Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:23 26.04.24 
Хоби, Развлечения
   >> Туризъм
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | (покажи всички)
Тема Re: Шаман , изказа се неподготвен!нови [re: Fadroma]  
АвторCkoт (Фицджepaлд) (Нерегистриран)
Публикувано27.03.06 02:18



А тебе май това, че вече безплатно ходене на палатка на Черно море НЯМА те радва най-МНОГО...къпан интелектуалецо от село Баня...



Тема не е за Иракли, за чистото енови [re: Fadroma]  
Авторradi (Нерегистриран)
Публикувано27.03.06 08:42



Кое е безплатното на палатките? Да навъртиш няколкостотин километра, да си разпънеш палатката, да си поддържаш сърфа ли, или колелото, или къмпинг-оборудването... дотука споменах ефтинии за над 2000 лева и всяка година си купуваш нещо за още едно 500. Без колата за ходене на море/планина.
Безплатно е за онези с "кастфона" (емпитрито), съответната предимно популярна (Бг) музика, кебапчетата и псувните. Те нямат разходи - бира, ракия, кебапчета, а боклука си оставят.
Аз искам платено място за палатки. С празен плаж, чист, без кошчета, спасители и чадъри, с плажна растителност, водорасли и умрели делфини и всякакви естествени чудесии. Но на кой да плащам за това? Та то НЕ трябва някой да си мръдва и пръста за моята почивка. Но стигаме до това, че плажът и той пари струва - може да се нечий, а уж е на всички.
Но това се отнася за утре, това лято плажовете са уж за всички.

Иракли не е било за десант, ами цялата зона е ПВО, от Елените до Варна, с пари на СИВ, а на практика е ловен резерват за този онзи... детски фантазии имаш, а вече си голям!



Тема малко еротика, това е животинсконови [re: Fadroma]  
АвторДивo живoтнo (Нерегистриран)
Публикувано27.03.06 08:54



Виж сега, да те науча. Имам си една лопата, малка е. Като за лозе, но три пъти по-малка. С нея копая сняг, пясък и пръст. Като отидеш на къмпинг (плаж) си вземи такава. Когато ди се допикае или нещо повече, разходи се достатъчно, че да си на непосещавано място, гребни с лопатката един два пъти и като си разтовариш, гребно обратно два пъти.
Всъщност аз по животински си намирам някоя буца пръст или камък и с него оправям работата.



Тема Re: За тези, които искат да спасят Иракли!нови [re: radi]  
АвторHиkи (Нерегистриран)
Публикувано27.03.06 10:23



Ето един линк:



Само, че ако от "За земята" успеят и мястото наистина стане защитена територия, това ще е краят и на палатките.

Не споделям мнението на Fadroma, че строежът на хотел е по-доброто, но съм съгласен с него/нея, че където има безразборно разпъване на палатки резултатът е страшна мръсотия. За справка - състоянието на Камен Бряг, местността Паша дере край Варна и още куп други места.

Мисля, че изграждането на един нормален къмпинг е разумният компромис. Миналата година ходихме за 9 дни в Италия на планинско-плажен-културен туризъм. Спахме основно в къмпинги за по-евтино. Имах очаквания, че ще бъде гадно, мръсно, пренаселено / съдейки по спомените си от българските къмпинги в края на 70-те /. Нищо подобно - райска красота, чистота, изобилна растителност - лимонови дръвчета, кактуси, палми. Къмпингите по правило са на доста голяма площ и е помислено за предпочитанията на различните туристи - има бунгала, има каравани, има места за опъване на палатки, има нормални тоалетни, бани. И естествено ги няма гадните бетонни чудовища - хотелите.

Някой ден подобни места може би ще има и у нас. Надявам се...



Тема Re: За тези, които искат да спасят Иракли!нови [re: Hиkи]  
АвторHacлykи (Нерегистриран)
Публикувано27.03.06 12:16



Е, най-после нещо разумно - къмпинги!
Ама такива каквито би трябвало да бъдат - с нормални хигиенни условия, но запазено усещане за диво място и достатъчно просторни. Е, и сравнително евтини, разбира се. Била съм на такъв къмпинг, но за съжаление не в България. Наистина е възможно! При наличие на достатъчно такива къмпинги, сигурна съм че ще намалеят диво къмпиращите и най-вече съпътстващата мизерия. Макар че в никакъв случай не смятам дивото къмпиране за нещо нежелателно - просто би трябвало да бъде достатъчно отговорно и не толкова масово. С други думи - там където има много палаткуващи хора - Иракли, Доспат, Камен бряг и т.н. би било добре да има къмпинг. Който иска да си палаткува диво - да го прави съзнателно и да пази чисто. За себе си не знам кое предпочитам - бих ходила на палатка и на къмпинг и без къмпинг, зависи от мястото и дали съм с децата.



Тема Re: За тези, които искат да спасят Иракли!нови [re: Hacлykи]  
Автор .mitko. (пчела)
Публикувано27.03.06 16:09



Присъединявам се без уговорки!

П.П. Но независимо ако и да няма вече нито палатки, нито къмпинг, и дори никога да не отида на това място (не съм ходил), пак сто пъти предпочитам За Земята да спечелят, защото колко кв.километра необитаемата, но истинска природа останаха в БГ и изобщо?



Тема Ради,недей да говориш глупости!нови [re: radi]  
АвторFadroma (Нерегистриран)
Публикувано27.03.06 18:29



Детските фантазий нямат нищо общо със скапаната ни аматьорска армия до 2004г.Къде го видя това ПВО???? Мога да ти посоча за пример няколко ПВО където пиле не прехвръкваше камо ли ученици на лагер или почиващи на бунгалата.Но не искам да отлонявам темата за тъпата ни армия от онова време.Мястото на Иракли трябваше да бъде чисто и празно само за десант от СССР за не помня коя армия точно която беше дислоцирана на Кримският полуостров!!! Така ,че глупостите за ПВО можеш да ги разправяш на приятели като пиете ракия и си говорите за казармата.Най- близките военни тогова бяха на самият нос Емине.А южно от Емине са Слънчев бряг и през 80-те започнаха Елените да строят и там ли е било ПВО.Може би бъркаш полигона Шабла където артилерия и ПВО си правеха годишни лагери с много алкохол!!!



Тема Камен бряг?нови [re: Hиkи]  
АвторA7 (Нерегистриран)
Публикувано28.03.06 19:18



Абе къде ги видя тези боклуци и мизерии по Камен бряг? Тези, дето редовно си ходим там дори фасове не хвърляме по земята. Без майтап! Освен това редовно през август, когато пребивавам там, почиствам боклуците. Даже на два пъти с кметицата изнасяхме боклука от огънчето. Изобщо в тези изводи не включвай Камен бряг.
Въх, обидих се! Споко сега, хората могат да живеят на палатки и да няма мизерия и боклуци. Въпрос на организация и съвсем малко работа.
А за Италия си прав, и аз бях на къмпинг за 5 дни и беше най-доброто място, където съм нощувал. Бях месец и половина в Италия, смених много места за живеене.
Сега нещо любопитно: според общинската статистика на Флоренция от около 230 000 холандци, които преспиват на територията на общината годишно, някъде към 200 000 спят на къмпинг. Това са нощувките де, не броя хора.
Ако се направи някакъв такъв ГОЛЯМ и добре уреден къмпинг на Иракли няма да е лоша идея, макар и компромис.



Тема Ти ...нови [re: Fadroma]  
АвторФaдpoмa2 (Нерегистриран)
Публикувано28.03.06 19:29



Ти си зомбиран ърбън-мутант с продухан мозък. Стой си в бетонните грозотилища, наречени "курорти", пийвай биричка и яж пържени картофки и мри в мизерия. Абе що си губя времето с такива изпаднали типове, обречени от еволюцията на мъчително съществуване и ранна смърт?
Вземи се оправи и после ми прави жалки опити да ми философстваш за това кой какъв бил. Всъщност нямаш право да ми казваш аз как да си изкарвам ваканцията и къде да спя и живея. Не можеш да ми квалифицираш начина на живот защото си е мой. Изобщо ако сега пукнеш, човечеството няма нищо да загуби.
И да ти кажа нещо просто и ясно: аз съм вегетарианец, не пуша и не пия (ама нито капка алкохол), за наркотици и дума да не става, пазя чисто (събирам моя и чужди боклук в найлонови чували), пазя природата (не паля огън примерно) и ходя на Иракли. Въх, какво противоречие!!!
Изобщо проблемът си ти. Но ми е криво, че се опитваш и мен да ме набуташ с собствената си бетонна мизерия като бетонираш ВСИЧКО! Щото те е яд затова че си никой. Един от масата изпадналци, заврени в бетонен хотел, озвучаван от чалга от близката дискотека, "обслужван" от някакви пълни идиоти, станали собственици на хотел. Баси подигравката с Човека!



Тема Re: Ти ...нови [re: Фaдpoмa2]  
АвторHиkи (Нерегистриран)
Публикувано29.03.06 10:33



Хайде сега.

Струва ли си да се впрягаш чак толкова? Разни хора - разни идеали.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.