обзор.Ходил съм на Иракли много години сигурно към 20 ,но не само лятото ами през цялата година.Къде са всички природозащитници зимата?Преди години нямаше много хора и беше чисто , а сега?Представяте ли си ако има 20000 човека с палатки на Иракли?Според мен трябва да се забрани всякакъв достъп до Иракли за да се запази.Ходя там и сега за риба ,но на палатка не съм ходил от около 5 години най-малко, защото стана по пренаселено и от Обзор.Всеки иска да отиде на Иракли,само да си прекара яко, никой не мисли за природата.Аве къде сте виждали по целият свят къмпинг без да се плаща?



Тема умрете от яд!!!нови [re: Kos]  
АвторJija (Нерегистриран)
Публикувано12.05.07 23:39



Чета, чета и не мога да повярвяам че съществуват такива хора! Тоя фадром-а всъщност е само един жалък човечец, който умира от яд, че трябва да дава пари за почивката си! Яд го е на нас, че си изкарваме страхотно: слънце, море, пясък, приятели.....и то без да плащаме!!! Защото той се чувства преебан, че трябва да дава пари! Въпреки че преди 2-3години се бяха появили някакви концесионери и събираха пари от всяка палатка на плажа!
Както разбирам много те е радвало фадром, като си си мислел, че 2006г. няма да има безплатно Иракли; но сигурно си разбрал, че си бяхме там без никакви проблеми...и беше все така великолепно, както може да е само на Иракли...и не сме плащали! Сигурна съм, че си умрял от Яд!!! Ти колко пари похарчи за почивка миналата година или не си почивал защото си беден неудачник?! Усещам вече как ще се поболееш от злоба и завист!!! Много се радвам, ако наистина е така! както вече някой отбеляза, ще направиш услуга на човечеството ако се заличиш от земята!.......
А ние и тази година ще сме на Иракли и пак без пари, а ти се пукни!
p.s. А вие собсвениците, заврете си документите за собственост в гъза! Защото не може да си собственик на природата! ТЯ е на Бог и ако се опитате да я приватизирате, той ще ви накаже!!! Помисли си...струва ли си цената, ако трябва да платиш скъпо за да я имаш....да платиш, но не с пари, ами например знаеш ли какво е да имаш дете с психическо заболяване- умствена изостаналост, идиотизъм....или да е урод? Би ли платил такава цена за да имаш земя....за да се наречеш собственик на парче земя до морето, собственик на природата?!
Бог си знае работата!!!!



Тема Re: умрете от яд!!!нови [re: Jija]  
АвторFadroma (Нерегистриран)
Публикувано14.05.07 01:36



Явно,нищо не си разбрала от това което писах досега!



Тема Re: умрете от яд!!!нови [re: Jija]  
АвторOбekтивeн (Нерегистриран)
Публикувано14.05.07 11:58



p.s. А вие собсвениците, заврете си документите за собственост в гъза! Защото не може да си собственик на природата! ТЯ е на Бог и ако се опитате да я приватизирате, той ще ви накаже!!!

Боже, колко мъка има на тоя свят, Боже...



Тема Re: умрете от яд!!!нови [re: Oбekтивeн]  
Автор ariandra (отнесена:P)
Публикувано14.05.07 17:00



Четох,четох и накрая вече се отчаях съвсем-то колко псувни,безмислици и глупости са изписани.Тук таме някое наистина смислено мнение.И в крайна сметка какво-нищо!

"Да живееш значи да се бориш-робът за свобода,свободният за съвършенство" Яне Сандански


Тема Re: умрете от яд!!!нови [re: ariandra]  
АвторOбekтивeн (Нерегистриран)
Публикувано15.05.07 19:04



Какви смислени мнения чакаш от хора - лумпенизирани фанатици?!

А, че крайният резултат е нищо - нищо е! Защото освен да се плюе по опонента, друго не се прави, камо ли пък да се мисли. Слагат капаците около очите и почват: "Скапани собственици!", "Гадни фадроми!" "мръсни експлоататори на природата" и т.н.
Ама т.нар. "природозащитници" вият до небето, не защото им е скъпа природата, а защото са егоисти и я искат само за лична употреба и не, защото им пука за защитените видове, а защото, видиш ли - на Иракли морето и спомените са по-хубави...

Ако тоя хъс и спортна злоба го бяха вложили в почистване на бивачните си боклуци, нямаше и хартийка да е останала по и около плажа. Ама всички тукплюещи четат закона като дявола Евангелието: плажа е държавен, значи - мога да го ползвам, ама държавата да си го чисти; а местността е на някакви частници, дето нямат право на частна собственост.



Тема Re: умрете от яд!!!нови [re: Oбekтивeн]  
АвторAнoним (Нерегистриран)
Публикувано15.05.07 20:25



Казвам следното строиш, правиш боклук -проблем никакъв.Строежът се руши бързо , а оборката се прави между другото.Проблемът е друг ,че не само се унищожават видове, а питам колко години са нужни на едно дърво да порастне толкова голямо, колкото е било преди да отрежат дърветата на мястото мисля,че около 20-30години ПОНЕ.Откровено казано аман от лични печалбарски интереси на бизнеса дето щял да даде работа на хората.Как пък един в тази държава не се хвана да направи няколко къмпинга по черномориете както е в нормалните държави от ЕС.Намразих частниците в нашия квартал които си продадоха хубавите къщи от старо време със зелените дворове и на тяхно място се пръкнаха огромни блокчета които за мен са лъскави чудовища с лъскави събственици придвижващи се с черните си лъскави возила.За тях не ми е жал ,жал ми е за многото зеленина която даваше ВЪЗДУХ на квартала.



Тема Ех това Иракли..нови [re: Oбekтивeн]  
АвторJoko (Нерегистриран)
Публикувано15.05.07 21:45



Леле колко време се дъвче тази тема и все едно и също...... Всъщност Фадрома си е прав все едно дали на някой не му се иска да е така. Мистрал, който си е местен най-добре го е разбрал. И Обективен също - естествено нали е обективен. А някои се палят та ще гръмнат още малко. Аз какво да кажа - цялата тази простотия (И хотелите един върху друг и боклуците на палаткаджийте) са уви нормален и неизбежен процес наследство от бай Ганювщината ни и 50 години държавна (разбирай ничия) собственост върху всичко. Пък и т.нар. "натрупване на капитали".... Аз едва ли ще доживея но повечето от Вас имам чувството, че ще дочакат нормално отношение от всички (къде с разбиране къде доброзорлем) към природата. Повечето хотели ще ги сринат, къмпирането ще се регламентира и света ще стане по-чист и красив. В т.ч. и Иракли, че сега много е на мода туй място. Аз съм си намерил компромисно решение за морето - бунгала в къмпингите или в Ахтопол. Ако някой не знае предимствата на бунгалата мога отделно да развия тази теза. А на палатка съм почти всяка седмица в планината или край река (правя се на рибар но не много старателно), но за събота и неделя, че инак миенето на чиниите и задниците на компанията ни наистина става не особено хигиенично. Е стига съм дуднал. Дано поне малко съм успял да Ви успокоя духовете. И накрая - абсолютно съм сигурен, че всички участници в този форум си събират боклука но ако някой може да даде рецепта как да променим манталитета на болшинството "излетници" и "природолюбители" просто и ефикасно - да пише веднага, че не остана кътче неосрано. Успех и свеж дух Ви желае Joko



Тема Re: Ех това Иракли..нови [re: Joko]  
АвторOбekтивeн (Нерегистриран)
Публикувано16.05.07 00:50



Много добър епилог си сложил, чак се чудя дали има още какво да се каже, ама само ще спомена, че никой от нас не одобрява изливането на тонове бетон върху довчерашна зеленина, но... прогресът си е прогрес и никой не може да го спре. И на мен ми е неприятно, че много от местностите, които помня като "девствени", сега са прорязани от "еко"-пътеки, паркинги, заведения и т.н. В началото го приемах тежко, но после се замислих и осъзнах, че не може ние - планинарите, ревностно да искаме и пазим всяко кътче само за себе си, защото и други (пък били те и "урбан-мутанти") имат право да го видят и да му се порадват.

ПС - Който не ме е разбрал, да прочете Глава Първа от книгата на Георги Атанасов "Зовът на върховете".

Повече усмивки!



Тема Re: Стига сте плакали за Иракли!нови [re: Fadroma]  
АвторS (Нерегистриран)
Публикувано16.05.07 18:02



За всичко си има закони. Има закон за Защитените територии в България. Към този закон спадат Биосферните резервати. В този закон 13 точка гласи: "Забранява се къмпингуването и паленето на огън". Никой не забранява влизането в Защитена територия, само ако се извършва по обозначените пътеки и разрешените места. Разрешава се къмпингуване и палене на огън само на обозначените места, колкото -толкова, места за 10 палатки - 10, чака се да се освободи. Разрешава се къмпингуването до вече построени постройки, в случая - старите детски лагери. Трябва да има къмпинги, но трябва да има ред, закони, които да се спазват и хора да следят за спазването им.



Тема Re: Стига сте плакали за Иракли!нови [re: S]  
АвторFadroma (Нерегистриран)
Публикувано17.05.07 00:49



Радвам се ,че мислиш така.Твоето мнение е едно от малкото разумни и смислени,написани по темата досега!



Тема Re: Стига сте плакали за Иракли!нови [re: Fadroma]  
Автордpънkaници (Нерегистриран)
Публикувано19.05.07 00:16



какво всъщност казваш? да не плачем за иракли щото ти е било гадно като малък? ако не ти се ходи на диво ходи си в някоя морска панелка. засега иракли, аркутино и северно от шабла са единствените места където не се чувствам като в люлин. така и трябва да останат. част трябва да се ограничат и за палатки дори - само природа. в другите палатки без боклук и простотии. съвсем възможно и постижимо. а суетното ти мнение е без значение.



Тема Re: Стига сте плакали за Иракли!нови [re: Fadroma]  
Авторkokcи (Нерегистриран)
Публикувано19.05.07 06:15



каква е идеята, нещо е много дълго!



Тема ФАКТнови [re: S]  
АвторK. (Нерегистриран)
Публикувано19.05.07 22:40



Едно нещо е факт: с цялата тази дъндания около Иракли / то не бяха коментари, статий, то не бяха филми, предавания, репортажи по телевизията/ направиха лоша, ама много лоша услуга на природата! Нищо добро не се получи, ами точно обратното: направи се такава реклама на Иракли и в крайна сметка и сульо и пульо отидоха там да видят... че и палатки взеха- било модерно! Хора, които халхабер си нямат от къмпингуване на диво място...и естествено осраха всичко!!! Кой спечели от това? Надявам се само на никой от тях да не му хрумне и тази година да отиде на Иракли! То природата си знае работата...на такива селяндури, спуснати от Марс и колите в морето им отнесе!!! Миналата година, заради тази "раклама" на Иракли имаше над 1 000 човека, дошли да видят какво е, как е...тези са, който правят боклук, серат на всякъде, надуват касетофони с чалга и какво ли още не!!! Та те самите са боклук!!! Селяндури, НЕ ИДВАЙТЕ НА ИРАКЛИ !!! Там е много гадно!!! Няма ресторанти- ще умрете от глад! Няма дискотеки- ще ви е скучно! Няма хубав път- ще си счупите колите! Няма тоалетни, бани- не може да се издокарате, напарфюмирате, нагримирате! Няма хотели и квартири- на палатка е гадно, студено;завали ли дъжд- всичко ще ви е мокро!!! НЕ ИДВАЙТЕ НА ИРАКЛИ !!!



Тема Re: Стига сте плакали за Иракли!нови [re: S]  
АвторAнoним (Нерегистриран)
Публикувано20.05.07 10:17



Само да попитам дали се спазват законите ,защото последните се изменят от държавниците ако и да с в ущърб на природата, но за да задоволят нечии интереси.Заместникът на Опушканият Несебърски кмет бе избран с пълно мнозинство, а нещо свястно и истинско да е останало от района там?Ако стане потоп ще се изкефя.Казвам ви мръсотията се чисти ,строежите се събарят, НО КОЛКО ВРЕМЕ Е НУЖНО ЗА ДАМОЖЕ ГОРАТА ДА СТАНЕ ГОРА.Няма да ходя на палатка, въпреки че моето семейство не оставя мръсотия ,но не искам и бетон отгоре, не искам джипове , бъгита и моторни шейни не искам чалга и бензинови резачки .Между другото от парк Витоша се опитват да отнемат парче за да построят най- голямото казино на Балканите.Района там е защитен, а те се опитват да го отцепят защото не било чак толкова голямо парчето около 0,2 процента от парка.Това трябва и да мине и през нар. събрание, където създават правила и закони за защита на природата или на бизнес интересите на някой.Защо да се лъжем ,че имаме закони и те се спазват .Аз не плача само за Иракли , болно ми е че ЧОВЕЧЕСТВОТО се затрива от мания за власт и пари или от мислите на много хора ,че един път се живеело и давайте след нас потоп.Човекът е паразит на тази планета.После защо се били болни.Болни сме в душите и главите си.Човечеството може да спре своето самоунищожение, но вътре в себе си всеки един човек трябва да се справи с егото което има много лица.



Тема Re: Ех това Иракли..нови [re: Oбekтивeн]  
АвторAнoним (Нерегистриран)
Публикувано20.05.07 10:35



Прочети Дневника на Емилиан Станев и ще видиш колко много е бил прав за него време, а за сега не искам да коментирам.Еко- пътеките са за всички, докато заведенията и хотелите не са за всички, но пък взимат правото на този който желае да посети мястото да го направи.Планините не се изкачват или покоряват просто се опитваш да се слееш да се върнеш там от където си дошъл.



Тема Re: Mеринови [re: Fadroma]  
АвторПpиpoдaтa (Нерегистриран)
Публикувано29.05.07 17:15



Абе fadroma ти сега на нас стаи под наем ли искаш да ни даваш??? Преди 3 дни аз бях на почистването на Иракли, което си правим всяка година и мога да ти кажа, че повечето буклуци идват от морето(след буря) и носени от реките, където в горните течения някой селски джентълмен си е изхвърлил боклуците от домакинството...не твърдя че от палатковите хора не се намират непросветени още индивиди, които не си инасят боклука, но те са единици. Плус това, братче я ми кажи как един младеж който взима 300-400 на месец ще може да си събере твоите 1600лв за море???... и то защото някой е решил да печели от нещо което е на всички хора, нима морето е за богатите???...нима бедните трябва да си стоят по градовете и да бачкат за по-богатите...???....е ЯВ МИ ГЪЗА!!! ПАЛАТКИ ЩЕ ИМА БРАТ И СЕГА В МОМЕНТА ИМА И НИЕ ЩЕ ЖИВЕЕМ ТАМ!!! Природата е на всички! И ако питаш мен един хотел е много по-голям боклук за природата от колкото няколко палатки били те 100 или 500...Така като гледам далаверата си я търсиш ти, но братле, ние естествените и обикновенни хора, макар и с ниски заплати сме много!!! Много от нас не са обикновенни хора, а учени и интелигентни хора така че силата ни не е само в броя палатки...ЩЕ ДЪРЖИМ ФРОНТА ДО КРАЙ!!!



Тема Абе,природа.нови [re: Пpиpoдaтa]  
АвторFadroma (Нерегистриран)
Публикувано30.05.07 00:16



За жалост,нямам имоти по черноморието,и затова под наем не мога да ти дам нищо.Аз познавам младежи с доходи около 400лв,които живеят при родителите си,а заплатата им отива по заведения и телефонни разговори от мобилките.Такива никога няма да спестят нещо.Природата е за всички,в това си прав,стига да не се съсипва.Но защо почиствате Иракли преди летният сезон а не през зимата? Защо не почиствате и други хубави места които са далеч от морето? Но вече ми писна да споря по тази тъпа тема,явно някой не иска да разбере реалноста.



Тема Re: Стига сте плакали за Иракли!нови [re: Fadroma]  
Авторinwestitora (Нерегистриран)
Публикувано07.06.07 10:36



Споделиам мнението на автора!За да се подържа плажа чист трябва да има контрол на краибрежната ивица.Едно низко строителство извън плажа ще подобри инфраструктурата-пътища, вода, канализазия и на плажа спокоино ще може човек да се отдаде на почивка а не да прескача катуни.Посещавам това място от 1995 година, възхищавам се на съчетанието от планина и море, като не съм бивакувал а съм ползвал съществуващите околни бази.Смятам, че това е правилния начин за летуване.Аз съм за умереното застрояване на раиона.



Тема Re: Стига сте плакали за Иракли!нови [re: inwestitora]  
Авторamot (Нерегистриран)
Публикувано07.06.07 12:03



само не разбирам как ниското застрояване ще реши проблема с чистите и отпадни води. Това което ще се случи е, че освен катуните там ще се построят сгради за още 10 000 легла, питейната вода няма да достига а отпадните води ще се заустват в морето без пречистване и всички (бивакуващи и почиващи в хотелите) ще се къпят в фекалиите си. Инвеститорите които ще построят апартаментите ще спечелят по 300 - 600 евро на кв.м. застроена площ и ще си заминат (ни лук яли ни лук мирисали), Общинските съветници, кмета и гл. архитект ще са станали по богати с 10 - 50000 евро и така....



Тема Re: Стига сте плакали за Иракли!нови [re: inwestitora]  
АвторAнoним (Нерегистриран)
Публикувано07.06.07 14:30



Ще прощаваш за чистите плажове ,но на Слънчев бряг почиващите се плацикат с лайна около тях, а не искам да коментирам цвета на водата.Аз обичам да правя оборки ,но искам бистра вода и истински пясък.Просто не ми хвали този катун на цивилизацията дето е нареден в правилни редици и не можеш никъде да го преминеш без да се спънеш в нечие туловище на руски или немски уж почиващ.Като ни е толкова хубаво в момента черноморието власт имащите що ходят зад граница да почиват- по другите морета?



Тема Re: Стига сте плакали за Иракли!нови [re: Fadroma]  
АвторEola (Нерегистриран)
Публикувано17.06.07 20:07



В съботния ден решихме да отидем до Слънчев бряг да направим едно плажче.Ужас!Посрещна ни един бетонен град,с безбройни капълъ сергии и смрад на канализация.Отидохме на кея,но плажът беше затрупан от кушетки,шезлонги и чадъри.Пясъчната ивица беше на някои,които не се свеняха да събират пари само заради факта,че са го приватизирали.Продължихме през Елените и Св.Влас.Същите китайски стени и същата гмеж от разплути дебели англичани и скандинавци.Понеже бяхме с джипче,потънахме в гората и по третокласния път по интуиция стигнахме до с.Емона.Преживяването беше невероятно.Гора,мирис на билки,отвреме на време се виждаше морето.Хубаво,че Емона няма плажове и си е останало девствено.Хапнахме в единственото хотелче постни вкусотии.Наслаждавахме се на тишината и спокойствието.Отидохме до фара на н.Емине.След това продължихме към Иракли.Сутринта 16 юни е имало протест на собствениците на земите от Иракли.Не знам от кога този горист район е собственик на някого и дали нотариалните актове не са им издадени на принципа двама твои приятели да гарантират,че дядо ти е имал земи там.Аз искам да има такива диви места.Поне за да показвам на детето си,че има природа, а не да вижда само дискотеки,бетон и курви. А този който се жали,че е видял Иракли от пионерски лагер да помисли колко деца могат да отидат на море днес.



Тема Re: Стига сте плакали за Иракли!нови [re: Eola]  
Авторpиocв вapнa (Нерегистриран)
Публикувано19.06.07 12:37



Единственото спасение за Иракли е прилежащия горски фонд да стане защитена територия, а крайбрежната плажна ивица - буферна зона, както е при поддържан резерват "Балтата" до Албена. Спор няма, че 10-20-500 плажуващи не могат да нанесат толкова щети, колкото и най-умереното строителство с бетон. Достатъчен факт е, че живеем в градове, където всяка педя земя се бетонира и се блъскаме като сардели, натъпкани в общежития...
Нека все пак да останат и места, където има истинска природа и тези, които идват след нас ще оценят това!!!



Тема Re: Стига сте плакали за Иракли!нови [re: pиocв вapнa]  
Автор3aпoзнaт (Нерегистриран)
Публикувано21.06.07 07:44



Мястото е много малко вероятно да се обяви за защитена територия, защото процедурата по реда на Глава Трета от Закона за защитените територии не може да прескочи мнението на собствениците на имотите в м. Иракли. Комисиите за разглеждане предложенията за обявяване на защитени територии взимат решение с обикновено мнозинство. В този случай дори общината в Несебър (най-големия собственик на земи и гори) и горското там (също основен собственик) според моите сведения са изразили отрицателни предварителни становища по разширяването на защитената местност ИРАКЛИ. Остава предложението за обявяване на защитена зона по закона за биологичното разнообразие. Има обаче действащ общ устройствен план, минал през процедура по ОВОС в МОСВ още преди 10 години. Този план регламентира, че голяма част от мястото е определено за куротно строителство. Не правете аналогии с поддържан резерват "Балтата" - това е защитена територия, която е изключителна държавна собственост. Там няма частни собственици. Трябва човек да е пълен наивник, за да си мисли, че някой частен собственик би се подписал под предложение за обявяване(разширяване) на защитена местност Иракли. Мястото е обречено (поне това, което е предвидено в общия устройствен план за курорт). Иначе писаното за поддържан резерват (ПР) "Балтата" ме подсети и за такъв вариант: създава се ПР и държавата изкупува частната собственост там на пазарни цени. Пример - софийските хитреци, дето в момента рекетират държавата и общината със спекулативни цени за разширението на околовръстното шосе в София. Обаче, нали се сещате, че като има поддържан резерват ще има въоръжена охрана и палатки няма да има? Опъването на палатка ще струва поне по 100 лв на човек на вечер. Справка - админстративно-наказателните разпоредби на закона за защитените територии. Всичко е въпрос на компромиси... А в момента броят на къмпингуващите на палатка в тази местност не пада под няколко хиляди души в пиковите моменти.



Тема Re: Стига сте плакали за Иракли!нови [re: Fadroma]  
АвторФ (Нерегистриран)
Публикувано02.08.07 21:02



Не ми се чете цялата полемика. Като начало ще кажа че не пия често, нито пуша трева. Занимавам се с архитектура и мога надълго и нашироко да ти обясня защо е глупаво заради самия туризъм да се застрояват подобни девствени райони, но предполагам че щом до 37 години не си се научил за как се използват точките и запетайките, е малка вероятността да ме разбереш. Ходя на Иракли не поради липса на финансови възможности, а защото това е шансът ми да видя морето без да се налага да търпя цялата гнусна простащина, царяща на всички, ама наистина на всички български курорти. Мием си посудите в морето? Със сигурност е по-здравословно отколкото къпането в опиканите басейни на хотелите, вярвай ми, проектирала съм такъв и това е причината никога да не стъпя в подобен. Каква ти е представата за почивка? Нагрята до бяло килийка в хотел, бар, пълен с перхидролки, лош ресторант с астрономически цени, дискотека с Глория и компанията на освинени немски електротехници? Разходка по пренаселената главна, сергийки, воня на цаца, чалга..? Ами не, мерси, не е за мен. Наркоманията поне се лекува, но тъпотата - никога.



Тема Re: Стига сте плакали за Иракли!нови [re: Fadroma]  
Автор Шaмaн (син)
Публикувано03.08.07 22:35



Интересно...
Просълзявам се от подобно зачитане на законите и частната собственост. Очевидно проблемът е следният:
1. Мястото не е каквото си го спомняте като малък. Нищо вече не е такова, уверявам Ви. Дори името на държавата, в която живеете.
2. Имало разни хора, дето хвърлят бутилки. Още по-интересно. Ако ми покажете едно място, където такива липсват, ще Ви бъда благодарен.
3. Вие очевидно не сте от кол и въже, а от бетоновоз и фадрома, та затова се разграничавате. Всеки има право на свободен избор, стига да не пречи на околните.
4. За повечето хора тук ходенето на МОРЕ не е ходене на БЕТОН.
5. Приказките за "имаше дрогирани и алкохол" са също толкова по детски трогателни... Ако искате да видите алкохол и дрогирани - моля, посетете кой да е БГ черноморски курорт. Има едни места с много шум, наричат се увеселителни заведения (каква гавра с веселбата!), погледнете там. После пишете пак.



Тема Re: Шаман , изказа се неподготвен!нови [re: Ckoт (Фицджepaлд)]  
АвторБaнckи ceлянин (Нерегистриран)
Публикувано07.08.07 17:49



Аааа, не е къпан интелектуалец от Баня... В Баня няма интернет... Някой имотен простак от Несебър ще да е...



Тема Re: Стига сте плакали за Иракли!нови [re: Fadroma]  
АвторAZ (Нерегистриран)
Публикувано07.09.07 02:25



abe pi4, ne te znam fadroma li si, bager li si ama moje6 da bara6 goliq i da dokosva6 sable4eniq (s izvinenie i bez), ti ne si naqsno kakvo zna4i IRAKLI. Tova e mqsto , koeto ne moje da se obqsni i da se opi6e, to te zarejda s energiq, tova e RAI (vse o6te), za koeto o6te ne sa izmisleni dumi, koito mogat da go opi6at ....tova se 4uvstva kogato si tam...edno kat4e ot Balgariq koeto ti deistva prekrasno ...neoskvernena priroda



Тема Re: Стига сте плакали за Иракли!нови [re: Fadroma]  
Автор:) (Нерегистриран)
Публикувано07.09.07 02:44



"Ima mnogo kauzi za koitо si struva 4ovek da se bori, no nai- vajnata e prirodata."
НЕКА СПАСИМ балгарската природа от "лоши хора", "бетон", и "алчност".
И вси4ки които мислят обратното са "слепи".
Дано Бог да е с нас....заедно за Иракли.



Тема Re: Стига сте плакали за Иракли!нови [re: :)]  
АвторFadroma (Нерегистриран)
Публикувано08.09.07 11:26



Абе,хора!!! Вие не разбрахте ли,че нямам нищо против иракли да си остане незастроена територия,но и да няма хора с палатки! Иначе има много места в страната където межете да се "зареждате с енергия" но там няма море а вас това не ве устройва.Каквито и глупости да пишити тука,всеки нормален човек ще разбере,че става въпрос за бъзплатно къмпиране на пража!Пак повтарям хубави места и природа има много но вас все към плажа ве тегли! Стига сте се правили на луди,ставате смешни.



Тема Re: Стига сте плакали за Иракли!нови [re: Fadroma]  
Автор Orнeдишaщ (змей)
Публикувано08.09.07 12:31



А ти какво подскачаш като ощипан от идеята, че някой ходи БЕЗПЛАТНО на плаж? Да не би да имаш имот на морето и затова да ти се струва толкова кощунствена идеята някой да ползва благата на природата ни, без да го ПРИНУЖДАВАТ ДА ПЛАЩА за това? Аз пък намирам тази идея за много по-естествена от това, да заградиш плажа с ограда и да туриш две мутри да късат билетчетата на всеки, пожелал да се изкъпе.



Тема Re: Стига сте плакали за Иракли!нови [re: Orнeдишaщ]  
Авторвoдoпиeщ (Нерегистриран)
Публикувано08.09.07 17:59



Огнедишащ, fadromata казва, че там не иска бетонни комплекси, но също така не иска там да има диви къмпинги. Това е защитена местност, и като така е защитена и от едното и от другото. Мисля, че някъде нагоре из темата той е обяснил, че няма там имоти. Елементарна логика: това че не харесва там да има палатки, не означава, че иска там да има хотели, едното не следва непременно от другото. Ако осъзнаваш тая логика, излиза, че манипулираш публиката тук. По същата логика е забранено дивото къмпиране в Рила и Пирин и на други мвата в други държави.



Тема Re: Стига сте плакали за Иракли!нови [re: вoдoпиeщ]  
Автор Orнeдишaщ (змей)
Публикувано08.09.07 18:59



Нямам нищо против тази логика. Възразявам само срещу тона, с който безплатното ползване на плажа се заклеймява като смъртен личен грях и позор за държавата.

Нека ги има и трите неща: бетонени комплекси, където желаещите да се наслаждават на харченето на парите си; защитени местности, в които никой да не влиза (друг е въпросът, доколко това е реалистично точно по крайблежието); и естествени и същевременно разрешени терени, където човек да може да се радва на морето, както сам намери за добре (стига да не свинства и не пречи на другите, разбира се). Тук усещам насаждане на идеята, че третото е немислимо и алтернативите са само първите две.



Тема Re: Стига сте плакали за Иракли!нови [re: Orнeдишaщ]  
Авторвoдoпиeщ (Нерегистриран)
Публикувано08.09.07 19:57



Естествено, че трябва да има и free зони. Обаче увеличаването на броя на хората, отиващи на такива места неминуемо води до регламентиране и съответно плащане. Погледни брега на някой язовир - пълен е с какви ли не пластмаси и рибарски принадлежности. Как да стане чисто без регламент? Немците някога не са били така чисти както сега, и е станало с ред и глоби. Аз като ида някъде на палатка, след това не оставям нищо, даже почиствам повече отколото съм намерил преди мене и не искам да ме слагат в един кюп с замърсителите, ама явно някакъв ред трябва да има. Ако има обаче магазин за храна и турситически принадлежности, ако има баня -- за къмпинг говоря -- ами това е добре и за това трябва да се плаща, разбира се.



Тема Re: Стига сте плакали за Иракли!нови [re: вoдoпиeщ]  
Автор Orнeдишaщ (змей)
Публикувано08.09.07 20:27



Добре е, ако не е задължително. Никога няма да се съглася с идеята, че право на почивка има само тоя, който си я плати.

За глобите си прав - нужни са, и налагащите ги органи спокойно биха могли да се самоиздържат, че и да печелят. При свинския ни манталитет без хора с кочани засега не можем да минем.

Колкото до немците - ела да ги видиш, колко са чисти там, където ЗНАЯТ, че никой няма да ги глоби за свинщината.



Тема Re: Стига сте плакали за Иракли!нови [re: Orнeдишaщ]  
Авторвoдoпиeщ (Нерегистриран)
Публикувано08.09.07 20:46



Колкото до немците - ела да ги видиш, колко са чисти там, където ЗНАЯТ, че никой няма да ги глоби за свинщината.

Ами ако се предположи, че налагането на ред е обратното на ентропията, а за да се противопоставиш на ентропията трябва да изразходваш енергия, в случая социална, значи глобите са съвсем на място. Парите са изразител и измерител на енергията на обществото. Горният цитат показва, че глобите наистина вършат работа.



Тема Re: Стига сте плакали за Иракли!нови [re: Fadroma]  
Авторhugabuga (Нерегистриран)
Публикувано04.08.08 03:43



фадрома-глупак морето е природа,на никого не дължа пари,за да живея на палатка в природата,напълно естествено е това да е безплатно.Изказваш мнението си,пък то съвпадало с реалността хааааа-ха...това ще се види тепърва,дали ще останат палатките на Иракли или не.Манията ти за нечистоплътност и твърдението ти,че "палаткаджиите са скотове" са смешни-аз имам опит от всички видове пребиваване на Иракли и мога да кажа,че мястото е уникално и дали сам в барака,палатка или под наем в Баня няма никакво значение ако отида с позитивното намерение да се слея с природата в почивка от глупавия шум на цивилизацията.Мястото може да бъде УМЕРЕНО застроено без тази атмосвера да се наруши,но много се съмнявам,че ще има мярка....



Тема Re: Стига сте плакали за Иракли!нови [re: Fadroma]  
АвторAмaн oт xипapи (Нерегистриран)
Публикувано25.08.08 12:19



Абсолютно съм съгласен с теб. Тази година бях на плаж в Иракли. Има ужасно много хипари , наркомани и пияни къмпингари. Имаше фекалий във водата!
Против застрояването съм , но съм и против хипарията.
Аз бях на почивка в св. Влас.Всеки ден палех колата и ходех сутринта до Иракли и вечер се прибирах.
Държавата трябва да се намеси. Да се забранят строежите , но да се изгонят къмпингарите, хипарите и наркоманите от там.
Спокойно човек може да спи в село Баня както казваш ти и да ходи на плаж в Иракли. Може да нощува и доста по - далеч, като мен.Цялата история с пътуването ми излезе 60 лв. за бензин в повече за 1 седмица. Добре , че в началото на плажа, кадето са чадърите хипари нямаше.
Мястото е перфектно само трябва да се изринат лайната на къмпингарите хипари.



Тема Re: Стига сте плакали за Иракли!нови [re: Aмaн oт xипapи]  
Авторvladofff (Нерегистриран)
Публикувано26.08.08 13:20



Колкото и да съм природозащитник, фадромата е прав, и аз мисля че ако т.нар. природозащинтици са наистина такива, следва да искат на спиране на застрояването, а обявяване на зоната за защитена, с всичките последици за хипарската сган, която не смята че законите важат и за тях. Ако няма да се строи, да се иска рестриктивен резерватен режим и охраната да гони всякакви бивакуващи извън определените за това места. Това е начинът да се запази мястото чисто. Останалите искания от сорта на вие няма да строите ама ние ще осираме пейзажа и ще си спим и изхвърляме боклуците където сварим са чиста демагогия. Ако се съмнявате в моите думи питайте тогава еколози да ви обяснят с техните понятия какво означава невъзможност на една територия да поеме голяма посещаемост, пък била и тя само от хипари с палатки. И какви са последиците от масовото посещаване на една такава територия, пък дори и да не хвърляме боклуци, дори и да не пикаем и серем там, което води и до другия въпрос, ако не там, то тогава къде аджеба ще го правим, като се намираме на тази “девствена” територия? А ако хиляда души се изсерат и изпикаят в горичката зад плажа само по веднъж на ден, каква ли смрад ще се образува и какви са пораженията както на ландшафта така и естетически погледнато? Значи има и нещо друго. В миналото са се запазвали територии само защото достъпът е бил затруднен. Ако ще се живее както “едно време”, оставете и придобивките на цивилизацията, посетителите да не идват там с колите си, да идват с автобуса от Бургас, да носят всичко на гръб, да видим тогава първо колко биха го направили така и после колко боклук им е капацитета да донесат огън да не палят, и т.н. ето това е “естествено и прродосъобразно” донякъде. Затова в съвременното общество, след като е установено, че никой доброволно не би искал да живее като преди сто години, такива територии е редно да се затварят, посетителите да минават по строго определени трасета на принципа “гледаш и не пипаш”, и толкоз. За справка- режимът в Татрите – пробвай там да се правиш на хипар и да видим за колко точно време ще изхвърчиш. А иначе територията е горе долу съхранена за възможностите й.......



Тема Re: Стига сте плакали за Иракли!нови [re: vladofff]  
Автор thorn (член)
Публикувано04.09.08 18:07



Отидох преди една седмица да видя Иракли "докато не са го застроили". Ами честно казано - по-добре да го застроят. Самият плаж не впечатлява с нищо, но за сметка на това горичката зад него ме впечатли и още как! ВСЕКИ КВАДРАТЕН МЕТЪР беше покрит с употребявана тоалетна хартия, ама буквално всеки метър от пътечката и всяко храстче. Плюс празни бутилки от минерална вода през два метра, плюс парчета найлони, плюс счупени бутилки около някакви стари огнища. Плюс превръзки. Нямаше празно място, където да направя поне една снимка, без в кадъра да влиза поне една хартишка.

Разбирате ли, не го казвам като художествено преувеличение! Наистина е пълна кочина и то не на две три места, а то буквално навсякъде. И не само покрай брега, където е донякъде очаквано, но за мое учудване и доста навътре в гората беше същото!

Пичове с палатки - носете си по един чувал, накрая го вържете, натоварете го в багажника и си го изнесете. В момента там е просто гнусно!



Тема Re: Стига сте плакали за Иракли!нови [re: thorn]  
Автормeнcтpyaциятa (Нерегистриран)
Публикувано05.09.08 00:38



Самият плаж не впечатлява с нищо
Как да не впечатлява бе? Това е един от най-хубавите пясъци в Бг. Като го разхвърлиш и никаккъв прах не се вдига.
Иначе си е открито море и доста трудно се плува и е опасно.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.