Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:07 27.04.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | (покажи всички)
Тема Re: РАК НА ГЪРДАТА № 7нови [re: kras4o_k]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано03.03.20 12:37



За това, че не са те уведомили да следиш за остеопороза, е сериозен пропуск на терапевта ти. Именно той трябва да ти предложи сцинтиграфия (ако искаш да използваш този метод). Знаеш, че изследването става с изотопи, така че проучи противопоказанията. Има разнопосочни мнения по този въпрос, включително между лекарите. Знам, че за лечение на остоопороза препоръчват на всеки 6 месецапо една инжекция Prolia (около 400 лв).

Не знам дали НЗОК поема ли някаква част от цената. Ако разбереш, моля те да споделиш. Иначе, предполагам, че изследваш нивата на калций и вит.D в кръвта. А правила ли си остеодензитометрия?

"Совите не са това, което са..."

Тема Re: РАК НА ГЪРДАТА № 7нови [re: kras4o_k]  
Автор feniks_m (любопитен)
Публикувано03.03.20 15:26



На мен също никой не ми каза да следя за остеопороза. Преди 6 години,при поредна сцинтиграфия,лекарката ми каза че имам остеопороза. Тогава отидох при ортопед-травматолог,който ме накара да си направя изследване на гръбначен стълб и тазобедрена става и кръвни изследвания. Оказа се че нямам остеопороза. Той ми изписа само витамин Д. При следваща сцинтиграфия показах изследването и вече не пишеше че имам остеопороза. Моето мнение е да направиш консултация с ортопед или ендокринолог,след изследвания,ще ти предпишат какво да правиш. Прави ми впечатление,че напоследък онколозите,там където се лекувам, пращат пациенти за такова изследване.



Тема Re: РАК НА ГЪРДАТА № 7нови [re: feniks_m]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано03.03.20 17:42



Фениксче, кажи моля те какви дози вит.D ти предписаха? Защото аз преди доста години бях на ръба за остеопорозата, но вече сигурно съм направила решителната крачка. Преди година изследвах вит. D и при референции 20-50, имах 7! Та почнах Вигантол по 10 капки дневно (5 хил. ед.), стоях на обедно слънце през лятото и го вдигнах на 19. Но сега е зима, Вигантола изчезна и нямам представа докъде ще я докарам. И още нещо - на теб препоръчаха ли ти К2, защото чета, че именно той изпраща вит. D там, където е нужен. Между другото, аз известно време взимах прах от яйчени черупки
и май ще трябва да ги почна пак. Но не съм си мерила калция, затова следващия месец ще направя пак изследвания (калций и вит.D), че да видя докъде съм я докарала.

"Совите не са това, което са..."


Тема Re: РАК НА ГЪРДАТА № 7нови [re: kras4o_k]  
Автор nelgina (ранена)
Публикувано03.03.20 20:57



Kras4o, ако се окаже че имаш остеопороза, лекуващият ревматолог ще прецени какво да ти изпише. Моята майка (85 год.) е с много тежка остеопороза и 4 год. правихме "Пролия" на всеки 6 мес. Здравната каса поема по-голяма част от цената и доплащах ок. 180-190 лв. Паралелно взема през ден 1 Табл. "Алфа Д 3", предписано също от ревматолога.

Животът е това, което ти се случва, докато кроиш други планове


Тема Re: РАК НА ГЪРДАТА № 7нови [re: nelgina]  
Автор kras4o_k ()
Публикувано03.03.20 21:28



Благодаря ви момичета за насоките.
Джулче, аз правих изследване на гръбначен стълб и тазобедрена става и там се видя остеопорозата в лумбалните прешлени, а на бедрената кост остеопения. През декември си пуснах витамин Д 3 и при стойности 50-100 при мен беше 43, което не е толкова голям дефицит. Увеличих си дозата от 2-3 капки на 5-6, пия на ДЖЕЙМИСЪН. Скоро прочетох, че трябва да се приема заедно с вин. К2. На Вики му изписаха КАЛЦИКИНОН /той съдържаКалций: 500.0 mg; KINON (Витамин К2): 75 μg; Витамин D3: 25 μg/ и тъй като аз от 6 месеца активно спортувам реших, че трябва и аз да направя един 3-месечен курс, това преди да си направя изследването за костна плътност. След 2 дни имаме час с ортопеда на Вики и ще говоря и за моята остеопороза.

Не е важно колко дни има в живота ти, важно е колко живот има в дните ти.


Тема Re: РАК НА ГЪРДАТА № 7нови [re: *jull**]  
Автор feniks_m (любопитен)
Публикувано03.03.20 22:50



Предписа ми Алфа д3 всеки ден, вигантол 15 капки на 7 дни. Аз пия една добавка с магнезий и витамин К2. За К2 специално не ми е предписвал. Алфа Д 3 не го пия непрекъснато, примрерно месец,после почивам и пак. А имунолога рече да го пия непрекъснато,защото витамин Д ми беше на долна граница. Ама аз пак не го пия непрекъснато.



Тема Re: РАК НА ГЪРДАТА № 7нови [re: feniks_m]  
Автор feniks_m (любопитен)
Публикувано20.03.20 23:36



Имам въпрос - някой бил ли е на лечение с капецитабин? С това лекарство ще продължи моята
терапия. Изчетох каквото намерих,но ме интересува скорошен личен опит. В клуба са стари публикациите.
Прегръдки от мен



Тема Re: РАК НА ГЪРДАТА № 7нови [re: feniks_m]  
Автор feniks_m (любопитен)
Публикувано17.08.20 18:34



Здравейте мили приятели
При мен нещата не вървят добре. Мислех че нещата се подобряват, но последния скенер ме завря в най- тъмната част на живота! Вместо подобрение - нови лезии вече в белия дроб и гръбнака. В момента ме пращат на консултация с лъчетераппеввт и после незнам.....



Тема Re: РАК НА ГЪРДАТА № 7нови [re: feniks_m]  
Автор iliana.k (ентусиаст)
Публикувано18.08.20 14:32



Кураж, Фениксче! Най-тъмно е преди изгрев.



Тема Re: РАК НА ГЪРДАТА № 7нови [re: iliana.k]  
Автор feniks_m (любопитен)
Публикувано18.08.20 15:51



Прегръдка!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.