Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:04 28.04.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | (покажи всички)
Тема Re: РАК НА ГЪРДАТА № 7 [re: smile012]  
Автор mammita63 (оптимистка)
Публикувано08.03.18 15:13



Аз правя химиотерапия, лъчетерапия и сега ще ми слагат инжекция за мети в костите. Това поне ми назначиха. За лекарство не зная.

Всеки изживян ден е една малка победа!


Тема Re: РАК НА ГЪРДАТА № 7 [re: smile012]  
Автор feniks_m (любопитен)
Публикувано09.03.18 21:14



Аз направих две лъчетерапии на гр.стълб и сакрум, слагат ми веднъж месечно инжекция за костите - това с цел ограничаване на процеса в костите.
За изчезване на процеса само съм чела





Тема Re: РАК НА ГЪРДАТА № 7 [re: feniks_m]  
Автор Tia maria (старо куче)
Публикувано10.03.18 14:32



При Герсон изчезват макар и последни.



Тема Re: РАК НА ГЪРДАТА № 7 [re: *jull**]  
Автор PerEm ()
Публикувано24.03.18 20:06



Здравейте , момичета!
2012 г бях оперирана от Рак на гърдата; проведох химия, лъчетерапия; после Золадекс и Тамоксифен. 2015 си направих тотална хистеректомия и продължих с Тамоксифен, като Тамоксифена го взимам от април 2013г, това означава почти 5 години.Комисията в КОЦ Пловдив издаде нов протокол да продължа с Тамоксифен. Слава Богу до момента всички изследвания са ми добре, като м. септември 2017 на ехографията ми описаха една киста на черния дроб, която според д-р Измирлиева не била опасна.Имам и Остеопороза. Вече съм на почти 48 години във фактическа менопауза, а Тамоксифена нали е за 5 години; дали не трябваше да ми сменят лекарството?! Лощото в Пловдив е, че никой нищо не казва-имам впредвид лекарите, които подписват протоколите. Има ли някоя от вас в същото положение да продължава с Тамиксифен, при положение, че е в менопауза, и е приемала Тамоксифена 5 години? Притеснено ми е и не знам какво да правя.Записах се при проф Дудов за консултация, но не знам кога ще мо дойде реда. Ще се радвам на информация от вас, ако някоя дама е минала през това и желае да сподели! Желая от сърце на всички много здраве и хубава вечер! И Благодаря предварително!



Тема Re: РАК НА ГЪРДАТА № 7 [re: PerEm]  
Автор feniks_m (любопитен)
Публикувано25.03.18 15:43



Здравей, мисля че се притесняваш излишно. Лекарствата от този род се взимат повече от 5 години. В момента всичко при теб е добре и няма основание за смяна на лекарството. Тамоксифена често води до рак на матката, но ти си я махнала и няма вече такава опасност.
При мен редуват различни лекарства след химиотерапия и лъчетерапия - 2.5г тамоксифен; след два кюртажа на матката го смениха с аримидекс - пих го 5.5 г; след като го спряха на 7- мия месец получих рецидив и пак операция и лъчетерапия ; след това продъжих с фемара, после екземестан, после фазлодекс, после тамоксифен и сега пак фазлодекс. Така съм от 2003 г.
Не се притеснявай, всичко е наред.
[





Тема Re: РАК НА ГЪРДАТА № 7 [re: feniks_m]  
Автор PerEm ()
Публикувано25.03.18 16:31



Много, много благодаря! Бъди жива и здрава! Успех и щастие!



Тема Re: РАК НА ГЪРДАТА № 7нови [re: PerEm]  
Автор smile012 (непознат )
Публикувано16.04.18 11:53



Здравейте, искам да попитам нещо- става въпрос за баба ми, оперирана преди 6 години от рак на гърдата, от края на миналата година - с метастази в костите, а преди няколко дни на контролното изследване се видяха и лезии в черен дроб (под 10 мм). Решиха да продължи с тамоксифен. Не трябва ли да се назначи и нещо друго след като има метастаза и на друго място?

Объркано ми е, благодаря ви за вниманието..



Тема Re: РАК НА ГЪРДАТА № 7нови [re: smile012]  
Автор mammita63 (оптимистка)
Публикувано16.04.18 15:11



Здравейте! Аз също съм с мети в кости и черен дроб, но ми назначиха химиотерапия, лъчетерапия на прешлени и от 2 месеца ми правят инжекция за костите. Лекувам се от октомври 2017г и все още продължавам. Януари на скенер показа частична ремисия. Засега съм добре с изключения на страничните реакции, но се надявам да приключа с пълна ремисия. Успех на вас!

Всеки изживян ден е една малка победа!


Тема Re: РАК НА ГЪРДАТА № 7нови [re: mammita63]  
Автор smile012 (непознат )
Публикувано16.04.18 15:49



Благодаря, тя досега беше по едно клинично проучване, но явно не се влияе добре от него, щом има прогресия..
Понеже и кръвните й показатели са много ниски, ни казаха че засега химиотерапия не може да се прави, само хормонотерапия..

Пожелавам ви много здраве и ви благодаря за отговора!



Тема Re: РАК НА ГЪРДАТА № 7нови [re: smile012]  
Автор mammita63 (оптимистка)
Публикувано16.04.18 18:46



Аз също съм с едно експериментално лекарство. Като свърша химията и мина на скенер ще се види...Поздрави!

Всеки изживян ден е една малка победа!



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.