Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:22 30.04.24 
Хоби, Развлечения
   >> Шантав клуб
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | (покажи всички)
Тема Re: Димнови [re: Hия Hичия]  
АвторAntoaneta (Нерегистриран)
Публикувано27.04.05 21:28



Ния Ничия, имаш ли icq ?

мога ли да те помоля да ми го дадеш.



Тема Re: Димнови [re: Antoaneta]  
Автор Hия Hичия (непознат)
Публикувано28.04.05 02:24



345785418



Тема Re: Димнови [re: Hия Hичия]  
АвторAntoaneta (Нерегистриран)
Публикувано28.04.05 03:43



mersi
za 1 vupros se otnasia po-specialen



Тема Няма нужда..нови [re: пykeпидycи]  
Автор Kaпaчka™ ceмeйнa цeннocт ((рода голяма))
Публикувано28.04.05 13:53



..да ме развеждаш - аз в психиатрията съм ходил, когато си писах дипломната работа. Най силно си спомням двамата Наполеон-овци, човека птица и теб - жената богочовек..





Тема е, щом не искаш...нови [re: Kaпaчka™ ceмeйнa цeн]  
Авторпykeпидycи (Нерегистриран)
Публикувано29.04.05 16:40







Тема Дишамнови [re: Hия Hичия]  
Автор Hия Hичия (непознат)
Публикувано05.05.05 11:14



Събудих се рано тази сутрин с една тъпа болка в корема. Сякаш трябва да свърша нещо важно, но не знам какво точно.
Протегнах се лениво, докопах пакета с цигари (пак пропуших) и провесих крака от леглото. Стоя си така, люлея ги и пуша. Мисля. Или поне се опитвам. Не съм пила още кафе.
Коя дата сме? Колко е часа? Къде съм?
Погледнах календара над леглото. Минал е Великден. Бях ли там? Празнувах ли?
Празниците у дома протичат винаги по един и същи начин. Ежедневно. Имам спомен за болка в ръката от месенето на великденски курабии. Следователно е имало някакъв празник.
Стоя си така, клатя крака и гледам как котката се опитва да ме захапе по пръста. Скапан живот.
Прекарах последните три дни в игра. Имам 24 часа в денонощието и аз прекарах средно по около 20 пред компютъра в игра. Мъчно ми е за мен самата. Просто няма на кой друг да му е мъчно. Дрън дрън.
Ще пия кафе. Турско. С мед.
Сложих кафето и мързеливо го зачаках. След няколко минути почна да се надига. Ще изкипи. Гледам го и нищо не правя. Изкипя.
Обичам хаоса. Съзнателно създавам хаос в живота си и то не за друго, а за да се тествам дали мога да се оправя с него после. Може би е от скука, от глупост или от лудост. Не знам.
Иска ми се един ден много яко да се трясна в дъното. Онова тоталното дъно. И да полежа там за няколко секунди. А над мен тонове и тонове вода да ме притискат. Да е тъмно и да не мога да дишам. Да умирам. Разпъната като Христос, затисната, унижена, почти унищожена.
И тогава... тогава да изплувам. Нова жажда за живот, нови мисли, нов човек. Да изплувам и да поема въздух с тия два бели дроба, които са създадени за дишане, а не за пушене.
Дали съм достатъчно силна да изплувам след това? Дали няма да умра там на дъното? Ще поема риска.
А колко по-лесно би било просто да се спра по средата на пътя надолу и да си кажа "Чакай бе, мадам! Защо отиваш надолу когато искаш да отидеш нагоре? Я вземи да обърнеш."
Искам ли?
Хората около мен изчезват. Стопяват се в мъглата на моята болезнена самота. Помните ли "експеримента"? Е, той е все още наоколо. Звъни, изисква, пристиска, опитва се да притежава. Майната му. Аз съм ничия.
Казва ми "обичам те". Защо мразя да чувам това? Защо имам отчайваща нужда да го чувам? И защо след всички тия главоблъсканици искам само да избягам?
Сънувам. Много сънувам. Бягам през някакво поле с трупове. А под краката си чувствам разкашкана плът и кръв. Мирише на печено месо. Крещя. Мое дело ли е всичко това? Кръв по мен. По дрехите, по лицето, по сърцето...
Сетих се за една от онези табели, които поставят на прелезите. Не знам дали сте ги забелязвали : "Спри, ослушай се и ако няма приближаващ влак премини".
Винаги прочитам само първите две. "Спри, ослушай се".
Имам странното усещане за загуба на време и пространство. Някак не усещам къде съм и кога съм. Спирам и се ослушвам. Чувам само биенето на сърцето си. Нищо друго.
Цялата какафония, писъците, пушекът... изчезват. Аз съм тук. Сега. Дишам. Бях ли на дъното?
Откъде да започна пътя си нагоре? На какво да стъпя?
Дай ми нещо, за което да се хвана!
В този момент един глас ми нашепва "Дишай".
Нищо повече. Дишам. Това е началото. С това започна тоя шибан живот. Дишам. Дишам. Дишам.
Дърветата са като дробове, пълни с въздух. Аз съм дърво. Не искам да правя нищо друго освен да дишам. Бавно, дълбоко, с наслада, с облекчение.
Не искам да мисля, не искам да изплувам, не искам да потъвам. Искам за миг поне да забравя всичко и да мога да дишам без никакви угризения, без никакви терзания и болка.
Захвърлям брони, мечове, мечти. Дишам.
Сама съм. Дишам.
На дъното съм. Дишам.
Боли ме. Дишам.
Господи! Благодаря ти, че дишам!

Why bleeding is breathing
You’re hiding , underneath the smoke in the room
Try , bleeding is believing
I used to

Редактирано от Hия Hичия на 05.05.05 11:17.



Тема Re: Дишамнови [re: Hия Hичия]  
Автор diana^^ (wednesday)
Публикувано05.05.05 17:15



Написаното от теб в Дневника, все ме подтиква да кажа нещо, но то- "нещото", ми засяда в гърлото и не иска да излезе облечено в думи. В мои думи.
Изникват ми чужди в съзнанието напоследък.
ще използвам тях.

"Всичко това, което сме ние, е резултат от нашите помисли. То е основано на нашите помисли. То е създадено от нашите помисли."- Дхаммапада

'Светът- това е твоето въображение. Ти си това, което мислиш." -Р. Б.

Дано бъдеш щастлива Ния. Дано си.

"От какво се прави ливада?
Нима не знаеш?
Трева и една пчела, и да мечтаеш!..."Е.Д.



Тема Re: Дишамнови [re: Hия Hичия]  
АвторLestat (Нерегистриран)
Публикувано05.05.05 19:11



Niq is dead! Long live the madness!



Тема Re: Дишамнови [re: diana^^]  
Автор russian_feather (непознат)
Публикувано05.05.05 19:55



Добре де , всичко помислено от нас .... и с какво по точно, помислено и написано от нея не си съгласна ?

Дори и най-красивата сладкопойна птичка може да ти се изцвъка на главата!


Тема Re: Дишамнови [re: russian_feather]  
Автор diana^^ (wednesday)
Публикувано05.05.05 20:20



Не, не.:)
Тук изобщо не става дума за мен. С какво съм съгласна и с какво не.
Казах каквото имах да кажа.
Мисля, че ще ме разбере.:)

"От какво се прави ливада?
Нима не знаеш?
Трева и една пчела, и да мечтаеш!..."Е.Д.




Страници по тази тема: << 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.