Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:39 30.04.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
Тема Re: Ходя а разведен мъж - моля за съветнови [re: Kaliandra]  
АвторRen (Нерегистриран)
Публикувано08.05.07 01:00



Консултирах един мъж, чиято история доста напомня на вашата. Син на 12 години, развод и приятелка от 3. Разделиха се, защото той не искаше дете. Разбира се, има много други различни подробности. Но ще ти разкажа гледната точка на моя клиент, може да ти помогне да разбереш защо приятелят ти постъпва по този начин. Не казвам, че е същото, не казвам, че е прав. Цитирам по памет:
"Страхувам се ужасно, не искам да се проваля отново. Аз съм бита карта, а приятелката ми е млада, има право да създаде щастливо семейство, аз не мога да бъда само с нея, имам задължения към сина си. Аз само ще и попреча да бъде щастлива" Този човек страдаше, че не може да даде цялата любов и внимание на детето си, защото майката спазваше много стриктно разписаните срещи. /Аз съм разведена жена и може би е логично да съм на страната на жените, но срещам ужасно много страдащи разведени мъже, които са разделени от децата си. Мисля си, че най-голямата ни грешка е, че не можем да останем пълноценни родители, когато вече не сме съпрузи/
Клиентът ми обичаше приятелката си, но избра да се раздели с нея, защото смяташе, че не може да и даде цялото щастие, което тя заслужава да има. И страдаше много след това.
Безкрайно права си да искаш семейство и дете, но вероятно приятелят ти не е готов за това. Той също има право на избор, дори на нас да ни се вижда, че греши. Направила си нещо чудесно, макар и несъзнателно - един баща и едно дете са станали по-близки. Важното е, че ти също имаш право на щастие. Мисля, че ако избереш да бъдеш с приятеля си, в твоято сърце трябва да има място за неговото дете. Успех!



Тема Re: Пояснениенови [re: Kaliandra]  
АвторRen (Нерегистриран)
Публикувано08.05.07 01:07



Извини ме, забавих се с писането. Разбирам, че харесваш сина му, това е чудесно.



Тема Re: Ходя а разведен мъж - моля за съветнови [re: Kaliandra]  
Автор тя ()
Публикувано08.05.07 01:50







Тема Re: Ходя а разведен мъж - моля за съветнови [re: Kaliandra]  
Автор PipilotaViktualija (автентична)
Публикувано08.05.07 12:11



Виж, никой тук не може да ти каже в прав текст какво и как да правиш, тъй като всяка наша преценка би била твърде отстрани, но бихме могли да изкажем мнение как ни изглеждат нещата, описани от теб. За съжаление, това, което аз прочетох, ми навява мисълта за един мъж, който в момента е натоварен с всякакви други мисли, но не и с тази как да организира живота си оттук нататък с теб. Да, разбирам притесненията, които има по отношение на детето си, разбирам нежеланието да го травмира допълнително след развода с майка му, но у мен остава впечатлението за един мъж, който, въпреки връзката си с теб, не се е развел особено охотно и който се чувства някак виновен пред сина си. Да не говорим, че информацията, която предоставяш за това как спокойно и уравновесено детето възприема приятеля на майка си и прочие, говорят, че причината е у твоя човек- т.е. у него я няма нито увереността, че иска да е ангажиран с теб, нито може би съзнанието, че именно ти си Жената.
Само ти можеш да прецениш и да усетиш колко време му трябва и дали има смисъл да се надяваш тази връзка да се задълбочи повече. Но, каквото и да си мислиш, най- вероятно би трябвало да седнете и сериозно да си поговорите- без драми, без натяквания, без припомняния за това кой какво е казал или обещал. Простичко и по човешки да си поговорите има ли перспектива за вас, двамата, и да изискваш единствено пределна откровеност, както и да разбереш как се чувства в цялата ситуация той, самият.



Тема Re: Пояснениенови [re: Kaliandra]  
Автор PipilotaViktualija (автентична)
Публикувано08.05.07 12:20



Знаеш ли, като те чета сега, си мисля, че, каквото и да направиш, ще съжаляваш. Позицията, в която си, е най- "неудобната" възможна, защото хем ти дава много надежди, хем те оставя неудовлетворена, хем си желана, хем не си съвсем сигурна.
Много е трудно да ти се даде адекватен съвет. Говори с този човек, както вече ти писах по- горе, но ти явно го обичаш и ако някак се насилиш да проявиш повече чувство на достойнство или му поставиш някакви ултиматуми ( както те беше посъветвал някой- аз, лично, съм много против), може и да се стигне до резултат, който да те накара да съжаляваш и да страдаш. Но имаш право на неговата откровеност към теб, заслужаваш я.



Тема Re: Ходя а разведен мъж - моля за съветнови [re: Ren]  
Автор PipilotaViktualija (автентична)
Публикувано08.05.07 12:21



Много ми хареса мнението ти.





Тема :)))нови [re: Kaliandra]  
Автор Drona (чирак)
Публикувано08.05.07 16:05



Рядко се мешам, но нещо в твоите думи ми напомни едни мои стари спомени та реших да се включа.



1. Мисля си че прекалено си се концентрирала върху връзката. Като че в живота друго няма.

Явно щастливата развръзка не е на дневен ред и аз в твоята ситуация бих направила крачка назад - бих си организирала една приятна 2 седмична екскурзия в чужбина и бих си забравила телефона у дома. От думите ти излиза че финансово си добре - значи можеш да си позволиш това удоволствие. Не го обсъждай с никого - нека да е изненада.

Навикът да си на разположение никак не играе в полза на твоите цели.

2. Направи си график от ежеседмични вечерни приятни ангажименти - езиков курс, курсове по танци ( има много добри предложения и в София и в провинцията) - от една страна правиш нещо добро за себе си, от втора - емоционално се разтоварваш и от трета - имаш свой личен живот, който управляваш и не зависиш от ничие телефонно обаждане.

Особено обърни внимание на точка втора. Всеки наръчник за семейно щастие препоръчва жената да си изгради свой автономен кръг от интерси извън дома, извън връзката ....Жените имаме тази склонност да се отдаваме до пълно изтощение ... а тази работа с мъжете е маратонско бягане и оцеляват най-издръжливите.

3. Всъщност според мен не искаш да се отказваш от връзката си, а си изморена, ужасно изморена ... от очаквания ... от тук и разочарованията ... не че нещата не се случват, а че се случват баааавно ..... спокойно .... колкото ти забяваш топката и си организираш страничните интереси толкова някои хора ще се разбързат ....не ти давам надежди ... просто баналната истина за мъжете като ловци .....

4. Не се отказвай от връзката си, не поставяй условия .... просто постави граници .... "да скъпи, чудесно, но днес съм заета... нека да е утре към 4 след обяд...о, зает си ... колко жалко .... е, съжалявам но до края на седмицата няма да имам друга възможност - нали знаеш за курса ми по йога .... чувствам се прекрасно след това ... и на теб ще ти се отрази добре ... снема всяко напрежение ....ако искаш ела да пробваш, ще ми е притяно после да се прибираме заедно " ....

Ком е прав в едно по-горе .... ако не промениш отношението си дори да създадете семейство пак цял живот ще се терзаеш че нещата стават бавно или не така както ти се иска .... Значи номерът е да се научим как да правим нещата да стават както ни се иска ....



всеки миг всичко започва и свършва

Тема Re: :)))нови [re: Drona]  
Автор PipilotaViktualija (автентична)
Публикувано08.05.07 16:38



Изключително мъдро мнение.





Тема Дрона , абсолютно си праванови [re: Drona]  
Автор Kaliandra (непознат )
Публикувано08.05.07 19:30



Thanks !



Тема Предадох се !нови [re: Ren]  
Автор Kaliandra (непознат )
Публикувано08.05.07 19:47



Прави сте като усещате, че не искам да прекратя връзката , искам тя да се развие. Не издържах днес и се обадих. Поредното хубаво сдобряване, след което ще последва поредното ужасно скарване...Не устисках и този път да доведа нещата докрай. Но мисля, че скоро и това ще стане.
Имате пълното право да ме нахокате !




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.