Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:00 11.05.24 
Хоби, Развлечения
   >> Туризъм
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | (покажи всички)
Тема Re: ZA BOGA BRATQ NE опъвайте палаткинови [re: Hиkи]  
АвторMEPИ (Нерегистриран)
Публикувано25.07.06 21:29



БИХ ИСКАЛА ВЕЧЕ ДА ИЗКРЕЩЯ НА ТОВА СЪЩЕСТВО/ФАДРОМА/....БОЖЕ МОЙ, НИМА НЕ ТИ ДОЖАЛЯВА ПОНЕ МАЛКО ЗА ТАЗИ НАША БЪЛГАРИЯ, СЪРЦЕ НЯМАШ ЛИ, ДУША НЯМАШ ЛИ........БИЛ ЛИ СИ ИЗОБЩО НЯКОГА ДЕТЕ, КАКВО ПРАВИШ ВСЪЩНОСТ В ТОЗИ ФОРУМ, ТОЙ Е ЗА ХОРА СЪС СВОБОДЕН ДУХ И ГОЛЕМИ СЪРЦА, ВЪРВИ СИ ПО ПЪТЯ ДРЕБНО ЧОВЕЧЕ И СТОЙ ПО-ДАЛЕЧЕ ОТ ИРАКЛИ



Тема Re: Mеринови [re: MEPИ]  
АвторFadroma (Нерегистриран)
Публикувано25.07.06 23:33



Нещо си се объркала.Тук не става въпрос дали ми е жал или не.А става въпрос ,че според вас Иракли не трябва да се застроява а да остане"девствено " място.Но на практика излиза ,че вас ве стяга чепика не заради природата и за "девственото" място а заради това ,че няма да можете да опъвате катуна на иракли повече.Дали съм дребно или едро човече може да се види от хилядите снимки който имам из България."Свободният дух и голяме сърца" на такива като теб на Иракли се виждат след малко напиване и дрогиране от "природозащитници".За България ме е жал защото има такива съпруги на Бай Ганьо като теб за които е важна далаверата а не природата.Да именно далаверата даси разпънеш катуна на иракли въпреки ,че е забранено.Чудно ми е защо след като имате"свободен дух и голями сърца" не си опъвате катуните на 4-5 км западно от иракли там сред гората има страхотни места за "любители на природата" като вас? Но няма море и плаж но пък ако наистина обичаш толкова да си на палатка след гората ще ти е наистина хубаво.ако искаш обаче море и плаж трябва да постъпиш като ме и да приготвиш 1300-1600лв за трима човека за 15 дена на квартира в Черноморец.Цената е от 12-15 лв на легло в стаите са с санитарен възел и 24ч топла вода.На плаж се ходи всеки ден с кола на къмпинг "Градина" като плащаш 2лв вход за да ти мине колата поне толкова беше миналата година.Но "природозащитници" като теб искат без пари на брега на морето.Е няма вече!А колкото до това дали ще стоя далече или близо до иракли решавам аз.Ходил съм прекалено много на това място но не на катун и вече съм далеч от него но за твое съжаление и те ще стоиш далеч от Иракли вече по обясними причини, който мисля че ги знаеш!Дребните хора са такива като теб "любетели на природата" който нападнаха и Ропотамо затова там сега сложиха денонощна охрана.



Тема Re: Mеринови [re: Fadroma]  
АвторXacпeл (Нерегистриран)
Публикувано25.07.06 23:42



Море "без пари" ще има винаги, загубеняко, то за това е и създаддено, а ти плащай като каруцар щом така се чувстваш "осигурен"



Тема Малоумници като теб болнови [re: Fadroma]  
АвторAntiFadroma (Нерегистриран)
Публикувано26.07.06 16:06



За да се направи нещо малоумно (всъщност не толкова малоумно колкото изгодно на определени среди) удобни обяснения от типа на твото писание може да се изсмучат от пръстите колкото искаш. Особено в България - страната в която правото е на страната на този който пусне във везните на Темида по - дебела пачка. А хората които ходят на палатки не са такива - няма как да си наемат мастити адвокати и да платят на определени министри за да им прокарат интересите. Кои са тези интереси? На тези които с незаконна търговия и по - най различни незаконни начини натрупаха милиони, които трябва да вложат някъде. Строителството се оказа един доста удобен начин за пране на пари, които съсипаха курорти като Слънчев бряг, Несебър и Златни пясъци.
Виждам че си доста озлобен по отношение на "братския съветски съюз" - затова може да отидеш да целунеш задника на някой американски брат. Те сега ще си имат и база тук, та няма да е нужно да пътуваш чак до братска Америка за да го реализираш.
Не знам какъв е повода да си озлобен, но доскоро на редица неудачници това беше много удобно обяснение за това че са некадърници - просто родени такива, без някой да им е виновен. А като си мераклия да има строителство - купи някоя запустяла нива и построи ферма или завод. Това с долнопробните хотели вече взе да писва. От това че по естествен път направихме от курортите градове до морето единствения резултат е че идват туристи "2-звези" за 5 звезните ни хотели (които реално не заслужават и 3).
Бутилките от къмпинзите могат да се почистят лесно, ако община Несебър реши, но именно това е ценното - оставяш едно място да запустее, никакви грижи и пристигат "облагородяващите" строители на съвременна България.

Анатема Вам "Строители" на съвременна България!



Тема Re: Mеринови [re: Fadroma]  
Авторaнoним (Нерегистриран)
Публикувано26.07.06 17:19



Плащам си за палатката на Тевното в пирин ,въпреки че не е редно ,защото травата едва ли се коси и полива , това си го прави природата, нося си боклука в раницата , но си плащам за тоя дето духа.Та не разбирам, защо си превърженик на бетонджиите.Мисля си че по-лесно се чисти този боклук от недобросъвестни летовници ,отколкото бетонните конструкции .Дюните на Слънчев бряг ги сасипаха- изровиха ги ,изравниха ги , плажовете са гъчкани от летуващи, и стерилно почистени.Няма и поман от хубавата брегова ивица Свързваща Несебър със слънчев бряг . Е, за какво говорим тогава.Явно не си ходил за повече от два дена на планина безда се позамиеш и да влачиш 20 кг раница смалки деца.Ако не правиш секс чистотата с разните хигиенни препарати изобщо не липсва.Планината е достатъчно чиста за разлика от нашето изродено съзнание.



Тема Re: Малоумници като теб болнови [re: AntiFadroma]  
АвторFadroma (Нерегистриран)
Публикувано26.07.06 20:35



Де се чука, де се пука,или защо биеш негрите.Това може да се каже за писанията ти.Тук в тази тема не става въпрос за САЩ,или дали съм неудачник или не или дали съм озлобен или не явно същноста на темата не ти допада и понеже знаеш ,че не може дакажеш нещо смислено в защита на катунарите пишеш за глупости.Но аз ще те върна към темата а тя е ,че неоправдано "природозащитници" се жалват ,че не могат повече да живеят на катуни в частни земи на Иракли.Къде бяха тези "Природозащитници" когато през 1993 започна масово застроявате по Сл бряг и други места, за последен пример е къмпинг "Оазис" Защо тогава не протестираха.Защото много добре знаят че там никой няма да ги пусне с палатки.Аз съм за това ,че трябва да има и хотели и къмпинги за палатки и каравани НО, за всичко трябва да се плаща.А ако наистина някой от вас го интирисуваше "девствената" природа на Иракли то трябваше да надигнете протест едновременно срещу задстрояването и незаконното къмпиране!Нямам нищо против хората който идват с коли всеки ден от Обзор с Баня,Емона и си стоят на плажа,почиват си и после с колите се пребират.Аз го правех това от 1998 до 2002 година и нямах никакъв проблем .



Тема Хаспелнови [re: Xacпeл]  
АвторFadroma (Нерегистриран)
Публикувано26.07.06 20:40



Може и да съм "загубеняк" според теб но от това което си написъл виждам ,че и ти си осъзнал простата истина,че море на такъв хубав плаж като Иракли без пари вече НЯМА да има! Виж за такива мераклий на безплатно къмпиране засега можее би ти остава скалите около Тюленово или някой каменисти и лоши брегови ивици!



Тема Re: Малоумници като теб болнови [re: Fadroma]  
Авторaнoним (Нерегистриран)
Публикувано26.07.06 21:13



Между другото такси за влизане в морето има ли,а такса за дишането на въздуха? Е, като се има в предвид държавата и хората и това ще се въведе сигурно.Пропуснах, липсва данък за новородени?То на човек да не му се живее на тоя свят.



Тема Re: Хаспелнови [re: Fadroma]  
АвторXacпeл (Нерегистриран)
Публикувано26.07.06 23:50



Хубав плаж е където няма хора като теб. Идеален плаж е където няма никакви хора освен мен. Съмнявам се че ще схванеш написаното... поне не преди жлъчта ти да отрови и мутренската "Градина" :)



Тема Re: Малоумници като теб болнови [re: Fadroma]  
АвторAнтиФaдpoмa (Нерегистриран)
Публикувано27.07.06 08:31



Дървено философче си и това си е.
Всъщност какво искаш да кажеш?
Не разбирам? Какви катунари бре?
"Всичко да се плаща" - на кого?
На предприемчивите хора с фадроми?
Аз постоянно плащам, за какво ли не - такса смет за апартамент от 70м2 в центъра на Соф е 140лв. Е, И? Квартала е като в Бангладеш.
И кои са "катунарите"?
Тези "Катунари" са ученици, студенти и предимно млади българи.
Един от тези "катунари" например е чичо ми който години наред ходеше на това място - още от соц. временета, когато това е било "десантен плацдарм".
Хората имат право да протестират, и дано да успеят, поне този път.
Места за строеж по морето има бол - близко до инфраструктура, на територията на бивши военни поделения и т.н.
"Иракли" може да бъде почистен за една седмица перфектно от всякакви битови отпадъци, които между впрочем не са толкова много, и при добра организаця може да се събират. Но бетона който се е излял върху пясъка на Созопол, Несебър и други перли на нашето черноморие трудно ще бъде почистен. И за какво ми е той? За да идват повече пенсионери от Германия и алкохолизирани хулигани от британските острови? Ходих веднъж на Слънчев бряг през 2003 (преди съм бил за последно през 1990) - мерси, повече не желая да виждам това място. Разни фадроми са насипали навсякъде хотели, ресторанти, басейни и какви ли не бардаци от бетон и алуминий.
Изчезнали са горичките и дюните от моето детство - може би за това не мога да го приема в сегашния му вид - вече не е "Слънчев" а "Бетонен" бряг.
Вчера в автобуса от Соф за Бургас, който аз използвах до Ст. Загора една лелка ми наду главата - постоянно й звъняха, тя звънеше - вероятно беше проектант ВиК, пътуваше по спешност към морето - на някакъв обект в Слънчев бряг канализацията беше почнала да връща обратно. Супер!
Бял ден да не видят тези които ще построят нещо на Иракли, друго не мога да кажа.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.