Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:41 27.04.24 
Хоби, Развлечения
   >> Туризъм
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | (покажи всички)
Тема Стига сте плакали за Иракли!  
АвторFadroma (Нерегистриран)
Публикувано22.03.06 23:10



На 37г съм от София.През 1975г за първи път попаднах в пионерскея лагер Иракли.Майка ми беше медицинска сестра и всяко лято я пращаха там и тя ме взимаше с нея.Така всяка година бях в лагера от 1975 до 1985г. Беше абсолютно диво място освен лагера и бунгалата на тогавашния "Благоевски район" на София.Още тогава ми направи впечатления голямият плаж и дивата природа и липсата на други хора освен нас учениците водени на плажа от спасителя Глушков и хората от бунгалата.Всеки ден над Иракли прелетяваше хеликоптер който дебнеше за случайни посетители с палатки.Когато хеликоптера засичаше палатки веднага изпаращаха джипка на милицията при палатките и бяха гонени незабавно.По късно палаткаджийте започнаха да се крият в гората зад лагера където хеликоптера трудно можеше да ги види.От лагера ми останаха добри спомени въпреки мизерните условия.Докато ние живеехме като скотове в такива пионерски лагери с външни тоалетни и външни бани с почти студена вода на Кранево и ММЦ Приморско в тухлени сгради а не като нас в бараки и със всички екстри и много по добра храна ученици от "братския" СССР.Но това е друга тема на разговор.Вие плачете за Иракли защото е било диво място.Да така е беше диво до ноември 1989г до тогава милицията гонеше всеки с палатка отам може би ще се почудите защо?Ами защото тази местност Иракли заедно с плажа беше база за десант на войските от "Варшавския договор"!! Това беше единствената причина да остане това място диво още преди 1989.От 1998 до 2001 отново идвах на Иракли с жена ми и друго приятелско семейство но не на палатки а на квартира в село Баня. Просто за да съживя детските спомени но не останах много доволен от видяното.Сульо и Пульо бяха почнали да ходят там от кол и въже всякакви типове спяха на палатки явно за да не плащат на други места всичко беше пълно с бутилки от алкохол имаше и доста дрогирани.краят на плажа към нос Емине беше пълен с празни бутилки.Там си беше направил лагер на който присъстваха и деца тартора на "Зелени патрули" Амадеус Кръстев-лудия който пиеше и пушеше и ходеше гол с непълнолетните ученици.Може би плачете за това че сте ходили на море с малко пари и сте живяли като скотове миейки си посудите в морето както повечето съм виждал да правят.Затова не се сърдете ,че някой ще строи нещо мисля ,че разбрахте защо Иракли беше останал единственият оазис незастроен!!!!



Тема Re: Стига сте плакали за Иракли!нови [re: Fadroma]  
Авторзлa raд (Нерегистриран)
Публикувано22.03.06 23:15



:)) Ми да ти еба майката педераст осведомен!



Тема Re: Стига сте плакали за Иракли!нови [re: злa raд]  
Автор Yassen ()
Публикувано23.03.06 10:52



Предполагам това е типична реакция на човек, който:

1. Си мие мазните съдове в морето;
2. Пуши тревица до затъпяване;
3. Пийва ракийца до оскотяване.


Но обича природата

Красотата ще спаси света...


Тема Re: Стига сте плакали за Иракли!нови [re: Yassen]  
Авториckpицa oт въrлeн (Нерегистриран)
Публикувано23.03.06 11:10



И ходи гол.



Тема Re: Стига сте плакали за Иракли!нови [re: Fadroma]  
Авторвapнeнka (Нерегистриран)
Публикувано23.03.06 11:29



Може и така да е ,но за съжаление Цялото Черноморие се превърна в бетонна площадка и ако се пощади това кътче-защо не?
Може би за някои то е било като "Плажът" и даже ревностно са пазели своите биваци от нови нашественици.
Може би това е Стара планина и море 2 в 1- а какво по хубаво от това !



Тема Re: Стига сте плакали за Иракли!нови [re: Fadroma]  
АвторДъra (Нерегистриран)
Публикувано23.03.06 13:51



Аз съм от Бургас и имам прекрасни спомени не само от Иракли, а и от други райски кътчета , но когато се прибирам в къщи през последните години нямам желание да стъпя там. Боли ме като гледам в какво са ги превърнали "къмпингуващите". Куцо и сакато ходи там, но без нужното отношение към мястото и го съсипва /като скиорите и планината/. Не искам да се строи там /застрои ли се веднъж - пиши го бегало!/, но честно казано, не знам кое сега е по-малката злина - застрояването или боклуците и празните бутилки.
Ако има начин да се преборим с мърлящината би да не се строи разбира се/ ще е супер.



Тема Re: Стига сте плакали за Иракли!нови [re: злa raд]  
АвторДoxтoopy (Нерегистриран)
Публикувано24.03.06 13:46



Ебати простотията да псуваш по нета. Затова сме стигнали до тука и по-далеч ще стигнем. Например и като построят на Иракли нови къщички за цигани. Ако не друго, поне сме дали на Европата яки псувни. И така некакси ни олеква, орахатяваме се значи и изхожданията ни по голема нужда стават по-редовни и безболезнени.



Тема Re: Стига сте плакали за Иракли!нови [re: Fadroma]  
АвторHE CEPETE!!! (Нерегистриран)
Публикувано24.03.06 15:08



Искам да знам какво са правили и какви са били преди всички тези сульовци и пульовци, които осраха цялата природа в България. Техните родители къде са ги водили на почивка, как са ги възпитавали и т.н.
Мога да разкажа аналогичен случай за язовир Доспат. По същото време 1975-1982 г. това беше диво и райско място. В момента е осрано от пластмаса и стъклен амбалаж. Лятото е пълно с всякаква паплач на която единствената и цел е да превърне всичко в бунище.



Тема Re: Стига сте плакали за Иракли!нови [re: Fadroma]  
Автор Шaмaн (син)
Публикувано24.03.06 21:56



"" Сульо и Пульо бяха почнали да ходят там от кол и въже всякакви типове спяха на палатки явно за да не плащат на други места всичко беше пълно с бутилки от алкохол имаше и доста дрогирани.краят на плажа към нос Емине беше пълен с празни бутилки.Там си беше направил лагер на който присъстваха и деца тартора на "Зелени патрули" Амадеус Кръстев-лудия който пиеше и пушеше и ходеше гол с непълнолетните ученици.Може би плачете за това че сте ходили на море с малко пари и сте живяли като скотове миейки си посудите в морето както повечето съм виждал да правят.Затова не се сърдете ,че някой ще строи нещо мисля ,че разбрахте защо Иракли беше останал единственият оазис незастроен!!!!""

1. Не ти ли е хрумвало, че някои хора не ходят на палатка, защото е безлатно?
2. Не си ли проявявал усилие да разбереш, че не всички палаткуващи използват канабис, алкохол и т.н.?
3. А още ли не си разбрал, че много по-скотско е да се натъпчеш в една бетонна стая метър на два, да живееш с още петстотин човека в бетонното недомислие, наречено хотел, да ходиш по бетонните алеи и дори на плажа да смърди на бетон, защото в съседство на наетия от "момчетата" чадър, се строи ново бетонно чудо със стаи метър на два...

Ако клубните тоалетни, неоновите светлини и мощните баси /съчетани с подчертано ориенталски вокални извивки/ ти липсват, то мога да разбера позицията ти. Много е не-скотска и фешън. Дерзай, като гледам, скоро ще фадромиш на воля.



Тема Шаман , изказа се неподготвен!нови [re: Шaмaн]  
АвторFadroma (Нерегистриран)
Публикувано26.03.06 23:31



Много добре знаеш за какво ти говоря,излишно е да се правиш на луд! Повечето от тези с палатките на Иракли живееха като скотове! Или може би ти ако си бил там на палатка не си носил вода за пиене и миене безплатно от чешмата на бунгалата? Или може би си купувал минерална вода от с Баня или Обзор! Би ли ми обяснил къде си се къпал на Иракли??? Само не ми казвай,че си се къпал на бунгалата защото том ги заключваха за палаткаджий. Спомням си как някъде през 98г мисля че беше валя 5 дена дъжд без да спре и тези в палатките подгизнаха.Аз като по прост си бях наел квартира в с Баня и дъжд не ме валеше както и се къпах с топла вода и имах н ормална тоалетна а не като палаткаджите в гората.Като войник имам 10 месеца " живеене" на палатка така ,че знам какво е.Нямам нищо против да изкарам 3-4 дена на палатка но като тези на Иракли в тази мизерия мисля ,че е недопустимо поне за мен ,човек който се къпе всеки ден! Колкото до това кой пил и пушил трева много от палаткаджите на Ирокли правиха точно това, мисля че много добре го знаеш.Явно си подразнен от факта,че вече безплатно ходене на палатка на Черно море НЯМА!!! Който обича палатките винаги ще си намери някоя ливада или язовир който е все още без аренда където да си разпъне палатката.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.