Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:22 28.04.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | (покажи всички)
Тема РАК НА ГЪРДАТА № 7  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано23.11.17 16:50



Предишната тема – № 6 четете



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: РАК НА ГЪРДАТА № 7нови [re: *jull**]  
Автор feniks_m (любопитен)
Публикувано01.12.17 15:57



Мили мои приятели,
Надявам се да започна лечение до 10-на дни. Лъчетерапия за метите в костите
защото ме боли. Хормонална терапия и инжекция за метите в костите. Едновременно ще решавам и проблемите с бъбреците, вероятно със стикове.



Тема Re: РАК НА ГЪРДАТА № 7нови [re: feniks_m]  
Автор feniks_m (любопитен)
Публикувано01.12.17 16:01



Ходих на консултация при д-р Николай Недев в Сити Клиник за лъчетерапията. Изключителен човек, внимателен, обяснява на език, който разбирашб Много се надявам да ми помогне и дано бог да е с мен...



Тема Re: РАК НА ГЪРДАТА № 7нови [re: feniks_m]  
Автор mammita63 (оптимистка)
Публикувано01.12.17 17:19



Успех, Феникс! Каквото трябва ще правим. Нали ще се виждаме на срещите. Прегръдки от мен!

Всеки изживян ден е една малка победа!


Тема Re: РАК НА ГЪРДАТА № 7нови [re: feniks_m]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано01.12.17 21:48



Феникс, ще се справиш. Важно е да отговори тялото на лечението. Ти можеш.
Прегръщам ви и двете с мамитка. Ще се справите.



Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен

Тема Re: РАК НА ГЪРДАТА № 7нови [re: feniks_m]  
Автор anetoh (член)
Публикувано02.12.17 10:03



Успех, мила! Бог да е с теб!
Ще се справиш и този път!



Тема Re: РАК НА ГЪРДАТА № 7нови [re: feniks_m]  
Автор feniks_m (любопитен)
Публикувано02.12.17 12:11



Благодаря ви мили приятели за добрите мисли и послания'



Тема Re: РАК НА ГЪРДАТА № 7нови [re: feniks_m]  
Автор smile012 (непознат )
Публикувано15.12.17 13:01



Привет на всички,

Въпроса ми е свързан с всички, които са били на лечение с Бифосфонати (XGeva, Zometa и тнт).

Моята баба беше оперирана от рак на гърдата през 2012, сега има метастаза в L1 прешлен, изписаха й тамоксифен + Xgeva + лъчетерапии. Всичко беше добре(до колкото може да бъде), но се оказа че е развила остеонекроза на челюстта. През 2012 с химиотерапията й слагаха Неуласта. Някой сблъсквал ли се е с такъв проблем? Как се лекува това, в нет-а не намирам нищо... До колкото разбрах, ако тази остеонекроза се потвърди Xgeva-та се спира..

В момента търся лицево челюстен хирург да потвърди това мнение.

Благодаря предварително за отговорите и мненията свързани с остеонекрозата!

Поздрави!



Тема Re: РАК НА ГЪРДАТА № 7нови [re: smile012]  
Автор smile012 (непознат )
Публикувано17.12.17 22:55



Понеже никой не отговори, слагам линк към информацията, която аз намерих:



Доста подробна и изчерпателна е!

Редактирано от *jull** на 18.12.17 08:24.



Тема Re: РАК НА ГЪРДАТА № 7нови [re: smile012]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано31.12.17 17:33



Помествам въпроси на жена, която няма достъп до Клуба с молба да й отговорите:

"Интересува ме соколечението при РМЖ. Удачно ли е всекидневното пиене на сок от червено цвекло, моркови и ябълка? Притеснява ме това, че морковите и цвеклото са богати на захари, а нали те трябва да се избягват при тази диагноза. Дали спокойно могат да се консумират плодове-круши и други сладки плодове и сушени ядки? Много от тях са богати и на фитоестрогони, които не знам дали са полезни в случая. Също ме вълнува прилагането на подходящи билки. Спрях се на котешки нокът. Дали има нещо по-подходящо, освен джинджифил и куркума?"

"Совите не са това, което са..."


Тема Re: РАК НА ГЪРДАТА № 7нови [re: feniks_m]  
Автор feniks_m (любопитен)
Публикувано27.01.18 16:46



Привет от мен мили приятели!
След много мъки направих лъчетерапия на прешлените, в които има метастази. Но болките не отзвучаха съвсем, като постоя по-дълго права и ме боли леко и неприятно. Започнах хормонално лечение, предстои ми още лъче за мети в сакрума и Xjeva инжекции за костите.
Не се чувствам особенно комфортно, имам болки и това ме притеснява ..... надявам да се подобри състоянието ми.....





Тема Re: РАК НА ГЪРДАТА № 7нови [re: feniks_m]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано27.01.18 17:04



Фениксче, тъкмо се чудехме какви ги вършиш. Ще намалее болката, когато след няколко месеца се овладеят костните мети. Имай малко търпение. Силна прегръдка от мен!

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен


Тема Re: РАК НА ГЪРДАТА № 7нови [re: feniks_m]  
Автор mammita63 (оптимистка)
Публикувано27.01.18 17:43



Феникс, споко, не си само ти. Аз все още правя лъче на прешлените. А после пак химио, но имам частична ремисия, поне така пише в епикризата. Ще търпим, няма начин. Трябва да се оправим до пролетната среща, че трябва да се видим.



Всеки изживян ден е една малка победа!

Тема Re: РАК НА ГЪРДАТА № 7нови [re: mammita63]  
Автор feniks_m (любопитен)
Публикувано27.01.18 21:42



Надявам се да се оправим!
Много ми е трудно в момента....





Тема Re: РАК НА ГЪРДАТА № 7нови [re: feniks_m]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано28.01.18 09:00



Фениксче, изгледа ли предаването с Милен Антонов? Човекът е готов да помага безвъзмездно на хора, които имат нужда от помощта му.

"Совите не са това, което са..."


Тема Re: РАК НА ГЪРДАТА № 7нови [re: *jull**]  
Автор feniks_m (любопитен)
Публикувано28.01.18 16:09



Моля, дай линк или къде да гледам



Тема Re: РАК НА ГЪРДАТА № 7нови [re: feniks_m]  
Автор kras4o_k ()
Публикувано29.01.18 22:09



Фениксче, както Бубето е писала, всичко ще отшуми. Прегръщам те силно. Каква е хормоналната терапия, а преди пиеше ли нещо?
Джулче, може ли линк към предаването?

Не е важно колко дни има в живота ти, важно е колко живот има в дните ти.


Тема Милен Антонов - Петте стълбанови [re: kras4o_k]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано30.01.18 11:27



Милен Антонов на гости при Гала:



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: РАК НА ГЪРДАТА № 7нови [re: kras4o_k]  
Автор feniks_m (любопитен)
Публикувано03.02.18 18:52



Надявам се да отшуми.
Сега ми слагат faslodex веднъж месечно, преди това бях 1,5години на nolvadex



Тема Re: РАК НА ГЪРДАТА № 7нови [re: *jull**]  
Автор smile012 (непознат )
Публикувано08.03.18 13:15



Имам един може би малко глупав въпрос. Има ли как метастазите в костите да изчезнат? По-точно при прием на съответнен хормон/лекарство има ли как самата кост да заздравее или не? Или просто лекарствата спират обрзуването на нови метастази в другите кости?



Тема Re: РАК НА ГЪРДАТА № 7нови [re: smile012]  
Автор mammita63 (оптимистка)
Публикувано08.03.18 15:13



Аз правя химиотерапия, лъчетерапия и сега ще ми слагат инжекция за мети в костите. Това поне ми назначиха. За лекарство не зная.

Всеки изживян ден е една малка победа!


Тема Re: РАК НА ГЪРДАТА № 7нови [re: smile012]  
Автор feniks_m (любопитен)
Публикувано09.03.18 21:14



Аз направих две лъчетерапии на гр.стълб и сакрум, слагат ми веднъж месечно инжекция за костите - това с цел ограничаване на процеса в костите.
За изчезване на процеса само съм чела





Тема Re: РАК НА ГЪРДАТА № 7нови [re: feniks_m]  
Автор Tia maria (старо куче)
Публикувано10.03.18 14:32



При Герсон изчезват макар и последни.



Тема Re: РАК НА ГЪРДАТА № 7нови [re: *jull**]  
Автор PerEm ()
Публикувано24.03.18 20:06



Здравейте , момичета!
2012 г бях оперирана от Рак на гърдата; проведох химия, лъчетерапия; после Золадекс и Тамоксифен. 2015 си направих тотална хистеректомия и продължих с Тамоксифен, като Тамоксифена го взимам от април 2013г, това означава почти 5 години.Комисията в КОЦ Пловдив издаде нов протокол да продължа с Тамоксифен. Слава Богу до момента всички изследвания са ми добре, като м. септември 2017 на ехографията ми описаха една киста на черния дроб, която според д-р Измирлиева не била опасна.Имам и Остеопороза. Вече съм на почти 48 години във фактическа менопауза, а Тамоксифена нали е за 5 години; дали не трябваше да ми сменят лекарството?! Лощото в Пловдив е, че никой нищо не казва-имам впредвид лекарите, които подписват протоколите. Има ли някоя от вас в същото положение да продължава с Тамиксифен, при положение, че е в менопауза, и е приемала Тамоксифена 5 години? Притеснено ми е и не знам какво да правя.Записах се при проф Дудов за консултация, но не знам кога ще мо дойде реда. Ще се радвам на информация от вас, ако някоя дама е минала през това и желае да сподели! Желая от сърце на всички много здраве и хубава вечер! И Благодаря предварително!



Тема Re: РАК НА ГЪРДАТА № 7нови [re: PerEm]  
Автор feniks_m (любопитен)
Публикувано25.03.18 15:43



Здравей, мисля че се притесняваш излишно. Лекарствата от този род се взимат повече от 5 години. В момента всичко при теб е добре и няма основание за смяна на лекарството. Тамоксифена често води до рак на матката, но ти си я махнала и няма вече такава опасност.
При мен редуват различни лекарства след химиотерапия и лъчетерапия - 2.5г тамоксифен; след два кюртажа на матката го смениха с аримидекс - пих го 5.5 г; след като го спряха на 7- мия месец получих рецидив и пак операция и лъчетерапия ; след това продъжих с фемара, после екземестан, после фазлодекс, после тамоксифен и сега пак фазлодекс. Така съм от 2003 г.
Не се притеснявай, всичко е наред.
[





Тема Re: РАК НА ГЪРДАТА № 7нови [re: feniks_m]  
Автор PerEm ()
Публикувано25.03.18 16:31



Много, много благодаря! Бъди жива и здрава! Успех и щастие!



Тема Re: РАК НА ГЪРДАТА № 7нови [re: PerEm]  
Автор smile012 (непознат )
Публикувано16.04.18 11:53



Здравейте, искам да попитам нещо- става въпрос за баба ми, оперирана преди 6 години от рак на гърдата, от края на миналата година - с метастази в костите, а преди няколко дни на контролното изследване се видяха и лезии в черен дроб (под 10 мм). Решиха да продължи с тамоксифен. Не трябва ли да се назначи и нещо друго след като има метастаза и на друго място?

Объркано ми е, благодаря ви за вниманието..



Тема Re: РАК НА ГЪРДАТА № 7нови [re: smile012]  
Автор mammita63 (оптимистка)
Публикувано16.04.18 15:11



Здравейте! Аз също съм с мети в кости и черен дроб, но ми назначиха химиотерапия, лъчетерапия на прешлени и от 2 месеца ми правят инжекция за костите. Лекувам се от октомври 2017г и все още продължавам. Януари на скенер показа частична ремисия. Засега съм добре с изключения на страничните реакции, но се надявам да приключа с пълна ремисия. Успех на вас!

Всеки изживян ден е една малка победа!


Тема Re: РАК НА ГЪРДАТА № 7нови [re: mammita63]  
Автор smile012 (непознат )
Публикувано16.04.18 15:49



Благодаря, тя досега беше по едно клинично проучване, но явно не се влияе добре от него, щом има прогресия..
Понеже и кръвните й показатели са много ниски, ни казаха че засега химиотерапия не може да се прави, само хормонотерапия..

Пожелавам ви много здраве и ви благодаря за отговора!



Тема Re: РАК НА ГЪРДАТА № 7нови [re: smile012]  
Автор mammita63 (оптимистка)
Публикувано16.04.18 18:46



Аз също съм с едно експериментално лекарство. Като свърша химията и мина на скенер ще се види...Поздрави!

Всеки изживян ден е една малка победа!


Тема Re: РАК НА ГЪРДАТА № 7нови [re: mammita63]  
Автор smile012 (непознат )
Публикувано23.04.18 09:47



Искам да изкажа възмущението си от българските доктори! Т4 значи терминален стадии нали така? Съответно когато се появяват нови оплаквания, единственото нещо, което може да направим е да се консултираме с доктор, как да облекчим болката или как да помогнем. На мен ми беше казано да оставя човека в хоспис и това от лекуващия онколог?!?!?!?! Не искам да живея в тази държава повече.. Тези хора нямат ли близки, как спят вечер...



Тема Re: РАК НА ГЪРДАТА № 7нови [re: smile012]  
Автор nelgina (ранена)
Публикувано23.04.18 18:23



Smile012, разбирам искреното ти възмущение. Аз лично изгледах вкъщи двама болни, починали в жестоки мъки. Уверявам те, че продължавам да "виждам" болките и да "чувам" стенанията им.
Ако си млад човек и искаш да се съхраниш за децата и семейството си, послушай съвета на онколога си. Има хосписи, в които болните са адекватно обезболени и обгрижени. Все пак, хосписът според мен е решение, когато човек наистина не може повече да помогне на близките си.
Кураж и сили .

Животът е това, което ти се случва, докато кроиш други планове


Тема Ново лекарство за тройно негативния рак на гърдатанови [re: *jull**]  
Автор Phillip (оценъчен)
Публикувано02.05.18 11:47



Някак са ми засмукали мейла в един лист и ме бомбардират с разни научни съобщения от много области, та реших да ви споделя. Не знам какво точно е тройно негативен рак на гърдата, но ми звучи по-респектиращо от други РМЖ.

Ето съобщението тук на английски:



~~~
«Да не споменавам тъпи калинки в сериозни клубове!»
обещание към клубар DarkSide

Тема Re: РАК НА ГЪРДАТА № 7нови [re: *jull**]  
Автор feniks_m (любопитен)
Публикувано03.04.19 16:44



Днес съм на преглед на хирург, мисля че отново имам рецидив на мястото на операцията. На същото място, на което се появи 2009 г. Ама сега ми се вижда по страшно..... Много ме е страх... Стискайте ми палци....





Тема Re: РАК НА ГЪРДАТА № 7нови [re: feniks_m]  
Автор iliana.k (ентусиаст)
Публикувано03.04.19 16:49



С теб съм, Фениксче!



Тема Re: РАК НА ГЪРДАТА № 7нови [re: feniks_m]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано03.04.19 18:35



С теб сме, мила! С теб сме!

И мене ме е страх, пустия му страх, пустия му рак. Но трябва да се справяме някак... И да си слушаме тялото и вътрешното чувство. Наскоро питах за лапи за външно приложение и Джулче ми даде линк към публикацията от клуба, в която са събрани рецептите. Ти сигурно си опитвала, но ...

В молитвата си всяка вечер споменавам някои приятели и всички онкоболни. И ти ще си там, да знаеш! Целувам те!



Тема Re: РАК НА ГЪРДАТА № 7нови [re: feniks_m]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано03.04.19 22:59



Кураж, мила! Всичко може да се преодолее, ако човек не се плаши!
Стискам палци и ще се помоля за теб! Пиши за резултата.
Прегръдки!



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: РАК НА ГЪРДАТА № 7нови [re: *jull**]  
Автор diana1OO (Димитрова)
Публикувано04.04.19 08:29



Успех ! Стискам палци и ти желая всичко да бъде наред !



Тема Re: РАК НА ГЪРДАТА № 7нови [re: feniks_m]  
Автор feniks_m (любопитен)
Публикувано04.04.19 11:23



Такааа.....първата присъда е сложена - има рецидив! Сега следва вероятно биопсия, хистология, нова химиотерапия и...само бог знае още какво.
Тъжно и обидно...





Тема Re: РАК НА ГЪРДАТА № 7нови [re: feniks_m]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано04.04.19 11:44



Ще се справиш, спокойно. Силна прегръдка от мен.

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен


Тема Re: РАК НА ГЪРДАТА № 7нови [re: feniks_m]  
Автор iliana.k (ентусиаст)
Публикувано04.04.19 12:58



Ще спечелиш и тази битка,мила! Толкова време издържахме в борбата ,та сега ли ще се предадем





Тема Re: РАК НА ГЪРДАТА № 7нови [re: iliana.k]  
Автор TheaO5 (същата)
Публикувано04.04.19 13:59



Мила Фениксче,
Една лекарка веднъж ми каза, че „Трябва да свикнем да живеем с болестите.“
Това ми прозвуча жестоко, но после, като се размислих, го приех. Има поне две важни неща – живот и болести.
В същност, за да бъдат заедно тези неща, трябват сили, постоянство, търпение и вяра – от все сърце ти ги пожелавам, както и много радости!
Прегръдки от мен!



Тема Re: РАК НА ГЪРДАТА № 7нови [re: TheaO5]  
Автор kras4o_k ()
Публикувано04.04.19 18:25



Мила feniks,
нямаме време за паника! Не забравяй, че все пак имаш предимството да знаеш какво да правиш! Знам, че е ужасно да живееш с този страх, но приеми всичко като едно хронично заболяване, което се обостря и пак изчезва. Да, пак си във филма, ноооо бъди силна!
Пращам своята положителна нагласа и стискам палци. Целувки.



Не е важно колко дни има в живота ти, важно е колко живот има в дните ти.

Тема Re: РАК НА ГЪРДАТА № 7нови [re: kras4o_k]  
Автор nelgina (ранена)
Публикувано04.04.19 21:07



Наистина е много несправедливо и вероятно е нормално да си гневна и тъжна.
Желая ти скоро да се съвземеш от шока и бързичко да почнеш отново да побеждаваш.
Успех, мила.

Животът е това, което ти се случва, докато кроиш други планове


Тема Re: РАК НА ГЪРДАТА № 7нови [re: Buba67]  
Автор feniks_m (любопитен)
Публикувано05.04.19 00:28



Страхотни сте, благодаря че ви има в живота ми!
Все още съм в ступор и не знам накъде да тръгна...





Тема Re: РАК НА ГЪРДАТА № 7нови [re: feniks_m]  
Автор iliana.k (ентусиаст)
Публикувано05.04.19 10:05



Нормално е да си объркана, но съм сигурна, че ще поемеш в правилната посока.
Прегръдки!





Тема Re: РАК НА ГЪРДАТА № 7нови [re: feniks_m]  
Автор feniks_m (любопитен)
Публикувано08.04.19 18:16



Много исках да успея да се справя с този проблем с алтернативни методи. Правих компреси с рициново масло, компреси с кислородна вода, солени компреси, следвах протокола на Будвиг малко повече от месец,

пих билки - планински хвощ, пих и добавки - котешки нокът, комплекс от гъби, масло от коноп За съжаление няма резултат, поне видим.



Тема Re: РАК НА ГЪРДАТА № 7нови [re: feniks_m]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано09.04.19 11:36



Феникс, не разбрах има ли влошаване на предишните резултати?

"Совите не са това, което са..."


Тема Re: РАК НА ГЪРДАТА № 7нови [re: *jull**]  
Автор feniks_m (любопитен)
Публикувано09.04.19 14:00



Има видимо уголемяване и зачервяване на ръба на операцията и малки дребни/като грахче/ образования, като подкожни пъпки наоколо, които смятат че са кожни метастази





Тема Re: РАК НА ГЪРДАТА № 7нови [re: feniks_m]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано09.04.19 14:36



Опитай с масло от тамян/ босвелия. Приема се както вътрешно
(1 капка под езика), така и външно, смесено със зехтин или друго
базово масло (1:2). Трябва само да е доказано чисто от проверена
фирма. В интернет има доста написано за антираковите му качества.

"Совите не са това, което са..."

Редактирано от *jull** на 09.04.19 15:37.



Тема Re: РАК НА ГЪРДАТА № 7нови [re: *jull**]  
Автор Tia maria (старо куче)
Публикувано09.04.19 15:00



Обърни внимание на това


Редактирано от *jull** на 09.04.19 15:33.



Тема Re: РАК НА ГЪРДАТА № 7нови [re: *jull**]  
Автор feniks_m (любопитен)
Публикувано09.04.19 16:13



Благодаря, ще пробвам и това



Тема Re: РАК НА ГЪРДАТА № 7нови [re: Tia maria]  
Автор feniks_m (любопитен)
Публикувано09.04.19 16:14



Tia, прочетох, но къде у нас такова нещо?



Тема Re: РАК НА ГЪРДАТА № 7нови [re: feniks_m]  
Автор Tia maria (старо куче)
Публикувано09.04.19 17:14



Феникс ,миличка ,аз мислех за алтернативи ,да подбереш две ,поне две ,които да отговарят на условията.Сега виждам ,че е написано лекарство..Според мен алтернативи е по - добре

Герсон ? Има група специално за Герсон ,имат и резултати ,но аз не съм там и повече не мога да кажа.Помисли и върху този вариант
.

Крем от живовляк ? Но не само него .Да пускам рецептата пак .Да на Едгар Кейси е ,но я дава и баба - билката ,международна един вид



Тема Re: РАК НА ГЪРДАТА № 7нови [re: Tia maria]  
Автор feniks_m (любопитен)
Публикувано09.04.19 17:55



Tia, Герсон е труден за мен, ходя на работа ,на смени; Сега съм на сокове, смурита и сурови салати. Преди 4 години ходих при д-р Гайдурков, той ми направи хранителен режим. Първия етап беше 25 дни само на плодови, зеленчукови сокове и смутита, плодове,салати,ядки, без сол, без мазнини,без захар.
Този етап продължи 25 дни и след това се захраних - 2-ри етап - 10 дни и след това балансирано хранене. Аз горе -долу спазвах балансираното хранене ама не съвсем.
Тогава след първия етап правих PET скенер и резултата беше пълна ремисия.
Сега реших да повторя това. Даже, ако мога да изкарам някой ден съвсем без нищо,дори без вода.
Дай рецептата за крема, да пробвам и него.
Днес хирурга ми каза,че няма да пипат по ръба на операцията, ще извадят едно зрънце от малките мети,

за хистология, на 15.04 .После докато излезе хистологията и докато решат с какво да ме лекуват, ще мине време и дано успея да се справя някак.



Тема Re: РАК НА ГЪРДАТА № 7нови [re: feniks_m]  
Автор iliana.k (ентусиаст)
Публикувано09.04.19 19:15



Стискам ти палци,мила!



Тема Re: РАК НА ГЪРДАТА № 7нови [re: feniks_m]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано10.04.19 09:30



д-р Елейн Хардман, професор в "Катедрата по биомедицински науки към медицинския колеж на Университета Маршал":
"Проучването разкрива, че консумацията на около 50 г орехи дневно води до значително променена генна експресия
при потвърдени ракови заболявания на гърдата."



50 г са около 9 орехови ядки. Да припомня, че и Петър Димков - Лечителя
препоръчва всеки ден да се изяждат по 9 ореха. Без да е правил опити с мишки!

"Совите не са това, което са..."

Тема Re: РАК НА ГЪРДАТА № 7нови [re: *jull**]  
Автор Tia maria (старо куче)
Публикувано10.04.19 14:14





Мехлема от живовляк.



Тема Re: РАК НА ГЪРДАТА № 7нови [re: *jull**]  
Автор feniks_m (любопитен)
Публикувано10.04.19 16:14



Благодаря, аз хапвам орехи, но всеки ден. Ще почна всеки ден.



Тема Re: РАК НА ГЪРДАТА № 7нови [re: Tia maria]  
Автор feniks_m (любопитен)
Публикувано10.04.19 16:14



Благодаря



Тема Re: РАК НА ГЪРДАТА № 7нови [re: feniks_m]  
Автор feniks_m (любопитен)
Публикувано17.04.19 12:13



Да се отчета:
Биопсията вече направих и сега чакам резултата.





Тема Re: РАК НА ГЪРДАТА № 7нови [re: feniks_m]  
Автор anetoh (член)
Публикувано17.04.19 12:15



Прегръдки и стиснати палци от мен!



Тема Re: РАК НА ГЪРДАТА № 7нови [re: anetoh]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано17.04.19 12:51



Чакането е най-неприятно, защото през главата минават най-различни сценарии.
Стискам палци, намирай си занимание, за да можеш да се разсейваш. Прегръдка от мен!

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен


Тема Re: РАК НА ГЪРДАТА № 7нови [re: Buba67]  
Автор iliana.k (ентусиаст)
Публикувано17.04.19 13:19



Стискам палци и се моля за теб, Фениксче!



Тема Re: РАК НА ГЪРДАТА № 7нови [re: iliana.k]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано18.04.19 19:02



Какъвто и да е резултатът, изход има. Трябва воля, а ти я имаш!
С теб съм, скъпа, и те прегръщам!

"Совите не са това, което са..."


Тема Re: РАК НА ГЪРДАТА № 7нови [re: *jull**]  
Автор kras4o_k ()
Публикувано18.04.19 19:23



Напълно съм съгласна с Джулчето, fenix.
Пиши като се разбере резултата. Все пак сме минали през толкова бури, ще оцелееш и в тази. Целувки от мен!

Не е важно колко дни има в живота ти, важно е колко живот има в дните ти.


Тема Re: РАК НА ГЪРДАТА № 7нови [re: kras4o_k]  
Автор feniks_m (любопитен)
Публикувано18.04.19 23:15



Благодаря ви много за подкрепата и куража които ми давате!
Всичко ми е като сън, но оперативната рана ме боли и кърви и ме връща в реалността



Тема Re: РАК НА ГЪРДАТА № 7нови [re: feniks_m]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано19.04.19 16:21



Фениксче, виж каква информация намерих, може да ти свърши работа -


Материалът е отпреди 5 години и двата крема/гела тогава все още не са били разрешени за продажба в аптеките, но вече ги има:




Не можеш ли да си вземеш отпуска/болнични и да намериш време за себе си - детоксикации, режим на хранене, билки, диетата на д-р Гайдурков
(щом си имала резултат) и т. н.? Каквото и да покаже биопсията, всичко е обратимо, не го забравяй!

"Совите не са това, което са..."

Тема Re: РАК НА ГЪРДАТА № 7нови [re: *jull**]  
Автор Tia maria (старо куче)
Публикувано20.04.19 13:57



Каквото и да разправят,че незаменими хора няма истината е ,че в определен момент ,на определено място определен човек е незаменим .Може такъв да е случаят с Феникс Но здравето е най - важно.
Обичам те ,мила ,мисля те и вярвам в успеха ти !



Тема Re: РАК НА ГЪРДАТА № 7нови [re: Tia maria]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано25.04.19 09:51



Феникс как си?

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен


Тема Re: РАК НА ГЪРДАТА № 7нови [re: Buba67]  
Автор feniks_m (любопитен)
Публикувано25.04.19 14:58



Добре съм, ходя на превръзки през три дни, чакам хистологичен резултат; докторката ми е в отпуск цял месец, дано след празниците да се появи. Тогава ще се види какво ще е лечението.
Благодаря че ме мислите и ме подкрепяте.
Прегръдки от мен



Тема Re: РАК НА ГЪРДАТА № 7нови [re: feniks_m]  
Автор iliana.k (ентусиаст)
Публикувано25.04.19 19:17



Лечението ще е адекватно, сигурна съм, мила.
Поздрави!





Тема Re: РАК НА ГЪРДАТА № 7нови [re: feniks_m]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано25.04.19 20:21



Прегръщам те, Фениксче!



Тема Re: РАК НА ГЪРДАТА № 7нови [re: Ekna]  
Автор diana1OO (Димитрова)
Публикувано26.04.19 04:12



Всичко ще бъде наред, миличка ! Вярвам в това ! Помниш ли последния път на какъв приказен плаж се срещнахме ?! Пазя си снимките от тогава. Ще имаме още много такива дни ! Прегръдки !



Тема Re: РАК НА ГЪРДАТА № 7нови [re: feniks_m]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано26.04.19 15:59



Фениксче и ти намери начин да разпуснеш малко. Знам, че е трудно, но се постарай.
Прегръдка от мен.

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен


Тема Re: РАК НА ГЪРДАТА № 7нови [re: feniks_m]  
Автор feniks_m (любопитен)
Публикувано02.05.19 17:05



Още нямам резултат от биопсията, чак другата седмица... С толкова много празници - няма време за работа.





Тема Re: РАК НА ГЪРДАТА № 7нови [re: feniks_m]  
Автор iliana.k (ентусиаст)
Публикувано02.05.19 22:29



Мила, въоражи се с търпение и отдели време за позитивно мислене и молитви за здраве.Искрени и от сърце!
С теб съм и те мисля!



Тема Re: РАК НА ГЪРДАТА № 7нови [re: feniks_m]  
Автор feniks_m (любопитен)
Публикувано10.05.19 22:50



И присъдата излезе - същият вид рак на операционния ръб на лявата гърда и мети в кожата около него, установен още 2002г, рецидивирал 2009г. КИ-67 - 30%, висок риск този път са го изследвали.





Тема Re: РАК НА ГЪРДАТА № 7нови [re: feniks_m]  
Автор diana1OO (Димитрова)
Публикувано11.05.19 07:28



И сега ще се укроти ! Не унивай ! Всички стискаме палци за теб !



Тема Re: РАК НА ГЪРДАТА № 7нови [re: diana1OO]  
Автор kras4o_k ()
Публикувано11.05.19 09:12



feniks, поне чакането приключи, знаеш с какво си имаш работа. Обсъдихте ли лечението? Прегръщам те силно и не забравяй алтернативите.
И при мен 2015 излезе висок Ki 67 -30%, но някак си престанах да го мисля.

Не е важно колко дни има в живота ти, важно е колко живот има в дните ти.


Тема Re: РАК НА ГЪРДАТА № 7нови [re: kras4o_k]  
Автор TheaO5 (същата)
Публикувано13.05.19 14:39



Мила Феникс,
Прецени с кои храни да се храниш, за да подсилваш имунната система и да имаш сили, но не гладувай!
Не се отказвай от добавките дори да ти се струва, че в момента нямат ефект.
Ето и една позабравена билкова смес:
Равни количества червен кантарион, жълт кантарион, невен, бял имел и кръвен здравец; две супени лъжици от тази смес се варят 10-15 минути в 700 мл вода, може да престоят 1 час и се пият три пъти на ден на гладно.
Прегръщам те, мила!



Тема Re: РАК НА ГЪРДАТА № 7нови [re: TheaO5]  
Автор feniks_m (любопитен)
Публикувано13.05.19 18:21



Благодаря за рецептата мила. Аз си мислех същото, да засиля организма ако ще почвам химиотерапия. Имам малко време за това.



Тема Re: РАК НА ГЪРДАТА № 7нови [re: feniks_m]  
Автор kras4o_k ()
Публикувано13.05.19 20:36



Само с жълтия кантарион трябва да се внимава, в повечето случаи е несъвместим с някои лекарства, особено с тези за рак на гърдата.


Онколожката ме предупреди да не приемам жълт кантарион, а и това си го пише в листовката на лекарството-Ксанепра /Екземестан/.

Не е важно колко дни има в живота ти, важно е колко живот има в дните ти.

Редактирано от kras4o_k на 13.05.19 20:39.



Тема Re: РАК НА ГЪРДАТА № 7нови [re: kras4o_k]  
Автор iliana.k (ентусиаст)
Публикувано13.05.19 21:42



Фениксче ,щом като врагът е разпознат, битката е спечелена!





Тема Re: РАК НА ГЪРДАТА № 7нови [re: feniks_m]  
Автор feniks_m (любопитен)
Публикувано17.06.19 16:26



Кратък доклад докъде докарах нещата: направих ПЕТ скенер, .нещата не са розови, от 24.06.19 започвам химиотерапия с таксол, седмично.





Тема Re: РАК НА ГЪРДАТА № 7нови [re: feniks_m]  
Автор iliana.k (ентусиаст)
Публикувано17.06.19 18:26



Не забравяй и алтернативите, мила!



Тема Re: РАК НА ГЪРДАТА № 7нови [re: iliana.k]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано17.06.19 20:09



Ще се справиш, прегръдка.



Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен

Тема Re: РАК НА ГЪРДАТА № 7нови [re: Buba67]  
Автор diana1OO (Димитрова)
Публикувано18.06.19 06:53



Успех ! Стискам палци всичко да е наред !



Тема Re: РАК НА ГЪРДАТА № 7нови [re: feniks_m]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано18.06.19 13:14



Мила Феникс, наистина не забравяй алтернативите. Има много съвети как да намалиш до минимум страничните действия на химията.
Толкова е минало през главата ти, ще мине и това. Пиши, когато можеш - знаеш, че винаги сме насреща. Много прегръдки и късмет!



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: РАК НА ГЪРДАТА № 7нови [re: feniks_m]  
Автор feniks_m (любопитен)
Публикувано25.06.19 21:16



Мина първата вливка вчера. Чувствам се добре днес, даже имам енергия повече. Дано подейства този път, че не останаха лекарства за мен.



Тема Re: РАК НА ГЪРДАТА № 7нови [re: feniks_m]  
Автор iliana.k (ентусиаст)
Публикувано25.06.19 22:38



Ти си смело момиче, Феникче!Докторите си знаят работата, само трябва доверие да има





Тема Re: РАК НА ГЪРДАТА № 7нови [re: iliana.k]  
Автор diana1OO (Димитрова)
Публикувано26.06.19 06:20



Прегръщам те силно и ти желая всичко да мине бързо и леко !



Тема Re: РАК НА ГЪРДАТА № 7нови [re: feniks_m]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано26.06.19 09:51



Фениксче, цял ден те мислех и се радвам, че е минало възможно най-леко. И не забравяй, че ако конвенционалната
медицина има лимит, то човешкият дух и алтернативната медицина - нямат. Така че - горе главата и прегръдки от мен!



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: РАК НА ГЪРДАТА № 7нови [re: *jull**]  
Автор kras4o_k ()
Публикувано27.06.19 08:37



Мила feniks, надявам се на добър отговор от терапията, а и да я понасяш лекинко. Както писа Джулчето, включвай и разрешени добавки по време на химията. Дали си чела за Искадор, знам, че има много добър ефект при РМЖ! Попитай Thea за една консултация с доктор. Прегръдки от мен!
Thea, ако искаш напиши за инжекциите с Искадор в някоя тема, и мен ме интересува.

Не е важно колко дни има в живота ти, важно е колко живот има в дните ти.


Тема Re: РАК НА ГЪРДАТА № 7нови [re: kras4o_k]  
Автор TheaO5 (същата)
Публикувано27.06.19 13:45



Мила Феникс,

Пак да кажа по време на вливките да вземаш поне Герисан и Саменто (или нещо на базата на котешки нокът). Аз вземах и Натанал.
С Искадора започнах няколко месеца след като приключи терапията ми, но го препоръчват и по време на самата терапия; аз още продължавам да слагам инжекциите, ще го правя докато мога да се снабдявам…
Моят лекар от Швейцария отдавна се пенсионира, но то и нямаше нужда от някакво специално лечение, само наблюдаваше показателите на имунната система. За да не пропусна нещо сега, вижте в темата за Искадора.
Иначе дозите може да си ги определяте сами и то смело!
Напр. в листовката пише, че се прави 1 месец пауза, но още тогава по препоръка на моя Шв. лекар правех пауза най-напред 10 дни (2 години!!), после две седмици – към 5 години, чак сега увеличих паузата на 25 дни.

Искам да ви кажа, че три години носих в Швейцария епикриза и резултати на Надя06 (светла й памет!!) и моят лекар изрично настояваше тя да не прави пауза! По това време Надето имаше едни малки образувания в застой, важно беше накъде ще се наклонят везните. Мисля, че тя не му повярва, а има една самозванка в България, която само взема парите на хората уж, че е компетентна по този въпрос.
Освен това за всички искам да кажа, че Искадор се продава свободно не само в Швейцария, няколко пъти си купувах от Германия. За всеки случай рецепта ми пишеше личната лекарка от България.

Ако не може сега да тръгне с Искадор, може да се прави билковата смес, която написах, но без жълт кантарион, аз не знаех за тези особености, за които е писала Красчо.
Прегръдки, мила Феникс!



Тема Re: РАК НА ГЪРДАТА № 7нови [re: TheaO5]  
Автор Tia maria (старо куче)
Публикувано28.06.19 08:08



Теичка ,а как вземаше Герисан и Саменто ?По указанията на опаковките ли ?



Тема Re: РАК НА ГЪРДАТА № 7нови [re: feniks_m]  
Автор feniks_m (любопитен)
Публикувано28.06.19 15:35



Милички, ужасът за мен започна от втория ден след вливката - болки в цялото тяло, мотае ми се главата, чувствам се зле...
Да видим дали ще издържа на тази схема - всяка седмица на Taxol.
Относно добавките - пия разбира се. Котешки нокът спрях, защото няма как да пия само два дни от седмицата. Имам книга в която пише какво е добре да се взима при вливане на това лекарство,а именно - L-глутамин,мелатонин,рибено масло,вит.Б6 и още нещо беше, да се избягват билки и кверцетин, защото може да намалят дейцтвието на лекарството.
Благодаря, че мислите за мен!





Тема Re: РАК НА ГЪРДАТА № 7нови [re: feniks_m]  
Автор iliana.k (ентусиаст)
Публикувано28.06.19 21:56



Прегръдки,мила,ще се справиш!



Тема Re: РАК НА ГЪРДАТА № 7нови [re: feniks_m]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано08.07.19 17:10



Фениксче, мило...

Аз отказах една подобна схема преди време, хем беше с много по леко лекарство. Но понякога няма място за подобни капризи... Важното е схемата да работи и да има резултат.

Преди години щях да ти кажа "бъди силна, блябля". Сега, честно казано, не знам какво да кажа. Състрадавам.



Тема Re: РАК НА ГЪРДАТА № 7нови [re: Ekna]  
Автор feniks_m (любопитен)
Публикувано08.07.19 20:30



Ekna, мила, благодаря за милите думи! Много си права за "няма място за капризи "......
Стискам зъби и карам напред!
Изкарах три седмици - това се брои за една вливка - и сега ще почивам до 22.07 и започвам втория цикъл. Долу - горе се справям със страничните ефекти. Боли ме стомаха от химията и ми пада много кръвното - с това трябва да се справя, ако може без лекарства. Не виждам видим ефект дотук от химията - надявам се да подейства,силно се надявам......
Ти успяваш ли вече със възстановяването? Мисля за теб и ти изпращам цялата си позитивна енергия.



Тема Re: РАК НА ГЪРДАТА № 7нови [re: feniks_m]  
Автор feniks_m (любопитен)
Публикувано15.07.19 23:43



Тази седмица почивам и нямам вливка. Едва днес се почувствах малко по-добре . Много тежко понасям това лекарство - нямам сили, боли ме стомаха и главата, прилошава ми, промени се вкусът на храната...Всичко това след трета вливка, а трябва да направя още осем! Не виждам видими следи за действие на лекарството - всичко си е като в началото, даже ми се струва че основната буца на оперативния ръб се е увеличила леко...

Пия добавки,витамини,опитвам се храненето да е повече, но съм отчаяна, падна ми косата/въпреки че доктора каза че няма да падне/.... Дъщеря ми преносва бебето,което чака и за това съм притеснена, изобщо съм отчаяна и нещастна



Тема Re: РАК НА ГЪРДАТА № 7нови [re: feniks_m]  
Автор diana1OO (Димитрова)
Публикувано16.07.19 07:11



Не страдай, мила ! Всичко ще си дойде на мястото ! Ще се роди голямо, хубаво бебче, ти ще се оправиш... Само още малко търпение и кураж ! С теб сме и стискаме палци това да се случи по-бързо ! Ще ходим пак на о-в Скиатос или на други красиви места, нали помниш? Ще тичаш след внучето... Имаш още много години напред !
Силно те прегръщам:



Тема Re: РАК НА ГЪРДАТА № 7нови [re: feniks_m]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано16.07.19 12:15



Оо, мило Фениксче, как те разбирам. Човек понякога се чувства така притиснат в ъгъла и не вижда изход.

Опитвай разни неща, които евентуално да те накарат да се чувстваш малко по-добре.

Аз в болницата не можех да се съсредоточа да чета, но ме подсетиха за аудио книги и така дни наред поглъщах разни криминалета, понякога дори заспивах.

Друго - слушалките и любима музика.

Молитви.

Оцветяване - има приложения за телефон.

Или пък разглеждам снимки на децата като малки.

Клипчета с котки и бебета много гледам.

И Fine living телевизия - там едни хора си купуват острови. Отнасяха ме в мечти.

Също кулинарните тв. Може да нямах апетит, или пък да не трябваше са ям, но ми беше приятно да ги гледам и да си мисля "Това не е трудно. Ще изненадам Шпашчо някой път."

Просто трябва да се мъчим да се разсейваме, и то с хубави неща. И тъпо и упорито да си повтаряме, че е за добро. Че всеки ден във всяко отношение положението става все по-добро и по-добро.

Всичко ще е наред с бебочето и дъщеря ти! Просто не бива да се тревожиш, защото това е негативна енергия. Мисли си, тъпо и упорито, всичко ще е наред!!!

И моите неволи не са приключили съвсем. И на мен, все още, на моменти ми се иска да ме няма. Но просто трябва да преминем през това.

За терапията - обсъди ли с лекуващия как се чувстваш и какво те притеснява? Ако не - направи го. Поговорете дали не е добре да смените.

Прегръщам те, мила! Обичам те! Ще се помоля за теб и дъщеря ти!



Тема Re: РАК НА ГЪРДАТА № 7нови [re: Ekna]  
Автор iliana.k (ентусиаст)
Публикувано16.07.19 13:43



Силна прегръдка и от мен, Феникче! Нали знаеш, че нещата трябва да се объркат за да се оправят.



Тема Re: РАК НА ГЪРДАТА № 7нови [re: iliana.k]  
Автор nelgina (ранена)
Публикувано16.07.19 15:54



Подкрепа и позитивна енергия и от мен.


Я, какъв невероятен стимул за борба имаш - бебчето. Нали баба трябва да тича след него?!

Животът е това, което ти се случва, докато кроиш други планове

Тема Re: РАК НА ГЪРДАТА № 7нови [re: feniks_m]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано17.07.19 15:02



Фениксче, хубави съвети ти е дала Екна. Понякога така се струпват много тревоги наведнъж и човек си мисли, че нямат край.
Но имат, повярвай ми. Едно по едно ще минат. Прегръщам те, мила и се моля по-бързо да се оправиш!

"Совите не са това, което са..."


Тема Re: РАК НА ГЪРДАТА № 7нови [re: feniks_m]  
Автор feniks_m (любопитен)
Публикувано20.07.19 20:28



Най-после дъщеря ми роди - имам си внучка!
Прекрасно е!



Тема Re: РАК НА ГЪРДАТА № 7нови [re: feniks_m]  
Автор iliana.k (ентусиаст)
Публикувано20.07.19 22:27



ЧЕСТИТА ВНУЧКА,фЕНИКСЧЕ! МНОГО ГОЛЯМА РАДОСТ НОСЯТ ВНУЧЕТАТА!ДА Е ЗДРАВА И ЩАСТЛИВА!!!!





Тема Re: РАК НА ГЪРДАТА № 7нови [re: feniks_m]  
Автор diana1OO (Димитрова)
Публикувано21.07.19 06:59



Честита внучка ! Да сте живи и здрави всички вкъщи ! Стягай се бабо, голяма работа е чака ! Само внуците се обичат повече от децата !



Тема Re: РАК НА ГЪРДАТА № 7нови [re: diana1OO]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано21.07.19 12:11



Прекрасна новина, да ти е честита внучката! Жива и здрава да е, и

ти покрай нея!

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен

Тема Re: РАК НА ГЪРДАТА № 7нови [re: feniks_m]  
Автор nelgina (ранена)
Публикувано21.07.19 14:04



Да са ти живи и здрави и двете момичета. А ти да дочакаш и правнучка.



Животът е това, което ти се случва, докато кроиш други планове

Тема Re: РАК НА ГЪРДАТА № 7нови [re: feniks_m]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано22.07.19 02:07



Поздравления, мила! Да ви е живо и здраво момиченцето, да расте в любов и с късмет. А ти сега имаш силна мотивация да се възстановяваш бързо и успешно. Знаеш каква сила е психиката и волята за живот. Така че никакво отпускане и черни мисли! Повтаряй си, че всеки ден си все по-добре - Дънов го препоръчва по 100-200 пъти на ден, Петър Димков също, а на тях може да им се вярва.
Прегръдки, мила Феникс и много, много радост, която е залог и за здраве!



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: РАК НА ГЪРДАТА № 7нови [re: *jull**]  
Автор Tia maria (старо куче)
Публикувано22.07.19 09:34



Присъединявам се към поздравите !

Честита внучка ,всичко най - добро на малката красавица !

ПП.А как ще се казва ?



Тема Re: РАК НА ГЪРДАТА № 7нови [re: feniks_m]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано22.07.19 11:42



Ехеееее! Честита радост! Вълшебно, лечебно събитие!

Сега всичко ще започне да се подрежда!

Прекрасна новина! Живо и здраво да е бебенце и всичките му възрастни!



Тема Re: РАК НА ГЪРДАТА № 7нови [re: Ekna]  
Автор feniks_m (любопитен)
Публикувано22.07.19 12:50



Благодаря за поздравленията! Елена ще се казва.
В момента съм на поредна вливка. Кръвните резултати позволяват вливка, ама левкоцити - извън норма,високи; хемоглобин- под долна граница,неутрофили - високи.
Шантава работа. Дано проработи лекарството!
Прегрудки от мен!



Тема Re: РАК НА ГЪРДАТА № 7нови [re: feniks_m]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано22.07.19 21:12



Ако ти бият Зарзио или други растежни фактори, високите левкоцити са от това, но не е проблем.



Тема Re: РАК НА ГЪРДАТА № 7нови [re: feniks_m]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано22.07.19 21:13



А Елена е прекрасно българско име! Със здраве и гордост да се го носи новопоявилото се човече!



Тема Re: РАК НА ГЪРДАТА № 7нови [re: feniks_m]  
Автор vasilka.1961 (минаващ)
Публикувано22.07.19 21:21



Поздравления за внучката.Бъдете здрави и много щастливи с мъничето.С тази радост в сърцето и с тази любов съм сигурна,че всичко лошо ще си иде.



Тема Re: РАК НА ГЪРДАТА № 7нови [re: feniks_m]  
Автор anetoh (член)
Публикувано23.07.19 09:53



Честита да е Елена! Да ви е жива и здрава!
И твоето момиченце да се възстановява бързо!

И ти, мила, се възстановявай бързо, че трябва да помагаш!



Тема Re: РАК НА ГЪРДАТА № 7нови [re: Ekna]  
Автор feniks_m (любопитен)
Публикувано23.07.19 17:54



За сега не ми бият разтежни фактори, защото левкоцитите не спадат под 7,5, даже сега се качиха на 11.5. Шантава работа, дали не прекалих с добавките?



Тема Re: РАК НА ГЪРДАТА № 7нови [re: feniks_m]  
Автор TheaO5 (същата)
Публикувано23.07.19 19:00



Честита внучка и от мен, мила Феникс!
Иначе, да ти напомня за Герисан – много добре действа за повишаване на хемоглобина.
Освен това, виж в старите теми за Таксол – необходима е премедикация, за да се намалят тежките странични ефекти.
Прегръщам те, мила!



Тема Re: РАК НА ГЪРДАТА № 7нови [re: TheaO5]  
Автор feniks_m (любопитен)
Публикувано01.09.19 21:37



Здравейте, утре е третата химиотерапия от третия цикъл седмични терапии. Почивам една седмица и отново следващия цикъл от три седмични вливки. Много тежко понасям терапията, минала съм през годините около 20 химии,но тази ми е най-тежко поносима. Въпреки премедикацията и добавките. Обмислям да откажа пети цикъл. Вече имам невропатия и се страхувам да не стане необратима, не мога да спя, нервна съм, всичко ме дразни,тъжна съм. Станах ленива,малко се движа, пропуших .... дано поне подейства.....
Това е при мен.
Желая на всички приятна, спокойна и уютна вечер.



Тема Re: РАК НА ГЪРДАТА № 7нови [re: feniks_m]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано01.09.19 22:56



Стискам ти палци, миличка, и се моля да преминеш по-леко през този цикъл!

"Совите не са това, което са..."


Тема Re: РАК НА ГЪРДАТА № 7нови [re: feniks_m]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано02.09.19 19:29



То и аз съм така, горе - долу, макар да не съм на хт в момента.

Но как ме заболи нещо, а то все нещо има, и хоп! Излавям се с черни мисли. И си викам охоо, не! Не може така, крайно време е. Избрах една психотерапевтка от нета, която от сайта й поне ми извиква доверие и доста се колебаех, защото е скъпо, а аз съм без доходи сега. Но да са живи и здрави близките. Самият акт на решение да направя нещо за психиката си, вече ми действа успокояващо.

А и най-после се реших и на имунолога да се запиша. Имам горещи препоръки за него - доц. Манев. По настояване на ден ми и сестра ми. Той ще изготви диета, а на мен ми е много трудно да спазвам някакви строги канони. Но е нещо, което ще направя за физическото се състояние. Той е имунолога с интерес към онкологията. Зет ми казва, че целта на диетите е да се подготвя организма за да издържа следващите курсове хт... Неговата цена на консултация е 60 лв. Май ще ми пуска някакви изследвания, ще видя.

Споделям, да помислиш дали и ти да не предприемеш подобни действия.

И за двете неща. Ако имаш възможност, вярвам, че тези стъпки ще помогнат да си стъпим на краката.

Що се отнася до схемата... пак ти казвам, мила, обсъди го с лекуващия. Нека да предложи друга схема, ако прецени, че не поемате риск, де. Но може временно да смени за "почивка". Както на мен бяха предложили винорелбин. Схемата е подобна на твоята, но е много по- леко понасянето. Само дето ми изгори вината... хаха, няма леко.

Стискам палци, миличка! Пиши ми, ако искаш координати на горните специалисти.



Тема Re: РАК НА ГЪРДАТА № 7нови [re: Ekna]  
Автор feniks_m (любопитен)
Публикувано20.09.19 14:34



започнах четвъртия цикъл от три седмични вливки - първата мина. И нещата стават по-непоносими - мислех че ще умра на втория ден. Ето днес е вече четвърти ден и все още съм замаяна и не съвсем в кондиция. ав понеделник - пак. Мисля,че терапията не се оказва толкова ефикасна при мен - едни мети се кротнаха и намаляха, други избледняха, ама основният рецидив на опрационния ръб не помръдва, даже леко се увеличи. подуват ми се ръцете, един лиф.възел на шията се появи - ту намалява,ту се уголемява. направо не знам какво да мисля и правя. Днес бях на косултация при хирург и за съжаление основния рецидив не е още за операция, а толкова се надявах... Другата седмица ще говоря много сериозно с проф.Тимчева, ако дойде на работа, че днес я нямаше.



Тема Re: РАК НА ГЪРДАТА № 7нови [re: feniks_m]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано20.09.19 16:18



Фениксче, а ти взимаш ли нещо, което да засили организма ти при тази терапия?

"Совите не са това, което са..."


Тема Re: РАК НА ГЪРДАТА № 7нови [re: *jull**]  
Автор feniks_m (любопитен)
Публикувано20.09.19 16:42



Взимам мила, герисан, маоло, алфалипоева киселина, витамини А,Ц,Е, минерален комплекс с калции,селен и още неща, витамин Д, котешки нокът в по-дългата почивка, куркума, чай за бъбреци, чай за диабетици/от лекарството се повишава захарта/, зелен чай,пресни сокове....



Тема Re: РАК НА ГЪРДАТА № 7нови [re: feniks_m]  
Автор feniks_m (любопитен)
Публикувано27.09.19 12:17



Здравейте, смениха ми лекарството с ново. Вече съм на нова схема - 1-ви и 8-ми ден, почивка до 21-ви ден и отново същата схема. Товаа лекарство е с по-поносими реакции. Мислех ,че другото щеше да ме убие при ново вливане и резултатът не беше такъв какъвто очаквах. Едни мети се повлияха, но рецидива на ръба на операцията даже се уголеми и започна да секретира, един лимфен възел се поду там където въобще нямаше нищо и тум. маркер не спадна. Та така - да видим как ще е с новото лекарств

о. Нещо се отчаях много



Тема Re: РАК НА ГЪРДАТА № 7нови [re: feniks_m]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано27.09.19 12:38



Без тия работи, никакво отчаяние!
Ще се справиш, силна прегръдка от мен!

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен


Тема Re: РАК НА ГЪРДАТА № 7нови [re: Buba67]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано28.09.19 01:32



Съгласна съм с Бубето!

Скъпа, постарай се да повярваш с цялото се сърце и душа, че това лечение вече е твоето и работи много успешно!

Прочети онази книга, която показах във фейса - Победа на ума над медицината. Там са описани безброй случаи на спонтанна ремисия на различни заболявания и за много от тях са посочени източници. Авторката разказва за плацебо и ноцебо ефектите, а това значи колко е важно вярваш или не вярваш в лечението и добрия изход.

Не съм стигнала още до съветите й КАК да го постигаме. Как да накараме ума си да повярва и как да се самоизлъжем, че не ни е страх.

Но книгата е хубава. Не се чете трудно и дава яснота и по други въпроси, а някои наши отдавнашни прозрения ги затвърждава. Като например важността на т.нар. грижовно внимание от страна на лекарите.

Така че повярвай, мила!

Ако искаш слушай и водената ми медитация, която правих с такава цел. Срамота, че самата аз рядко си я пускам, което ме подсеща...

Прегръщам те!



Тема Re: РАК НА ГЪРДАТА № 7нови [re: feniks_m]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано29.09.19 00:00



Мила, не бързай с негативната нагласа! Петър Дънов препоръчва всеки ден да си повтаряме фразата: "Аз съм здрав/а!" отначало 100 пъти, като ги увеличаваме всеки ден. Вярвам, че така програмираме мозъка си, а той - всички органи и системи. Опитвала съм на серии по 10, като си помагам с пръстите на ръцете. 10 х 10 - не е сложно и после няколко пъти през деня - и си готова! Може да го правиш навсякъде и по всяко време, включително и докато пътуваш.
И още нещо - тимусната жлеза е много важна за имунитета - препоръчва се да я активизираме, като я потупваме леко по 5 мин. няколко пъти на ден. Намира се в средата на гръдната кост под ямката на врата. Простички методи, затова често ги забравяме и сме нехайни към постоянното им прилагане. Включително и аз.
Фениксче, прегръщам те, мила, и вярвам, че лечението ти този път ще даде обнадеждаващ резултат!

"Совите не са това, което са..."


Тема Re: РАК НА ГЪРДАТА № 7нови [re: *jull**]  
Автор feniks_m (любопитен)
Публикувано29.09.19 13:53



Мили мои, толкова сте мили и добри, загрижени, толкова много позитивна енергия ми пращате... Обичам ви много и ви благодаря!
Послушах съветите ви, купих си книгата, кято ми препоръча EKNA, другатаа седмица вероятно ще си насроча среща с имунолога. Потупвам вече тимусната жлеза JUII, започвам да си повтарям тази фраза и няколко други. Опитвам се да настроя съзнанието си на позитивни мисли.



Тема Re: РАК НА ГЪРДАТА № 7нови [re: feniks_m]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано29.09.19 14:13



Така те искам, мила! Ще се случат добрите неща! Те вече се случват! Прегръщам те!



Тема Re: РАК НА ГЪРДАТА № 7нови [re: feniks_m]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано30.09.19 14:45



Ще успееш, Феникс, мила, сигурна съм!
И ти ми напомняй за тимусната жлеза!...



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: РАК НА ГЪРДАТА № 7нови [re: feniks_m]  
Автор feniks_m (любопитен)
Публикувано05.10.19 13:59



Мили мои,
направих втората вливка с новото лекарство на 2.10, сега ще почивам две седмици.
Реакцията настъпи на втория ден - нямам сили, трперя, едва стоя на крака, имам разстройство, спи ми се непрекъснато.
Ходих и аз при имунолога, препоръчан от Екна. Вчера направих изследванията,които ми препоръча, сега чакам да ги види. На мен консултацията и изследванията ми излязоха 400 лева и малко. И така - вървя напред.



Тема Re: РАК НА ГЪРДАТА № 7нови [re: feniks_m]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано05.10.19 14:32



Трудно се плува срещу течението, миличка... Обаче важното е, че ние се съпротивляваме. Целта е ясна!

Аз не писах ли за разходите? Да, скъпичко е... И добавките после на мен скъпо ми излязоха, много са. Надхвърлят 600 лв. Но вярвам, че има смисъл и значение!

Почивай, мила. Аз след химия взимах и чести душове с надежда да ме освежат... А щом те унася - спи! Имаш повече време да се възстановиш, в сравнение със старата схема. Просто малко търпение, ще мине! Гледай си снимки и клипчета на внучето, да те развеселяват и изпълват с любов и надежда!

Обичам те!



Тема Re: РАК НА ГЪРДАТА № 7нови [re: Ekna]  
Автор iliana.k (ентусиаст)
Публикувано05.10.19 16:18



Фениксче, вярвам, че правиш каквото трябва и ще има успех!А внучето е моето валидолче,това да го знаеш от мен





Тема Re: РАК НА ГЪРДАТА № 7нови [re: feniks_m]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано05.10.19 17:50



Сигурно си знаеш, но аз нали съм по съветите...

Сутрин - вода с лимон и сода, после - Хуск и нататък - алкални храни... И диафрагмено дишане - най-добре сутрин рано, когато въздухът уж е по-чист. Добре е и вечер преди сън. А за другото - вече говорихме, а и момичетата дават много добри съвети.
Прегръщам те, мила! И не забравяй молитвите, че променяли състава на кръвта (в положителна посока, разбира се)


"Совите не са това, което са..."

Тема Re: РАК НА ГЪРДАТА № 7нови [re: Ekna]  
Автор feniks_m (любопитен)
Публикувано05.10.19 18:39



Написала си мила за разходите,аз написах и тук,ако някой чете само тук. Готова съм и за по-нататък.



Тема Re: РАК НА ГЪРДАТА № 7нови [re: *jull**]  
Автор feniks_m (любопитен)
Публикувано05.10.19 18:49



Всичко правя,без ХУСК. И молитвата също.
А ти днес потупа ли си тимусната жлеза?





Тема Re: РАК НА ГЪРДАТА № 7нови [re: feniks_m]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано05.10.19 23:19



Разбира се! Щом си помисля за теб и го правя.

А аз често те мисля.

"Совите не са това, което са..."

Тема Re: РАК НА ГЪРДАТА № 7нови [re: *jull**]  
Автор kras4o_k ()
Публикувано07.10.19 18:52



Браво feniksche! Бързо действаш с имунолога. Дано бързо навлезеш в по-добра форма, ако мога така да се изразя. Това с разстройството, трябва да го коментираш с химиотерапевта. Още си спомням как беше при мен с първата вливка с Доцетакс- висока температура, разстройство, болки в мускулите, гърба и ставите, абе всичко, което се сетиш и то цяла седмица. Докторите много се изплашиха, намалиха ми малко дозата и после беше по-добре. Според мен и това е важно-правилната дозировка според килограмите.
И аз съм се замислила за имунолога на Катето, но всичко оставям за след това! Под "след това" имам предвид, че взех много трудно решение- напускам работа след почти 18 години. Много стрес ежедневно, изпотяване и треперене при всеки разговор с шефа и така, и то при перфектна работа от моя страна. Просто някаква нетърпимост се получи. И както се казва- И те така, вярвам, че е за добро.



Не е важно колко дни има в живота ти, важно е колко живот има в дните ти.

Тема Re: РАК НА ГЪРДАТА № 7нови [re: kras4o_k]  
Автор feniks_m (любопитен)
Публикувано07.10.19 20:48



Миличка, наистина трудно решение си взела. Аз също обмислям да спра работа. Моят съпруг е против,смята че ще се фокусирам в лоши мисли.
Резултатите от изследванията ми са готови,но още не ми се е обадил имунолога. Малко съм нервна какво ще каже.
Разстройството спря, но все пак ще кажа на доктора.
Мисля че можеш да намериш друга работа,без стрес за теб.
Прегръдки!



Тема Re: РАК НА ГЪРДАТА № 7нови [re: TheaO5]  
Автор Мирослава Радева (непознат )
Публикувано11.10.19 18:15



Здравейте, за моя близка се интересувам от Искадор - как и от къде може да се поръча?



Тема Re: РАК НА ГЪРДАТА № 7нови [re: Мирослава Радева]  
Автор TheaO5 (същата)
Публикувано11.10.19 21:11



Здравейте Мирослава!
Вече 12 години си слагам инжекции Искадор. Сигурно сте прочели как съм започнала.
Сега Искадор се продава без рецепта (аз за всеки случай искам рецепта от личния ми лекар тук от България).
По-миналата година бях в Германия и си взех за една година, през м. декември 2018 се свързах случайно с една аптека в Цюрих и летях за един ден отиване и връщане да си го взема.
Иначе не зная как може да се поръча от България.
Но освен Искадор, моля вижте добавките, които вземам, защото ги подбирам така, че да влияят на имунната система, специално заради тяхното антитуморно действие.
Пожелавам на Вашата близка вяра, оптимизъм и постоянство дълги, дълги години; здраве и късмет!



Тема Re: РАК НА ГЪРДАТА № 7нови [re: feniks_m]  
Автор feniks_m (любопитен)
Публикувано12.10.19 17:47



Такаа, освен сринат имунитет, изследванията показват възпаление в организма, висок риск от инфаркт, инсулт, тромбоемболия, нарушена мастна обмяна,висока пикочна киселина
Изписа много неща за пиене. Два дена разглеждам консултацията и реших да се съсредоточа върху първите две неща. След 10-15 дни ще следя 3 показателя и тогава ще включа и другите неща.
Иначе химията предизвика голяма умора,едва ходя и се задъхвам, много ниски левкоцити и хемоглобин. Дано успея да ги вдигна с храна и добавки до сряда,когато имам нова вливка.
Прегръдки от мен.



Тема Re: РАК НА ГЪРДАТА № 7нови [re: feniks_m]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано12.10.19 21:58



Фениксче, опитай се да следваш всичките му препоръки!!!

За няма и месец вече мога да тичам, възстанових си 3 кг от загубените 10 и дори маркерът ми малко е паднал (без да ходя на химия).Освен това спя по-добре, което може да е и косвен ефект и то не само заради добавките, а и работата с психотерапевт.

Например на нея се дължи това, че се записах на пиано и съм много хепи с това! Апропо в понеделник чакам да ми доставят и страхотно дигитално пиано, което ми избраха Джул и компания и съм им мнооого благодарна!

Само го споменавам като един от ефектите на психотерапията при мен.

Но да се върна на имунолога. Виж, на мен също ми е много трудно да спазвам всичко точно. Чат-пат пропускам нещо. Домързява ме някой път да си сваря куркумата или чая. Забравям да пия добавки... Но се старая и при толкова много неща положителният ефект е налице. Вече мога да го кажа!

Редактирано от Ekna на 12.10.19 22:24.



Тема Re: РАК НА ГЪРДАТА № 7нови [re: Ekna]  
Автор feniks_m (любопитен)
Публикувано12.10.19 23:14



Ама как успяваш да пиеш всичко?
При мен нещата са около 25...
Направо съм шаш...
А за теб се радвам много, това са все хубави неща, прегръщам те, мила.



Тема Re: РАК НА ГЪРДАТА № 7нови [re: feniks_m]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано13.10.19 11:27



Моите са с 5 по-малко

Няколко нощи не спах заради това. 3-4 дни рових и обикалях аптеки, за да избера по-добра цена за всяко.

Най-голямата част поръчах от онлайн аптека Ремедиум. Оказа се с най-добри цени. И доставката ми беше безплатна, защото купих неща над ... 30 лв. май беше за безплатна доставка.

Проблемът е и, че не на всякъде има всичко.

Но повечето са хапчета, а те се пият лесно.

Набрах всичко на ексел с колонки кое, кога, по колко се пие. Направих филтри. Селектирах преди, по време и след храна и ги разпечатах на отделни страници и ги щипнах. Сложих всичко в едно кашонче, метнах и списъка вътре и един химикал. И метнах кашончето върху хладилника. Направих си аларми на телефона за добавките преди храна за 9.30, 12.30 и 18.30.

Като звънне алармата, свалям кашона на масата, отварям страницата "преди" и едно по едно ги вадя от кашона. След това вадя и тези за по време на храна. Отделям хапченцата в кутийка за лекарства и в чантата или на масата, за да не ги забравя. И така...

Малко по-трудно е с чайовете и пектина. И ги пия неритмично и на око. Ама пия все пак.

Ще ти изпратя моята екселска табличка за улеснение. На Вайбър ти я пускам.



Тема Re: РАК НА ГЪРДАТА № 7нови [re: Ekna]  
Автор Tia maria (старо куче)
Публикувано13.10.19 17:19



Фениксче , моите са десетина та се справям.Сама
си ги предписах за тонус а и защото ги имаме вкъщи.Приготвям си ги от вечерта в кутийки за сутрин ,обед и вечер.Две от тях прибавям към салати и супи , държа ги при подправките и не ги
забравям.Има и за кафето - в неговия шкаф .По късно ще направя детокс и ще включа някои неща за лимфата и йод. При теб почивка предвидена ли е ?



Тема Re: РАК НА ГЪРДАТА № 7нови [re: Tia maria]  
Автор feniks_m (любопитен)
Публикувано14.10.19 16:35



Мани, почивам от химията две седмици, а от добавките ще видя резултата и дали ще почивам след месец.



Тема Re: РАК НА ГЪРДАТА № 7нови [re: feniks_m]  
Автор Tia maria (старо куче)
Публикувано14.10.19 18:41



Аха ...желая ти успех и те прегръщам !

Според прочетеното от мен след месец трябва да се почива от витамините ( моите са няколко витамина ) защото зопочват да работят срещу тялото.
Но пък съм чела , че всеки подсъзнателно знае какво е лечението му.Така че - да се молим зо ноъ джбржто и правилно решение !

Редактирано от Tia maria на 14.10.19 18:43.



Тема Re: РАК НА ГЪРДАТА № 7нови [re: Tia maria]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано15.10.19 18:01



Аз пък съм чела да добавките, че им трябват 3 месеца, за да се натрупат в организма.
Включително и фитотерапевти обикновено за толкова време препоръчват билките,
преди да се направи почивка. Аз лично се придържам към тази схема, освен ако
изрично не е упоменато друго.

"Совите не са това, което са..."


Тема Re: РАК НА ГЪРДАТА № 7нови [re: TheaO5]  
Автор Mirara73 (непознат )
Публикувано18.10.19 16:48



Благодаря за отговора. Четох за добавките, но не знам дали няма да пропусна нещо. Бихте ли ми препратили на пощата по- важните? mirara@abv.bg. А за Искадора схемата доктор ли трябва да я определи? Видях двама доктори в София, които изписват.



Тема Re: РАК НА ГЪРДАТА № 7нови [re: Mirara73]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано18.10.19 19:08



Ако Теа не възразява, може да напише добавките тук. Това е форум за споделяне.

"Совите не са това, което са..."


Тема Re: РАК НА ГЪРДАТА № 7нови [re: *jull**]  
Автор TheaO5 (същата)
Публикувано22.10.19 08:34



Аз толкова много съм писала за имунната система и различните добавки, че сигурно съм станала досадна, а и няма какво ново да кажа – последно писах пак в тази тема, малко по-горе.
Но все пак, накратко:
Още по време на вливанията и много години след това вземах познатия чеснов извлек (Натанал), „котешки нокът” (Саменто), Герисан, ленено масло различни видове.
След химиотерапията към горните, които са почти редовни, съм вземала всякакви – Олисалвин акула, Цитросепт, Мужик корен, Спирулина, Шлемник байкалски, Соя витал..., дори не помня всичко, защото ги сменях през месец.

Специално за Iscador/Искадор, който се произвежда на базата на имел - това е пак вид добавка, а не лекарство. В Лукас Клиник в Швейцария, специализирана именно в съдействие и лечение на онкологични заболявания, са правени клинични изпитания от десетилетия и е доказан този ефект. Там не са ме лекували, само наблюдаваха кръвните показатели, по-специално за Т-хелпери, Т-супресори и главно НК (Natural Killers)-клетки, които унищожават туморните клетки.
За Искадора пише (и популярно казват), че след 14 инжекции през ден се прави един месец почивка. Но навремето, както ми предписа моят лекар от Швейцария, към 3 години правих пауза една седмица, след това няколко години около 10 дни, постепенно увеличавах паузата и сега е 25 дни.
По принцип, колкото по-голям е рискът, толкова паузата е по-кратка.
За дозите също - като ми паднаха едни показатели на имунната система (в критичната четвърта година), лекарят ми направи специална поръчка само максимална доза (20 мг) за три месеца.
Както разбирате, Искадор-ът не е определящ.

Тогава включих различни гъбени комплекси, които купувах от аптеките „Здраве от изтока“, сега ги има и в аптеки „Ремедиум“. От там вземах „Майтаке бета фактор на д-р Нанба“, които таблетки били патентовани в САЩ и са специално насочени към Т-клетките и НК –клетките на имунната система.
Вземах и един комбиниран гъбен комплекс от няколко гъби (дозите са на опаковките) и през два месеца редувах с други добавки – напр. Активиран Кверцетин, IP-6.

Друга важна група са пчелните продукти пчелно млечице и пчелен прашец. Съчетавах ги с другите добавки.

Допълнително (инцидентно и за съжаление рядко) правех следната билкова смес, за която се предполага, че влияе на тези показатели на имунната система:
Равни количества червен кантарион, жълт кантарион, невен, бял имел и кръвен здравец, две супени лъжици от тази смес се варят 10-15 минути в 700 мл вода, аз ги оставям да престоят максимум 1 час и се пият три пъти на ден.
Но Красчо изрази резерви по отношение на кантариона.

За храните – никакво гладуване, но никакви тлъсти храни, да се избягват и сладките неща, по-специално тестените. Да се пият повече сокове от цвекло и моркови, смутита и т.н.
Така продължаваме една година, още две, още пет, още седем, още десет и после малко по-спокойно..
Прегръщам ви всички!



Тема Re: РАК НА ГЪРДАТА № 7нови [re: TheaO5]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано23.10.19 11:07



Благодаря, Теа, знаеш, че новочетящите невинаги се връщат назад или
трудно се ориентират, затова отвреме-навреме преповтаряме нещата.
Прегръдки!

"Совите не са това, което са..."


Тема Re: РАК НА ГЪРДАТА № 7нови [re: *jull**]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано05.12.19 23:43



Антибиотик помага при напреднал РМЖ -



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: РАК НА ГЪРДАТА № 7нови [re: *jull**]  
Автор feniks_m (любопитен)
Публикувано06.01.20 15:02



Здравейте, да се отчета след като дойдох на себе си след последната химия.
На 16.01.2020 ще ми правят скенер и ще решат как да продължат лечението. Направих 5 курса/ по две вливки/ с ерибулин. Има ефект, какъв и колко ще се види след скенера. Вероятно няма да е същото лекарство, защото се появи невропатия на долни и горни крайници. Много тежко понасям вече поредите вливания, два - три дни след това ми се налага да пазя по - дълго леглото. Падна ми хемоглобина и т.н., въпреки добавките ,които взимам.
Това е при мен, надявам се да има положителни новини и да изгрее малко слънце и на мойта улица.
Прегръдки!



Тема Re: РАК НА ГЪРДАТА № 7нови [re: feniks_m]  
Автор iliana.k (ентусиаст)
Публикувано06.01.20 15:57



С хубава новина започваме 2020г.


Важно е, че има ефект, мила
Прегръдки!



Тема Re: РАК НА ГЪРДАТА № 7нови [re: feniks_m]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано07.01.20 18:57



Изтощително е... знам, мила! Но нека изберем в какво да вярваме и да даде Бог да се случи! Нова е годината! Трудно е да бъдем позитивни, но трябва да полагаме усилия, защото само така можем да се почувстваме мъничко по-добре.


И на мен не ми е лесно. Започна да ми писва от пиенето на добавки, все по-малко го правя. И показателите не винаги са добре, но тогава пък си почивам малко повече между вливките, което иначе са седмични. Започна леко и постепенно става по-трудно. Но яростно се противопоставям на гадостите. Паля от време на време. Казвам си: мамка му, но ще се справя! ЩЕ СЕ СПРАВЯ! От мен зависи да пия течности, от мен зависи да правя разходки, да ходя на пиано, да работя по 20 часа месечно, дистанционно работа си намерих по програма за инвалиди е. Яростно се съпротивлявам на желанието си да лежа. И на настъпващия на моменти мрак. И гледам да се хвана за любовта в очите на близките ми.

Прегръщам те!



Тема Re: РАК НА ГЪРДАТА № 7нови [re: Ekna]  
Автор iliana.k (ентусиаст)
Публикувано07.01.20 21:48



Ти си много силно момиче, Кате! Ще се справиш и аз съм с теб и Фениксче





Тема Re: РАК НА ГЪРДАТА № 7нови [re: iliana.k]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано08.01.20 18:35



Да, мила. Сега съм по-добре от лятото с операциите. Исках да дам кураж на Фениксчето.


Прегръщам ви!



Тема Re: РАК НА ГЪРДАТА № 7нови [re: Ekna]  
Автор feniks_m (любопитен)
Публикувано09.01.20 17:22



Благодаря ти мила Екна, толкова си мила, позитивна, любяща.
Всичко, което си написала, все едно си в моите мисли. Точно така ми се случва и след 7 месеца на седмични вливки ,с малки почивки, всичко ми идва много.
Гледам напред позитивно, с надежда! И правя всичко, което зависи от мен. Бог да е с нас!
Прегръдка!



Тема Re: РАК НА ГЪРДАТА № 7нови [re: feniks_m]  
Автор feniks_m (любопитен)
Публикувано29.02.20 22:10



Здравейте мили приятели,
Току що приключих поредната лъчетерапия. От тук натам как ще продължи лечението не знам.
Знам и чуствам единствено в този момент, че ми трябва почивка за да се съвзема физически,.
Прегръдка от мен на всички!



Тема Re: РАК НА ГЪРДАТА № 7нови [re: feniks_m]  
Автор kras4o_k ()
Публикувано29.02.20 22:19



Прегръщам те, мила feniks! Всичко ще е добре, надявам се! Понякога трябва терапевтична пауза. Ще правиш ли ПЕТ?

Не е важно колко дни има в живота ти, важно е колко живот има в дните ти.


Тема Re: РАК НА ГЪРДАТА № 7нови [re: kras4o_k]  
Автор feniks_m (любопитен)
Публикувано01.03.20 13:03



Благодаря,прегръдка и от мен. За сега не знам дали и кога ще правя ПЕТ скенер.



Тема Re: РАК НА ГЪРДАТА № 7нови [re: feniks_m]  
Автор Tia maria (старо куче)
Публикувано01.03.20 17:31



Много се радвам ,Феникс.Хубава почивка ,усмивки и спокойствие ти желая.



Тема Re: РАК НА ГЪРДАТА № 7нови [re: feniks_m]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано02.03.20 10:01



Мила, надявам се да се възстановиш бързо! Знаеш как да си държиш имунната
система, но не забравяй да търсиш и да си създаваш положителни емоции.
Прегръщам те!

"Совите не са това, което са..."


Тема Re: РАК НА ГЪРДАТА № 7нови [re: *jull**]  
Автор kras4o_k ()
Публикувано02.03.20 22:45



Имам един въпрос, свързан с хоромоналната терапия. Днес бях с моята половинка на ЯМР /ама нещо хич не ми се говори какъв шок изживяхме преди 2 седмици с него/, та докато го регистрирам и гледам -Изследване за костна плътност. На мен лекуващата онколожка между другото така ми каза преди около половин година, че е добре да си я изследвам, ама аз това го пропуснах някак си. И днес изведнъж си казвам я да направя това сега, докато чакам 20-30 мин. да приключи ЯМР-то . Оказа се , че имам остеопороза -3,9 и докато гледах ужасена в асансьора ме заговаря някакъв човек и започва да ми обяснява за хранителен режим, добавки, консултация с ревматолог и т. н. Оказа се млад лекар, който ми каза, че трябва да говоря с онколога си също, заради естрогена. И аз като се замисля от 10 години съм в изкуствена менопауза и защо никой не ми е казал да се следя за остеопороза? Та някой може ли да сподели нещо за това, с кой първо да се срещна, онколог ли, ревматолог ли, този екземестан също предизвиква намаляване на костна плътност.

Не е важно колко дни има в живота ти, важно е колко живот има в дните ти.


Тема Re: РАК НА ГЪРДАТА № 7нови [re: kras4o_k]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано03.03.20 12:37



За това, че не са те уведомили да следиш за остеопороза, е сериозен пропуск на терапевта ти. Именно той трябва да ти предложи сцинтиграфия (ако искаш да използваш този метод). Знаеш, че изследването става с изотопи, така че проучи противопоказанията. Има разнопосочни мнения по този въпрос, включително между лекарите. Знам, че за лечение на остоопороза препоръчват на всеки 6 месецапо една инжекция Prolia (около 400 лв).

Не знам дали НЗОК поема ли някаква част от цената. Ако разбереш, моля те да споделиш. Иначе, предполагам, че изследваш нивата на калций и вит.D в кръвта. А правила ли си остеодензитометрия?

"Совите не са това, което са..."

Тема Re: РАК НА ГЪРДАТА № 7нови [re: kras4o_k]  
Автор feniks_m (любопитен)
Публикувано03.03.20 15:26



На мен също никой не ми каза да следя за остеопороза. Преди 6 години,при поредна сцинтиграфия,лекарката ми каза че имам остеопороза. Тогава отидох при ортопед-травматолог,който ме накара да си направя изследване на гръбначен стълб и тазобедрена става и кръвни изследвания. Оказа се че нямам остеопороза. Той ми изписа само витамин Д. При следваща сцинтиграфия показах изследването и вече не пишеше че имам остеопороза. Моето мнение е да направиш консултация с ортопед или ендокринолог,след изследвания,ще ти предпишат какво да правиш. Прави ми впечатление,че напоследък онколозите,там където се лекувам, пращат пациенти за такова изследване.



Тема Re: РАК НА ГЪРДАТА № 7нови [re: feniks_m]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано03.03.20 17:42



Фениксче, кажи моля те какви дози вит.D ти предписаха? Защото аз преди доста години бях на ръба за остеопорозата, но вече сигурно съм направила решителната крачка. Преди година изследвах вит. D и при референции 20-50, имах 7! Та почнах Вигантол по 10 капки дневно (5 хил. ед.), стоях на обедно слънце през лятото и го вдигнах на 19. Но сега е зима, Вигантола изчезна и нямам представа докъде ще я докарам. И още нещо - на теб препоръчаха ли ти К2, защото чета, че именно той изпраща вит. D там, където е нужен. Между другото, аз известно време взимах прах от яйчени черупки
и май ще трябва да ги почна пак. Но не съм си мерила калция, затова следващия месец ще направя пак изследвания (калций и вит.D), че да видя докъде съм я докарала.

"Совите не са това, което са..."


Тема Re: РАК НА ГЪРДАТА № 7нови [re: kras4o_k]  
Автор nelgina (ранена)
Публикувано03.03.20 20:57



Kras4o, ако се окаже че имаш остеопороза, лекуващият ревматолог ще прецени какво да ти изпише. Моята майка (85 год.) е с много тежка остеопороза и 4 год. правихме "Пролия" на всеки 6 мес. Здравната каса поема по-голяма част от цената и доплащах ок. 180-190 лв. Паралелно взема през ден 1 Табл. "Алфа Д 3", предписано също от ревматолога.

Животът е това, което ти се случва, докато кроиш други планове


Тема Re: РАК НА ГЪРДАТА № 7нови [re: nelgina]  
Автор kras4o_k ()
Публикувано03.03.20 21:28



Благодаря ви момичета за насоките.
Джулче, аз правих изследване на гръбначен стълб и тазобедрена става и там се видя остеопорозата в лумбалните прешлени, а на бедрената кост остеопения. През декември си пуснах витамин Д 3 и при стойности 50-100 при мен беше 43, което не е толкова голям дефицит. Увеличих си дозата от 2-3 капки на 5-6, пия на ДЖЕЙМИСЪН. Скоро прочетох, че трябва да се приема заедно с вин. К2. На Вики му изписаха КАЛЦИКИНОН /той съдържаКалций: 500.0 mg; KINON (Витамин К2): 75 μg; Витамин D3: 25 μg/ и тъй като аз от 6 месеца активно спортувам реших, че трябва и аз да направя един 3-месечен курс, това преди да си направя изследването за костна плътност. След 2 дни имаме час с ортопеда на Вики и ще говоря и за моята остеопороза.

Не е важно колко дни има в живота ти, важно е колко живот има в дните ти.


Тема Re: РАК НА ГЪРДАТА № 7нови [re: *jull**]  
Автор feniks_m (любопитен)
Публикувано03.03.20 22:50



Предписа ми Алфа д3 всеки ден, вигантол 15 капки на 7 дни. Аз пия една добавка с магнезий и витамин К2. За К2 специално не ми е предписвал. Алфа Д 3 не го пия непрекъснато, примрерно месец,после почивам и пак. А имунолога рече да го пия непрекъснато,защото витамин Д ми беше на долна граница. Ама аз пак не го пия непрекъснато.



Тема Re: РАК НА ГЪРДАТА № 7нови [re: feniks_m]  
Автор feniks_m (любопитен)
Публикувано20.03.20 23:36



Имам въпрос - някой бил ли е на лечение с капецитабин? С това лекарство ще продължи моята
терапия. Изчетох каквото намерих,но ме интересува скорошен личен опит. В клуба са стари публикациите.
Прегръдки от мен



Тема Re: РАК НА ГЪРДАТА № 7нови [re: feniks_m]  
Автор feniks_m (любопитен)
Публикувано17.08.20 18:34



Здравейте мили приятели
При мен нещата не вървят добре. Мислех че нещата се подобряват, но последния скенер ме завря в най- тъмната част на живота! Вместо подобрение - нови лезии вече в белия дроб и гръбнака. В момента ме пращат на консултация с лъчетераппеввт и после незнам.....



Тема Re: РАК НА ГЪРДАТА № 7нови [re: feniks_m]  
Автор iliana.k (ентусиаст)
Публикувано18.08.20 14:32



Кураж, Фениксче! Най-тъмно е преди изгрев.



Тема Re: РАК НА ГЪРДАТА № 7нови [re: iliana.k]  
Автор feniks_m (любопитен)
Публикувано18.08.20 15:51



Прегръдка!



Тема Re: РАК НА ГЪРДАТА № 7нови [re: feniks_m]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано19.08.20 13:58



Фениксче, прегръдка от мен,
голяяяма.

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен


Тема Re: РАК НА ГЪРДАТА № 7нови [re: Buba67]  
Автор feniks_m (любопитен)
Публикувано20.08.20 18:14



Прегръдка от мен!



Тема Re: РАК НА ГЪРДАТА № 7нови [re: feniks_m]  
Автор Tia maria (старо куче)
Публикувано21.08.20 06:43



Фениксче , нещо реално което да направя ? Да отида до някъде ,да дойда с теб ,нещо да ти помогна ? Аз дъм свободна по цял ден ,знаеш .
Прегръщам те и ти желая да оздравееш .



Тема Re: РАК НА ГЪРДАТА № 7нови [re: Tia maria]  
Автор feniks_m (любопитен)
Публикувано22.08.20 00:03



Благодаря ти мила!
За сега нямам нужда от нищо, само от твоята доброта .
Прегръдка!



Тема Re: РАК НА ГЪРДАТА № 7нови [re: feniks_m]  
Автор nelgina (ранена)
Публикувано25.08.20 13:56



Фениксче, съжалявам за лошите новини. Щом все пак предлагат лечение, не го отказвай. Направи си лъчето, а междувременно действай и с нещо алтернативно.

Животът е това, което ти се случва, докато кроиш други планове



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.